Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do klubu miłośników takstarow. Mam TS 671 i świetnie się zgrywaja z combo fiio e07k i e09k zwłaszcza w muzyce klasycznej, niezwykle otwarta góra. Do muzyki trance polecam HD 661 + schiit vali a jako źródło zwykły cowon i9.

 

Też posiadam ts-671. Również uważam że to kombo od fiio daje im dużo dobrego. Podobnie jak aune s16.

 

Przy okazji sprostuję ich opis brzmienia, który kiedyś mi się wypsnął. Napisałem wówczas że mój model gra V-ką :ph34r: . Nawet Perul, chyba w geście litości, zasugerował, że może mam jakieś inne drivery. No cóż, skwituję tamten mój opis obrazowo - blada ****. Grają MOCNĄ, BOGATĄ ŚREDNICĄ. Owszem mój model podobno jest modowany nieinwazyjnie w kierunku zwiększenia ilości basu i to słychać, ale słychać też średnicę, która wcale nie jest cofnięta, zaryzykowałbym że nawet jest lekko wyeksponowana, ale sami rozumiecie, że w obliczu powyższych faktów, nie moge sam sobie ufać . Kto wie co stwierdze za pół roku.

 

Więc tak jak napisałem - wpisuję się z nimi do klubu z lekkim poślizgiem ośmiu miesiący od nabycia :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy to nic ale jak ktoś pisze, że grają "otwartą górą" to bardzo bym chciał wiedzieć co to właściwie dla niego znaczy?

Edytowane przez brewamator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brew

Zapewne chodzi o odwrotność kocyka na paśmie lub odwrotność zbitego dźwięku - coś co łatwo można doświadczyć przesiadając się z lepszego sprzętu np. na integrę kompa. Gdy dźwięki w danym paśmie nie mają wzajemnej separacji i są zbite. Brak im przestrzeni do swobodnego ukazania ich wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy to nic ale jak ktoś pisze, że grają "otwartą górą" to bardzo bym chciał wiedzieć co to właściwie dla niego znaczy?

może widział się w lusterku z nimi na głowie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie posłuchałem ich tylko trochę na FCL II. I nie zawiodłem się. Mocne, muzykalne brzmienie, bas lżejszy niż Meze99, niezła przestrzeń. Pro80 słuchałem już kiedyś od Fatso i wtedy też mi się spodobały (też na HM-5), W sumie często myślałem nad zakupem, ale odkąd mam PM-3 stwierdzałem,że więcej słuchawek mi nie trzeba (zamkniętych) - no są jeszcze T70. Potem któreś leżą i się kurzą. Ale Pro 80 to zawsze były dobre słuchawki za małe pieniądze i kiedy dowiedziałem się,że zaprzestają produkcji a pokazała się kolejna dobra okazja... zdecydowałem się na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuferek jest cool ale jeden już mam - przechowuję w nim BD T70. Zakup jednak dotyczył słuchawek. Miałem je kiedyś od Fatso, podobały mi się . Długo się decydowałem i w końcu kupiłem, choć miałem nie chomikować słuchawek. No ale te akurat warto.

 

Myślę nad skróceniem kabla i zrobieniem z reszty przedłużki. Jakby co to można w nich na ulicę nawet wyjść i nie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał lub słuchał Takstarów ML 520 lub ML 620 i może wypowiedzieć się jak one mają się do PRO 80 i do Koss Porta Pro? Czy są godne uwagi jako przenośne? Ewentualnie czym innym się zainteresować - byle nie grało jak Koss. No i żeby nie miało za dobrej izolacji od otoczenia.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pady w HD6000 są OK, z tym, że ja dobrze toleruje pady lekko nauszne, a jednak sporo osób woli wokółuszne i wtedy warto na HM5 zmienić.

 

Standardowe pady od Maxelli są tak cienkie, że równie dobrze mógłbyś zdjąć i bez padów przymierzyć ;) .

 

No i mam HD6000.

Dźwiękowo bardzo mi pasują. Wykonanie- dawno nie widziałem tak solidnego plastikowego produktu.

 

Wygoda- w dłoni wydają się być imadłami, na głowie nie jest tak źle. Wymiarowo na maxa są tak prawie na styk.

 

Natomiast mam pytanie co do padów HM5.

Perul, według tego co piszesz z padami HM5 nadają się tylko na jeszcze mniejsze głowy niż standardowo. Jesteś pewny? Z tego co czytałem to pady HM5 mają we wnętrzach zauważalnie więcej miejsca od standardowych padów. Przynajmniej w wysokości, bo HM5 mają jakieś 7cm a pady HD6000 mają 5,5cm.

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady HM5 są wyższe w związku z czym wymagają trochę dłuższego pałąka - aczkolwiek niewykluczone, że wystarczy tego pałąka, bo to duże różnice nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mobilność pro80 v2 to są dość niewygodne. Jeżeli na chwilę zsunę na szyje to czuje się jak w kołnierzu ortopedycznym.

 

Szukam słuchawek grających podobnie jak pro80v2 ale bardziej mobilnych i z ciutkę lepszym basem (do 250pln mogą być używane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do HD6000 raczej nie pasują głębokie pady, chyba, że te od HM5 to wyjątek.

 

Sprawdziłem te od Custom One. Musiałem pokombinować, bo są nieco większe od HD6000, ale po prostym pogrubieniu obwodu mocowania padów za pomocą pasków maty wygłuszającej trzymają się mocno i stabilnie. Wizualnie też spoko. Wygoda lepsza, ucho się spokojnie mieści.

Tylko, że dźwięk stał się mniej szczegółowy a bas nieco rozlazły. Podejrzewam, że to głównie przez oddalenie ucha od przetwornika.

 

Jestem ciekawy, czy jakieś welury się nadają. Te od DT Bayerdynamic pewnie da się przymocować po takim samym pokombinowaniu jak z tymi od Custom One, bo to ten sam rozmiar, ale pewnie znowu za bardzo oddaliłyby ucho od przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno nie zaglądałem, takstary ts671 mam już chyba 2 lata. Recabling od Kuropa, kabel wywaliłem seryjny i wstawiłem jakiś cordial z thomanna, aktualnie mam prolinka future i najbardziej mi podszedł jakościowo. Jak pisałem kiedyś, wokale są świetne i tutaj nie miałem lepszych słuchawek (może shure), idealne do filmów. Aktualnie słucham mocniejszej muzyki i zgadzam się z opinią z początku tematu Piotrus-s , one nie błyszczą w mocniejszej muzyce. Na dobrym wzmaku potrafią zagrać "dużym" dźwiękiem i hd681b wydawały mi się przy nich portable, tak jakbym przesiadł się z superluxów na akg k420. W spokojnej muzyce błyszczą, jednak brakuje w nich rockowego pazura, wykopu na basie i potrafią się gubić, nie chce budować specjalnie pod nie toru bo słucham na hd2 po modach i na htc m8. Myślałem nad przesiadką, w swojej cenie pewnie każdy model brzmi conajmniej dobrze, ale nie chce bawić się w odsyłanie i testowanie tylko wyłonić powiedzmy 2 pary i coś kupić. W skrócie wykop na basie, średnica coś w stylu ts671 bliska i ciepła choć z pewnością będzie gorsza, wysokich więcej i wyraźniejsze, tutaj bardzo mi się podobają soundmagic e10. Myślałem nad pro 80v2 bo chciałbym półotwarte lub zamknięte, te bardzo wyciekają i mam tak, że gdy zasłonie muszle to dla mnie brzmią lepiej. Bas mniej ucieka i w końcu słychać niski, przestrzeń mniejsza ale wciąż akceptowalna (hd681b też lekko wygłuszałem i również taki mocniejszy dźwięk mi pasował). Pady chciałbym dosyć duże i w przypadku zamkniętych również zmieniałbym na welury, wolę wygodę kosztem nieco gorszego dźwięku. Jest jakiś model prócz pro80 godny uwagi? Arch Enemy, Slipknot i tego typu klimaty, ma wciągać i angażować coś połączenie superszczegółowości superluxów energią i wykopem ale bez wariacji w zakresie 4-7khz (tak to obniżałem chyba z 8db) ale też nie ze stłamszoną górą ts, gdzie góra jest schowana ale jej nie podbijam, bo jest nędzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakby ktoś chciał zamiennik słuchawek takstar pro80 - Kingston HyperX Cloud to jest promocja w sklepie xkom

Po wpisaniu kodu rabatowego:

"hyperx-iem"

cena spada z 299zł na kwotę 229zł

Może ktoś skorzysta :)

Zostały tylko biało-różowe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady chciałbym dosyć duże i w przypadku zamkniętych również zmieniałbym na welury, wolę wygodę kosztem nieco gorszego dźwięku. Jest jakiś model prócz pro80 godny uwagi? Arch Enemy, Slipknot i tego typu klimaty, ma wciągać i angażować coś połączenie superszczegółowości superluxów energią i wykopem ale bez wariacji w zakresie 4-7khz (tak to obniżałem chyba z 8db) ale też nie ze stłamszoną górą ts, gdzie góra jest schowana ale jej nie podbijam, bo jest nędzna.

 

Pro80 by się nadały, do łojenia jak znalazł ;) One mają duży spadek na 4khz przez co średnica nigdy nie jest ostra, za to jest nasycona i muzykalna. Gitary w metalu są dociążone i mają dobry "drajw". Góry też sporo, ale jest szklista i sycząca, potrafi zakłuć - wymaga przyzwyczajenia. Albo nawet złagodzenia jakąś gąbką / filcem.

Z tymi padami to może być problem bo one na welurach brzmią już całkiem inaczej - chudo i ostro. Chyba, że skórki od HM5 wystarczą. Ewentualnie HyperX - one mają welury w zestawie i ponoć lepiej na nich brzmią. Ale ja nie słuchałem, to nie wiem :P

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności