Skocz do zawartości

DAC + wzmacniacz słuchawkowy do 700zł - HA INFO DA1?


gorkypl

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat DAC nie musi bardzo ubarwiać dźwięku - mam ciepło grający wzmacniacz, duży wpływ mają głośniki. Wzmacniacz słuchawkowy ma być raczej dodatkiem, w domu słucham jednak głównie z głośników.

 

oDAC byłby fajny, ale wolałbym jednak rozwiązanie zintegrowane. Gdybym wiedział jaka jest perspektywa czasowa na ODA to mógłbym czekać...

 

Póki co myślę więc o SMK-II albo tym HA INFO DA1, bo rozumiem że SMSL sd-793-ii raczej konkurencją dla nich nie jest?

 

"Bardzo dobre" DAC na razie odpuszczamy, poza muzyką mam jeszcze inne hobby :)

Edytowane przez gorkypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj

 

Spoko rozumiem.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze to też w dużej, mierze kwestia gustu preferencji. Dla mnie klasę czy to przetwornika czy to wzmacniacza wyznacza przede wszystkim dynamika i szczegółowość, przeważnie w tych elementach chińczyki się wykładają. Lecz bez bezpośredniego porównania ciężko cos powiedzieć fakt.

 

@Gorky to zacznij się rozglądać też za samym przetwornikiem. (może lepiej na tym wyjdziesz)

 

Ostatnio hype'owane są DACi na PCM1793 : AUNE HIFIDIY.NET mini i SMSL SD-793 po przeróbkach. W cenie byś się wyrobił myślę.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ODAC'a i combo z O2 to musisz się odezwać do BamboszK'a on sie u nas nimi zajmuje.

A tu masz combo od JDS Labs [285$]

 

A co do tematu głuwnego to sam się podzczepiam bo tak jak już pisałem w innym wątku, mikolaj612 i MrBrainwash wiedzą o co chodzi,sam zamierzam w przyszłym roku zmienić DAC [kwiecień-maj więc sie nie spieszy].

Cena większa bo do 1Kzł tylko musi być USB-COAX-OPT.W gre wchodzi właśnie głównie HA INFO DA1 [ewentualnie z przeróbkami od mikołaja612 ale się zobaczy jak to gra i ile kosztuje] oraz ewentualnie HLLY SMK-III,HLLY DMK-IV lub HLLY DAC-02 - wzmaki jak co to mam.

 

Pytanie tylko jak to wszystko gra bo o DA1 i SMK-III czytałem, a o reszcie jeszcze nie.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full serwis u mnie za DA1 się zamyka w kwocie ok. 1200zł na tę chwilę, kwestia co jeszcze mi wpadnie do głowy, bo nowe pomysły mam co kilka dni. To co mam teraz zrobione to jakieś 70% tego co bym chciał, aczkolwiek nie mam pewności 100% co do podmiany WM8740 na WM8741, więc jeśli to odpadnie to mam 80% gotowca, reszta to proste bajery typu tarcza EMI/ESD na układy i sprawdzenie układu bez kondów w torze audio. Na tę chwilę mam zabawę z kondami w miarę ogarniętą, podobnie zasilacze, OPAMP, potencjometry itd.

Na dniach będzie druga sztuka to wtedy porównam i ewentualnie sprawdzę head to head inne opcje tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DA1 mam pytanie czy przy podłączonym usb z sygnałem da się wybrać COAX/OPT ?

W specyfikacji pisze że jak jest sygnał z USB to automatycznie załącza na niego LOCK a jak nie to do wyboru jest COAX/OPT.

Bo chciałbym mieć możliwość słuchać z CD po COAX lub grać na PS3 i mieć jednocześnie podłączonego PC na USB który jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co zauważyłem nie da się, lock jest najpierw dla USB jak nie ma połączenia USB, wtedy można sobie wybrać, żeby korzystać z wyjść cyfrowych trzeba mieć sterowniki i leciec na USB, w sumie trochę to rozumiem, że nie ma takiej prostej replikacji portów.

 

Dźwiękowo na USB w wersji nie grzebanej jest troszkę gorsza jakość dźwięku niż na coax/tos, u mnie po modyfikacjach różnica się zatarła, tak tylko informuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info czyli przy moim sposobie korzystania z DAC'a potrzebny jest standardowy selector źródeł dźwięku, więc DA1 definitywnie odpada :( .

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj z modami u siebie jak skończysz i jednak zdecydujesz że selector 3 poziomowy jest potrzebny to zobaczymy może u ciebie bym taki zamówił.

tylko te "1200zł jak na tę chwile" to i tak 200zł więcej niż zamierzam wydać na upgrade do lepszego DAC'a jak skończysz pewnie z 1500zł jak nie lepiej wyjdzie.

Efekt musiałby być jak dla mnie powalający by 1/3 budżetu nadłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 1,2kzł na DA1 dawać. To wolałbym już wyrwać Matixa lub NuForce. Nie mówię że grają lepiej, ale nie są grzebane i mają wszytko co trzeba.

 

DA1 jest fajny w kwocie 600-700zł. Ale nie powyżej tysiaka... z czym do ludzi. Po to się kupuje chińczyka, aby było tanio. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po to żeby mieć zabawę, 3 pin lizak da radę na pewno, 1200zł to już jest wraz zasilaczem, super opamp, kondami, potencjometrem, i wymianą układu na WM8741 czyli już pełna opcja, bez wymiany układu i zasilacza już jest poniżej 1K.

 

Ja już mam wszystko co trzeba za wyjątkiem układu, a drugie HA INFO może dziś odbiorę z poczty, bo jest w drodze do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że zła cena. Chociaż IMO jak nie skończyłeś jeszcze roboty, to nie powinieneś zaczynać jej reklamować i ustalać ceny. Upgrede jest nic nie warty jeśli OBIEKTYWNIE nie podniesie jakości dźwięku na poziom sumy wydanej do modyfikacji. To, że się kondy wymieni i zmieni się brzmienie (nawet jeśli na przyjemniejsze) to jeszcze nie znaczy, że warto to robić.

 

Nie zatrzymali Ci go na cle?

 

No i Ty masz frajdę i czegoś uczysz sie przy okazji. Ale druga osoba prócz wydanej gotówki tego nie ma. Więc to z pkt. widzenia tej drugiej osoby wygląda zupełnie inaczej.

 

Mówię, wolałbym Matrixa z cyfrową regulacją głośności + pilot + preamp + mnóstwo świetnych wejść + wyjście zbalansowane + świetny DAC + gwarancja. Niż grzebanego DA1. Tak wyglądają moje priorytety. Lecz przecież każdy się czymś innym kieruje, więc ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę coś co zagra jak ja chcę a nie Chinol :) No nie zatrzymali mi na UC i DAC jest 60km od domu, może dziś już będzie ;) Mam farta :D

Kondy, zasilacz, układ, potek, OPAMP i się zbiera, ja tylko układu nie zmieniłem bo dopiero co można je w PL kupić (od dwóch dni a jest weekend więc co za różnica), nie sprawdziłem tylko opcji no-cap ale do tego potrzebuje drugiej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, wolałbym Matrixa z cyfrową regulacją głośności + pilot + preamp + mnóstwo świetnych wejść + wyjście zbalansowane + świetny DAC + gwarancja. Niż grzebanego DA1. Tak wyglądają moje priorytety. Lecz przecież każdy się czymś innym kieruje, więc ok :)

 

Którego konkretnie MATRIXa masz na myśli ?

 

A tak z innej beczki to jeśli chodzi o sam DAC z USB-COAX-OPT to co do 1Kzł byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to COAX-in mu brakuje, wyjście zbalansowane jest mi zbędne, a wygląd nie przypadł mi do gustu.

Poza tym to ekstra sprzęt, ale 395$ to bym za niego nie dał.

W podobnej cenie czyli 360$ mam HLLY DMK-IV DAC, ale jak to się ma dźwiękowo to nie wiem.

 

EDIT - I tak jest to trochę ponad zakładany przezemnie fundusz 1kzł.

 

A myślałem bardziej o czymś takim jak HLLY XIANSheng DAC-01a

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie teraz za 1100zł chyba jest. Używkę można mieć za 1kzł.

 

W podobnej cenie czyli 360$ mam HLLY DMK-IV DAC, ale jak to się ma dźwiękowo to nie wiem.

 

Poczytaj troche o nim, to jest jakiś klon tylko nie pamiętam czego. Ogólnie To też bardzo chwalony.

 

A myślałem bardziej o czymś takim jak HLLY XIANSheng DAC-01a

 

Pytanie jak to gra... nawet jak dla mnie laika widoczne jest, że dużo elementów nim można byłoby na starcie wymienić. A czy stockowo jest ciekawy tego nie wiem.

 

Wdałem się z Mikołajem w przerzucanie różnych tekstów, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to bez sensu. To wszystko zależy od tego co ktoś słucha do tej pory i czego się spodziewa. Dla mnie ogólnie sprzęt audio jest wyceniony według jakiegoś chorego, pokręconego wyliczenia. Dla mnie te wszystkie "bank for the bucks" to wcale nie są okazje, a właśnie normalnie wycenione sprzęty, bo przeważnie ceny audio są zawyżone. Jak masz maszynkę za 2k, albo nawet za 1,5k to równie dobrze możesz ją wciskać za 5k, bo różnice nie są wcale takie oczywiste. I tak właśnie robią producenci. I w sumie na każdym pułapie cenowym można to zaobserwować. Nawet w DAPach - są lepsze i gorsze, ale śród tych znanych, to rzadko kiedy są "przepaści". Jak nie miałem doświadczenia, to myślałem, że w sprzęcie stacjonarnym jest inaczej. a kij! to samo. Ja na karty poniżej 500zł to patrzeć nie mogę, bo one mają chyba celowo popsuty dźwięk. Te za 500zł grają już poprawnie (wg. moich kryteriów) ale też szału nie ma. (a to kurna 5 baniek jest!). Icon HDP już gra fajnie ale może o 20% góra lepiej od tych kart za 500zł a cena 3x w górę. :D a prześcignięcie Icona to albo DIY w jego cenie, albo kolejny tysiak w plecy :D

Ciężko jest wycenić sprzęt obiektywnie. Bo im wyżej tym mniejsze różnice są, a w każdym razie przyjemność słuchania nie musi być większa.

 

Nie dziwie się ludziom którzy wpadli w magie cyferek i patrzą tylko na wykresy... Rozumiem ich bo szukają czegoś pewnego, znów z dystansu na to patrzeć, tak do końca też się nie da.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, im wyżej idziemy ze sprzętem audio tym subtelniejsze są niuanse w kwestii audio, dochodzi za to funkcjonalność, fachowość i estetyka wykonania oraz użyte materiały.

Osobiście uważam, że wdawanie się w sprzęt za kilka tysięcy za każdą cześć toru słuchawkowego jest bezcelowe i mija się z przeznaczeniem tego co ten sprzęt ma wykonywać u mnie.

Już za ok~1500zł mam podstawowy zestaw który bardzo mnie zadowala i tylko chce to pod szlifować, a to że sprzedawcy audio by sprzedali podobnie brzmiący [nie identycznie] zestaw za 5000zł czy 10000zł tylko ładnie zapakowany i ze sklepowej półki to fakt. Tak wygląda ta branża i nie ma się co z tym łudzić. Osobiście staram się znajdować "bank for the bucks" czyli naprawdę porządne produkty w przyzwoitej cenie by nie dać się wciągnąć w to całe szaleństwo i wydawać grube tysiące na coś co niekoniecznie jest tym czego szukam i potrzebuje.

 

A wracając do tematu to masz rację i Matrixa można używanego wyrwać dużo taniej ^_^, jednak wszystkiego tak dostać nie można :(, poza tym w przeciwieństwie do słuchawek poszczególne klocki z mojego toru audio wolę kupować nowe ;) .

 

A ten HLLY DAC-01a jest jedynie przykładem dla tego czego szukam bo jestem pewien że gra co najwyżej dobrze, a nie koniecznie lepiej od mojego SMSL SD-1955+.

 

EDIT - znalazłem całkiem tanio US $306.61 SMK-III i do tego FEDex'em w ciągu 3-7 dni jest u ciebie w cenie :woot:

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT - znalazłem całkiem tanio US $306.61 SMK-III i do tego FEDex'em w ciągu 3-7 dni jest u ciebie w cenie :woot:

 

Ja go sobie za jakiś czas kupię, z czystej ciekawości :D

 

No i muszę powiedzieć, że na razie zrezygnowałem z testów DA1 szkoda mi kasy na przesyłki. :P

Miałem go dostać, jak Mikołaj miał mi odesłać jedną rzecz ale to już nie aktualne.

Podejrzewam, że będę zadowolony z SMK, więc tym bardziej nie mam ochoty dokładać do testów.

 

Ale może niech ktoś kto się interesuje / może chce kupić, niech go wypożyczy od Mikołaja i zrecenzuje. Chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł SMK-II. Z pamięci nie porównam do Icona HDP (w sensie czy lepszy czy gorszy), ale jak dla mnie gra porównywalnie.

 

I szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie to jak zagra DA1, SMK-II gra tak jak chciałem by to grało, a jak wymienie opy to w ogóle będzie super. :)

 

Po coaxie gra tak jakby lepiej trochę (różnica nie jest olbrzymia ale wyczuwalna) więc sobie jeszcze jakiś dobry konwerter kupię i będę happy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności