Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

Każdy inny klon ma podobnego kopa, co najwyżej inna barwę (podejrzewam, że Silver Pearl bardziej funowy od FCL/FCL 2). Bardzo mocny jest też Black Pearl (o czym Ci już pisałem) i Panda. No i jeszcze The Wire jest mocny co nie znaczy, że basowy ;) .

Wszystko z wymienionych przeze mnie w komisie widziałem poniżej 1k zł.

Tak sie zastanawiam tez nad black pearl bo jest tanszy i by mi starczylo na jakiegos daca do 200. Brac perle i daca czy teraz fcl a daca dokupic w przyszlym miesiacu? Ktora opcja lepsza? Jeszcze jedno pytanie. Ktort amp bedzie bardziej uniwersalny bo przymierzam sie tez do bayerow dt 990 250 ohm?

 

 

Najlepsza opcja - przyciągnąć cugle rumakom i zwolnić.

 

Kto szybko kupuje, dwa razy kupuje. Weż FCL-a, albo innego mocnego wzmaka.Odłóż kasę, dokup porządnego daca, bo kupisz teraz jedno i drugie ( drugie - budżetem warunkowanego daca ) i będziesz słyszał to co zapoda Ci najsłabszy element toru ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP jest tańszy tylko dlatego, że używany, za nowy się więcej płaciło (obecnie już nie jest produkowany). Mocowo to chyba nawet BP ciut mocniejszy od klonów.

Charakterystyką BP do SHP9500 pasuje za to do DT990 to chyba już niekoniecznie - tutaj raczej Silver Pearl z OPA2228p bym widział, chociaż to nie z bezpośredniego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdy inny klon ma podobnego kopa, co najwyżej inna barwę (podejrzewam, że Silver Pearl bardziej funowy od FCL/FCL 2). Bardzo mocny jest też Black Pearl (o czym Ci już pisałem) i Panda. No i jeszcze The Wire jest mocny co nie znaczy, że basowy ;) .

Wszystko z wymienionych przeze mnie w komisie widziałem poniżej 1k zł.

Tak sie zastanawiam tez nad black pearl bo jest tanszy i by mi starczylo na jakiegos daca do 200. Brac perle i daca czy teraz fcl a daca dokupic w przyszlym miesiacu? Ktora opcja lepsza? Jeszcze jedno pytanie. Ktort amp bedzie bardziej uniwersalny bo przymierzam sie tez do bayerow dt 990 250 ohm?

 

 

Najlepsza opcja - przyciągnąć cugle rumakom i zwolnić.

 

Kto szybko kupuje, dwa razy kupuje. Weż FCL-a, albo innego mocnego wzmaka.Odłóż kasę, dokup porządnego daca, bo kupisz teraz jedno i drugie ( drugie - budżetem warunkowanego daca ) i będziesz słyszał to co zapoda Ci najsłabszy element toru ...

 

Tak jest słuchajta się starszych mądrzejszych ludzi :) Słuchawek można mieć kilka ale amp dac raczej nie potrzeba kilku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP jest tańszy tylko dlatego, że używany, za nowy się więcej płaciło (obecnie już nie jest produkowany). Mocowo to chyba nawet BP ciut mocniejszy od klonów.

Charakterystyką BP do SHP9500 pasuje za to do DT990 to chyba już niekoniecznie - tutaj raczej Silver Pearl z OPA2228p bym widział, chociaż to nie z bezpośredniego odsłuchu.

BP ma około 800mW przy 32Ohm FCL 2W, FCL II 3,2W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BP jest tańszy tylko dlatego, że używany, za nowy się więcej płaciło (obecnie już nie jest produkowany). Mocowo to chyba nawet BP ciut mocniejszy od klonów.

Charakterystyką BP do SHP9500 pasuje za to do DT990 to chyba już niekoniecznie - tutaj raczej Silver Pearl z OPA2228p bym widział, chociaż to nie z bezpośredniego odsłuchu.

BP ma około 800mW przy 32Ohm FCL 2W, FCL II 3,2W

 

Najwyraźniej charakterystyka potencjometru mnie zmyliła - nie patrzyłem w dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BP jest tańszy tylko dlatego, że używany, za nowy się więcej płaciło (obecnie już nie jest produkowany). Mocowo to chyba nawet BP ciut mocniejszy od klonów.

Charakterystyką BP do SHP9500 pasuje za to do DT990 to chyba już niekoniecznie - tutaj raczej Silver Pearl z OPA2228p bym widział, chociaż to nie z bezpośredniego odsłuchu.

BP ma około 800mW przy 32Ohm FCL 2W, FCL II 3,2W

 

Nawet najsłabszy BP starczy dla dynamików, no chyba że planary ktoś myśli brać. Jak rozumiem skoro bardzo lubiłeś i chyba lubisz? he5le to FCL II jest dla nich odpowiednio mocny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw wrażeń, pod warunkiem, że al bundy jest osłuchany w stacjonarkach, bo jak nie jest, to bez względu na to co usłyszy i tak będzie uzębienie zbierać z podłogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A co w K530 ci nie pasuje? W którą stronę chciałbyś pójść? TS to bardziej średnicowe granie, a HI V-kowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szeroko pojęte SQ, powietrze i scenę, to TS671 będą lepszym wyborem. Basu mają całkiem sporo na mocnym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba chińczyki, bolączką SL jest ekoskóra jak cerata i pękająca osłona drutów (akg ma gumę, SL plastik). Bolączką TS są pady i wielkość.

Ale najmocniej je różni charakter grania SL to "monitorowy" dźwięk detalami sypie na twarz, TS671 to raczej relaks, spójność muzykalność kosztem detali basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie TS mają lepszy przetwornik niż SL - jednak te 150ohm dobrze robi na separację. Przynajmniej jak z Hi2050 porównywałem to mi tak wyszło.

Co do charakteru, to tak jak Retter napisał. Jeśli chodzi o detal basu, to w TS modem można go podciągnąć, detal z resztą też :) . I to nie tak, że TS nie mają detalu, tylko nie rzucają nim tak w uszy jak SL - kwestia charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 671 mają mniej detali bo górę mają dość wygaszoną a 668 przeciwnie wręcz za dużo przejaskrawiona góra dla wielu, ale ująć łatwiej niż dodać.

Nie mniej najlepiej brać oba, są to dwa świetne TANIE produkty o świetnym stosunku dźwięku do ceny będą fajnie się uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności