Skocz do zawartości

38 lat temu ukazał się album Master of Puppets


Rekomendowane odpowiedzi

3 marca 1986 roku przez wytwórnię Elektra Records wydany został trzeci album studyjny Master of Puppets amerykańskiego zespołu thrashmetalowego Metallica. Jest to pierwsza płyta grupy nagrana dla wytwórni Elektra. W przeciwieństwie do poprzedniej wytwórni, Megaforce Records, teraz zespół nie miał ustalonej daty wydania albumu z czego – jak uważają członkowie grupy – Metallica skorzystała. Więcej  na : https://strefamusicart.pl/2024/03/04/38-lat-temu-ukazal-sie-album-master-of-puppets/

Metallica-Master-Of-Puppets.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Najner napisał(a):

Moim zdaniem "Justice" też jest świetna.

Moim zdaniem jest bezemocjonalna i syntetyczna. Ostatni kawałek jest na niej fajny i tyle. Wypuszczali lepsze rzeczy przedtem i potem. Ride The Lightning rządzi. 

12 minut temu, Najner napisał(a):

sam "Master" nic nie stracił na aktualności a kwestii tekstów.

To prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał(a):

Moim zdaniem jest bezemocjonalna i syntetyczna. Ostatni kawałek jest na niej fajny i tyle. Wypuszczali lepsze rzeczy przedtem i potem. Ride The Lightning rządzi. 

A to ja ostatnio doszedłem do wniosku, że AJFA najbardziej mi się podoba, RTL zaraz potem. Justice jakiś taki najciekawszy kompozycyjnie, niby dużo dłuższe numery, a więcej ciekawego tam się dzieje. Ciekawe jak by to z Cliffem zabrzmiało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

AJFA to bezsensowne dłużyzny.

No właśnie nic tam się nie dzieje.

A widzisz, dla mnie się dzieje więcej niż na ich innych płytach. Najfajniejsze riffy, przejścia, czasem drobne zabawy sygnaturą czasową i odejście od klasycznego 4/4. Szkoda, że nagrań to w taki sposób, a nie inny, z drugiej strony ta "bez basowa surowizna" nadaje unikatowosci. Choć chętnie sięgam po fanowskie reedycje z poprawnie wystawionym basem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Palpatine napisał(a):

1. S&M

2. And Justice For All

3. Black Album

4. Ride the Lighting

5. Master of Puppets.

1 - kompletna lipa, zespół swoje - orkiestra swoje

2 - dłużyzny, ale może być

3 - Bon Jovi robi to lepiej

4 - znakomite

5 - wspaniałe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

1 - kompletna lipa, zespół swoje - orkiestra swoje

Dokładnie mam takie samo wrażenie, ponadto transkrypcja na orkiestrę jest przekombinowana i zbyt oderwana od oryginalnej kompozycji, a efekt tego taki, jak napisałeś. Do tego nie wiem, po co Hetfield zmanierował wokale?

 

Taka ciekawostka - mam ripy z jakiegoś "złotego" remastera RTL oraz MOP i Master of Puppets brzmi znakomicie, RTL trochę lekko, ale tu chyba ktoś był mądry, bo zachował oryginalną tonalność, a przy okazji w muzyce został cały ten metalowy brud. Oryginału słuchałem tylko z kaset i na boomboksie to takie ******ły jak mastering miały marginalne znaczenie, a właściwie nie było się nad czym pochylać. 

 

Niemniej polecam 24K Gold Remaster płyty w tytule. Black Album zremasterowany też dobrze brzmi nota bene, choć ma sporo podbity RMS względem pierwotnego wydania. Natomiast dźwięk jest fajnie zagęszczony bez utraty rozdzielczości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 09:25, majkel napisał(a):

polecam 24K Gold Remaster płyty w tytule. Black Album zremasterowany też dobrze brzmi nota bene, choć ma sporo podbity RMS względem pierwotnego wydania. Natomiast dźwięk jest fajnie zagęszczony bez utraty rozdzielczości. 

Wiesz może gdzie można znaleźć te wydania w cyfrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOP - wiadomo, klasyk, świetna płyta... Ale i tak najczęściej wracam do AJFA 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności