Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie mogę uwierzyć. Te słuchawki są tak opiewane na różnych stronach, że ja po założeniu ich spodziewałem się słyszalnej różnicy w jakości dźwięku. Teraz śmiem twierdzić, że doświadczyłem downgrade'u, gdyż tak jak wspomniałem wyżej - dźwięk jak z HD681 (scena również) + słyszalne przymulenie. Między integrą a FiiO E10k jest bardzo mała różnica, bez "koncentracji" ciężko dostrzec jakieś większe różnice.

Jestem w kropce, nie mam pojęcia, czy je zwracać, czy wygrzewać.

 

btw. Czy Wy też mieliście lekko zakurzone w niektórych miejscach słuchawki po wyjęciu z pudełka? - Moje były i dodatkowo na kawałku plastiki z napisem TS-671 mam jakieś białe otarcia. Zamawiałem z Moreli, a z tego co da się gdzie nie gdzie przeczytać, potrafią wysłać używany sprzęt.

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybysh

 

Mam 14 dni, więc posłucham z tydzień i wtedy zadecyduję. Jeżeli by się okazało, że mi nie podchodzą, to czy Pioneer'y SE A-1000 byłyby lepszą opcją? - Może będę miał możliwość ich dostania i nie wiem czy też się nie zawiodę. Od razu mówię, zależy mi na otwartej konstrukcji i dobrociach z niej płynących (lepsza scena, większy komfort).

 

Słuchawki byłyby przeznaczone do oglądania filmów, grania, słuchania muzyki (muzyka filmowa a'la Hans Zimmer - Time oraz bardziej pompatyczne kawałki z trailer'ów)

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem pałąk ale za nic nie mogę wywiercić w nim otworów. Mam nowe, ostre wiertła ale za nic nie idzie.
Śligam się po tym metalu. Jak próbuję gwoździem nabić punkt to robi się delikatne wklęśnięcie, po którym wiertło i tak się ślizga i nie kręci.
Sam pałąk ciąłem nożycami do blachy i też nie szło to zbyt lekko.
Jak wywiercić te cholerne dziury na śruby ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem nowe wiertła dziś i są ostre, ale nie są na pewno tytanowe ;)

 

Myślę, że jeszcze muszę kupić jakiś konkretny punktak bo jak na razie używałem w tym celu wkręta...

Jeśli kupiłeś zwykłe czarne wiertła, to się nie przewiercisz. One są z gorszego materiału niż ten pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka faktycznie jest dość słaba... Bo to wkrętarko-wiertarka akumulatorowa z Lidla ( Parkside ) i ona się nadaje ale do drewna... Od biedy furtkę nią przewierciłem ale tego pałąka nie mogę. Ale bardziej niż niedobór mocy doskwiera mi ślizganie się wiertła ,nie mogę porzadnie "zakotwiczć" w 1 punkcie.

Co do wierteł to własnie miałem takie tepe czarne, teraz kupiłem takie połyskujące ( ale nie kobaltowe , kobaltowe 1 kosztowało 17 zł a te 2 kosztowały 6 ).

Może wystarczy kupić punktak i walnąć młotem porządnie w ten pałąk :) Jak się nie uda to skocze do kuzyna, on ma Makitę.

Jeszcze możecie mi podpowiedzieć, bo te 2 dziury w środku może zrobię ale te wcięcia / połowy dziur po bokach? Tego wiertarką raczej mi się nie uda. A nożyce pewnie przy okazji powyginają mi pałąk. Myślalem, że to prościej podzie :)

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema,

Jestem po 1 w życiu wymianie kabla :) Jej, nie spodziewałem się że mi to się tak fajnie uda i że tyle to wniesie do brzmienia. Jestem pozytywnie zaskoczony i odpływam w kraj country-rocka :)
Mam zdjęcia, więc na pewno wrzucę niedługo, razem z opisem. Puszczałem kabel przez 1 muszlę i z tym było najgorzej, drugi raz bym chyba tak nie zrobił :) Jeszcze ta guma na pałąku mi się nie skleiła i będe musiał poprawiać ale musze podpytać jaki klej do tego cuda zastosowąc bo polimerowy nie dał rady.

Ogólnie jestem mega zaskoczony walorami brzmieniowymi jakie wniósł nowy kabelek.
A pałąk w końcu trzepnąłem szlifierką kątową bo na wiertarkę nie miałem siły... potrzebna by była chyba stołowa z porządnymi wiertłami żeby precyzyjnie te dziurki porobić.

A szlifierką jak w masło :) jedynie podkładki pod srubki musiałem dać

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ts671 to słuchawki dużo lepsze niż hi 2050

Jedyna wada tych słuchawek to dziadowski wygląd.

Pięknie grają z cowonami + amp można je pięknie wysterować eq . Akustyka koncerty to jest żywioł tych słuchawek

Może znacie modele podobnie brzmiące i ładniejsze

Co do akg 550 to wydaje mi się że tsy mają większą scenę iwykop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ts671 to słuchawki dużo lepsze niż hi 2050

Jedyna wada tych słuchawek to dziadowski wygląd.

Pięknie grają z cowonami + amp można je pięknie wysterować eq . Akustyka koncerty to jest żywioł tych słuchawek

Może znacie modele podobnie brzmiące i ładniejsze

Co do akg 550 to wydaje mi się że tsy mają większą scenę iwykop

AKG 70* tylko trochę lepsze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą sceną, nie tylko K701 mają większą. Kiedyś bezpośrednio porównywałem z SHP9500 i Philipsy miały większą, a przecież są inne, bardziej sceniczne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ts671 to słuchawki dużo lepsze niż hi 2050

Z pewnością nie pod względem wygody. Uciskające pod uszami pady i ściągający je z uszu kabel były powodem ich sprzedaży przeze mnie. Dla mnie były tak niewygodne, że choćby grały jak chóry anielskie i tak bym się ich pozbył. A tak nie grały.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Po kilku latach od kupna TS-671 powoli chciałem wymienić je na coś lepszego ale jednak zostaną u mnie. Podniosłem pady poprzez wypchanie ich od środka płatkami kosmetycznymi, teraz jest o wiele wygodniej, ucho nie dotyka środka słuchawek. Musiałem jednak z tego powodu przykleić pady do muszli przy pomocy taśmy izolacyjnej, bez tego ciągle spadały.

Przy okazji poprawiłem estetykę kabla.

 

IMG-20200408-130421.jpg
IMG-20200408-130440.jpg
IMG-20200408-130448.jpg
IMG-20200408-130505.jpg

 

Nadal nie da się ich używać jako słuchawek codziennych - na ratunek przychodzi Equalizer APO. Po ustawieniu słuchawek pod moje gusta wszystko na nich ładnie brzmi, muzyka płynie, zero wyostrzeń. Cierpi na tym dynamika i szczegółowość ale właśnie czegoś takiego potrzebowałem - relaksu i słuchania muzyki bez specjalnej napinki, takie budżetowe HD650.

 

TS671.png

 

Jeżeli ktoś z Was jeszcze ma te słuchawki i narzeka na brak dociążenia i szarość dźwięku to polecam APO EQ, można się mocno zdziwić ile można z tych Takstarów wydobyć mocy.

 

 

 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się tak kombinować, spróbowałem tylko podkleić pady plastrem (pisał o tym kiedyś Perul) ale nie zauważyłem efektu. Podbicie dołu w EQ zdaje egzamin ale reszta pasma też musi zostać skorygowana aby dźwięk nabrał życia, moim zdaniem oczywiście. Kiedyś ich słuchałem bez EQ i były fajne ale tylko i wyłącznie w spokojnej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności