Skocz do zawartości

DAC + wzmacniacz słuchawkowy do 700zł - HA INFO DA1?


gorkypl

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już się tu zarejestrowałem i bardzo mi się to forum podoba, to pomyślałem że zadam kolejne pytanie :)

 

 

Poszukuję DACa ze wzmacniaczem słuchawkowym. Cena max to okolice 700zł, więc nuForce Icon nie przejdzie...

 

Czego potrzebuję w DAC? Trzech rzeczy:

  • wyjścia liniowego
  • wejścia optycznego
  • wejścia USB

Szukam raczej przejrzystego brzmienia, bo wzmacniacz mam ciepławy, ale nie będę się zamęczał jeśli DAC też lekko ociepli dźwięk - byle nie był mulisty. Słuchawki dopiero kupię, głośniki też czeka wymiana, więc mogę w razie potrzeby szukać jakichś jasno brzmiących.

 

Po sesji z google mój typ na teraz to HA INFO DA1, ale jestem otwarty na propozycje :) Wolałbym raczej dwa w jednym (nie chce mi się bawić w dwa zasilacze, kolejny interkonnekt etc), ale w ostateczności dwa osobne klocki też mogą być...

Edytowane przez gorkypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA1 będę mógł niedługo przesłuchać, ale będącego po modach. DA1 jest najciekawszy (w tym pułapie wśród innych chińczyków) z tego względu, że można w nim dużo poprawić. Stockowo będzie dobry, ale na rewelacje bym nie liczył...

 

Sam pewnie w przyszłości uderzę w SMK-III (choć to już większe pieniądze) Ponoć ma klasowego DACa. IMO lepiej dozbierać i mieć coś porządnego.

 

Combo o2 ma wejscie optyczne? Nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DA1 sprawa jest taka, zasilacz można dorzucić poprawa jest, ale nie każdemu się ona będzie opłacać, po prostu kwestia podejścia i funduszy.

Ja już zakończyłem (chyba) modernizacje mojego DA1, aczkolwiek jak przyjdzie druga sztuka to pewnie sprawdzę jeszcze jedną konfigurację z ciekawości.

Wersja stock IMO jest ograniczona przez kondensatory, oraz w dużo mniejszym stopniu przez OPAMP, oczywiście może się to komuś podobać bo gra ciekawie i fajnie, ale ja osobiście wolałem zrobić "porządek" pozmieniać to i owo, żeby wycisnąc z tego więcej niż producent, ja uważam, że było warto, możliwe, że niebawem wstawię WM8741 (najwyższy DAC Wolfsona) zamiast WM8740 jeśli zatrybi (a na tę chwilę nie ma przeciwskazań) to napiszę czy było warto bo jakiś ogromny koszt to nie jest.

 

Brzmienie na stock jest ciężkie, nie muli ale jest mocno dociążone, co ciekawe jest bardzo przestrzennie i ciepło :) Sporo urządzeń się z tym zgra, mocy jest bardzo dużo, spokojnie pogoni to większość tych "trudniejszych" słuchawek, wyjścia RCA mają stałą głośność.

 

Po tuningu mała ciekawostka udało mi się poprawić jakość brzmienia przez USB, która ustępowała coax czy optyk (słyszalnie), teraz w sumie nie jestem w stanie powiedzieć czy jakakolwiek różnica istnieje.

 

Jak trzeba jakieś dodatkowe info czy tuning itd. to można do mnie pisać na PW albo GG. Nie wiem ale wydaje mi sie, że jestem pierwszą osobą która DA1 na tym forum posiada i poddała go modyfikacji, wyposażyła w porządny zasilacz i przetestowała kilkadziesiąt konfiguracji OPAMP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz piszę z pracy więc tak w skrócie, ale czy za cenę SMK III nie lepiej polowac na Icona?

 

Nowy SMK-III 1000zł (1300zł z VAT i Cłem, ale jest szansa uniknąć) Dodatkowo gratis można mić T-amp, i go pogonić albo zatrzymać.

Nowy Icon HDP to 1600zł

 

DAC Icon HDP nie jest wcale taki rewelacyjny, minimalnie lepszy od MM02us. Dźwiękowo wyceniłbym go na ok. 900zł + 100 dałbym za charakter (który mi przypadł do gustu i jest uniwersalny) + 50 za praktyczność. Jak dla mnie jest za drogi jak na swoją cenę, a kosztuje tyle ze względu na to, że w okolicy tej ceny nie znajdowało się wcześniej nic kompaktowego, co by mogło mu zagrozić. Jeśli chcesz uniwersalne i małe urządzenie to Icon jak najbardziej się nada.

 

SMK-III to inna historia - ma wyśmienity DAC i przyzwoity wzmacniacz. Ma też wyjście zbalansowane. I nie jest już taki mały ;).

 

Jakbym miał wybierać między nimi jeśli chodzi o samą jakość dźwięku to brałbym Hlly :)

 

Co by nie mówił Mikołaj, ja nie uwierzę póki nie usłyszę. Nie sądzę aby nawet zmodyfikowany DA1 dorównał SMK-III (lepszy DAC, lepsze zasilanie) wyposażenie też ma uboższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiesz. ;)

 

BTW Jaka sygnaturka :o (większej się nie dało ? :P), po tej choince czuć że zbliżają się święta :lol:

 

W żadnym miejscu SMK-III nie jest lepszy od mojego DA1 na tę chwilę ;-)

 

Nie wiem czy dźwięk można nazwać miejscem ;) Ostatecznie można by było powołać się na gusta i uniwersalność. Masz bliżej do Wrocka, przejedź się do @Rasta i porównaj ;)

 

Chociaż jak sprzedajesz DA1 to trochę ciężko go nie zachwalać :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprzedaje :) To w sumie nie była do końca inicjatywa z mojej strony o ten tuning itd. Wyszło jak wyszło z tym.

SMK-III to raczej II na sterydach, AMP taki sam, w sumie dochodzi XLR i optyk, układ DAC to PCM1792 dobry układ, ale czy Wolfsona przeskoczy nie wiem, WM8741 na pewno nie, a to planuje załadować do siebie.

Plus za zasilanie za to :)

 

Sygna jest jaka jest, dawno miałem poprawić, żeby była czytelniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przejedź się do Rasty (on ma SMK-III) i razem z nim porównaj. Bo części same w sobie nie grają i nie zawsze to mają pozytywny efekt.

 

Taka sygnatura to o kant tyłka potłuc tylko. Ani to ładne, ani zabawne a utrudnia przeglądanie forum, bo zawala pół ekranu. Rozumiem, że reklama się liczy, ale marki się kolorami nie zbuduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem Mikołaj - Bo części same w sobie nie grają. A chińskie klocki znane są z tego, że producenci wsadzają tam "mocne podzespoły", ale praca inżynierska przy projektowaniu układu leży i kwiczy. Akurat Hlly ma dobrą opinie, a o SMK-III jest mnóstwo informacji na internecie wystarczy wpisać google. Negatywnych opini nie znalazłem. A o DA1 coś jest? Grobowa cisza. Ja miałem z Ha info U2 i grało to przeciętnie. Pewnie lepiej od tych przereklamowanych wynalazków jak uDAC, lecz to nie znaczy od razu, że zagrało dobrze. Nad tym U2 kolesie od Ha info się nie wysilili. W dostarczenie odpowiednich informacji też się nie angażują.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info nie ma co nie znaczy, że od razu coś jest złe :) U2 nie porównuj bo tam siedzi zupelnie inna (dużo gorsza) klasa układów, poza tym zobacz ile U2 kosztuje, w skali bezwzględnej może i będzie to przeciętne, ale w swojej cenie jest ok. Kolejna sprawa, zobacz, że DAC-e na Wolfsonie są chwalone, słabych chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info nie ma co nie znaczy, że od razu coś jest złe :)

 

Przecież nic takiego nie powiedziałem. Nie wyrażam swojej oceny bo brak mi odsłuchu tych 2 urządzeń. Jednak jestem skłonny bardziej uwierzyć w jakość SMK-III niż DA1 - jeśli mówimy o stocku.

 

Z wolfsonami jest podobnie jak z cirrusami, są umieszczane od pralek :lol: do high-endów. Sam DAC nie zapewnia jeszcze jakości. E10 ma tego samego DACa i dla niektórych nie gra lepiej od integry. Więc to wszystko jest względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam tak o tym combo ODAC i byłoby pięknie, bo jeśli tylko głównemu pomysłodawcy nic się nie stało (podobno nie daje znaku życia od wakacji) to w planach był(a) ODA - stacjonarna wersja ODAC+O2 z zasilaniem sieciowym. Wydaje się że zapowiadał się naprawdę solidny sprzęt. Żeby tylko miał wejście optyczne...

 

Łamię się jeszcze, ale musiałbym zrobić spore przemeblowanie zestawu żeby móc ograniczyć się tylko do USB.

 

Przemyślałem też kwestię tego SMK-III i mimo wszystko nie chciałbym przekraczać 700zł. Jeśli kiedyś będę zmieniał tego DACa to pewnie zrobię skok na coś w okolicy 1.5K, ale póki co po prostu nie potrzebuję nic lepszego. Zresztą po przekroczeniu 1K jest jeszcze wspomiany ODA, Matrix Mini-i i pewnie pare innych o których nie doczytałem ;)

 

A może warto zapolować na coś używanego? Nie sądzę żeby Mikołaj sprzedał swoje DA1 taniej niż go kupił ;), ale może warto rozejrzeć się za czymś konkretnym? Z tym że w tej cenie to i tak chyba tylko 'chińczyki' wchodzą w grę?

Edytowane przez gorkypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, żeby być wiarygodnym to najlepiej jakbyś założył wątek o DA1 i przedstawił listę modyfikacji wraz z opisem zmian. Bo "coś tam zrobiłem i coś tam się zmieniło" właściwie nic nikomu nie mówi. Po za tym chwaląc DA1 należało by postawić właśnie takiego Icona czy mini-i obok i dokładnie porównać poszczególne elementy dźwięku, najlepiej w ślepych testach :).

 

Opinie każdego są czysto subiektywne i mogą zniekształcać rzeczywistość, lecz zrobienie rzetelnego testu może rozwiać wiele niejasności.

 

Z moich osobistych przekonań:

 

Icon HDP - fajny ale za drogi jak na możliwości. Dobry ale nie wybitny DAC, Bardzo dobry amp (ale da się lepiej)

 

Matrix Mini-i - Bardzo dobry DAC, a do ampa nie ma przekonania. Płaci się więcej za funkcje. W swojej cenie (teraz w komisie za 1100) dobry, ale nie tego szukam.

 

Oba mają w sobie to coś w dodatku Icon jest dość uniwersalny, Mini-i można używać wszechstronnie. Ogólny SQ dobry, ale nie rewelacyjny, wpisują się raczej w swoją cenę. Napewno zadowolą osoby które nie miały doczynienia z lepszymi klockami do tej pory.

 

SMK-III - uważany za jeden z najlepszych wyborów w cenie 300 dolarów.

 

Youlong D100II - uważany za jeden z najlepszych daców poniżej 500 dolarów.

 

Oba mają bardzo dobre DACi i mają w miarę dużo funkcji. SMK-III ma lepszy wzmacniacz i gra bardziej słodko, D100 natomiast jest bardziej transparentny i jasny. Youlong jest droższy. Mi osobiście bardziej podoba się opis SMK-III w dodatku można sobie pożonglować op-ampami.

 

Zaspokoją oczekiwania wymagających, ale uważam je za ciekawe z racji dość niedużej ceny (przynajmniej Hlly) w stosunku do klasy DACa, będą się nadać na źróło a wzmacniacz można zawsze dokupić.

 

Dalej - klasa ekonomiczna

 

Hlly DA1 (Stock) - Na razie nie wiem nic bo, a z opisów Mikołaja nie jestem w stanie wywnioskować jak on gra, a na necie nic o nim się nie mówi. To co wiem to to, że na pewno mocy mu nie zabraknie i ma wolfsona i jest tani. Te rzeczy mogą być na plus.

 

SMK-II - Wypowiem się w przyszłym tygodniu ;) Sam się zdecydowałem bo dostałem go w dobrej cenie i współczynnik cena/możliwości wyszedł mi rozsądny. Dopiero po odsłuchu będę mógł stwierdzić czy jest opłacalny w pierwotnej cenie. Tańszy od SMK-III droższ od DA1

 

SD-650 - odpowiednik DA1 z cirrus logic na pokładzie. Ciepły, duża scena i duża szczegółowość.

 

SD-389 - to co wyżej + wewnętrzny transformator. Odpowiednik SMK-II (lecz zdaje się na słabszych elementach)

 

Nie wiem czy są jeszcze jakieś ciekawe combo warte rozważenia. W każdym razie to by była czołówka jeśli chodzi o chińszczyzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super podsumowanie, ogromne dzięki!

 

Myślę i czytam, zaczynam się skłaniać ku rezygnacji z wejścia optycznego jako niezbędnego elementu, ale chyba poza ODA nie dochodzi nic ciekawego? Mimo wszystko wolałbym się zamknąć w 200-250USD.

 

No i bardzo jestem ciekaw Twoich wrażeń z odsłuchania SMK-II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD650 to raczej konkurencja dla SMK-II, DA1 to taki skok w bok jeśli idzie o układy i AMP bo mocy dużo i czysta klasa A, czego o konkurencji nie można jednoznacznie powiedzieć.

Ja stock będę miał w przyszłym tygodniu porównam z moim po tuningu, wyjdą idealnie różnice wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o samych DACach :

 

Gdy chcesz po prostu "dobrego" DACa za dobre pieniądze to możesz brać oDACa lub UD100 lub Hifimediy Sabre USB DAC ES9023 i źle pewnie nie zrobisz. ba! starczy na takiego ampa o2, lub jakąś używkę klona (może). Pozostaje jeszcze pytanie, czy takie brzmienie Ci będzie odpowiadać. Ja tam lubię jak dźwięk ma troche kolorków. iPure z której korzystam daje neutralny dźwięk, ale ma pełną nasyconą barwę i mimo analityczności gra gładko. Nie wiem jak brzmi oDAC ani DACi na sabre... lecz po opisach wolę nie próbować (i zdecydowałem się na opcje z cirrus logic - a jak to nie podejdzie to wyzszy model z PCM1792)

 

Ale jeśli chcesz "bardzo dobry" dac to już inna cena...

 

@up lol... one wszystkie są konkurencją....

 

A SD-650 ma gorsze zasilanie (zasilacz impulsowy) więc dopiero po kolejnym upgrade (o nowy zasilacz) może być porównywany, po za tym tak jak wyższy jego model nie wygląda za specjalnie jeśli chodzi o jakość komponentów - standardowa chińszczyzna.

 

A tak a propo, Dalej Mikołaj twierdzisz, że sApIII zagra lepiej od BCL? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności