Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] ~1000zł Klarowne słuchawki do różnych gatunków


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem sobie wykres i jeżeli można mu wierzyć, to:
- DT990 grają Vką

- HD600 mają dużo mniej góry i "głośniejszą" średnicę

- SRH940 również Vką zalatują

 

Mi chodzi o to, żeby średnica nie była wycofana, a góry ilościowo tak samo. Jedynie dlatego chcę zmienić, bo moje Shure tych wysokich mają malutko i jazzu się średnio słucha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak grają Vką to lipa, więc je odrzucę, dzięki wrq.

 

Reszta Beyerów nie gra Vką oczywiście?

990 grają V, ale mają lepszy jakościowo bas, za to góra potrafi być zbyt ostra. 880 grają najrówniej z tej trójki.

 

Znacznie jednak delikatniejszą niż 770. 990 są równiejsze.

 

iDaft, jak już oceniasz na podstawie wykresów to rzuć linka chociaż byśmy mogli Ci wykazać ewentualne błędy w wyciąganiu z nich informacji.

 

MrB, ładne. Co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyny problem, że są trochę ponad budżet (1800zl+) i chyba je sprzedają w usa, więc jeszcze cło z vatem mogą dowalić (+ około 30%). To może być nowy król zamkniętych, w segmencie cenowym do 2-3k lub nawet więcej, chyba, że SRH1540 nawiążą walkę, chociaż wstępne wrażenia osób co słyszały nie zachwycają, no ale trzeba poczekać aż więcej osób posłucha.


UP: Widzę, że ktoś mnie powyżej wyprzedził z podaniem ceny :)


Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają straszny spadek od 10Khz w dół, chyba autorowi chodzi o coś odwrotnego.

Hm

http://www.headphone.com/learning-center/build-a-graph.php?graphID%5B0%5D=2801&graphID%5B1%5D=3101&graphID%5B2%5D=&graphID%5B3%5D=&scale=30&graphType=0&buttonSelection=Update+Graph

 

patrząc na wykres od srh240, rzeczywiście może być tylko gorzej. u NADa spadek idzie stromo od 9kHz, w shure spokojniej od 10kHz.

 

Myślę jednak, że iDaftowi chodzi o ten spadek w okolicach 5-8kHz. Bo powyżej 10kHz to, za przeproszeniem, szczegóły ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnialej o Kate Melua, na niczym nie robi na mnie takiego wrazenia jak na grado sr325is.

Nie znam reszty z wymienionych przez ciebie kawalkow, ani sluchawek w tej chwili przy sobie, by ocenic.

Tylko z nimi jeden problem, wybredne sa, wiec oprocz sluchawek musialbys zainwestowac w peryferia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam D600 zacząłem patrzeć na wykresy słuchawek z przymrożeniem oka.

zawsze trzeba na nie patrzeć z przymrużeniem oka - szczególnie gdy nie są to wykresy wodospadowe, uwzględniające czas wybrzmiewania. Po wykresie D600

http://www.headphone.com/headphones/denon-ah-d600.php

spodziewam się, że grają wyraźnym, nienachalnym, pełnym basem. Nie kolorują średnicy, choć ta jest odpowiednio ubarwiona. Słuchawki nie krzyczą na Ciebie, choć dynamika nie jest osłabiona. Wysokie tony słyszalne, nienachalne, być może potrafią zaszeleścić. Powiem więcej, że nigdy nie czytałem żadnej opinii, opisu grania D600. Skoro D600 wywarły na Ciebie taki wpływ, że zacząłeś patrzeć na wykresy z (większym) przymrużeniem oka, czym ich granie tak bardzo różni się od mojego, zupełnie przecież zmyślonego, opisu? Spodziewam się cech przeciwnych, naturalnie :)

 

Niejednokrotnie mnie zadziwiały różne wykresy, czego wytłumaczyć się nie dało zupełnie. Mająd dostęp do dwóch par słuchawek, słuchając na tym samym sprzęcie, nie rozumiałem różnic w wykresach.

 

 

Sorry iDaft za offtopa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo FR to przecież nie wszystko, bardzo dużo można wyczytać z przebiegu prostokątnego - http://www.innerfidelity.com/content/headphone-measurements-explained-square-wave-response

Do tego jeszcze THD, charakterystyka impulsowa oraz wspomniane wodospady ;)

 

I racja, undertaker popraw podpis.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewam się, że grają wyraźnym, nienachalnym, pełnym basem. Nie kolorują średnicy, choć ta jest odpowiednio ubarwiona. Słuchawki nie krzyczą na Ciebie, choć dynamika nie jest osłabiona. Wysokie tony słyszalne, nienachalne, być może potrafią zaszeleścić. Powiem więcej, że nigdy nie czytałem żadnej opinii, opisu grania D600.

 

 

Ja pierniczę :D Opisałeś je idealnie :win:

 

Jak dla mnie to D600 sądząc po wykresie są bardzo dociążone w basie, natomiast góra jest za kocem, ale wykres to tylko wykres;P

 

 

No właśnie nie... Góra jest czysta i klarowna, jedynie w niektórych utworach może wydać się nie co za bardzo wycofana.

 

Wiadomo nie ma słuchawek idealnych i pod gusta każdemu może co innego podejść, ale wziąłem denony z ciekawości na próbę i się zdziwiłem, że prócz lekkiej ciemności (ale tak naprawdę bardziej to dodaje klimatu niż przeszkadza, takie czarne tło), to wszystko mają na swoim miejscu. Świetną scenę i ekspozycje mają, nie da się jej porównać do otwartych, bo jednak otwarte mają więcej powietrza, to jednak przestrzeń mają cudowną. Coś niebywałego bo nie grają grubo, ale jednak mają to dociążenie. Dla mnie bomba, a zdaje się kilka nowszych modeli innych firm idzie w tą samą stronę. :) Żałuje że Tyll ich nie miał czasu przesłuchać, bo zjechał je za wykres, a by się zdeczka zdziwił jakby z nimi trochę pobył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak się zastanawiam, czy K550 by tu nie przypasowały. jak na zamknięte to mają sporą scenę, chociaż nie słyszałem otwartych z wyższej półki i nie mam porównania. góry na równi ze środkiem jest wg mnie, dół ładnie mruczy, tylko je trzeba dobrze usadowić na głowie, bo inaczej basu jest jak na lekarstwo

 

no i porównując ich granie z wykresami też przestałem na nie patrzeć z jakąś tam powagą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB, D600 z wycofaną górą grają z iPoda/O2 i E17, z mxm jest jej trochę więcej. A podpięte do mocnego CD to już w ogóle grają tak, że żadnego pasma im nie brakuje, oczywiście z racji ich charakterystyki są V-shaped, ale to właśnie takie granie jak to P. Ryka opisał w recenzji, którą ktoś tu kiedyś podawał - niby jest wykop, moc, ale nie ma zamulenia. Bardzo ciekawe słuchawki, które jednak nie każdemu podejdą.

 

 

Co do tej sygnaturki, to faktycznie coś mi się wdarło, ale już jest ok. Dzięki za info, myślałem, że to jakieś problemy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB, D600 z wycofaną górą grają z iPoda/O2 i E17, z mxm jest jej trochę więcej. A podpięte do mocnego CD to już w ogóle grają tak, że żadnego pasma im nie brakuje, oczywiście z racji ich charakterystyki są V-shaped, ale to właśnie takie granie jak to P. Ryka opisał w recenzji, którą ktoś tu kiedyś podawał - niby jest wykop, moc, ale nie ma zamulenia. Bardzo ciekawe słuchawki, które jednak nie każdemu podejdą.

 

 

Co do tej sygnaturki, to faktycznie coś mi się wdarło, ale już jest ok. Dzięki za info, myślałem, że to jakieś problemy na forum.

 

Wycofana góra jest tylko na pewnych utworach, przeważnie nie ma z nią problemu. Lepsze źródła (z niższą impedancją) jak np. sabre+O2 zdejmują im trochę mięcha, wtedy robią się jeszcze klarowniejsze i precyzyjniejsze, ergo góra jest lepsza, reagują też w miarę żywo na EQ, można z nimi trochę jeszcze zrobić. Już o tym pisałem, właśnie za to je lubię. Mimo dociążenia grają bardzo klarownie - i to są cechy które od początku zabawy w audio szukałem. Z tym V-shape to bym nie przesadzał, tak naprawdę każde słuchawki są robione według jakiegoś kanonu/pomysłu, jaki chce się uzyskać, potem weryfikuje to życie i nasza krzywa słyszenia i chyba tak się złożyło, że w moją krzywą słyszenia bardzo dobrze się te denony wpisały. w porównaniu do innych modeli to są V-shaped, ale jeśli chodzi o sposób w jaki chcę postrzegać muzykę to grają po prostu tak jak trzeba ;)

 

EOT :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, nie mam jak na telefonie tych odpowiedzi ogarnąć. :P

 

Oczywiście, ze nie można podpierać sie wykresami, ale jak mi tu każdy mówi, że jego grają dobrze, to sie za głowę mozna złapać. Ja wsadzilem do wykresu DT880, 990, SRH940 i SRH 240 dla odniesienia, ale chyba mi sie cos pomyliło i wziąlem 940 za Vke. Z drugiej strony może ktoś nauczy mnie jak interpretować cofniętą średnice? Bo na wykresie D1100 widać to idealnie, a na 940 nie mam pojęcia czy tutaj jest wycofana względem wysokich (średnica jest na równi z ta z 240, ale góry wiecej). Bo jak chce, zeby było na rowni, to chyba wysokie i średnie mają być płaskie?

 

Co do tych modeli ze zdjęć - jak zagra jak chce, to mogę kupić. :D

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, mając dwa wykresy różnych słuchawek nie możesz patrzeć, że jedno jest wyżej (głośniej), a drugie niżej. Musisz poszczególną głośność (średnicy, konkretnego jej zakresu) odnosić jedynie do innych, pobocznych częstotliwości tych samych słuchawek. Tylko tak. Dopiero po stworzeniu takiego ogólnego obrazu dla jednej pary można zaczać myśleć o porównywaniu do innej pary, z którą wcześniej musiałeś zrobić to samo, co z pierwsza.

Dlatego IMO więcej niż 2 wykresy to przesada - nikomu nie jest to potrzebne w jednym momencie, a tylko zmniejsza czytelność.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności