Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] ~1000zł Klarowne słuchawki do różnych gatunków


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

jest na forum co do k701, cos w okolicy 1,5kzł lampowy pionowo stojący ponoć całkiem im daje rade

 

o klonie wspomniałem do TSów ...

chodzi Ci o hkv-1? poczytałem teraz kilkuletnie tematy o ampach do k701 a w ciągu tych 3 lat wiele wody upłynęło i chińczyki na dobre zagościły w naszych sercach :)

zawsze chciałem mieć k701 ale po kilkudniowej przygodzie z nimi przeszło mi a teraz znowu, JAK ŻYĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest na forum co do k701, cos w okolicy 1,5kzł lampowy pionowo stojący ponoć całkiem im daje rade

 

o klonie wspomniałem do TSów ...

chodzi Ci o hkv-1? poczytałem teraz kilkuletnie tematy o ampach do k701 a w ciągu tych 3 lat wiele wody upłynęło i chińczyki na dobre zagościły w naszych sercach :)

zawsze chciałem mieć k701 ale po kilkudniowej przygodzie z nimi przeszło mi a teraz znowu, JAK ŻYĆ?

 

:D:D:D:D

one od dawna mi się podobały ojjj, za to dzwięk k601 już mniej za bardzo sterylnie wiec 701 będą miały podobnie :/

wiec zostaja 565, moze kiedys sr325i albo odrazu staxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o basie, więc nie wiedziałem za bardzo o co chodzi. Stopa jest pełna, dynamiczna, potężną bym ją nie nazwał, a mimo to czujesz ją we flakach, jakbyś był na koncercie. Generalnie bębny na hifimanach brzmią genialnie. Wg mnie lata świetlne przed Beyerami...

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Ktoś, kto może ma u siebie na stanie AKG, HD600, He-400, Beyery, może mógłby napisać jak się sprawują w takiej muzyce (najlepiej jakby kilka osób napisało, to jakieś odniesienie bym miał)?

http://www.youtube.c...h?v=Wg4A_d9F7xk

 

Nie moje klimaty, ale na dt150 to bardzo przyjemnie brzmi. Wokal fajnie nagrany, stopa od perkusji przyjemnie bije, gitary przejrzyste, inne detale dobrze słyszalne. Mi tam się podoba, tylko nie moje klimaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto może ma u siebie na stanie AKG, HD600, He-400, Beyery, może mógłby napisać jak się sprawują w takiej muzyce (najlepiej jakby kilka osób napisało, to jakieś odniesienie bym miał)?

http://www.youtube.com/watch?v=Wg4A_d9F7xk

http://www.youtube.com/watch?v=dUUiFRFOG90&list=PLmaK4BB6k3ymy_pEWhloYhNYEYrRppGOQ

W AKG panicznie boję się tego basu, ale jak mi K601 na ciepłym sprzęcie zagrały, to już nie było tak źle. Z radia wtedy rock leciał jakiś i wydawało mi się świetne połączenie. No, ale to był tak krótki odsłuch, że mogłem coś sobie wymyślić.

 

U Podsiadło oczekuję tego masującego basu, który podkreśla jego wokal (od 0:23). Na Shure to brzmi świetnie, ale nie jest tak przejrzysto. Zresztą co ja porównuje słuchawki za 200zł do 5 razy droższych. :) A no i za K701/Q701 trzyma mnie cena (550zł i 660zl za używane i nowe), w tej chyba lepszych nie znajdę. :)

 

Mam Q701, ale po modyfikacjach, a także HD600. Jak chcesz to mogę sprawdzić za moment.

 

EDIT: Pierwszy utwór - jeśli chodzi o bas to czuć każde uderzenie tak cymbałków, jak i stopy od 0:23. Ani jedna, ani druga para nie mają problemów z jakimkolwiek aspektem linii basowej. Ładna gradacja uderzeń w 1:23, zero zbicia lub sprowadzenia do jednostajności. Wokal faktycznie ładnie nagrany jak pisał tybysh, choć bardziej bezpośredni w HD600. Q701 prezentują ten utwór bardziej z dystansu jeśli o wokal, bardziej z perspektywy widza a nie uczestnika.

 

Podobnie i drugi, ale na stockowych Q701 znacznie trudniej byłoby doszukać się głębi linii basowej, a przynajmniej bez użycia odpowiedniego ampa/źródła.

 

z ciekawości dobry amp dla k/q701 to co? bo nie chyba biedacki klon czarnego liniowego sześcianu nawet na bogato poskładany

 

Na head-fi za "popular choice" robi Matrix M-Stage, ale z tego czytałem to ta sama topologia co Lovely Cube / klon Lehmanna. U mnie jako rozwiązanie zintegrowane świetnie sprawdza się Icon HDP, w przypadku takich słuchawek zresztą chyba jest mu z nimi najlepiej.

 

i na minus w otwartości w powietrzu jakie niesie muzyka

jesli juz to q701 + dobry amp i wygrzanie,

 

nasze prywatne są wygrzane

 

 

„The one thing I think I have proved, however, is that if break-in does exist, it is not a large effect. When people talk about night and day changes in headphones with break-in, they are exaggerating. This data clearly shows that the AKG Q701 — a headphone widely believed to change markedly with break-in — does not change much much over time.
If you do want to break-in your cans, I suggest pink noise at a slightly louder than normal listening level. If you don’t have a pink noise track, just play music. If they sound lousy out of the box, but they start sounding a lot better as you listen to them over time, it’s your amazingly versatile brain figuring out how to cope with the world.
The miracle is in your head … not in the headphones. „
Tyll z Innerfidelity. Pisałem też o tym mocno w recenzji Q701.
Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za krótki opis, przyda się. Chociaż dalej nie wiem do końca, bo chciałem któryś model wyeliminować, a tu każdy zachwala. :) Chyba jednak Hifimany odpadną, bo jednak jest to koszt prawie dwa razy większy od reszty. Może przy następnej zmianie. :)

Poczytałem jeszcze o tych Beyerach i wiele osób zachwalało na nich Katie Melua'e, której też chętnie zacząłbym słuchać. W ogóle śmiesznie, bo im dalej idę ze swoimi zachciankami, tym większej ilości wykonawców zaczynam słuchać.

 

Eliminując Hifimany, przyjrzałem się raz jeszcze AKG. Teraz boję się, czy nie będą takie strasznie analityczne i suche. Ja oczekuję od słuchawek kojącego dźwięku, a z K601 pamiętam tylko tą scenę jak z hangaru. Wiem, że do klasyki będą fest, ale ja tak lubię tą stopę basową i ogólnie niski bas, że punktowego chyba nie mógłbym znieść.

 

Fajnie, żeby wypowiedziała się jakaś osoba, która słucha np. Katie Melua, Dawida Podsiadło, Strachów, polskiego jazzu, muzyki alternatywnej (głównie polskiej) i na jakim sprzęcie. Przecież nie muszę mieścić się na styk w budżecie, może to być sprzęt za np. 600zł, a który zagra z mojego telefonu.

 

Podsumowując wszystko, to na razie odnośnie słuchawek:

- AKG - mało basu, sterylne, analityczne, aczkolwiek moim zdaniem piękne i wygodne

- HD600 - odpadają, kiedyś o nich czytałem i chyba nie są dla mnie, do tego podobno gąbka z pałąka znika sama

- Berdynamic - w ich kierunku zmierzam, koniecznie muszę posłuchać, na razie prócz strasznej niepewności nie mam zastrzeżeń

 

Jeszcze raz, czym się różni wersja Pro od Edition w Beyerach? Sam dźwięk.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ja tak lubię tą stopę basową i ogólnie niski bas, że punktowego chyba nie mógłbym znieść.

 

DT-150 mogą nie być dla Ciebie w takim razie, potrafią zagrać bardzo niskim basem, ale (przynajmniej u mnie) atak jest szybki i precyzyjny, Ty pewnie wolisz aby uderzenie było bardziej wyeksponowane. Tak czy inaczej - warto je przesłuchać (grunt, żeby były wygrzane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chyba jednak Hifimany odpadną, bo jednak jest to koszt prawie dwa razy większy ...

 

- AKG - mało basu, sterylne, analityczne, aczkolwiek moim zdaniem piękne i wygodne

- HD600 - odpadają, kiedyś o nich czytałem i chyba nie są dla mnie, do tego podobno gąbka z pałąka znika sama

- Berdynamic - w ich kierunku zmierzam, koniecznie muszę posłuchać, na razie prócz strasznej niepewności nie mam zastrzeżeń

HE400 niedawno miałem okazję lepiej poznać - świetne słuchawki, zwłaszcza przestrzeń i jej precyzja. Do tego przyjemne brzmienie, może trochę ciut za dużo góry, ale po zmianie padów na modowane i przybliżeniu środka było już jak najbardziej akceptowalne. Cenowo nie musisz ich skreślać, gdyż pewnie niedługo pojawią się w komisie używane ;)

 

HD600 - kiedyś miałem i bardzo mi się podobały, mniej góry niż w HE400 (dla niektórych za mało, dla mnie w sam raz) ale za to średnie świetne. Niskim brakuje impaktu, tutaj HE400 zdecydowanie lepsze. Gąbka z pałąka rzeczywiście znika, ale nie jest dużym problemem ją zregenerować czy dokupić w thomannie (raz na kilka lat 40zł to nie majątek).

 

PS. Jak dopracujesz mod D1100 to prawdopodobnie wszelkie inne zamknięte (do 1000) będziesz mógł skreślić z listy ;) . W razie jakbyś potrzebował materiałów do zmodowania napisz PM.

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie 990pro to też zachwalę w obu utworach :)

Podsiadły - stopa fajnie masuje, schodzi nisko. Cymbałki - jakby koleś stał koło mnie i w nie pykał :) Bardzo fajnie się tego słucha

Swoją drogą przez Ciebie chyba kupię jego płytę - mam tak samo jak móisz, że odkąd idę w lepszy sprzęt to poszerzam repertuar.

Ania Gadt - linia basowa zdecydowanie jest słyszalna. Fajne tło robi kontrabas, prowadzi niejako melodię.

 

odnośnie porównania wersji tu masz parę słów:

http://www.head-fi.org/t/162200/compared-new-2005-editions-of-beyer-dt880-and-dt990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za magiczna technika Retter ? Bo pierwsze słyszę.

 

Drivery w DT770 do DT990 są te same :)

ojj Mikołaju moje osobiste obserwacje żadna technika, oczywiście na dźwięk ma wpływ więcej rzeczy ale gdy mowa tylko o impedancji to ja stosuje właśnie to dlatego dziś nie mam już nic poniżej 100ohm poza zatyczkami :P

 

Edit może głupia propozycja ale T50RP ???

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DT770 nie są basowe strasznie?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Jest go sporo, ale nie są strasznie basowe (słuchałęm 250ohm)- nawet dla mnie nie jest go za dużo. Grają jednak v-ką, mają ostrą górę. Jak byś miał okazję posłuchać to warto, bo ciekawe są, ale nie mam śmiałości ich Tobie polecać.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie temat porównawczy DT-150 vs DT-250, zawsze warto poczytać, coś tam można się dowiedzieć.

 

http://www.head-fi.org/t/6106/beyer-dt250-vs-dt150

 

EDIT: miało być vs770, przepraszam;)

 

http://www.head-fi.org/t/436488/beyerdynamic-dt150-vs-dt770-pro

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają Vką to lipa, więc je odrzucę, dzięki wrq.

 

Reszta Beyerów nie gra Vką oczywiście?

990 grają V, ale mają lepszy jakościowo bas, za to góra potrafi być zbyt ostra. 880 grają najrówniej z tej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności