Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] ~1000zł Klarowne słuchawki do różnych gatunków


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu mam kontakt z tanszym segmentem sluchawek, który jest jednak pewnym polsrodkiem pomiędzy ceną, a dobrym dźwiękiem. Kupując taki sprzęt musimy sie liczyc z kompromisami, ponieważ za tak małe pieniądze nie możemy raczej liczyć na cos idealnego. Mnie już to powoli zaczyna denerwować i chciałbym sobie sprawić wreszcie pozadny sprzęt, słuchajac w którym nie będę musiał szukać niedociągnięć i myśleć jak mogę to zignorować lub naprawić.

 

Postanowiłem więc, ze wydam na słuchawki max 1000zł (jakieś grosze mogę dorzucić). W takiej cenie oczekuje maksymalnie czystego i kojacego dzwieku z świetna srednica i szeroką góra. Dolne pasmo chciałbym, aby było miesiste, nie punktowe. O zalewaniu pasma chyba nie ma co mówić. :) Scena raczej na front, aniżeli wycofana. Punktem odniesienia mogą być K601, które dla mnie w niektórych utworach mają za mało basu. Reszty jak najbardziej bylem pod wrażeniem.

 

Muzyka, do której mi są potrzebne to: alternatywny rock (Strachy na Lachy w większości), Dawid Podsiadło (nie wiem jak to nazwać, ale tutaj lubię jak bas fajnie uzupełnia wokal), jazz i klasyczna. Słucham rowniez hip-hopu, ale jednak tej klasy sprzęt raczej sie w tym nie sprawdzi.

Źródło to Amplituner z sygnaturki podpiety do CDka lub playera, jak równiez Taczka/One S. Nie spodziewam się, że słuchawki zagrają z dziurki telefonu, ale fajnie byłoby gdyby takim MxM starczyl. ;)

 

Pozdrawiam,

iDaft

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli K601 są punktem odniesienia to niestety K550 też będą trochę za nimi, ale bardziej w kategorii przestrzenności. Pod opis moim zdaniem świetnie pasują używane HD600, najlepiej z dokupionym potem przewodem lepszej klasy. Alternatywą byłyby używane K/Q701 z pakietem modów na bas i górę, ale autorowi zapewne nie będzie się chciało z nimi cudować. Będą poza tym miały większą przestrzenność ale mniej bezpośrednią średnicę, która trochę dystansuje np. wokale od słuchacza. HD600 grają bliżej i intymniej i chyba to byłoby tu strzałem w dziesiątkę.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 - Od pół roku laze za nimi, trafiła mi sie okazja wczoraj, a tu nagle sie do wyjazdu muszę szykować. :/

 

SRH940 - też myślałem o nich, ale boję sie, ze będa za bardzo do SRH240 podobne. A w nich brakuje mi jedynie góry i sceny, dol jest idealny.

 

Nie chce na razie kupować żadnego wzmaka innego, źródłem maksymalnie będzie Onkyo, które gra ciepło, a K601 z palcem w d**ie wysteruje. Ewentualnie cos po swietach przenośnego.

 

A i nie chce punktowego basu. Mniej więcej bas i zejscie Shure, góra AkG, średnica również Shurowska.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Znaczy sie średnica nie musi być jak w shurach, bo takie środkowe granie to w jazzie i klasyce słabe.

 

Tak sie zastanawiam i ciekawy Jestem, czy znacie słuchawki, które zagrają jak moje tanie Geniusy?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że każdy będzie chwalił swój ogonek, mnie niestety również to dotyczy :). Jeśli nie HD600 to wspominane Q701 na dualmodzie i tyle z mojej strony.

Ich wokal jest bardziej przejrzysty i trochę dalej od słuchacza niż w HD600, jednocześnie z lepszą dynamiką, ale właśnie za to 600-tki ludzie kochają, za ten ich specyficzny "posmak", w tym ja. Mam wyjątkowego fuksa, że akurat w tym tygodniu obie pary są u mnie na warsztacie i mogę robić precyzyjne porównania bezpośrednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tego jakoś nie widzę albo zapomniałeś uściślić czy mają to być otwarte czy zamknięte. To ma zasadnicze znaczenie.

 

Jak na moje ucho to kompromisy są w każdych słuchawkach. Czy tych za 300 czy tych za 1500zł to nie ma znaczenia. Grunt to znaleźć swój sposób na muzykę i wiedzieć z czego można zrezygnować.

 

Ja już znalazłem. Chociaż wśród nowych modeli pojawia się wiele typów, które mi by prawdopodobnie pasowały. Tak jakby rynek wpasowywał się w moje gusta ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, znam Q701 i K601, podobnie K550 klarowności z SRH940 to tam nie ma, brakuje bardzo dużo :)

 

Poza tym w Q701 jest plastikowy nalot co też nie działa na ich korzyść, jakoś zawsze to K601 były dla mnie lepsze.

 

Ew. niech kolega zbiera na SRH1540 i tyle załatwi temat na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, znam Q701 i K601, podobnie K550 klarowności z SRH940 to tam nie ma, brakuje bardzo dużo :)

 

Poza tym w Q701 jest plastikowy nalot co też nie działa na ich korzyść, jakoś zawsze to K601 były dla mnie lepsze.

 

Ew. niech kolega zbiera na SRH1540 i tyle załatwi temat na amen.

 

Od razu widać że mówisz o stockach :).

 

Plastikowy nalot? Ciekawe stwierdzenie. Nie zauważyłem czegoś takiego w tych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie, obok nienaturalnej średnicy (nalot) oraz przegiętej sceny to są całkiem w porządku słuchawki.

 

Nawet te wysokie (lekko wykastrowane) są całkiem w porządku przy innych słuchawkach z tego przedziału cenowego.

 

Ale i tak moim liderem zostają SRH940 dla autora tematu, ATH by się sprawdziły jak potrzeba mięcha na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i muszę powiedzieć, że dalej jestem w kropce. Z jednej strony moja ukochana Shurowska marka, która do rapatu jest świetna, ale w jazzie brakuje mi powietrza, a z drugiej strony HD600/DT880, których nie znam. Z kolei za Q701 przemawia cena (nowe wyjdą 660zl jak wrzuce w koszty) i ogolnie do nich jestem jakoś przekonany.

HD600/DT/SRH nie mam nawet jak przetestować, bo RMS chce za pożyczenie 100zl/dzień.

Co do pytania o konstrukcje - dla mnie nie ma znaczenie, bo będę używal w domu. Mogą być nawet w stylu K1000. :)

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności