Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spawn napisał:

@slawsim jak by Cie kiedyś zlapalo zeby się przesiąść na hd800 to nie rób tego w ciemno. Hd600 i hd800 to bardzo inne słuchawki.

Jeszcze przed skonsumowanim 800s, bym w biegu przybił Ci pionę, ale teraz, na tym sprzęcie i ustawieniach to.. już nie jestem taki przekonany, czy aby na pewno są tak różne. 😉

 

Pędzę je kolejno z V30, następnie xd-05Plus jako DAC z wyjścia AUX do poczciwego, ale i mocarnego AX-890, a który to posiada kapitalny wzmak słuchawkowy i wbrew opiniom o Yamaha'ch, ma bardzo bogate i miękkie brzmienie, na koniec lekkie podkręcenie (dosłownie ~2 w oznaczeniu) niskich i (!) wysokich 😮 tonów i szczena opada. To jest po prostu brzmienie HD600 na totalnych sterydach, w odpowiednim repertuarze jest przeakustycznie i przerozmaszyście - przekozak whooy. 🤑  

 

Ps.

Na kablu Cardas'a, żeby nie było. :ph34r:😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spawn napisał:

jak by Cie kiedyś zlapalo zeby się przesiąść na hd800 to nie rób tego w ciemno. Hd600 i hd800 to bardzo inne słuchawki.

Dzięki za poradę. Tak sobie myślę, że lepiej będzie kupić wzmak Violectric v280 i zakończyć temat. Cena oczywiście niewspółmierna do kosztu HD600, ale na każdym forum gdzie o tych wzmakach czytałem są tylko pozytywne opinie w kontekście Sennheiserów. Może na raty albo używany? W razie czego można coś zmienić opampami. Podłączył bym HD600 pod wyjście symetryczne.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawsim napisał:

Tak sobie myślę, że lepiej będzie kupić wzmak Violectric v280 i zakończyć temat. 

To byłoby zdrowe podejście do tematu, ale czy lepsze, to już można by polemizować, bo na rynku są ciekawsze słuchawki od HD600, niekoniecznie ze stajni Sennheiser'a. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Ether Flow używki można dostać poniżej 4 kafli, LCD2-C też są spoko, SR-2, może te nowe T1 v.3, AH-D7000 używki. Hifiman'y też są fajne, tylko tutaj jest loteria, jeśli chodzi o jakość wykonania. Wszystkie w/w oferują wyższe SQ, niż poczciwe HD600, co by nie mówić, też dobry model, ale lepiej wymienić słuchawki, niż inwestować w tor w tym przypadku, imo. 😉

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Teraz, Play napisał:

Czyli musieli zmienić coś w stosunku do pierwowzorów. Pamiętam jeszcze jak bodaj Fallow miał pierwszy egzemplarz na forum i podpinał je pod zdecydowanie poważniejsze klocki

Pozwolę sobie zrobić tak, bo szkoda spamować w temacie, który nie jest do tego przeznaczony.

 

TO, że HD800S zagrają z Sony WM1A po balansie nie znaczy, że ten grajek jest je w stanie poprawnie wysterować. Trzeba się liczyć i z ubytkiem basu, i z ubytkiem na płaszczyźnie sceny i holografii. Gra to wciąż przyjemnie, ale można lepiej. Podpinałem je u siebie do Aune S6Pro po SE i tak grało to, nawet przyjemnie, dopóki nie zobaczyłem co potrafią, kiedy dostaną odpowiednią dawkę prądu. Akurat HD800S sporo wybaczają kiedy nie są odpowiednio zasilone i stąd można powiedzieć, że są mało wymagające, ale jak chce się je usłyszeć, to niestety ale trzeba im dać trochę "soku". Można więc sobie radośnie pitolić o tym, że to łatwe w napędzeniu słuchawki, nikt tego nie zabroni. Można też najzwyczajniej w świecie przestać bredzić, jadąc po aktualnie jednych z najlepszych słuchawek świata (Abyssach), jak się nie ma o nich najwyraźniej żadnego pojęcia :)

 

Ja HD800S lubię do tego stopnia, że potrafię na nich słuchać ekstremalnego metalu. Bo są szybkie, precyzyjne i przestrzenne. Mam do nich lepszy kabelek, który wyciska z nich jeszcze trochę więcej i planuję eksplorować ten temat w najbliższym czasie, żeby dowiedzieć się, ile jeszcze da radę z nich wycisnąć tym sposobem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zakupie HD800S do Feliksa Espressivo silnie rozbudowanego o najwyższej jakości elementy (elektrolity Audio Note, Mundorfy, Jantzeny Cross Cap 100u/400 zamiast elektrolitów - te na zdjęciu, RCA WBT, wtyk Futrutech'a, kabel ze srebra). Po kilku miesiącach prób udało mi się uzyskać na HD600 dźwięk jaki mnie satysfakcjonuje.

Jest równiutkie pasmo, bez podbarwień, niskich tyle ile trzeba. Jedyne czego mi potrzeba to trochę więcej szczegółów, niuansów zawartych w nagraniach CD (Docet Lector). No i ważne żeby były 250ohm i więcej. Słuchałem na Q701, Grado 325 i niestety to już nie to.

Feliks_Jantzen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, naczesany napisał:

Po kilku miesiącach prób udało mi się uzyskać na HD600 dźwięk jaki mnie satysfakcjonuje.

Jakie pady założyłeś do HD600 i co one wniosły w stosunku do oryginałów? Przewód jak widzę to Yarbo z oferty Audeosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Yaxi:

https://www.yaxi.jp/onlineshop/

Zamówiłem w poniedziałek, w piątek już u mnie tak że polecam.

Uwierzcie mi ale to najlepsze pady jakie miałem a przerobiłem już podróbki, oryginały, ze trzy wersje Dekoni.

Nie są tak grube, nie tłumią wysokich chociaż dużo zawdzięczam tym Jantzenom Cross Cap mimo, że wcześniej były tam Audio Note.

Tych pianek w środku od Yaxi nie stosowałem bo się nie sprawdziły, zamiast tego zastosowałem przyciętą białą flizelinę.

Przewód to Yarbo, wtyk Furutech CF-763 R, miałem też miedziany ale jednak rodowany wyciągnął jeszcze więcej szczegółów. Połączone z Lectorem Albedo Monolith (pierwsza wersja) które to taśmy srebrne "wybebeszyłem" z otuliny i zaprawiłem WBT 0210 AgMs nextgen Signature. Wbrew temu , że mówi się iż rod brzmi zbyt ostro, jasno u mnie całość się doskonale sprawdziła. Oczywiście są płyty na których wokal zakłuje jak np. Celine Dion mimo, że wydanie japońskie ale to chyba wina realizacji. Wydania Mobile Fidelity brzmią po prostu bajkowo.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, naczesany napisał:

pianek w środku od Yaxi nie stosowałem bo się nie sprawdziły, zamiast tego zastosowałem przyciętą białą flizelinę.

 

Dlaczego się nie sprawdziły? Co ta fizelina daje w zamian? I skąd ten kabelek tak w ogóle? 

 

3 godziny temu, neonlight napisał:

Ciekawe, jaki wpływ mają te Yaxi na całościowy charakter oryginalnego brzmienia?! ;)

Podpinam się do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Zapewne wkładki od Yaxi są za gęste/grube, a fizelina bardziej przezroczysta dla dźwięku, co również jest na plus dla HD600/650. 😉

I wszystko wyjaśnione. Kabel to Yarbo PSC-44CB (można nabyć w Audeos).

W moim przypadku sprawdził się doskonale z tym lampowym wzmacniaczem co nie znaczy, że sprawdzi się z wszystkimi np. z tranzystorem.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie zdecydowałem, nie wiem, czy jest sens dopłacać tyle siana, za dźwięk, który i tak muszę EQ'ualizować, żeby mnie satysfakcjonował. Fidelio X1 są gorsze pod każdym względem i tu nie ma się co oszukiwać, ale też potrafią sprawiać mi dużo frajdy ze słuchania i to za ułamek ceny 800'ek. ;)

 

Raczej będę sprzedawał, bo równie dobrze mógłbym SR2 EQ potraktować i też miałbym lepiej, niż w X1'kach, a to, co prezentują SR2 w zupełności mi wystarcza. ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one są bardzo audiofilskie. Mam przez to na myśli że są kapryśne, nie są uniwersalne gatunkowo, wymagają odpowiedniego doboru elementów przed nimi. Jak już jednak wszystkie gwiazdy ustawią się w odpowiednią konstalacje to jest prawdziwy HI END z capslockiem. Chyba niemożliwe do zastąpienia w kolekcji.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Dokładnie jest tak, jak napisałeś. Jak już wcześniej wspominałem, 800s nie robią na mnie takiego wrażenia, jak to robiły 800 bez "s" parę lat temu. Wtedy to był szok, ta ogromna scena, to było coś niespotykanego w słuchawkach, a teraz jest "tylko" duża i tyle. Jak człowiek się przyzwyczai do lepszego, to później to powszednieje i wymagania rosną, z resztą chyba w każdej dziedzinie tak już jest, stąd ta ciągła potrzeba gonienia za nowym, innym, zaskakującym, często nieosiągalnym. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

Dla mnie one są bardzo audiofilskie. Mam przez to na myśli że są kapryśne, nie są uniwersalne gatunkowo, wymagają odpowiedniego doboru elementów przed nimi. Jak już jednak wszystkie gwiazdy ustawią się w odpowiednią konstalacje to jest prawdziwy HI END z capslockiem. Chyba niemożliwe do zastąpienia w kolekcji.

Oczywiście to było o bezesach, bo do esów mało tu pasuje. Generalnie nie kapryśne pod względem sprzętu, byle wydolił z głośnością, a hajendu nie będzie nawet małymi literami tylko bardzo dobre granie za drogo wycenione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, majkel napisał:

Oczywiście to było o bezesach, bo do esów mało tu pasuje. Generalnie nie kapryśne pod względem sprzętu, byle wydolił z głośnością, a hajendu nie będzie nawet małymi literami tylko bardzo dobre granie za drogo wycenione. 

 

Nie, to było o HD800s ze zmienionym kablem które na odpowiednich nagraniach i sprzęcie towarzyszącym pod wieloma względami dosłownie upokarzają słuchawki za 10 czy 15tys. Może nie odkryłeś ich potencjału skoro mówisz że są słabo wycenione i niezbyt kapryśne ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności