Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, marco-polo napisał(a):

Audeze EL-8 w jednej stronie kabel chyba stracił dobre połączenie przyczepność czy to chodzi o styki czy bardziej te piny w tym porcie od strony słuchawki? Jak to można zdiagnozować?

podkleić cienki papierek  na lewym kabelku to będzie docisk.

Albo bardziej prawdopodobne, że przetwornik mówi już Czus.

@timecage ??

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, x86 napisał(a):

przetwornik mówi już Czus

Niekoniecznie, przerabiałem swego czasu EL8 na zwykłe 3,5mm gniazdka, bo właśnie jakiś problem był (już nie pamiętam dokładnie jaki)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Perul napisał(a):

Niekoniecznie

Tak niekoniecznie bo nie napisałem, że na 100% ale warto brać też taki wariant pod uwagę. Ileż to razy było pisane na zagranicznych forach, że przerywa słuchawka przy ruszaniu wtykiem w gnieździe i brano pod uwagę brak połączenia w samym wtyku/gnieździe lub rzekome "odlutowanie" się przewodów. Niestety bardzo często w takich przypadkach planary pomału żegnają się ze sprawnością bo pękają ścieżki na membranie.

 

Choć oczywiście trzymam kciuki za optymistyczny wariant uszkodzonego gniazda bo właściciel zapewne już zamieniał kabel stronami by wykluczyć wtyk. Te modele Audeze tj. EL-8, Mobius i coś tam jeszcze było nie słyną z trwałości więc niewykluczone, że to tylko gniazdo :)

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, x86 napisał(a):

Tak niekoniecznie bo nie napisałem, że na 100% ale warto brać też taki wariant pod uwagę. Ileż to razy było pisane na zagranicznych forach, że przerywa słuchawka przy ruszaniu wtykiem w gnieździe i brano pod uwagę brak połączenia w samym wtyku/gnieździe lub rzekome "odlutowanie" się przewodów. Niestety bardzo często w takich przypadkach planary pomału żegnają się ze sprawnością bo pękają ścieżki na membranie.

 

Choć oczywiście trzymam kciuki za optymistyczny wariant uszkodzonego gniazda bo właściciel zapewne już zamieniał kabel stronami by wykluczyć wtyk. Te modele Audeze tj. EL-8, Mobius i coś tam jeszcze było nie słyną z trwałości więc niewykluczone, że to tylko gniazdo :)

Nie strasz draniu bo będę musiał Arye sprzedać. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Leairve napisał(a):

Nie strasz draniu bo będę musiał Arye sprzedać. 😕

Nie bój nie bój bo akurat w HiFiMANach zgłaszali słabo łączące gniazda ;) Jak dobrze pamiętam w tych starszych wypustach ale już dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, x86 napisał(a):

Niestety bardzo często w takich przypadkach planary pomału żegnają się ze sprawnością bo pękają ścieżki na membranie.

Albo membrany w ogóle. Te słuchawki są bardzo szczelne i głupie "klapnięcie" padem o pad może wytworzyć ciśnienie, które rozrywa tą cieniutką membranę. Takie też miałem na warsztacie, obie membrany był przerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał(a):

Albo membrany w ogóle. Te słuchawki są bardzo szczelne i głupie "klapnięcie" padem o pad może wytworzyć ciśnienie, które rozrywa tą cieniutką membranę. Takie też miałem na warsztacie, obie membrany był przerwane.

Wtyk lewy jest luźniejszy jak porównałem z wtykiem prawym.

To ogólnie pozoztało mi z 10 sztuk planarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo membrany w ogóle. Te słuchawki są bardzo szczelne i głupie "klapnięcie" padem o pad może wytworzyć ciśnienie, które rozrywa tą cieniutką membranę. Takie też miałem na warsztacie, obie membrany był przerwane.
I co dało się z tym coś zrobić czy po prostu do kosza?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

dało się z tym coś zrobić czy po prostu do kosza?

Można wymienić przetworniki, skleić się tego nie da DIY-owymi technologiami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

jest możliwość kupna przetworników np. do HE1000 Stealth?

Nie mam pojęcia, póki co nikt się nie decydował na wymianę przetworników w planarach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delfin150 napisał(a):

@Perul zamówiłem już Dekoni hybrydowe (w środku welur, na zewnątrz skóra). Podobno to jest to czego szukam, delikatne otwarcie góry bez przesadnych ubytków na dole, zobaczymy :)

Daj znać jaki efekt będzie. Uwielbiam moje LCD 2c, ale ciekaw jestem różnicy po wymianie padów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 22:25, Perul napisał(a):

Niekoniecznie, przerabiałem swego czasu EL8 na zwykłe 3,5mm gniazdka, bo właśnie jakiś problem był (już nie pamiętam dokładnie jaki)/

Tak patrzę na nie to nie takie hop zrobić im te 3.5mm jack

Jeżeli kabel w porcie dobrze nie leży oznacza że się wyrobił albo jakieś tam styki do końca nie stykają.

Ciężko mi określić co może być przyczyną.

 

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marco-polo napisał(a):

Tak patrzę na nie to nie takie hop zrobić im te 3.5mm jack

Jeżeli kabel w porcie dobrze nie leży oznacza że się wyrobił albo jakieś tam styki do końca nie stykają.

Ciężko mi określić co może być przyczyną.

 

Może masz EL-8 sprzed poprawionej rewizji, tam faktycznie były sygnały o słabo siedzących w gnieździe wtykach, potem to ponoć poprawili.

Wsadzić tam inne gniazda będzie trudno, ale zawsze możesz umieścić wtyki EL-8 permanentnie w gnieździe i tylko dorobić do nich króciutki kabelek z przytroczonym gniazdem innego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał(a):

Wsadzić tam inne gniazda będzie trudno

Nie trudniej niż w Beyerach DT990 (i podobnych). O ile plastiki w których siedzi oryginalne gniazdko nie są połamane, bo wtedy trzeba trochę więcej kombinować.

image.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! w kontekście padów do LCD. Przeszukałem ostatnio sklepy i mam wrażenie, że dostępne od ręki są tylko welury Dekoni. Czytałem, że zmieniają lekko brzmienie, a chciałbym tego uniknąć (posiadam LCD-X). Czy Dekoni to jedyna opcja godna polecenia, jeśli chodzi o zastępniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sylaba napisał(a):

Witam! w kontekście padów do LCD. Przeszukałem ostatnio sklepy i mam wrażenie, że dostępne od ręki są tylko welury Dekoni. Czytałem, że zmieniają lekko brzmienie, a chciałbym tego uniknąć (posiadam LCD-X). Czy Dekoni to jedyna opcja godna polecenia, jeśli chodzi o zastępniki?

 

Każde pady do dowolnych słuchawek zmieniają jakoś brzmienie - niektóre prawie niezauważalnie, niektóre bardzo mocno. Przejście ze skóry na welur to jedna z sytuacji gdzie zmiana na pewno będzie zauważalna.

 

Z tego co widzę na stronie dekoniaudio.com dostępne są do zakupu prawie wszystkie typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał(a):

Nie trudniej niż w Beyerach DT990 (i podobnych). O ile plastiki w których siedzi oryginalne gniazdko nie są połamane, bo wtedy trzeba trochę więcej kombinować.

image.jpeg

Wejścia nie są połamane. Dbam o każde moje rzeczy, nawet dziurawe skarpety :)

 

@Perul te wejścia 3.5mm które zrobiłeś to chyba sztuka większa bo standardowe to raczej nie wejdą bo wliczając obudowę i port jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał(a):

 

Każde pady do dowolnych słuchawek zmieniają jakoś brzmienie - niektóre prawie niezauważalnie, niektóre bardzo mocno. Przejście ze skóry na welur to jedna z sytuacji gdzie zmiana na pewno będzie zauważalna.

 

Z tego co widzę na stronie dekoniaudio.com dostępne są do zakupu prawie wszystkie typy.

Sprawdzałem dostepność w PL, ale dzięki! Zamówię z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sylaba napisał(a):

Witam! w kontekście padów do LCD. Przeszukałem ostatnio sklepy i mam wrażenie, że dostępne od ręki są tylko welury Dekoni. Czytałem, że zmieniają lekko brzmienie, a chciałbym tego uniknąć (posiadam LCD-X). Czy Dekoni to jedyna opcja godna polecenia, jeśli chodzi o zastępniki?

 

Ja bym zaczął od tego, czy Dekoni to w ogóle opcja godna polecenia. Nigdy w rękach nie trzymałem gorszego badziewia. Zatrzaski kompletnie nie pasowały do muszli moich HiFiMANów i się połamały podczas zakładania. Równie dobrze mogłem od razu 399PLN wyrzucić do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karister napisał(a):

Ja bym zaczął od tego, czy Dekoni to w ogóle opcja godna polecenia. Nigdy w rękach nie trzymałem gorszego badziewia. Zatrzaski kompletnie nie pasowały do muszli moich HiFiMANów i się połamały podczas zakładania. Równie dobrze mogłem od razu 399PLN wyrzucić do kosza.

W LCD-X nie ma zatrzasków, tylko klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jak jednego produktu nie potrafią zrobić porządnie, to innych pewnie też. Ta ich śmieszna skórka też przyszła cała pomarszczona na jednym padzie, niesymetryczna względem drugiego i miejscami wystający klej. Tandeta jakiej mało i po prostu nie wziąłbym już od nich czegokolwiek.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Karister napisał(a):

Wiem, ale jak jednego produktu nie potrafią zrobić porządnie, to innych pewnie też. Ta ich śmieszna skórka też przyszła cała pomarszczona na jednym padzie, niesymetryczna względem drugiego i miejscami wystający klej. Tandeta jakiej mało i po prostu nie wziąłbym już od nich czegokolwiek.

Ja mam od nich skórzane pady na moich LCD-X, od początku wyglądały idealnie i przez lata nie ma z nimi problemu.

Może trafiłeś felerny egzemplarz?

Chociaż to prawda, że przy tak drogim akcesorium powinni dbać o perfekcję za każdym razem.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności