Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem K530 i dawno temu HD668b (dość słabo je pamiętam), ale to waśnie je bym obstawiał jako bardziej podobne do K530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem w Audiomagic, testowałem TS 671 oraz 2050 i z 40minut się zastanawiałem.
Na szczęście padło na TS-y i nie żałuję.
Gorąco polecam twórczość afrykańskiego basowego basisty - Richard Bona , który również śpiewa w swym rdzennym, plemiennym języku piękne pieśni. W tle jazzowe klawisze, bas, cudo. Na tym najbardziej poleciałem.

Teraz chcę samemu zrobić recabling - umiem lutować, coś tam z kablami robiłem w gitarach elektrycznych. W moich tanich Senkach wymieniłem kabel i jest ok. Tylko, że tych słuchawek nie chce popsuć ;-) Macie jakieś rady jak to zrobić?
Czy po prostu rozkręcić sluchawki, spojrzeć jak idzie kabelek i zrobić po prostu - nie ma w tym przecież chyba większej filozofii ( jeśli się mylę, poprawcie mnie).

Prośba też o podpowiedź jaki kabel kupić? Co pradwa do kabla nie lutowałem jeszcze minijacka ale myślę, że sobie poradzę.

Chciałbym móc słuchać z łóżka więc myślę 3m kabla to minimum będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canare będzie OK. Co do słuchania leżąc, to chyba jednak za słabo głowy się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam nadzieję, że ten kabel wraz z przejściówką nie uszkodzi mi gniazda jack we wzmaku bo trochę to waży ;)

Muszę Wam powiedzieć, że saksofony, klawisze, wokale brzmią genialnie na tych słuchawkach.

A moja gitarka elektryczna to już zamiata. Wczoraj się nie mogłem odciągnąć od grania! A Gitarę mam lutniczą, połączenie tele i stratocastera w litym drewnie jesionowym, robią robote :)
Dzięki żeście ten temat założyli i prowadzili bo nakierowaliście mnie na to cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, ts671 fajne słuchawki szczególnie do "żywych" (akustycznych) instrumentów.

Dość żywe granie, one nie odtwarzają a grają muzykę, lepiej ale w ten deseń grado i hd600/hd650 ale do wierności to im daleko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem dopytać czy warto zmieniać kartę dźwiękową.
Aktualnie podłączam słuchawki w takiej konfiguracji:

Audigy 4 -> Wieża Technics -> Ts-671

Wieża taka http://medien.markt.de/bilder/2013/02/18/16/316b9b40/medium_image/0/technics_hifi_anlage.jpg
Model mogę podać z domu jak będę.

Warto wymieniać kartę muzyczną? Na AIM S8000 np?
Musiałbym i tak zostawić audigy do mikrofonu i do wejścia gitarowego...

Ewentualnie dokupić później jakiś interfejs audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja jestem nowym właścicielem wymienionych przez Fexa TS 671. Nie wiem komu należą się słowa uznania - Takstarowi, Perulowi czy jeszcze komuś kto maczał w tym palce ;)

Wydaje mi się że znalazłem definicję mojego upodobania grania, przez to raczej ten egzemplarz na rynek wtórny nie wróci :)

Teraz tylko znaleźć coś podobnego zamkniętego w rozsądnych pieniądzach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kabel w porządku, wtyk który podesłałeś to wtyk mono, Tobie potrzebny stereo :) Przy okazji to jedne z niewielu słuchawek do których bardzo chciałem wrócić i stało się. Ostatnio nawet wpadło parę modów, Perulowe, kabel canare i skrócony pałąk:) Dostane jakiś ciekawy wzmacniacz do 500zł który je napędzi?

Edytowane przez bartiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Właśnie dotarły do mnie tytułowe Taksy z Moreli, i... jestem zawiedziony. Najpierw podłączyłem pod integrę - wyszło marnie, potem pod FiiO E10k - tylko trochę lepiej. Mam wrażenie, że te Taksy grają identycznie jak Superluxy HD681 (do tej pory używałem) tyle że dodatkowo przymulone. Coś jest nie tak ze mną / sprzętem?

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale chyba z Tobą :P. 681 to energiczne, bardzo jasne i krzykliwe słuchawki ze spora ilością bardzo niskiego basu. Takstary są równe, z bardzo bliskim środkiem, niewielką ilością dołu o bardzo dobrym wyważeniu, momentami faktycznie mogę być nudnawe, ale to są całkowicie inne słuchawki. Cech wspólnych to mają niewiele, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności