Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem dziś E10k z hi2050 i mam ochotę, właśnie przy pomocy tych słuchawek i tego DACa, wstąpić do klubu. Jednak cholernie korcą TS-671 i ich legendarny wokal, a szukam właśnie słuchawek do jazzujących kobiet i innych pięknych dźwięków wydawanych za pomocą aparatu mowy. ;) 500 zł niby niewiele, ale dobrze wydać z głową.

 

@Zenek

Ty słuchałeś hi2050 i ts-671 na e10k - gdzie lepszy wokal i przestrzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń po stronie hi2050. Ts-y grają intymnie. Wokal bliższy w nich, ale przy e10 trochę dół słabuje i się rozłazi. One potrzebują minimum Zenka od Perula, a najlepiej FCL/inny klon. HI2050 są mniej wybredne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Takstary dobrze się zgrywają z E10K?

Kupiłem E10K, mam także Maye U5, a słuchawki to Taksy HD2000.

E10K gra z małą ilością niskiego basu z HD2000, paradoksalnie na integrze miałem go dużo więcej (za to ogólny skok dźwięku jest mega w porównaniu do tej integry, tylko tego fajnego basu brak).

Czytałem, że Maya U5 to taka integra na USB, dla mnie z HD2000 gra lepiej od E10K. Jest więcej niskiego basu, a reszta na podobnym poziomie.

 

W E10K jest fajny przycisk bas, ale dodaje on średniego i wysokiego basu (czy jak to wy to nazywacie).

 

Mam także Audiotraka HD2 tam to w ogóle nie ma niskiego basu z HD2000.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy discman iRiver SlimX IMP-550 by podołał TS-671. HD668B dobrze robił.

Jest nieźle, ale klon lepiej im robił. Zawsze możesz później dokupić ampa

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć wiele o HD2000. Ja bym powiedział że to dobre słuchawki, tym bardziej za 130zł. Dźwięk niczym nie denerwuje, raczej taki rozrywkowy. Niskie tony ładnie plumkają. Ale nie ma żadnej klasy, nie ma żadnych cech które mają bardziej wyrafinowane słuchawki. Nie ma tu żadnego rozmachu. Grają strasznie blisko głowy. Po prostu nie ma tego hifi :P
Moim wyborem w tej cenie byłyby luxy hd330 zdecydowanie. Mimo że prawie wszystkie słuchawki takstara stawiam sobie wyżej niż SL.

Za to jeśli chodzi o dolne pasmo to potrafią mieć ogromny wykop na basie (subbass), to już nie jest żadne łaskotanie tylko ciśnienie akustyczne które wali ci w mordę :P
Tylko po prostu bas w nich nie jest tak bardzo podbity. :) + trzeba łapać dobrego seala, czyli najlepiej mieć na takich hd2000 pady od calów.

Możesz się pobawić w zmiane opamp na tym audiotraku

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś słuchał i wie jak mają się PRO80 do Ultrasone HFI 580, HFI 680 i 450? Warto o nich myśleć mając takstary? Mam też 671, ale jak dla mnie są cholernie niewygodne, a nawet niewygodne to mało powiedziane. Ale chodzi o scenę? Czy Ultrasone da mi scenę z 671 i brzmienie jak PRO 80?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe skórkowe HM5 dają znacznie lepszy dźwięk niż welur, dźwięk jest dociążony, do tego w miarę wyważony, a welur przesuwa całą tonalność w stronę jasności i odchudzenia.

 

Nawet te standardowe HM5 mogłyby być nieco niższe, dzięki czemu średnica się przybliży, ale one po czasie nieco powinny się uleżeć.

 

W tym tygodniu pewnie jeszcze przyjdą mi hybrydy to przetestuję, bo zaliczyłem powrót do Pro80 i muszę przyznać, że świetnie grają te słuchawki.

 

Mam jeszcze HyperX u siebie (już w sumie sprzedane) do środy i może zdążę porównać je sobie.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pady będą najlepsze do pro80? welur czy zwykle od hm5

zależy w jakim celu chcesz oryginały zmieniać, bez sensu jeżeli są nie zniszczone.

Każde inne będą większe co się wiąże z wycofaniem dźwięku IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już je porównałem, tylko, że Pro80 na fabrycznych padach.

 

HyperX są grzeczniejsze, bardziej ułożone w dźwięku, jakby nieco cieplejsze przez to, bardziej muzykalne. Góra trzymana w ryzach, jest jej nieco mniej niż w Pro80, ale nadal jest bardzo wyraźna. HyperX są zauważalnie cichsze od Pro80 oraz co tu dużo mówić lepiej wykonane.

 

Mi na to wygląda, że HyperX to dojrzalsze Pro80, tylko regulacja pałąka jest z wersji V1, przez co będzie problem z dużymi głowami.

 

Pro80 bardziej analityczne i ostre, a HyperX bardziej muzykalne, ogólny charakter brzmienia mają podobny, ale naprawdę nie się nie zauważyć różnicy między nimi, bo jest od razu słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... HyperX są zauważalnie cichsze od Pro80 ...

mi to wygląda na kabel w którym miedzi poskąpili, no ale jak chce się zmieścić jeszcze w tym mikrofon to się w sumie nie dziwię.

 

Z tego co ktoś porównywał (i dopytywał u nas na forum i na PClabie), to wcześniejsze HyperX-y grały głośniej i ogólnie lepiej - pewnie kabel lepszy miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności