Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do osób które mają jakieś doświadczenie ze zmianą brzmienia IEMów - więc jakbym chciał na stałe(bez używania EQ) pozbyć się paru dB subbasu(bo mam odczucie trochę dudnienia w niektórych piosenkach np. Ekstrak - Induction Kit, a i w muzyce rockowej jest dla mnie też ta ilość subbasu problemem) z CCA CRA, to co musiałbym zrobić? Bo wiem że gumki zmieniają brzmienie słuchawek, ale można coś poradzić po za gumkami? Ewentualnie jakie wygodne gumki odejmą trochę subbasu i dorzucą wysokich tonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wiher123 napisał(a):

Mam pytanko do osób które mają jakieś doświadczenie ze zmianą brzmienia IEMów - więc jakbym chciał na stałe(bez używania EQ) pozbyć się paru dB subbasu(bo mam odczucie trochę dudnienia w niektórych piosenkach np. Ekstrak - Induction Kit, a i w muzyce rockowej jest dla mnie też ta ilość subbasu problemem) z CCA CRA, to co musiałbym zrobić? Bo wiem że gumki zmieniają brzmienie słuchawek, ale można coś poradzić po za gumkami? Ewentualnie jakie wygodne gumki odejmą trochę subbasu i dorzucą wysokich tonów?

Pozbycie się  paru decybeli, to może być zupełna cisza. A CCA CRA aż tak dużo basu nie mają. U moim uchu grają z gumkami od Moondrop CHU, a same Chu jeśli chodzi o bass, wydają się bardziej liniowe od CRA. Ale uszy każdy ma inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wiher123 napisał(a):

Ewentualnie jakie wygodne gumki odejmą trochę subbasu i dorzucą wysokich tonów?

Generalnie (ale nie zawsze) sztywniejsze gumki oznaczają mniej basu, otwór też powinien być szerszy niż węższy (mniejsze ciśnienie akustyczne). Mam kilka takich par, mogę Ci na próbę wysłać za koszt paczkomatu.

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Broda napisał(a):

A CCA CRA aż tak dużo basu nie mają.

 

No nie żartujmy, tam jest jakieś 3 dB więcej subbasu niż w krzywej Harmana, czyli bardzo dużo...

A kolega napisał, że nie chce EQ ani zmieniać gumek, to nie wiem jaka jest trzecia opcja poza zmianą słuchawek? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał(a):

 

No nie żartujmy, tam jest jakieś 3 dB więcej subbasu niż w krzywej Harmana, czyli bardzo dużo...

A kolega napisał, że nie chce EQ ani zmieniać gumek, to nie wiem jaka jest trzecia opcja poza zmianą słuchawek? ;)

 

 

1 godzinę temu, Wiher123 napisał(a):

Mam pytanko do osób które mają jakieś doświadczenie ze zmianą brzmienia IEMów - więc jakbym chciał na stałe(bez używania EQ) pozbyć się paru dB subbasu(bo mam odczucie trochę dudnienia w niektórych piosenkach np. Ekstrak - Induction Kit, a i w muzyce rockowej jest dla mnie też ta ilość subbasu problemem) z CCA CRA, to co musiałbym zrobić? Bo wiem że gumki zmieniają brzmienie słuchawek, ale można coś poradzić po za gumkami? Ewentualnie jakie wygodne gumki odejmą trochę subbasu i dorzucą wysokich tonów?

 

Można poeksperymentować z filtrami i gąbkami akustycznymi w tulejce/na tulejce słuchawek :D 

Ja ten mod będę robił (czekam na paczkę z filtrami od Tanchjim Oxygen i gąbkami do tulejki) w Junear TBS-01, tylko w drugą stronę - obcinam wysokie i dodaję subbasu. 

Zresztą na tej zasadzie działają przeważnie wykręcane filtry do zmiany akustyki słuchawek - chociażby w RHA T20i, które posiadam :P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał(a):

 

 

Można poeksperymentować z filtrami i gąbkami akustycznymi w tulejce/na tulejce słuchawek :D 

Ja ten mod będę robił (czekam na paczkę z filtrami od Tanchjim Oxygen i gąbkami do tulejki) w Junear TBS-01, tylko w drugą stronę - obcinam wysokie i dodaję subbasu. 

Zresztą na tej zasadzie działają przeważnie wykręcane filtry do zmiany akustyki słuchawek - chociażby w RHA T20i, które posiadam :P 

 

Można, ale jednak EQ jest najbardziej precyzyjne.

Z filtrami sam za dużo się nie bawiłem, ale wymiana tipsów na rozjaśniające z mojego doświadczenia to bardziej doda góry niż odejmie basu, a to niekoniecznie pożądane w CRA. No i 7Hz Zero kosztują takie śmieszne pieniądze, że moim zdanie ma serio prościej i taniej będzie zmienić słuchawki na mniej V-kujące :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 00:00, janek patufka napisał(a):

Nie moja bajka. Mocno odchudzone granie. Przez szczątkowe ilości basów granie mi nie wchodzi cca. Średnica trudna do określenia. Taka trochę przeźroczysta. Sporo dobrych opinii widziałem o wysokich w cxs. No nie wiem. Czy to przez całokształt ich odbioru czy same z siebie. Nie bardzo. Muzyka taka nie jest, tak to nie brzmi.

ps. chyba jeszcze nigdy tyle nie napisałem...emoji849.pngemoji849.pngemoji849.png

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

To jestem zdziwiony, bo z tego co sprawdziłem na szybko wynikało, że to dość basowe IEM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Hustler said:

To jestem zdziwiony, bo z tego co sprawdziłem na szybko wynikało, że to dość basowe IEM-y.

 

Za bas odpowiada filtr przy otworze przy tulejce, jesli wymienisz na taki który przepuszcza wiecej powietrza bedzie mniej basu ale takze wzrośnie ilość wysokich tonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem przypadkiem przy nieoczekiwanych porządkach fajny niedrogi kabelek Faaeala. Jak na 38 zeta to gra bardzo zacnie. Nie wiem jak z trwałością czy wygodą noszenia ale nie widzę ewentualnych problemów...Tu gra z, jak to któryś z kolegów napisał "niezbywalnymi" CCA CRA .. miodzio.. !!!d6fd04267e82711e0f01a807bbb4a5f6.jpg868d5b5d005b77fc0b41cc32a06eb504.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janek patufka napisał(a):

fajny niedrogi kabelek Faaeala

to zapewne ten

https://pl.aliexpress.com/item/1005004350318799.html

tylko już cena x1,5  :(

 

3 godziny temu, janek patufka napisał(a):

Nie wiem jak z trwałością

dopóki oplot się nie "wysiepie" to nie powinno być źle, coś podobnego jest w Shozy Form 1.1.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, pi_ said:

CCA CRA według specyfikacji mają Pin 0.75mm 2Pin

Ten kabelek nie oferuje takiego pinu.

 

Na zdjęciu jest chyba Cpin. Będzie pasował?

 

 

Tak, to co na ilustracji oznaczone jest jako C pin bedzie pasowac do CRA.

13 hours ago, Hustler said:

@PKTK Tylko kolega @janek patufka ma chyba słuchawki w oryginale? Ogólnie jednak masz rację, jeszcze istotną rolę pełnią otwory wentylacyjne.

 

Wychodzi na to, że trzeba było brać CCA HM20 - tam basu by na pewno nie zabrakło.

 

nie mialem do czynienia z HM20 jednakże słyszałem, że maja driver flex ze wzgledu na brak otworu wentylacyjnego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 20:09, Kuba_622 napisał(a):

Zmienić słuchawki...

Genialne xD

W dniu 12.12.2022 o 20:21, Najner napisał(a):

Generalnie (ale nie zawsze) sztywniejsze gumki oznaczają mniej basu, otwór też powinien być szerszy niż węższy (mniejsze ciśnienie akustyczne). Mam kilka takich par, mogę Ci na próbę wysłać za koszt paczkomatu.

Dzięki za chęć pomocy, ale wolałbym po prostu link lub nazwę gumek(jak inaczej się nie da) które można zakupić np. u pana Chińczyka :D 

W dniu 12.12.2022 o 20:31, Kuba_622 napisał(a):

No nie żartujmy, tam jest jakieś 3 dB więcej subbasu niż w krzywej Harmana, czyli bardzo dużo...

A kolega napisał, że nie chce EQ ani zmieniać gumek, to nie wiem jaka jest trzecia opcja poza zmianą słuchawek? ;)

Gumki mogę zmienić(napisałem dokładniej że gumki wchodzą w grę jak nie da się inaczej) tylko jakie dokładniej oprócz wymienionych przez kolegę Hustlera będą okej? Bo 45 zł za gumki do słuchawek które tyle kosztowały to lepiej dorzucić i kupić 7Hz Zero(lub coś innego z mniejszą ilością subbasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wiher123 napisał(a):

Bo 45 zł za gumki do słuchawek które tyle kosztowały to lepiej dorzucić i kupić 7Hz Zero(lub coś innego z mniejszą ilością subbasu)

nawet jak za tipsy dasz wraz z wysyłką 1/6 kwoty Zero to i tak już się nie opłaci. Lepiej dołożyć resztę i mieć dwie pary lub CRA sprzedać albo komuś oddać. Mi akurat Zero nie podeszły ale jestem w zdecydowanej mniejszości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wiher123 napisał(a):

Genialne xD

Jedyne sensowne rozwiązanie. Byle gumkami nie zrobisz tego co chcesz. No, może coś w stylu tipsów z doków 1More, czyli szerokie wyloty i gumowe filtry na wyjściu, ale nie widziałem ich w osobnej sprzedaży. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wiher123 napisał(a):

Dzięki za chęć pomocy, ale wolałbym po prostu link lub nazwę gumek(jak inaczej się nie da) które można zakupić np. u pana Chińczyka :D 

Nie ma tak łatwo - na temacie 'gumeczek' ludzie zęby zjadają, a Ty chcesz jeden model i elo ;) Moim zdaniem i tak kilka DB w eq zadziała dużo lepiej, niż nowe gumki / nowe słuchawki. Więc, jak widzisz, dostałeś odpowiedzi od kilku osób i każda inna :D moja pomoc jest w cenie paczkomatu albo za darmo (eq). Słuchasz z kompa czy telefonu? Streaming czy pliki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 00:58, Hustler napisał(a):

To jestem zdziwiony, bo z tego co sprawdziłem na szybko wynikało, że to dość basowe IEM-y.

 

Kolega, do którego one pojechały napisał... "szklanka"...

 

😷🙄😷

21 godzin temu, Perul napisał(a):

to zapewne ten

https://pl.aliexpress.com/item/1005004350318799.html

tylko już cena x1,5  :(

 

Tu luknij, olać Ali:

 

https://tiny.pl/w51zx

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności