Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] ~1000zł Klarowne słuchawki do różnych gatunków


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Za Shure przemawiają niskie wymagania co do wzmaka ;)

 

Nawet z tel bdb grają.

 

Czego o HD600/DT880/Q701 powiedzieć się już nie da.

Ano nie, HD600 i Q701 bardzo wymagające względem całego toru, DT880 też potrzebują mocnego AMPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając szkołę Shure (wszystkie modele zamknięte) to jestem w stanie w ciemno polecić, to nie jest marka typu Superlux, że co jedne słuchawki to inny styl grania, czy HiFiMAN.

 

A posłucham, bo niebawem mam urodziny i jak kasa pozwoli to je zakupię w USA.

 

Bo przeciez takie SRH840 i SRH750DJ to ta sama szkola grania ;-) "Znajac" wszystkie zamkniete Shure...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znając szkołę Shure (wszystkie modele zamknięte) to jestem w stanie w ciemno polecić, to nie jest marka typu Superlux, że co jedne słuchawki to inny styl grania, czy HiFiMAN.

 

A posłucham, bo niebawem mam urodziny i jak kasa pozwoli to je zakupię w USA.

 

Bo przeciez takie SRH840 i SRH750DJ to ta sama szkola grania ;-) "Znajac" wszystkie zamkniete Shure...

 

Soo much :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fuzz

SR940 nie poprawili z tego co wiem.

 

SRH1540 z tego co można wyczytać mają więcej basu niż SRH1840, nawet ludzie mówią, że jest więcej basu niż w neutralnych słuchawkach. Góry jest mniej niż SRH1840, ktos nawet EQ używa, bo dla niego jest za mało ( spora opinia tego gościa co EQ używa tutaj http://www.amazon.com/Shure-SRH1540-Premium-Professional-Headphones/dp/B00FR8DMR8 ). To jest z neta co wyczytałem, a na headfonii coś takiego napisali: http://www.headfonia.com/tokyo-headphone-festival-2013-autumn/4/ , i Mike pisze, że góra "relaxed" to ja bym się spodziewał jej wycofania , skoro SRH940 dla niego nie są słuchawkami do słuchania muzyki :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzę HD600 mając w pamięci HD580 (ponoć to samo co wyższy model oprócz siateczki), bo tam powietrza zbyt dużo nie ma, tak samo wysokie nie są jakieś szczególne jeśli idzie o ilość (tak jak napisał retter6). No chyba, że jednak 600 różnią się sonicznie na tyle, że to powietrze mogłoby się pojawić, ale znając budowę i dźwięk HD650, to wątpię. Po prostu Sennheiser ma swój charakterystyczny styl, dźwięk jest miły dla ucha, całkiem podobne pod względem swoistej gęstości brzmienia są np. HD598, mimo, że brzmienie do tych z gatunku ciężkich nie należy. Co do basu, to łupiącego nawet z HD650 nie uzyskasz, z zamkniętych słuchawek będzie on jednak inny i tutaj musisz się nastawić, że otwarte będą miały ograniczenia (zejście chociażby).

 

Jedyne słuchawki Sennheisera które miały to powietrze w dźwięku to dla mnie były HD565, ale basu miały mniej niż w K601 (tak z pamięci), a już stopa miała na pewno słabsze uderzenie. K601 też mi niższym basem zagrały w stosunku do Sennków.

 

Z całkowicie otwartych all rounderów, do tego w miarę tanich, wymieniłbym Sony MDR-MA900. Grają z bardzo dobrą przestrzenią, ale nieco wycofanymi wysokimi, ogólny charakter taki lekko basowy, brzmienie na pewno nie jest suche ani bez wyrazu. Może podeszłyby Ci Beyery DT990 Pro, bo mają dobry bas i górę, która przekłada się na taką właśnie napowietrzoną scenę, średnie trochę u mnie z Klonem kulały, ale ja miałem Klona wyraźnie jasnego w brzmieniu, więc z lampką jakąś mogłoby być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, nie widziałem byś ustosunkował się do niesamowicie istotnego pytania, które zadał MrBrainwash - otwarte, zamknięte, czy wszystko jedno? Dopytuję, ze względu na wypowiedzianą obawę o niedobór sceny w srh940 (po doświadczeniach z srh240 - zresztą nie ma co porównywać skrajnych modeli). Jeśli zależy Ci na izolacji, to oczywiste, że wybierzesz zamknięte. Wtedy masz do wyboru najlepiej srh940 albo moje ukochane beyery dt250, których używam do wszystkiego z wyjątkiem ciężkiego łojenia gitarowego i elektronicznego. Rock i lekki metal, zrównoważona elektronika leci wciąż na DT250. Odnoszę się oczywiście cały czas do K601 - gdybyś chciał mieć basu tyle co w D1100 musiałaby to być niesamowita v-ką, wtedy tylko ultrasone i audio-technica by Cię uratowały. K550 odradzam, ze względu na specyficzne górne pasmo, którego nie da się odnieśćw żaden sposób do tego z porównawczego modelu AKG. Jest dziurawe, niekompletne i z czarnym tłem. Inni zaraz będą się znów upierać jest kompletne i krystalicznie czyste. Jakie będzie dla Ciebie dowiesz się dopiero po przesłuchaniu, a ja jedynie delikatnie(!) ostrzegam.

Jeśli otwarte, to skoro pasuje Ci granie K601, to weź Q701 - znajdziesz w nich więcej basu.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeżeli dobrze rozumiem, to mogę wybierać pomiędzy zamkniętymi - niskie zejście, a otwartymi/połotwaetymi - większa scena, ale nie schodzą tak nisko.

 

Hmm, dość ciężki wybor z tylu par, bo na początku myślałem, że tylko utwierdzicie mnie w przekonaniu, iż brać AKG. Żeby zawęzić pole poszukiwań powiem może, że nie chcę wycofanej średnicy, tylko grającą na równi z wysokimi. Nie często odsluchiwalem takiej kombinacji, aczkolwiek wydaje mi sie, ze przekaz w jazzie będzie czytelniejszy. Obecnie, to jazzu trochę nieprzyjemnie się słucha na Shure, które grają średnim pasmem, a z kolei na D1100 z wycofaną średnica (przypomne, ze mam moda i 3x więcej wysokich niż w fabrycznych) średnio odsłuchiwać Strachow.

 

I jeszcze jedno wymaganie - chcę, aby były trwale. Co prawda będą używanego tylko w domu, ale wiecie jak to jest - Denony mi sie uszkodzily słuchając przy kompie. O wygodzie chyba nie trzeba wspominać, bo myślę, że żadne z tutaj wymienionych nie są twarde i nie mają tendencji do pocenia uszu.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Tak w ogóle - istnieje jakiś sklep, który wypożyczylby dwie pary sluchawek tj. HD600 i K701/Q701 lub DT880? Miło by bylo samemu ze swoim sprzętem posłuchać.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeżeli dobrze rozumiem, to mogę wybierać pomiędzy zamkniętymi - niskie zejście, a otwartymi/połotwaetymi - większa scena, ale nie schodzą tak nisko.

 

Wyjątkiem od tej reguły są między innymi Hifimany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt990 schodza baaaardzo nisko i scena jest zajefajna. z tymze nie masz tu wszystiego na twarz tylko siedzisz w trzecim rzedzie...

a jak wymienisz kabelek to srodek wychodzi zza koca.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeżeli dobrze rozumiem, to mogę wybierać pomiędzy zamkniętymi - niskie zejście, a otwartymi/połotwaetymi - większa scena, ale nie schodzą tak nisko.

 

Wyjątkiem od tej reguły są między innymi Hifimany.

Tzn?

 

@retter- K601 ma serwisant RMSu, może też nas odwiedzi. :) Ja na meeta bym sie chętnie umówił, organizujemy?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Kto ma HD600?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to w takim razie jeżeli dobrze rozumiem, to mogę wybierać pomiędzy zamkniętymi - niskie zejście, a otwartymi/połotwaetymi - większa scena, ale nie schodzą tak nisko.

Wyjątkiem od tej reguły są między innymi Hifimany.

 

Tzn?

 

To znaczy że są otwarte i schodzą nisko. Mają i przestrzeń i niesamowity bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt990 250ohm tez bym nie skreslal...

calkiem ciekawe spojrzenie na temat:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0406/beyer.html

choc juz nieco odlegle czasowo...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie 990pro i 990 premium to roznia sie kablem (pro krecony, ediotion prosty z tego co pamietam) i 990 pro imo troszke nizej schodza. edition graja bardziej plasko. reszta minimalne roznice. ale porownywalem dawno i mowie z pamieci.

 

880 sluchalem bardzo krotko i bez wlasciwego zrodla - wydaly sie bardziej wyrownane acz mniej "funowe", bardziej suche.

 

ja wybralem pro :P

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, ja nadal mam wrażenie, że opisujesz słuchawki przynajmniej w połowie inne podle Twojego opisu :). Być może masz z nimi inne doświadczenia, jak kiedyś będziesz je miał na warsztacie to polecam jednak dobrać się do środka i zaaplikować im pakiecik modzików, jestem niemal pewien że nie poznasz tych słuchawek w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;).

 

To mam modeli do testowania: HD600, K701, He-400 (te trochę za drogie), SRH940 i Beyery. Czym sie różnią 990 od 880? I czemu nie wersja Pro?

 

K701 na tle tej plejady można sobie darować - będziesz miał jeszcze mniej basu niż w K601, na górze też będzie raczej ciut ostrzej. Już lepiej byłoby siedzieć przy K601 lub K612 PRO i próbować je modyfikować chociażby głupimi płatkami gąbkowymi (nota bene też od AKG), a różnica zacznie się pojawiać in plus w rejonie basu (choć K701 również można takim zabiegom poddać).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, ja nadal mam wrażenie, że opisujesz słuchawki przynajmniej w połowie inne podle Twojego opisu :). Być może masz z nimi inne doświadczenia, jak kiedyś będziesz je miał na warsztacie to polecam jednak dobrać się do środka i zaaplikować im pakiecik modzików, jestem niemal pewien że nie poznasz tych słuchawek w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;).

 

To mam modeli do testowania: HD600, K701, He-400 (te trochę za drogie), SRH940 i Beyery. Czym sie różnią 990 od 880? I czemu nie wersja Pro?

 

 

K701 na tle tej plejady można sobie darować - będziesz miał jeszcze mniej basu niż w K601, na górze też będzie raczej ciut ostrzej. Już lepiej byłoby siedzieć przy K601 lub K612 PRO i próbować je modyfikować chociażby głupimi płatkami gąbkowymi (nota bene też od AKG), a różnica zacznie się pojawiać in plus w rejonie basu.

i na minus w otwartości w powietrzu jakie niesie muzyka

jesli juz to q701 + dobry amp i wygrzanie,

 

nasze prywatne są wygrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto może ma u siebie na stanie AKG, HD600, He-400, Beyery, może mógłby napisać jak się sprawują w takiej muzyce (najlepiej jakby kilka osób napisało, to jakieś odniesienie bym miał)?

http://www.youtube.com/watch?v=Wg4A_d9F7xk

http://www.youtube.com/watch?v=dUUiFRFOG90&list=PLmaK4BB6k3ymy_pEWhloYhNYEYrRppGOQ

W AKG panicznie boję się tego basu, ale jak mi K601 na ciepłym sprzęcie zagrały, to już nie było tak źle. Z radia wtedy rock leciał jakiś i wydawało mi się świetne połączenie. No, ale to był tak krótki odsłuch, że mogłem coś sobie wymyślić.

 

U Podsiadło oczekuję tego masującego basu, który podkreśla jego wokal (od 0:23). Na Shure to brzmi świetnie, ale nie jest tak przejrzysto. Zresztą co ja porównuje słuchawki za 200zł do 5 razy droższych. :) A no i za K701/Q701 trzyma mnie cena (550zł i 660zl za używane i nowe), w tej chyba lepszych nie znajdę. :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tych słuchawek teraz tylko HE-400 i powiem Ci że i Podsiadło i ta playlista brzmi świetnie. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tą 23. sekundą, tam wchodzi stopa, wokal brzmi tak samo jak od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności