Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak serio @Spawn, to z otellem Sinusaudio zabawę miałbyś przednią i bajkowo, i z niesamowitymi efektami przestrzennymi z możliwością zmiany brzmienia niewielkim wkładem (lampy sterujące takie już spoko za 1,5 stówki można mieć). No i sam Sinus na 6n13s w sumie tani...

5 minut temu, neonlight napisał:

Hmm.. ja to słyszałem na tranzystorach. ;)

Przed połową butelki czy po?

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

Przed połową butelki czy po?

Zaskoczę Cię, byłem trzeźwy jak świnia. 😉 Niestety, to jest efekt uboczny wielkiej sceny, wystarczy wytłumić wnętrze muszli i od razu słychać wyraźniejszy dźwięk, ale i scena wtedy idzie się.. . 😉

 

Dlatego dla mnie takie T90 są technicznie lepsze, bo znacznie precyzyjniejsze i bez pogłosu, niczym w kościele, choć nie ukrywam, jak już @Spawn wyżej zauważył, czasami się to sprawdza np. przy koncertach, czy oglądaniu filmów. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Tak, no mają te wybrzmienia przeciągnięte, ale to ich urok.

...i w sumie nie zamazujà niczego.

Zamazują.. zamazują, bo całościowo dźwięk nie jest tak precyzyjny, jak by się tego można było spodziewać po flagowym modelu. A czy nadmierny pogłos to urok, to już zależy od oczekiwań, bo z punktu widzenia wierności przekazu, jest on sztucznie dodany i niezawarty w materiale źródłowym. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Zamazują.. zamazują, bo całościowo dźwięk nie jest tak precyzyjny, jak by się tego można było spodziewać po flagowym modelu.

Balantine je potrafił zdyscyplinować i było bardzo precyzyjnie. Ten violectric Społna tez powinien dawać radę w miarę.

13 minut temu, neonlight napisał:

A czy nadmierny pogłos to urok, to już zależy od oczekiwań, bo z punktu widzenia wierności przekazu, jest on sztucznie dodany i niezawarty w materiale źródłowym.

Teraz patrzymy łaskawie na 800ki; no nie psuj chwili!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawsim napisał:

Zapytam nieśmiało, z którego X-Cana? Były cztery chyba. Kusi mnie spróbować któregoś do HD600. Może v3.

 

Ja mam V2 kupionego lata temu za bezcen w którym wymieniłem lampy. Zazwyczaj leży w szafie ale jak mnie nachodzi na posmakowanie ze słodkiego lampowego słoja to wtedy wyciągam ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Spawn napisał:

Ty mi lepiej powiedz jakie ja mam sobie otwarte kupić

Miałeś na testach Arya... może kieruj się w ta stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Corvin74 napisał:

Miałeś na testach Arya... może kieruj się w ta stronę?

 

Z plenarów miałem na testach Ether Flow, Arya, D8000 i LCDi4 i nie mam zadnym nic specjalnego do zarzucenia. Mógłbym je mieć ale ich nie pragnę. Sam nie wiem jak to określić. Coś mi w tembrze plenarnego dźwięku nie leży. Szanuje ich dźwięk ale nie ciągnie mnie jakoś w tę stronę. Nie jestem jednak ich przeciwnikiem wiec różnie jeszcze może być ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, neonlight napisał:

Czy oryginalny kabel HD800s rozjaśnia brzmienie i dodaje powietrza? Kurka, sam nie wierzę, że to piszę. 🙃😆

Raczej nie rozjaśnia, ale z przestrzenią i napowietrzeniem można lepiej niż z fabrycznym. Miałem HD800S z miedzianym Arctic Cables 8 żył, detal bardziej klasowy, scena szersza z wyraźniejszą gradacją wgłąb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Raczej nie rozjaśnia, ale z przestrzenią i napowietrzeniem można lepiej niż z fabrycznym. Miałem HD800S z miedzianym Arctic Cables 8 żył, detal bardziej klasowy, scena szersza z wyraźniejszą gradacją wgłąb.

Hmm.. mam też na stanie Cardas'a, nie wiem konkretnie, co tam siedzi, ale ewidentnie wygładza je, nasyca i przybliża scenę -🤦boszzz.. padło mi na łeb już całkiem. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio. Cardasy pewnie nie wszystkie modele ale ogólnie mają reputację raczej ciepłych kabli. Ja miałem Microtwin 300B i mam nadal Interconnect 3,5mm do Shurów KSE Cardas HPI i obydwa grają tak jak napisałeś. W każdej rozmowie na kazdym forum jak ktos pyta o cieplo grajace interconnecty to zawsze jedna z pierwszych propozycji to jakis model Cardasa ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, neonlight napisał:

Hmm.. mam też na stanie Cardas'a, nie wiem konkretnie, co tam siedzi, ale ewidentnie wygładza je, nasyca i przybliża scenę -🤦boszzz.. padło mi na łeb już całkiem. 😆

Coś w tym jest, bo jak słuchałem zwykłe HD800 z Cardasem, to miałem wrażenie że robi z nich HD800S🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

słuchałem zwykłe HD800 z Cardasem, to miałem wrażenie że robi z nich HD800S🙂

Zakładam, że do HD800 podpiąłeś wyższy model przewodu Cardasa. Ja mam do HD600 Cardas Aka Cross (szary) i choć kiedyś wydawało mi się, że jest za ciepły, dziś tylko jego używam. Inne np. Moon Audio Blue Dragon czy Audeos leżą w pudle. Teraz mam najlepszą definicję basu, wyraźniej słyszę co gra z tyłu sceny i po bokach bez przybliżania. Pierwszy plan pozostał tak blisko jak był, bo 600-tki tak grają chyba. To pierwszy przewód jaki kupiłem "za granicą" do słuchawek i gdybym wtedy miał trochę większe doświadczenie, nie traciłbym kasy na inne. HD600 mam od około 20 lat wciąż w bardzo dobrym stanie. Szanuję je, bo chyba nic innego już nie kupię. Chciałbym np. 800S, ale drogie są i nie wiem ile zyskam, bo ich nie słuchałem.

Edytowane przez slawsim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności