Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] ~1000zł Klarowne słuchawki do różnych gatunków


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ponownie,

Nie, jeszcze nie kupiłem. :P I żeby tego jeszcze było mało, to nawet nie słuchałem. Dopiero w nast. tygodniu.

 

Chciałbym spytać Was o opinie nt. HD598, Momentum, K612, K701, Hifiman HE-300, D600. Nic innego nie piszcie, chodzi mi o te konkretne słuchawy. Zapomnijmy o pierwszym poście, nie muszą być klarowne, nie muszą być mega analityczne. Teraz chciałbym usłyszeć dobre wokale, nie wycofane, przyjemny bass (nisko schodzący, przeżyję punktowy, ale wolałbym nie). Do tego wygodne.

 

Pozdrawiam

Tu sporo na temat:

http://www.head-fi.org/t/663288/philips-fidelio-x1-vs-hifiman-he-400-stronger-natural-midrange

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze spytam, ale biegły z angielskiego nie jestem. Tutaj chodzi o to, które słuchawki mają najbardziej wysuniętą średnicę, czy które mają ją po prostu czystą (Vka też może)?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredniość średnicy nie równa się jej czystości. To są dwie różne sprawy i tu bardziej chodzi (po 4-5 sekundowym rzucie okiem) o tą pierwszą. V-ka z definicji nie ma średnicy wysuniętej, jest cichsza i ustępuje pola skrajom.

 

Jak chcesz mieć bogatą i bezpośrednią średnicę z wokalami, to Westone 4/4R, choć to niestety nieposzukiwane przez Ciebie w ramach tego wątku UIEMy. Poczytaj jednak o nich, jeśli chcesz ogólnie zgłębić temat zachowania się średnicy z opisywanym / poszukiwanym tu efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze spytam, ale biegły z angielskiego nie jestem. Tutaj chodzi o to, które słuchawki mają najbardziej wysuniętą średnicę, czy które mają ją po prostu czystą (Vka też może)?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

O wysuniętej średnicy raczej mówię gdy "wokale są na twarz", podbity względem poniższych częstotliwości jest zakres ...najbardziej dla człowieka odczuwalny pod względem wszelkich częstotliwości i dynamiki, powiedzmy 1-3kHz. Z kolei za "czystość" średnicy odpowiadać może coś zgoła innego, tj. cofnięcie względem pobocznych zakresów (basu i reszty średnicy) niższego zakresu średnicy... powiedzmy 250Hz-...nie wiem, 500Hz. Te cechy nie muszą ze sobą współwystępować, nie wykluczają się, są względem siebie niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co to jest wysunięte średnica i Vka, wrq. :))

 

Chodziło mi raczej o to, co jest w temacie na headfi.

 

Kolejny raz strasznie się zagiąłem czytając opinie o K601. Jedni piszą, że ewidentna piramidka (czyli to, co lubię), a inni, że to raczej się przedstawia tak: _--. Szkoda, że zamiast K545 nie poprosiłem o K601. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja będę kupował doki za 1,5k? :/ Może później, bo na razie nie traktuje rzeczy, które wszędzie noszę jakoś mega specjalnie i takie doki pewnie już by były uszkodzone, a ja bym płakał.

 

A i nie piszę się nigdy na chodzenie z kanapkami. Portable jest portable, max to iPod Video (sam).

 

@up: Na forum ktoś tak opisywał K601 vs bodaj HD650.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem trochę priorytety i chyba zdecyduję się na coś zupełnie innego - AKG k545. Mam od kilku chwil, a już mnie zachwycają. Pewnie, że są pod wieloma względami gorsze od Q701 i wszelkich Hifimenów, ale co z tego, skoro do nich potrzeba porządnego wzmaka? K545 podłączę do wszystkiego, są wygodne i grają dobrze hip-hop, jaki i jazz. Nie mają sceny jak z hangaru i idealnej analityczności, ale dają więcej frajdy.

 

Teraz mnie zastanawia, czy opłaca się płacić więcej względem K550. One chyba nie mają odłączanych kabli i są większe, tak?

 

Dziękuję bardzo wszystkim za wypowiadanie się w temacie, kiedyś na pewno do tego wrócę, ale muszę najpierw dużo posłuchać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam K545 to generalnie K550 w bardziej kompaktowej formie z wymiennymi kablami. Brzmieniowo:
- nieco bardziej od K550 basowe
- nieco mniej od nich przestrzenne
- nie pamiętam czy też o odrobinkę nie ciemniejsze.

 

Przez bardzo długi czas miałem zarówno K550 jak i Q701. Bez modyfikacji jednych i drugich można byłoby jeszcze debatować co jest lepsze w sensie "praktyczniejsze" i bardziej uniwersalne, ale po odblokowaniu bassportów i kilku dodatkowych zaklęciach Q701 wymiotły mi K550 do tego stopnia, że służące do tej pory za punkt odniesienia w testach K poszły pod młotek.

 

Jeśli K545 brzmią tak jak opisałem, to niemodyfikowane Q w dużym skrócie będą od nich znacznie bardziej przestrzenne, mniej nudne, mniej "zwyczajne", mniej basowe, wyraźnie jaśniejsze, z zauważalnie lepszej jakości górą i rozdzielczością.

Jeśli wykona się mody Q, staną się bardziej basowe od K, pełniejsze, wyraźnie czystsze. Reszta bez zmian, ale sumarycznie wyjdzie zupełnie inna (znacznie wyższa) klasa brzmienia.

 

Przypomnę też że K545 i K550 lubują się z układami może nie tyle mocnymi, co stojącymi wysoko na klasie brzmienia. Z tego co pamiętam chyba Fatso może o tym zaświadczyć i pisał o tym parę razy.

 

 

 

EDIT: żeby nie było, K545/550 to wciąż bardzo dobre słuchawki (zwłaszcza dla osób szukających tych bardzo łatwych w napędzeniu) i mające swój urok, po prostu mają mimo wszystko swoje konkretne miejsce w szeregu.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie K545 właśnie są funowe, a Q701/K601 takie do bólu poprawne. To jest taka trochę segregacja, K545 pełni rolę takie szaraka z dużymi możliwościami, a Q701 potrzebuje drogiej limuzyny, żeby wyjść do ludzi.

 

Scena akurat mi nie przeszkadza. W Q701 oczywiste, że jest większa, ale ta z K ma swój urok i mimo, że jest trochę mniejsza od tej z D1100, to przyjemniejsza.

 

Tutaj też rozchodzi się o to, że K545 biorę sobie do teczki i odpalam na wakacjach, w ogródku, czy nawet na ulicy. A z tymi Q701 jestem przywiązany do krzesła i kabla.

Nie zrozum mnie źle, 701 to bezapelacyjnie wyższa i lepsza klasa, ale 545 są po prostu dla mnie wygodniejsza pod względem praktycznych rzeczy. Po prostu to wyższa klasa z innym klientem docelowym, aniżeli 545, których nabywca może wcale nie uważać HD800 za hi-end.

 

Nie jest to na pewno koniec z poszukiwaniem tego ideału w brzmieniu, ale po prostu zamiana tego mojego low-endu na coś wyższej klasy, niewymagające prądu w wiaderkach. Któreś z wyższych AKG na pewno u mnie zagoszczą, chociaż kto wie... może pójdę w ślad All999 i kupię Hifimany? :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia między K550 i Q701 miałem odwrotne. Q701 nie nazwałbym z wielu względów poprawnymi, to nie jest referencja, choć stwierdzenie to pada z trochę innej perspektywy niż u innych osób.

 

Najważniejsze jest mimo wszystko to, że słuchawki Ci pasują i sprawiają przyjemność. Nie ma znaczenia czy mi czy komukolwiek innemu się podobają czy nie :). K545 są właśnie takimi allrounderami, praktycznymi i uniwersalnymi w największym tego słowa znaczeniu i za to również i ja swoje K550 lubiłem, lubię do tej pory.

 

HD800 hi-endem są, to jednak czy brzmieniowo będą każdemu podchodziły to już inna sprawa. W ich cenie mam z miejsca sporo lepsze słuchawki o znacznie lepszym dla mnie dźwięku, więc nawet mi przez myśl nie przeszło, aby się na nie powoływać.

 

To już sobie sam zdecydujesz, ale dopiero wtedy będziesz przykuty do kabla jak sam to opisałeś. Zawsze można zaszaleć i jeśli ma to być jakkolwiek portable to:

https://www.staxusa.com/system/stax-srs-002.html

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi endowa to przeważnie jest cena, a nie możliwości.

 

Q701 także nie uważam za referencję chociaż je lubię :)

 

Zdecydowanie wydaje mi się ,że gdyby AKG posiedziało nad projektem K612 to wyciągnęliby więcej z tego drivera bo on pamięta czasy starego dobrego AKG.

 

Ja prywatnie też nie raz pisałem, że jestem zwolennikiem K601 mimo wszystkich ich wad, które na dłuższą metę kompletnie mi nie przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam dokładnie jest 1000, ale tak samo GBP, EUR i USD. Po prostu zastosowali taką technologię, nie jest to moim zdaniem zachłyśnięcie się. Jeśli mieliby się czymś zachłysnąć, to życzyłbym sobie aby był to powrót do modeli ES-D lub wprowadzenie pełnych ES, ale prędzej ruskie nas znów napadną niż się to ziści.

 

 

Kukam niemal cały czas jak jestem online. Dzięki temu nie mam 250 PW dziennie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, doszło wszystko idealnie.

 

 

Dokładnie. Ale "Harman" i wszystko jasne. Nastawienie na klienta masowego i wzornictwo a nie na tworzenie "statementów". Jedynie K812 mogą być tu wyjątkiem od regularnego odcinania kuponów z K/Q701/2, ale nie słuchałem to i ciężko jest powiedzieć, czy to faktycznie coś więcej niż tylko merge K550 z Q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ma po co takiego produktu wydawać (a nie wątpię by ludzie to kupowali) albo firmy mają problem przeskoczyć swoje 20 letnie produkty i nie chcą się ośmieszać.

 

Tych K812 jestem ciekaw ale nie wiem czy z tą ceną AKG nie przesadziło, bo dotychczas obok Shure była to firma, która oferowała swoje flagowe produkty w rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym może być.

 

No niestety. Za 1000$ nie kupiłbym w życiu dynamików, żadnych, bez względu na sentyment do firmy, skoro za 1250$ można mieć chociażby takie SRS-3170, które (zwłaszcza po wymianie padów na DIY lub te z SR-507) potrafią poradzić sobie (generalizując) z HD800, RS1i i GS1000, a przegrać (i to też nie o jakiś spory margin) ze wspomnianymi K1000. Także dziękuję, postoję :). Jak upublicznili cenę, to przestałem się tym modelem specjalnie interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprawnością Q701 bardziej chodziło mi o to, że tam wszystko jest takie sterylne przez tą wysoką analityczność. Może Wam sie wydawać inaczej, bo macie większe doświadczenie z sluchawkami, ja nie sluchalem ani HD800, ani K1000. Jak znudzi mi się mid-end, to może...

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności