Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej w TH900 jest ta scena bez końca, ale znowuż takie słuchawki mają wadę ,bo grają V-ką...i średnicę mamy daleko.

Jedynie T1 rev2 mi się podobały, bo potrafią zagrać w małym składzie wokal tuż przed nosem...a znowuż w dużej sali mamy wspaniałe uczucie głębi sceny.

Więc dla tego wolę T1rev2 nad TH900, tamte nie potrafią tak blisko jak trzeba wokalem zabłysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w sobie pewną magie, mowa o T1 rev2. I mógłbym z nimi żyć gdyby nie dwie cechy. Pogłosowość góry, aby sztucznie powiększyć scenę oraz natarczywe sybilacje. Chciałbym je usłyszeć na lampie, nawet Aune T1, takie kombo to mogłoby być świetne połączenie. Bo głębia, wokal i dynamika na naprawdę przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine A jak byś porównał szczegółowość w Elearach i T1v2? Eleary akurat to potrafiły utrzymać w idealnej proporcji, dużo detalu, ale nie był natarczywy/sztucznie podkreślony.

 

Taki drobny offtop: Jesteś chyba jedyną osobą, której nie dotknęła klątwa HD800S Soundmana :D Wszyscy, którzy mieli je na odsłuchach swoje słuchawki do komisu wrzucili, nawet sam właściciel.

 

A co do tych wad T1rev2, to tutaj teoretycznie mógłby pomóc sam kabel, jeśli nie chce się zmieniać tranzystora na lampę. Wiem, że wiele osób miało podobny problem z HD800 i wybuchały forumowe wojny o to który kawałek drutu najlepiej sobie z tym radził w tamtych słuchawkach. 

Edytowane przez Firegon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleary są bardziej szczegółowe na średnicy od T1 rev2 oraz od 800S. Mi to nawet początkowo przeszkadzało, ale po kilku dniach mózg się szybko do tego przyzwyczaja. 

@SlawekR wspomniał nawet i tutaj pełna zgoda, że są nadnaturalnie wyraziste i faktycznie trzeba do tego przywyknąć i takie granie lubić

Tak jak pisałem, ja zanim kupiłem Eleary miałem w ciągu miesiąca w domu naprawdę wiele słuchawek i to nie byle jakich: X2, 712Pro, He-4, He500, 7200, T1 rev2, FIII/IV, Owle także wiem co potrafią i jak grają słuchawki z różnych poziomów cenowych, skończywszy na 800S. Jak ktoś trafi na granie, które mu się podoba i do tego złapie synergie z źródłem to nie ma sensu gonić dalej, bo o poprawę jest już bardzo trudno. Lubię poznawać nowe brzmienia, czerpie z tego radość, ale póki co jestem bardzo zadowolony z tego co mam. Do słuchania muzyki filmowej, która jest dynamiczna i efektowna, czy rocka, rapu, dubstepu nie znalazłem lepszych słuchawek używanych do 3000 zł. Jakbym słuchał muzyki klasycznej, jazzu i innych łagodniejszych brzmień pewnie wybrałbym HE4.

W ogóle ostatnie dwa miesiące to prawdziwa pogoń za swoim brzmieniem, wiele nauki, cała masa zaskoczeń. Najlepsze co dane mi było usłyszeć to Ether Flow, ale to już inna półka cenowa w pobliżu 800S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem nie słuchałem tak drogich słuchawek jedynie najlepsze modele to Dt990pro i Q701 przy czym beyery grały chyba z wiekszym dystansem od akg (oddalona średnica) 

Zaś przestrzenne sluchawki używałem pod czarna perła a obecnie S16 to chyba nie na byle czym xD 

Jak u was interpretowana jest głębia w słuchawkach czy to nie są dźwięki wychodzące na tył głowy tym lepsza głębia?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firegon napisał:

A co do tych wad T1rev2, to tutaj teoretycznie mógłby pomóc sam kabel, jeśli nie chce się zmieniać tranzystora na lampę. Wiem, że wiele osób miało podobny problem z HD800 i wybuchały forumowe wojny o to który kawałek drutu najlepiej sobie z tym radził w tamtych słuchawkach. 

Jest taka szansa, trzeba by zbadać z jakich materiałów jest zrobiony kabel org.i potestować: Nior MK2 ze znanych mi jest najbardziej plastyczny i to chyba jego sprawdziłbym w pierwszej kolejności.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2017 o 13:41, Soundman1200 napisał:

Bardziej w TH900 jest ta scena bez końca, ale znowuż takie słuchawki mają wadę ,bo grają V-ką...i średnicę mamy daleko.

To tam jest średnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szakovsky napisał:

To tam jest średnica? 

Jest ,jak najbardziej...tak dobra że nawet Iski by poległy...he,he.

Oddalona ale swoją ciepłotą wcale nie gorsza od tej z LCD3....ot magia inżynierów Fostexa;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jest ,jak najbardziej...tak dobra że nawet Iski by poległy...he,he.

Oddalona ale swoją ciepłotą wcale nie gorsza od tej z LCD3....ot magia inżynierów Fostexa;)

A z czego Soundman słuchał TH900?
Zwykle staram się pisać troszkę mniej zerojedynkowo niż Szakovsky, ale TH900 słuchałem i z telefonu i z WA22,CMA400i,Brystona i to były dla mnie absurdalne słuchawki. Bardzo ale to bardzo dobry bas, scena jak w otwartych, bo przecie one prawie otwarte i to by było na tyle. Średnica była ... no jaka była, z lcd3 to chyba jednak bym jej nie porównywał, ale najbardziej  załamująca była góra, po prostu smutno nijaka.

Takie 610 może basu aż tak dobrego nie mają, ale o wiele równiejsze, bardziej uniwersalne, ta różnica cenowa spora jak dla mnie.

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o starych TH900 z pierwszej produkcji, ma je teraz Asknet z forum...szczęściarz...:P

Słuchane na Rapture + Audiolab...chyba do dzisiaj mój nadal the best zestaw, żadne słuchawki nie pobiły  tego grania w elektronice i metalu...

Coś niebywałego jak to brzmiało....za sprzedanie powinienem być osadzony w Alcatraz na 10 lat.

To prawda, następne TH900 już tak mi nie zagrały...:unsure:

Rapture pode mnie robiony, zbliżał średnicę...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przeciętnym?...najlepszym firmowym...he,he...ale to dziadostwo do Fostexów, ugłaskały je zamiast dać im swobodę grania...nie kupować ,nie warto!

Aż nabrałem znowu chęci na TH900...he,he...choroba...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 czyli co, dla Ciebie bioceluloza the best, a nie TPE z HD800s? :P Może warto się wstrzymać z tym zakupem amigowym, bo Klipsche HP3 jeśli te odsłuchy z canjam się potwierdzą, to są to ulepszone TH900 ;) Tu przy okazji innej recenzji, autor je porównał z nowymi ZMF   http://earphiles.org/2017/12/zmf-auteur-review/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako otwarte to wybieram HD800s ...gdy zamknięte to wiadomo T900/mk2?

Klipsche?...phi, nawet nie trzeba słuchać ,do potęgi brzmienia TH900 nie podskoczą...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły z powrotem HD800s...no cóż ,co by nie mówić biedaki dynamiki, król jest obecny, reszta jest milczeniem....HD800s jednak są królami słuchawek dynamicznych....reszta tylko próbuje  zbliżyć się do tego poziomu ,bezowocnie, biedaki....he,he,he:P

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Soundman1200 napisał:

Doszły z powrotem HD800s...no cóż ,co by nie mówić biedaki dynamiki, król jest obecny, reszta jest milczeniem....HD800s jednak są królami słuchawek dynamicznych....reszta tylko próbuje  zbliżyć się do tego poziomu ,bezowocnie, biedaki....he,he,he:P

Czyli jednak nie sprzedajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Compton napisał:

Czyli jednak nie sprzedajesz?

Niedobry Compton!!!:D.

42 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Doszły z powrotem HD800s...no cóż ,co by nie mówić biedaki dynamiki, król jest obecny, reszta jest milczeniem....HD800s jednak są królami słuchawek dynamicznych....reszta tylko próbuje  zbliżyć się do tego poziomu ,bezowocnie, biedaki....he,he,he:P

Ło matko, ale się najeździły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności