Skocz do zawartości

Odtwarzacz DAC z otwartym Androidem


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link do karty pamięci, ta jest w moim zasięgu :)

Co do słuchawek to około 600 zł, nie więcej.

 

Inna kwestia, obsługa HiBy, w trakcie korzystania zatrzymanie, odtwarzania i wznowienie nie robi problemów, startuje z miejsca zatrzymania, ale kiedy wyłączę słuchawki bluetooth i ponownie je połączę to nie startuje od miejsca zatrzymania, ale od początku utworu który aktualnie odtwarzałem, niby nic, ale bywają baaaardzo długie utwory, albo albumy jako jeden cały plik i wówczas robi się problem bo po ponownym połączeniu słuchawek odsłuc**ję album od początku :(

Da się coś z tym fantem zrobić.

Oczywiście HiBy nie jest wyłączany, jedynie odłączone słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej aplikacji Hiby na telefonie po wejściu w ustawienia (Settings), szósta opcja od góry to jest "Resume from last position", powinna być zaznaczona. Jeżeli jest zaznaczona i wciąż kawałek wraca do początku po rozłączeniu słuchawek, to być może mija za długo czasu i aplikacja jest ubijana w tle. Sprawdziłem na telefonie i po odłączeniu słuchawek bluetooth i podłączeniu ponownym muzyka jest wznawiana od miejsca, gdzie skończyłem. Nie wiem czy na Hiby będzie tak samo jak ja moim telefonie w aplikacji Hiby.

 

A co do słuchawek z dobrym basem w okolicach 600 PLN, to osobiście bym poszedł w używane Sennheiser Momentem 4, ale chyba warto posłuchać w miarę możliwości przed zakupem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Zanim napisałem zapytanie to widziałem tą opcję, ale TalkBack akurat przy tej opcji nie czyta ani czy jest włączony ani czy wyłączony, nic nie mówi również czy jest jakieś pole do zaznazenia i sądziłem, że skoro to jest to znaczy, że jest włączone, bo nic nie dawało, żadnych komunikatów kiedy w to pukałem, dopiero jak syn przyszedł do domu i zapytałem to powiedział, że to jest wyłączone.

Włączył mi i teraz jest OK.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i sprawa się wyjaśniła, najwyraźniej HiBy nie lubi Soundcore :), tylko na tych słuchawkach nie zapamiętuje mi momentu zatrzymania i po ponownym połączeniu ze słuchawkami odtwarza ten sam utwór, ale od początku, podłączyłem JBL i po rozłączeniu i ponownym połączeniu odtwarza od momentu zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.
Znowu potrzebuję pomocy fachowców.
Nie jestem znawcą, aż tak wyrafinowanym, to znaczy nie moiałem nigdy zaawansowanego odtwarzacza audio, to znaczy nigdy nie dociekałem jakichś ustawień do czego są, pierwszy mój to był COWON DM2+, potem zdaje się następca DM5, w sumie niewiele musiałem tam zmieniać, aby mi się podobało, jedynie co to nieco rozszerzyłem stero i było jak dla mnie na KOSS Porta Pro świetnie, potem przyszedł bo musiał gdyż zaniewidziałem i potrzebowałem coś co do mnie zagada i trafiło na Pioneer XDP-100R, tutaj również nie szukałem opcji, jedynie włączyłem wzmacniacz i przez jakiś czas clubbing żeby nieco podbić bass, żeby stał się nieco bardziej przestrzenny, ale jako, że tutaj bluetooth niestety ścinało został przeznaczony na stacjonarny odtwarzacz, pięknie się zgrał z moim amplitunerem Sony, teraz w sumie pierwszy DAP i HiBy R6 Gen III, i mam prośbę, żeby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnił poniższe opcje, co dają, do czego służą, jeśli się oczywiście da to wyjaśnić.
Pozostałe ustawienia globalnego korektora mam domyślnie, nie chcę grzebać bo w sumie pasuje mi to co daje od startu HiBy, ale interesują mnie poniższe opcje:


Audio settings.
* Low pass antialiasing:
1. Linear hase fast Slow Roll Off
2. Minimum Hase Fast Roll Off
3. Minimum Hase Slow Roll Off
4. Apotizing Fast Roll Off
5. Corected Minimum Hase Fast Roll Off
6. Brickwall


* Gain:
Low
Middle
High

* Volume control setting clockwise
1. Clockwise
2. Anticlockwise

MQA Decoder (mam włączone)

Spdif Digital volume Lock

USB Digital Volume Lock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowałem urządzenie, ponownie i coś skiepścili, albo ja nie wiem jak to ustawić, teraz przy zablokowanym ekranie nie mogę podgłaśniać pokrętłem :(

 

I jeszcze jedno, czy to tylko u mnie czy jest to przypadlość znana, bywa, że kiedy próbuję podgłośnić lub ściszyć pokrętłem to mi się urządzenie restartuje. Czasami przez wiele prób nic, ale bywa, że następnego dnia włączam muzę i chcę zmienieć głośność  jak mam jeszcze w ręce i reboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 15:52, Lowca Androidow napisał(a):

Audio settings.
* Low pass antialiasing:
1. Linear hase fast Slow Roll Off
2. Minimum Hase Fast Roll Off
3. Minimum Hase Slow Roll Off
4. Apotizing Fast Roll Off
5. Corected Minimum Hase Fast Roll Off
6. Brickwall

 

To są filtry dźwięku po prostu, lekko zmieniają dźwięk. 

 

W dniu 9.04.2024 o 15:52, Lowca Androidow napisał(a):

* Gain:
Low
Middle
High

 

Gain to wzmocnienie, czyli ile prądu sprzęt daje na wyjście audio tam gdzie podpinasz słuchawki. Jak słuchasz na słuchawkach bezprzewodowych to ta funkcja nic nie zmienia.

 

W dniu 9.04.2024 o 15:52, Lowca Androidow napisał(a):

Volume control setting clockwise
1. Clockwise
2. Anticlockwise

 

To ustawienie w którą stronę kręcić pokrętłem głośności żeby było ciszej / głośniej.

 

W dniu 9.04.2024 o 15:52, Lowca Androidow napisał(a):

MQA Decoder (mam włączone)

 

Opcja do Master Quality Audio, wymierającego formatu dostępnego na Tidal (nie wiem czy nadal).

 

W dniu 9.04.2024 o 15:52, Lowca Androidow napisał(a):

Spdif Digital volume Lock

USB Digital Volume Lock

 

Tego to nie wiem, jakaś blokada wyjścia optycznego / USB.

 

 

Co do problemów po aktualizacji - no niestety tak to jest z tymi chińskimi zabawkami, soft jest daleki od ideału i czasem ma się wrażenie jakby programistów brali z pierwszej lepszej łapanki. Jak coś naprawią, to co innego zepsują. Wiele błędów pozostaje nigdy nie zlikwidowanych. Takie odtwarzacze to nisza, więc pozostaje z tym żyć albo po prostu tych sprzętów nie kupować. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności