Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to po kolei, w KPP i KSC75 są różne drivery, te z kpp są ponoć do grado gorsze i ciemniejsze.

Kwestia recenzji i jej prawdziwości pozxostawiam własnej opinii, ja będe miał egzemplarze testowe, i chętnie puszcze w kolejkę odsłuchową. Na moje uszy są lepsze niż he5le w ogólnym odbiorze.

 

 

 

ja nie uwierzę w to, że px100ii będą grały tak jak albo prawie tak jak rs1 bo włożeniu ich do drewnianej komory. Wykresy dla mnie nie grają. Grado są bardzo wdzięcznymi słuchawkami do modyfikacji, bo w swojej konstrukcji są bardzo proste czy prymitywne. Mają dużo wad, za to mają coś wyjątkowego i wyróżniającego na tle wszystkich innych - potrafią oddawać emocje; mówię to całkiem serio.

http://www.head-fi.org/products/sennheiser-grado-hybrid-a-k-a-senngrado/reviews/11027

Proszę, tu masz recenzje :). Nie jest to pierwsza osoba z headfi, która zachwyca się drewnianymi pxami mająca wyższe grado.

 

tak; wsadzenie tam przetworników i px-ów i do tego jumbo padów - haha; to już widzę, że to ktoś głuchy słuchał, a następnie pisał. Nie da się tak; nie da się dać tanich przetworników, żeby zagrało na tak wysokim poziomie; nie da się zastosować komory rezonansowej od małych grado i zainstalować tam dużych padów. Ja mam u siebie od nowości RS-1i i GS-1000i, i wiem co mówię; robiłem takie podmiany z ciekawości i się tak nie da; degradacja dźwięku jest ogromna w obie strony. Można coś tam zmodyfikować, ale to będzie jak z tiuningiem golfa - nie będzie lepszy od seryjnego GTI lub porsze; a nawet jeśli, to tylko na prostej, na 1/4 mili.

 

Z tym sie totalnie nie zgadzam, bo, po pierwsze, dlaczego się nie da? Jaki jest rozsądny powód dla którego to nie może dobrze grać. Czy tylko grado może zrobić dobre słuchawki. Dlaczego od razu negować opinię kogoś kto SŁUCHAŁ wszystkie 3 wymienione modele, i dlaczego robi to osoba która o dzwięku tych peiksów nie ma nawet najbledszego pojecia :D

 

Żeby dobrze zmodować słuchawki, to niestety ale trzeba mieć dość dobre pojecie na ten temat, nieprzemyślane podmianki nie przynoszą efektu. Trzeba sobie zdać sprawę jaki wpływ na pracę membrany ma to co z tyłu (muszla) i to co z przodu (pad) Ja pewne mgliste pojecie na ten temat mam - troche tych słuchawek już w życiu przerobiłem.

 

Tuningeim samochodów też się nie zajmuje, ale w takim golfie można poprawić wszystko, zawieszenie hamulce silnik itp, jeżeli zrobi to fachowiec z głową, to taki golf będzie zjadał porszaki na śniadanie. Nie ważne czy stworzy go gość z wielkiej firmy czy z małego warsztatu.

 

A no i jakbym miał słuchawki grado za 8 koła, no to nie dopuściłbym do siebie myśli że coś wartego ułamek tej kwoty im dorównuje xD Skoro umysł kreuje rzeczywistość, to pewnie w ostatecznym rozrachunku byłyby gorsze ^^ Grado nie jest absolutnym geniuszem, i nie ma wyłączności na dobre słuchawki. Aha

 

JA LUBIE BRZMIENIE GRADO, WYGLĄD I PODATNOŚĆ NA MODYFIKACJE, NIE TRZEBA MI TEGO UDOWADNIAĆ SRSLY^^

 

Nie mam nic przeciwko wypowiedziom, póki opierają sie na rzetelnej wiedzy, i nie są zamknięte oraz stronnicze, więc musiałem wrzucic tyrade, odpowiedzi nie oczekuje. Dam słuchawki na testa, do ludzi niezależnych ode mnie, i od przywiązania do marki, i w zasadzie temu kto będzie chciał, bo uważam że warto, zaznaczam że nie mówie że coś jest lepsze czy gorsze, ale na tyle na ile miałem styczność z referencją, to te pxy grają na poziomie referencyjnym.

 

PS Sorry że nieskładnie, 13h w robocie dzisiaj, padam na nos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to po kolei, w KPP i KSC75 są różne drivery, te z kpp są ponoć do grado gorsze i ciemniejsze.

Tutaj na końcu powinno być raczej "bo" a nie "i" - jak zwykle zależy od preferencji, jak ktoś woli ciemniejsze granie, to dla niego KPP będą lepsze. Ponoć KPP mają mniej zdyscyplinowany bas ale za to lepsze wysokie od KSC75 (mam jedne i drugie ale jakoś nigdy nie porównywałem). Co do tego basu, to mam pomysł jak go ogarnąć :)

 

Co do PX100 to ciemne słuchawki, ale przetwornik mają dobry jakościowo - ładnie rozciągnięte wysokie tony. Podejrzewam, że w dobrej budzie zagrają jak słuchawki za ok 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tutaj na końcu powinno być raczej "bo" a nie "i"

 

Według head-fi są gorsze ogólnie jakościowo w aplikacji grado, a przy okazji ciemniejsze.

 

Charakter brzmienia pxów sie zmienia totalnie, to seryjnie moim zdaniem jest przebasowione ścierwo, dobrze zaaplikowane to wysublimowana referencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z napedzeniem takich pxow w budzie od grado? O ile recki czytałem, o tyle nie znalazłem żadnego info i zapptrzebowaniu na prąd. A nie powiem, chętnie bym sprawdził tak zrobione pxy, o ile oczywiście użyczyłbyś mi je na odsłuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównałem sobie KPP z KSC75. Jeśli chodzi o brzmienie to wolę KPP - więcej basu i lepiej schodzi, wysokie lepiej zaznaczone, lepiej rozciągnięte. W KSC jest szersza scena, lepsza separacja, lepsze średnie. Wysokie są jakby przygaszone, brak im takiego "iskrzenia" na górze, basu jest mniej, bez takiego zejścia. Podejrzewam, że bas mógłby się poprawić przy szczelniejszych padach, ale z górą może być problem. Choć może to być też wina beznadziejnego kabla, niedawno porównywałem swoje KPP z rekablowanymi, i ten fabryczny kabel bardzo ogranicza bas. Na górę nawet nie zwróciłem uwagi tak basem po rekablingu dawały ;) . Rekablowałem też jakiś czas temu UR40, ponoć ten sam przetwornik (ale w innej obudowie) co w KSC75 - bardzo przyjemnie grały, cały wieczór na nich słuchałem, a miałem tylko sprawdzić jak grają ;)

 

Z napędzeniem PX-ów nie powinno być problemów, w końcu to słuchawki portable, natomiast wiadomo, że z byle czego nie zagrają na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posłucham to uczciwie napiszę na ile są lepsze/gorsze. Wiesz, że ja o grado jakieś pojęcie mam i to nie są jedyne słuchawki jakie miałem czy słuchałem. Jak będę miał chwilę to ci napiszę dlaczego z technicznego punktu widzenia mała komora i przetwornik z małej serii grado nie podejdzie do jumbo padów i odwrotnie oraz jaki wpływ na dźwięk mają takie podmiany. Ja nie mówię, że się nie znasz albo że piszesz głupoty zachwycając się takimi modami. Nie mam wątpliwości, że słuchawki grają bardzo dobrze po modyfikacji, ale wątpie, aby grały lepiej niż seryjne np. rs1; ok., jak posłucham to rzetelnie napiszę na ile są gorsze/lepsze i w czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz no ja sie nie denerwuje, teraz dla mnie twoja wypowiedź jest bardzo ok, i chętnie posłucham o konretnych powodach. Z jumbo jest ten problem, że zmniejszają skuteczność przetwornika, a zwiększają przepływ powietrza tłoczonego przez membranę. Przez to podejrzewam ten potężny bas gs1000. Próbowałem z sr60/80 i faktycznie to sie nie wyrabia, przy odpowiedniej głośnosci pojawiają sie zniekształcenia, spada dynamika i w ogóle. A, ja te px słucham na bowlsach, i na bowlsach mi brzmią najlepiej, oryginalna modyfikacja nie polegała na dodaniu dużych padów, takie zdjęcie akurat i taką wersje wybrał sobie recenzent.

 

W zasadzie, jedyne o co mi chodziło, to żebyś nie oceniał z wyprzedzeniem, absolutnie nic personalnego ; )

 

Aha, słuchawki są banalne do napędzenia, ale lubią dobry tor, są skuteczne, ale troche mniej niż sr60, może ze 20% cichsze. Ale teraz są w tymczasowych obudowach, wrzucę w palisander, i wtedy coświecej powiem. Robie je dla znajomego, ale może się zgodzi na odsłuchy. Jak nie, to zrobię następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Senngrado, wytłumione palisandrowe muszle + pierścienie dystansowe palisander, siatka aluminiowa.

ta6KzsC.jpg

 

Nowy pałąk i kabel to dzieło właściciela słuchawek ; )

YnnqDxA.jpg

 

QzJhxeO.jpg

 

A534fvb.jpg

 

Co do brzmienia to sie nie wypowiadam, ale podczas dzisiejszych odsłuchów bardzo zaskoczyły, nie odstawały od najwyższej klasy słuchawek, momentami będac nawet przyjemniejsze w odbiorze. (jednoczesne testy A/B, nic z pamięci, pamięci nie ufam)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powoli chciałbym zrobić jakąś w 100% własną konstrukcję, ale grado na pewno będę dalej robił, lubie je. Do takich aluminiowych muszli trzeba by ciemne drivery, i najlepiej w drewnianych tulejach, bo inaczej krew z uszu poleci Może PX-y by się nadały ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności