Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłbym takie widełki z amelinium do Denków D1100, bo moje są w częściach...

 

Jakby mi ktoś podesłał na wzór, to mógłbym spróbować zrobić.

 

kolega michauczok po moim (mam nadzieje udanym projekcie) będzie osobą której niestraszne żadne konstrukcje :)

 

Nie psuj niespodzianki, niedługo finisz ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne, przeworniki Grado SR80i, kabel ten co zwykle, splitter palisander.

 

O8uEvfu.jpg

 

Materiał - mahoń Acajou, wzorek zmieniający się pod światło jak hologram, trudne do uchwycenia na zdjęciach.

 

C2qidh1.jpg

 

Pady - L-cush z dodanymi gabkami w celu poprawy komfortu, Rodblocki - carbon fiber, gimbalsy - aluminium, stal, siatka - aluminium.

 

xvDImeR.jpg

 

Pałąk - skóra licowa, zamsz

 

gsniNSt.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami na stronach lutników pojawiają się zestawienia tego typu: http://www.warmoth.com/bass/Options/WoodDescriptions.aspx

 

Wenge, Bubinga, Machoń <3

Moja basówka była neck-thru, wenge + bubinga, hebanowa podstrunica. Tęsknię :(

 

 

U mnie 7-mio częściowy gryf, przekładany klon + wenge, korpus bubinga i orzech amerykański przekładany cienką warstwą klonu. Główka też przekładane wenge+klon+orzech. Podstrunnica palisander, gryf nie neck-thru, ale też tęsknię :(

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja basówka była neck-thru, wenge + bubinga, hebanowa podstrunica. Tęsknię :(

 

 

Fajne zestawienie, nie dziwie sie że tęsknisz, sam muszę swoją rozłożoną na części gitarę poskładać, tylko czasu brak :D Chociaż u mnie drewno bardziej klasycznie - palisander/mahoń.

 

Stronę warmotha polecam jako źródło informacji, także pod hasłem "tonewoods" wpisanym w znanej wyszukiwarce można sporo znaleźć. Tylko trzeba oczywiście brać poprawkę, na to że to nie instrument, a słuchawki, i w zasadzie to ciężko powiedzieć jak to dokładnie wpłynie ; ) Na head-fi w temacie grado chwalili orzech amerykański, padouk, mahonie, i ktoś sie zachwycał limbą (koriną, jak w oldschoolowych explorerach :D) ja bym chętnie kiedyś zrobił coś z cocobolo, amboyiny burl, i hebanów, z powierzonego drewna tez mogę zrobić muszle, byle nie było popękane :D

 

Z takich ciekawszych rzeczy, które w rozsądnym czasie mogę dostać, to mam zebrano(zebrawood) padouk, acajou, sapelle, iroko, wenge, doussie, chyba orzech amerykański i ipe. Palisander to już wiekszy klocek bym musiał kupić, a droge to cholerstwo strasznie. I prosze nie bierzcie iroko, z tym trzeba pracować w kombinezonie przeciwchemicznym, pył drażni jak chilli.

 

Edit: Się zebrało gitarzystów, serio musze swojego expa skończyć, bo nie wytrzymam, miałem tylko wymienić gryf na 5-cio częsciową kanapkę i poskładać, a rozebrałem i leży :C

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne dwie prace, pierwsza:

 

Muszle RS1 style, z zebrano, w środku przetworniki sr60i, kabel stock

 

p2o8tno.jpg

 

mST7F8L.jpg

 

mST7F8L.jpg

 

cuqYDEq.jpg

 

Druga:

 

Muszle GS1000 style, mahoń acajou, olejowane, siatka miedź czerniona + dystansery

 

Js0UXYF.jpg

 

qmTqnQb.jpg

 

 

I jeszcze kilka fotek z warsztatu, czyli jak aktualnie takie muszle powstają.

 

Bierzemy klocek drewna, pod konkretny wymiar:

r5Ji9IZ.jpg

 

I frezarkę wyposażoną w cyrkiel,

dZJYMP5.jpg

 

i frezujemy najpier wewnętrzną, a potem zewnętrzną część muszli, według projektu, zdjęc w trakcie frezowania nie ma, już się raz uszkodziłem, radzę bardzo uważać ; )

bt5VsMQ.jpg

 

Później wrzucamy na w pełni profesjonalną tokarkę^^

TFvbEjX.jpg

 

I toczymy

WmhiEbg.jpg

 

Dostajemy coś takiego

Q5RG0rb.jpg

 

Potem tylko podfrezowania, wykończeniówka i voila.

 

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań, o ile ktoś jest zainteresowany.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zebrano są w dechę! :) I ta idealnie dobrana alu siatka ;)

Twój warsztat pracy pokazuje, że chcieć to znaczy móc ;)

Te GS1000 były bejcowane, czy po samym olejowaniu tak ściemniały?

Te Twoje słuchawki z mahoniu acajou IMO prezentują się lepiej bo rysunek jest wyraźniejszy. No ale gusta bywają różne.

Generalnie mam wrażenie, że z każdą nową realizacją robisz lepsze muszle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siata całkiem spoko, mam teraz 4 rodzaje do próbowania.

 

Co do tych gs1000, to zdjęcia im nie oddają sprawiedliwości, łaadny głęboki kolor, i satynowe wykończenie. Były bejcowane, potem olejowane.

 

Słucham teraz zebry z dystanserami na bowlsach, i uszom nie wierze, scena jest bliska, ale niesamowicie głęboka, a powietrze jest tak gęste, że prawie ciekłe, bas tez podbija, podobno na salad bowls jest jeszcze lepiej, chyba musze kupić sobie nowe grado^^ Żeby nie było że konfabuluje, porównuje do he5-le, Te drugie są troche lepsze w separacji i najniższym basie, ale scena, kickbass, środek i napowietrzenie zdecydowanie przegrywają. Na razie, bo Hifimany mają tone potencjału, postaram sie go wydobyć :D

 

Aha, to nie mój jedyny warsztat, ale jeden mam w reorganizacji, a do drugiego mam ograniczony dostęp :D No i na powietrzu sie fajnie pracuje.

Edit: słychać jednak różnice klas na + dla hifimanów, między innymi dlatego że grado z dystansami są dość wybredne w kwestii muzyki, planary grają równiej. Still, ilość powietrza i wielkość sceny niesamowite, będe to badał dalej xD

Edytowane przez michauczok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności