Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

I tak chyba trzeba będzie tutaj uczynić.

EvilKill, poczytałem twoją recenzję na AudioFanatyku Hifimanów HE-5LE,

No jak tam narzekałeś na małą scenę i zbyt bliską średnicę to z Audeze będzie rzeźnia chyba...he,he.

Jedynie LCD X się zapewne obronią, bliżej im grania HD800.

Ale ten bas panie, bas ciężki do pobicia dla innych słuchawek, zwłaszcza LCD3F mają najlepszy jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Słyszałem już słuchawki o niespecjalnie wielkiej scenie i bliskiej średnicy, ale wysokiej w ramach nich poprawności gradacji planów i pozycjonowania w przestrzeni, więc kto wie. HE-5LE przypomnę były po modyfikacjach ich posiadacza, a co też mogło trochę na ten aspekt wpływać. Największe nadzieje owszem wzbudzają u mnie X i XC, być może te ostatnie pokażą najwięcej. Z basem też się okaże, naprawdę wiele pokazały odblokowane Q701, w sumie to do tej pory ich bas chodzi mi po głowie jako wzorowy. Ostatnio był atak na massdropie na ten model, a tymczasem jestem przekonany, że w większości ludzie nie wiedzą nawet co za skarb kupili jak za takie pieniądze (coś koło 650zł).


Ogólnie wszystkie słuchawki na tym szczeblu mają przed sobą dosyć trudne zadanie, bo muszą walczyć z nie byle jakimi zawodnikami. Wiele modeli nie jest w stanie przebić nawet takich śmiesznych Westone 4R, a to przecież zdawałoby się tylko armaturki i porównywanie ich do modeli pełnowymiarowych jest karkołomne. Śmieszność polega jednak na tym, że paradoksalnie nie dla nich. Kiedyś popukałbym się w czoło, teraz ... cóż. Tak czy inaczej myślę, że X i XC pokażą najwięcej, a co jutro zobaczę sam, bowiem wtedy paczka ma do mnie przybyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No dla mnie nadal pod względem neutralności grania basu, jakby obok nas, nie zlany z resztą przekazu są oczywiście HD800.

Tylko dobrze napędzone, i te nowsze już , nie te stare modele.

Reszta słuchawek nie ma szans dojścia do tego poziomu.

Chociaż i tak wolę ten z LCD3, he,he,....nie jest już tak neutralny, ale ma inne zalety. Podobny bas to można usłyszeć na kolumnach za 20/40tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie nadal pod względem neutralności grania basu, jakby obok nas, nie zlany z resztą przekazu są oczywiście HD800.

Tylko dobrze napędzone, i te nowsze już , nie te stare modele.

Reszta słuchawek nie ma szans dojścia do tego poziomu.

Chociaż i tak wolę ten z LCD3, he,he,....nie jest już tak neutralny, ale ma inne zalety. Podobny bas to można usłyszeć na kolumnach za 20/40tys.

No i na YH1000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje ze zadales pytanie w nieprawidlowy sposob. To yh1000 sa legendarne w tym porownaniu. Lcd3 to swiezak. I to on ma doganiac mistrza.

 

Ja sluchalem kiedys yh1000 i w sumie to wole yh100. Ale ja dziwny jestem. Z planarow najbardziej pasuja mi HE5LE.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwne porównanie z piłkarzami, Taki Cristiano osiągnięciami nie dorasta PELE'mu do pięt, ale piłkarsko by go zjadł z zamkniętymi oczami.
Nie jest tak samo z yh-1000 i lcd3? yh-1000 owiane legenda kultowe sluchawki, ale mimo wszystko duzo slabsze od lcd3?
Nie wiem, nie słuchałem, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Gdzieś czytałem że Yamahy YH-1000 porównywano do LCD2 jak wyszły na rynek, i był to wyrównany pojedynek.

Ale chyba z LCD3F , całościowo by nie miały szans, choć w kilku aspektach pewnie by były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rev2 zerknij sobie do wątku o YH1000 na audiohobby, gdzie kolega Karol - posiadacz LCD3 opisuje swoje wrażenia z zakupionych yamah.

 

Co do opinii na wikiphonii to z całym szacunkiem dla wualty, fausta i kabeera, ich opinie są g... warte. Po pierwsze te opinie mają ładnych kilka lat, najnowsza jest kabeera, który rekablował sobie słuchawki (m.in. YH100 w Polsce) do małego jacka, milczeniem pominę do czego je podpinał jak i cała reszta ferajny z head-fi w owym czasie. Jak ja pisałem, że stare ortodynamiki potrzebują porządnego sprzętu do tego, żeby zagrały tak jak powinny, to np. tutaj wszyscy się w głowę pukali - że przecież wzmacniacze pokroju BP to aż nadto. Ostatnimi czasy jakby niektórzy spuścili z tonu w tej kwestii - przekonali się sami.

 

Dla kolegów z head-fi kilka lat temu ampli yamahy z serii cr to był szczyt możliwości w napędzeniu ortodynamików, nie przeczę, że to dobry dla nich kompan, ale do pełni szczęścia daleko. W Polsce w latach owych opinii z head-fi (lata od 2007 roku) było kilka osób, które wiedziały sporo więcej na temat planarów niż do tej pory wiedzą ludzie z head-fi. Także owymi opiniami bym się nie sugerował. Niektórzy tam z tego co widzę wolą YH1 od YH100 i YH1000 - w ocenie jakościowej kompletna bzdura.

 

Wracając do tematu to YH100 grają inaczej niż YH1000. Kwesta wolenia jednych, drugich czy jeszcze innych to jest sprawa indywidualnych preferencji, jednak w sensie jakościowym ranking jest dokładnie taki, jaki ustaliła sama Yamaha nazywając swoje modele.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że Yamahy YH-1000 porównywano do LCD2 jak wyszły na rynek, i był to wyrównany pojedynek.

Ale chyba z LCD3F , całościowo by nie miały szans, choć w kilku aspektach pewnie by były lepsze.

Taaa...

Na ebayu licytują właśnie YH-1000, ale ship tylko do U.S.A. :(

Napisz do sprzedawcy że bardzo Ci zależy i spytaj czy nie wyśle do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero, sory, ale wydaje mi się że się obrażasz że ktoś ma inną opinię lub po prostu myśli inaczej niż Ty.

Podaj mi jakiś powód dla którego YH-1000 NA PEWNO są lepsze od lcd3?

Co do Karola z audiohobby, mało mnie interesuje opinia kogoś kogo nie znam i nie kojarze, z resztą, każdy słyszy inaczej i każdy woli co innego.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha2013 daje tym yamahom rade? Miałem ha2012, fajny charakterek, ale he5le go udusiły w 5 minut.

Nie ma tragedii, ale jest gorzej niż na ampli Yamahy, więc dobrze też nie jest. HA2013 z HE5 nie ma kłopotu specjalnie, ale też dupy nie urywa. Druga rewizja HA2013 ma dolożone inne, lepsze zasilanie i gra dużo lepiej niż bez niego, więc zapewne tak samo ma się to w stosunku do HA2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności