Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś szukał dokanałowego odpowiednika dt990 pro, to Sennheiser ie200 są niesamowicie zbliżone brzmieniowo do nich.

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał(a):

Jakby ktoś szukał dokanałowego odpowiednika dt990 pro, to Sennheiser ie200 są niesamowicie zbliżone brzmieniowo do nich.

Ale czy oferują ten sam poziom SQ? Kosztują tyle samo co dt990pro. Co lepiej wybrać? Jeśli sq i brzmienie podobne to lepiej ie200 bo mniejsze i można je zabrać na zewnątrz w przy tym nadają się do domowych odsłuchów i są mniej wymagające co do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Bez przesady, podejrzewam, że nawet airpods pro 2 generacji nie mają co konkurować z przewodowymi w cenie ie200. 

No to zdziwiłbyś się. Te erpodsy, to niezły badziew musi być, skoro nie mogą konkurować z przewodowymi dokami za 600zł.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Jaki sens miałaby produkcja przewodowych za okolice 700zł skoro bezprzewodowe technicsy w podobnej cenie oferowałyby ten sam poziom sq lub lepszy? 🤣🤣

Też mnie to zastanawia, jednak Technics widzi w tym sens. 🤫😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Jaki sens miałaby produkcja przewodowych za okolice 700zł skoro bezprzewodowe technicsy w podobnej cenie oferowałyby ten sam poziom sq lub lepszy? 🤣🤣

Dla takich ludzi jak ja, którzy wciąż upierają się przy tych cholernych przewodowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Najner napisał(a):

Dla takich ludzi jak ja, którzy wciąż upierają się przy tych cholernych przewodowych ;)

No ale cenisz sobie brak komfortu z kablem :D czy jednak jesteś w stanie zrezygnować z komfortu na rzecz lepszego brzmienia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na baterie i anteny TWSy są z reguły dosyć pękate i wystają mi mocno z ucha, co bardzo ogranicza ich mobilność (zbierają wiatr itp.). Te mniej pękate TWS (np. Linkbuds S, które mam i całkiem lubię) poziomem grania nie zbliżają się nawet do słuchawek na kablu w podobnej cenie. Wolę używać słuchawek na kablu z odbiornikiem BT albo małym dapem, jest to dla mnie wystarczająco komfortowe, a dźwięk o niebo lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, może coś mi doradzicie. Szukam wzmacniacza słuchawkowego (bez DACa) do słuchawek Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm. Byłem już prawie zdecydowany na IFI Zen Can lub IFI Zen Air Can (bo toru zbalansowanego nie będę używał) ale się naczytałem i nie wiem czy to dobry wybór. Kwota max 800 zł, może być używany lub nowy. Z nowym o tyle dobrze, że jak nie podpasuje dźwiękowo to można oddać. Co uważacie o Beyerdynamic A20. W jakimś teście wyczytałem ze mimo, że ma sporo powera na wyjściu to z DT770 80Ohm bardzo dobrze gra tylko czasem potrafi zbytnio uwypuklić wysokie tony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym szedł raczej w toppingi albo smsl, bo Ifi słynie z ciepłego brzmienia. A przynajmniej daci zeny, bo ampów samych nie słuchałem. A na ciepłym ampie i ciepłym Cambridgu możesz mieć za dużo dobra. A jak użytkowo i brzmieniowo pasuje ci granie z dziurki Cambridge, to bym nie kupował ampa, bo te 80 ohm są dość łatwe do wysterowania.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 651C nie ma wyjścia na słuchawki:( Wzmacniacz, do którego mam podłączony odtwarzacz CD to Cambridge Audio A500, który też nie ma wyjścia na słuchawki:( Wszystko podłączone pod kolumny Tannoy Mercury 7.2. Zestaw gra ciepło co mi bardzo odpowiada. Z tego co wiem to kolumny Tannoya ogólnie są ciepłe. Wcześniej miałem Mercury M1 Shadow i też super grały. Wzmacniacz CA A500 też jest raczej ciepły. Czytałem, że Toppingi i SMSL maja bardzo jasną górę i mało basu. Mam pożyczonego daca Nostromo 5H na przetworniku Wolfson WM8742 takima samym jak mój odtwarzacz CD (tylko w odtwarzaczu są dwa po jednym na kanał). Ten dac gra fajnie ciepło ale brak mu troszkę wysokich tonów i scena nie jest zbyt szeroka. Chciałbym w miarę ciepłe granie z fajną górą, tylko by ta góra nie dominowała nad wszystkim i by bas też był. Może mam za duże wymagania jak na ten budżet jaki podałem. Dopiero zaczynam przygodę ze wzmacniaczami słuchawkowymi. Muzyki jakiej słucham to rock, metal, muzyka elektroniczna, czasem trafi się jakiś pop i muzyka filmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych neutralnych na przykład wzmacniacze monolith i drop THX 789 albo THX AAA mają dobre opinie, szczególnie o rozdzielczości i neutralności, na OLX da się znaleźć do 1000zł takie wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BATSZAMAN napisał(a):

A jakieś konkretne modele możesz polecić?

Osobiście nie słuchałem, ale bym sprawdził tego z opcją zwrotu https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl/2019471053332013018/6970141855729/smsl-sp200-thx-certified-amp-powystawowy-stan-bdb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pioj napisał(a):

Z tych neutralnych na przykład wzmacniacze monolith i drop THX 789 albo THX AAA mają dobre opinie, szczególnie o rozdzielczości i neutralności, na OLX da się znaleźć do 1000zł takie wzmacniacze

A jak się poszczęści to niewiele drożej Toppinga A90. 🤗 

 

Natomiast jeśli wyjście zbalansowane nie będzie używane, wystarczy Topping A30 Pro którego też czasem można za ok. 1000 zł znaleźć. Nawet funkcji preampa się do końca nie traci względem A90, bo ją ma po wyłączeniu.

 

Ale S.M.S.L. tak goni że możliwe że nie ma sensu, bo mają w niższej cenie i lepiej.

Edytowane przez Leairve
A30 Pro nie A50, sorry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności