Skocz do zawartości

muzyka Twoją pasją TAK czy NIE ?


retter

muzyka Twoją pasją TAK czy NIE ?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. muzyka Twoją pasją TAK czy NIE ?

    • zdecydowanie TAK - najważniejsza jest muzyka
      15
    • TAK ale muzyka nie jest najważniejsza
      33
    • NIE ale lubię słuchać muzyki, choć pieniądże są lekko ważniejsze
      7
    • zdecydowanie NIE, KASA jest najważniejsza, muzyka to tylko dodatkowy umilacz czasu
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie muzyka jest jak dla niektórych samochody:

lubią na nie patrzeć,

lubią na nich jeździć

lubią wiedzieć co znajduje się pod maską,

interesują ich wszelkie aspekty techniczne

lubią na nie wyrywać laski,

lubią nimi podróżować,

lubią na nich bić rekordy,

lubią się w nich wygłupiać,

lubią spędzać przy nich czas z przyjaciółmi.

itd. itd

 

Nie ograniczam się tylko do biernego słuchania muzyki, ani nie interesuje mnie tylko jeden aspekt dźwięku.

Muzyka i audio interesują mnie holistycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche źle okreslone te odpowiedzi. Muzyka jest świetna rzeczą w zyciu, ale też trzeba miec z czego jej posłuchać. Dodatkową satysfakcję sprawia to,że słyszę ją w zupełnie inny jakościowo sposób niz 98% ludzi. I to daje dodatkową radość.

Nie bardzo rozumiem odpowiedzi z ankiety... do czego maja się odnosić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche źle okreslone te odpowiedzi. Muzyka jest świetna rzeczą w zyciu, ale też trzeba miec z czego jej posłuchać. Dodatkową satysfakcję sprawia to,że słyszę ją w zupełnie inny jakościowo sposób niz 98% ludzi. I to daje dodatkową radość.

Nie bardzo rozumiem odpowiedzi z ankiety... do czego maja się odnosić??

Do pokazania nam że tylko kupowanie nas interesuje :)

Oczywiście tylko money money money u mnie (sarkazm) :)

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz są w stosunku do rzeczy do której wszystko inne się odnosi. I o stosunku jaki ludzie to tego mają.

 

Jak ktoś sprzeda lodówkę z jedzeniem by kupić słuchawki ampa czy co tam jeszcze jego sprawa że będzie słuchał głodny.

Jak ktoś kupuje co się natrafi byle tylko zarobić przy tym też jego sprawa jakie ma do tego podejście.

 

Nie widzę nic złego wybieraniem pomiędzy nowymi słuchawkami a wyjściem na 2-3 koncerty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych miejscach u mnie jest Bóg, Żona i Matka a dopiero potem Muzyka. Dlatego wybrałem drugą opcję.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mamy tylko to co jest podane dotyczy to tylko muzyki i kasy.

 

Nie wypisywałem tu innych rzeczy bo po co ? U mnie jest masa innych rzeczy ważniejszych jak rodzina praca, inna pasja.

Ale jesteśmy na forum muzyczno sprzętowym i wspominanie tu o innych rzeczach nie ma tu potrzeby.

 

Nikomu nie każde wybierać miedzy rodziną a pasją, choć są tacy co wolą mieć ukochany motor i mieszkać w przyczepie:) ale to ich wybór, inna rzecz jak ktoś chce być "wolnym" nie przywiązanym do jednego miejsca jego wola. Taki mały offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u montessy, lubię słuchać przyzwoitego dźwięku, ale nie jest to jakimś priorytetem. Chętnie wydałbym kilka k zł na sprzęt audio (kto czytał jeden mój wątek ten wie), ale w tym wypadku nadal jeździłbym komunikacją miejską.

Więc póki mam ważniejsze wydatki zadowolę się sprzętem, który już mam (i możliwością odetchnięcia od zapachu naftaliny, kremów bambino i innych zapachów km) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie pytanie. Czy mam rozumieć, że należy wybrać między muzyką a pieniędzmi? W takim wypadku muzyka. Ale jest to zbyt uproszczony obraz. To nie jest pasja do muzyki samej w sobie - czyli dźwięków, melodii, a raczej tego co daje mi ta muzyka w szerszym aspekcie. To, że ciągle mnie zmienia jako człowieka. Potrafi przekazać mi rzeczy, których nie da się wyjaśnić słowami. Spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Odkryć rzeczy, uczucia, przeżycia, o których nie miałem pojęcia. Przenieść mnie na chwilę w inny wymiar doznań, oderwać się, zapomnieć o rzeczywistości wykraczając poza jej granice - dobry album potrafi działać na podobnej zasadzie co sny, jak podczas hipnozy. Siedzę sobie w pokoju, za oknem śnieg, a ja w parę chwil mogę na przykład przenieść się nad słoneczną plażę. Muzyka może sprawić, że zacznę się śmiać, czuć smutek, czy nawet wzruszyć, zmotywować mnie do działania, zacząć rozmyślać i marzyć. Potrafi być pociągająco tajemnicza. Czasem stymuluje u mnie przepływ tysiąca myśli, które pojawiają się znikąd, by po chwili zniknąć lub pociągnąć za sobą głębsze przemyślenia. Rodzaje myśli, które nie pojawiają się zwykle w innych okolicznościach. Długo by pisać o magii muzyki, ale czy na pewno da się to wszystko opisać słowami?

Powracając do początkowej myśli - na pierwszym miejscu jest u mnie wszystko co rozwija mnie w jakimś aspekcie jako człowieka. A muzyka jest jedną z tych rzeczy, choć nie jedyną. Po prostu lubię poszerzać horyzonty, poznawać nowe rzeczy, wartościowe obszary ukryte w świecie wokół mnie.

 

Także, odpowiadając szczerze: muzyka nie jest dla mnie najważniejsza. Muzyka jest jednym z elementów składającym się na coś szerszego. Akurat w tym momencie jest głównym elementem, na którym się skupiam. Co nie znaczy, że w pewnym momencie w centrum nie znajdzie się coś innego. Oczywiście muzyka zawsze będzie częścią mojego życia, ale być może ustąpi z piedestału, w celu skoncentrowania się na innym zainteresowaniu. Tak po prostu mam, że jak już się w coś obszerniej zagłębie to nie kończę, dopóki nie "zaglądne pod każdy kamień" :P Inaczej czuję irytujący niedosyt

Edytowane przez Arthass
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy eksperyment:
http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/maly-pluszowy-misiu,62389

http://www.youtube.com/watch?v=myq8upzJDJc

 

Ilu z nas by się zatrzymało, skoro muzyka jest naszą pasją (w mniejszym lub większym stopniu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pewnie bym się nie zatrzymał. Żeby docenić kunszt wirtuoza, musisz mieć punkt odniesienia, musisz wiedzieć jak brzmi przeciętny i słaby skrzypek. Poza tym tam jest dużo ulicznych grajków, dużo więcej niż u nas i dla większości zabieganych przechodniów jest tylko kolejnym. I tak miałbym słuchawki na uszach:)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego, że skrzypkiem był mężczyzna ;)

 

Ja jak byłem w Brukseli to widziałem całe trio klasyczne i mieli spore zainteresowanie. Sam przy nich pół godziny spędziłem. Mimo, że było dość chłodno to klimat robili bardzo ciepły, świetnie się tego słuchało.

 

 

 

 

 

to chyba oni byli, ale nie słuchałem ich wtedy. Ja byłem około sylwestra gdzie leżał śnieg i grali w rękawiczkach z uciętymi końcami na palce :D

 

 

a tak wyglądają belgijscy blokersi

 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na przysłowiową bezludną wyspę dano mi do wyboru zabrać filmy, książki czy płyty to wybrałbym płyty, tak - jest moją pasją. Nie mogę żyć bez muzyki, jest moją pasją.Muzyka dostarcza mi wielu emocji, jest moją pasją. Słucham jej, czytam o niej, gram ją, rozmawiam o niej, wydaje na nią pieniądze, jest moją pasją. Tak, muzyka to moja pasja. I lubię ją dzielić z podobnymi do mnie.

 

TAK ale muzyka nie jest najważniejsza, KASA jest najważniejsza :P Nie chcę nikogo personalnie dotknąć, ale że pieniądze są najważniejsze twierdzą ci, którzy ich nie mają i nigdy nie mieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności