Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest za sztywny i ciężki jak na doki?

Przy tych etach, które trzymają się dobrze w uchu nie zauważyłem problemu ciężkości. Choć fakt, bez oplotu byłby lżejszy (może następny taki zrobię).

Co do sztywności to tez jest całkiem dobrze, bo żyły są 0,14mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję obiecane zdjęcia CMOY, którego zrobiłam już jakiś czas temu. Mam nadzieję, że jak na pierwszy raz to w miarę wygląda. :)

frabz-Stifler-Approved-9140ce.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na zakup Tisbury CA 1 znalazłem motywację, żeby wreszcie usiąść do kabli RCA, a oto efekty:

 

Miedź solidcore 6 żył zapleconych w coś co można by określić podwójną helisą ( pojemność kabla: 30pF; rezystancja: 0,01 Ohm)

 

2RLaPUv.jpg

 

 

 

Miedź srebrzona solidcore (polerowana) dwie żyły zaplecione ze sobą (pojemność: 27pF; rezystancja: 0,04 Ohm)

 

ftmP5V3.jpg?1

 

 

 

Oba kable zostały wykonane w celach testowych, więc sprawa wyglądu była drugorzędna. Miedź srebrzona zachowuje się jak to miedź srebrzona, czyli ostro i dość sucho, ale przestrzennie. Natomiast kabel z czystej miedzi serwuje dźwięk dociążony, o lepszej holografii i dużej dawce energii, która sprawia olbrzymią przyjemność z odsłuchu. Jak testowałem kable to zacząłem od miedzi srebrzonej i ciągle kombinowałem co by tu zmienić żeby było lepiej, a potem wpiąłem czystą miedź i po 2 godzinach słuchania muzyki przypomniało mi się, że miałem kable sprawdzać :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było baterię upchnąć do środka, gdyby nie ten byczy wyłącznik to pewnie nawet by weszła :)

Dlatego właśnie jest taki wyłącznik, aby miejsca nie marnować w środku, bo bateria i tak się nie mieściła. :) Pudełko jest za płytkie i z baterią nie dało rady go zamknąć.

 

Ja też się mogę pochwalić swoim kabelkiem, może nie tak "wypasionym" ale mi się podoba. :D Kabelek jest ze skrętki i najbardziej jestem zadowolona z zaplecenia go.

002.JPG

003.JPG

004.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście kiedyś w słuchawkach takie wielkie przetworniki?

 

dzapan_wintyd.jpg

 

Chyba trzeba zrobić pod nie jakiegoś mocnego wzmaka bo z normalnego grają tak sobie.

jak pc-spejkery ;)

btw w Denkach mam 53mm, nie wiem czy to duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykłe głośniki, pewnie 4 omowe, jakie kiedyś do wielu sprzętów (radio itp) wkładali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, siedzi to w starych japońskich słuchawkach, 4~16 Ohm. Grają trochę mułowato ale nie ma tragedii, trochę pewnie zyskają na mocniejszym wzmacniaczu - kupiłem je ze względu na ciekawy wygląd i motywację do zbudowania nowego wzmaka z odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wstaw tam jakieś współczesne przetworniki (np z TS671 ;) ), to zupełnie inna technologia. Zwłaszcza góra pasma dużo lepsza, no i ogólnie wszelkie aspekty związane z masą membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po to je kupiłem aby wsadzić tam płuca z TS-671 ale dopiero gdy się połamią;) Te japońskie głośniczki grają raz bardzo przyjemnie a raz niezbyt, zależy od utworu, góra faktycznie wycofana, scena bardzo wąska ale w basie jest coś ciekawego, ciekaw jestem jak zareagują na większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest dobry, bo duża membrana sporo powietrza potrafi "popchnąć", ale pewnie ze względu na jej masę jakiś mega twardy to nie jest ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście kiedyś w słuchawkach takie wielkie przetworniki?

 

dzapan_wintyd.jpg

 

Chyba trzeba zrobić pod nie jakiegoś mocnego wzmaka bo z normalnego grają tak sobie.

 

Ja widziałem nawet większe, też w starych japońskich. Ale chociaż nie muliły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kabelek. Na Conducfil Sonolene 3014 i cynie z dodatkiem srebra :) dla żony :)

Spodziewałem się, że sam kabel będzie bardziej elastyczny, ale finalnie nie jest najgorzej.

Za dużo oplotu zostawiłem i trochę się przesuwa, ale ponoć efekt mikrofonowy mniejszy jest dzięki temu.

IMAG2513.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności