Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.12.2022 o 13:50, Birken napisał(a):

TRN Xuanwu jeszcze nikt nie dostał?

Dziś do mnie przyszły :)

Na początku miały strasznie męczącą górę, ale trochę pograły i już jest w miarę OK.

Standardowo dla Chi-Fi jedynie potrójne gumki dobrze trzymają się w moich uszach.

319602655_691866719204262_943559086656220056_n.jpg

320038921_685232449734530_901627769199392984_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał(a):

Dziś do mnie przyszły :)

Na początku miały strasznie męczącą górę, ale trochę pograły i już jest w miarę OK.

Standardowo dla Chi-Fi jedynie potrójne gumki dobrze trzymają się w moich uszach.

319602655_691866719204262_943559086656220056_n.jpg

320038921_685232449734530_901627769199392984_n.jpg

@Perul warte swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał(a):

warte swojej ceny?

Dla mnie tak, dla Ciebie pewnie nie. Po początkowym okresie przegiętej góry, znacznie się utemperowała i niektórym może jej nawet brakować, do tego ciepła średnica i masywny bas. Być może ten ciepły aspekt zmieni się jeszcze wraz z wygrzewaniem "planara", ale "armaturowa" góra pewnie już taka pozostanie. Dla Ciebie pewnie będą zbyt "kluchowate", a ja się cieszę, że wreszcie coś w moim guście, zwłaszcza do cichego słuchania, kiedy krzywa słyszenia trochę się zmienia.

Póki co słucham z Abigail i jeszcze cieplejszego P30, zobaczę jak na mocniejszym i jaśniejszym DC06, bo skoro to "planar", to moc powinna mieć znaczenie.

Prócz źródła pewnie da się sporo ugrać tipsami, ale u mnie z racji budowy kanałów pozostają te z fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V z szybkim fajnym basem, szczegółowe, z rozciągniętą i zaskakująco dobrą górą, tylko cierpią na przypadłość większości tanich doków z Chin, czyli nachalną górną średnicę (choć na się z tym żyć, o ile nie korzystamy z jasnego źródła).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, meehooj napisał(a):

Lafitear LF3 Pro

Ja znam tylko LF1 i to są bardzo dobre słuchawki w swojej cenie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując klasyka, trzy słowa do ojca prowadzącego: hype jest legitny

 

Kiwi b.jpg

 

Kiwi c.jpg

 

Dodatkowo porównanie wielkości z Reecho SG-01 OVA (są w komisie, zapraszam) i QKZ HBB.

 

Kiwi d.jpg

 

Kiwi e.jpg

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Birken napisał(a):

@Mr Krzychoo jak tulejka w nich? Dobrze widzę grubsza niż w QKZxHBB? I wymiar ogólny tez się chyba nie bardzo rożni?

Widzę że pierwszy raz nie wybiorę zielonego wariantu. Nudny jakiś 😜

Na opisy brzmieniowe czekamy oczywiście.

 

 

Tulejka jest krótsza niż w HBB, a jej średnica jest zbliżona. Gabarytowo są zauważalnie mniejsze i lżejsze, bardziej chowają się w uchu. Mega wygodne, wtykasz w ucho i siedzą stabilnie, żal je wyciągać.

A dźwiękowo - taka delikatna V ze sprężystym i głębokim basem, gładką, nieinwazyjną górą i neutralną średnicą. Detaliczne, techniczne, za to ile kosztują absolutnie niesamowite. Pewnie nie każdemu podejdą, ale jak ktoś szuka w nich wad, bo coś tam coś tam, to niech zwróci uwagę na ich cenę, posłucha dłużej, a później się w łeb je*nie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

Tulejka jest krótsza niż w HBB, a jej średnica jest zbliżona. Gabarytowo są zauważalnie mniejsze i lżejsze, bardziej chowają się w uchu. Mega wygodne, wtykasz w ucho i siedzą stabilnie, żal je wyciągać.

A dźwiękowo - taka delikatna V ze sprężystym i głębokim basem, gładką, nieinwazyjną górą i neutralną średnicą. Detaliczne, techniczne, za to ile kosztują absolutnie niesamowite. Pewnie nie każdemu podejdą, ale jak ktoś szuka w nich wad, bo coś tam coś tam, to niech zwróci uwagę na ich cenę, posłucha dłużej, a później się w łeb je*nie.

 

Ja się już swoich doczekać nie mogę i myślę, że to będą takie drugie BL-03, które zostaną ze mną na długo :D

 

No, a cena rozwala system :D Ja wyrwałem za 29$ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ryankgb napisał(a):

No, a cena rozwala system :D Ja wyrwałem za 29$ :D


Ale gdzie? Jak? Za taki piniondz to sobie jeszcze niebieskie dokupię.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCA FLA , 51 PLN minus kupony

https://shopee.pl/Cca-FLA-Metalowe-przewodowe-słuchawki-douszne-Monitor-HIFI-Bass-Słuchawki-Sportowa-gra-Muzyka-Zestaw-słuchawkowy-DJ-Dynamiczne-słuchawki-z-mikrofonem-i.545120974.21567761552

review: https://blog.ear-phone-review.com/entry/CCA_FLA

 

20221219060119.jpg


CCA FLA

1 hour ago, Mr Krzychoo said:


Ale gdzie? Jak? Za taki piniondz to sobie jeszcze niebieskie dokupię.


Bierz purpurę alfonsią :) pimp purple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał(a):


Ale gdzie? Jak? Za taki piniondz to sobie jeszcze niebieskie dokupię.

 

Wstyd się przyznać :D

Linsoul, z kuponem 5$ z loterii (koło fortuny - jedna szansa na jednego maila :P ) - można chyba 8$ nawet ustrzelić :D

Stwierdziłem, że mi niepotrzebna ich gwarancja i za taką cenę to nawet od nich wezmę :D

Edytowane przez ryankgb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ryankgb napisał(a):

 

Wstyd się przyznać :D

Linsoul, z kuponem 5$ z loterii (koło fortuny - jedna szansa na jednego maila :P ) - można chyba 8$ nawet ustrzelić :D

Stwierdziłem, że mi niepotrzebna ich gwarancja i za taką cenę to nawet od nich wezmę :D

A VAT i opłaty poczty, o których pisałeś ile wynoszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaclav napisał(a):

A VAT i opłaty poczty, o których pisałeś ile wynoszą?

 

Wszystko się okaże :P

Jeszcze nawet nie wysłali paczki...

Niby jest napisane, że "tax paid" więc VAT powinien być wliczony, a opłaty poczty to loteria, ja niedawno płaciłem kilkanaście złotych za paczkę z Chin :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 21:37, Perul napisał(a):

Dziś do mnie przyszły :)

Na początku miały strasznie męczącą górę, ale trochę pograły i już jest w miarę OK.

Standardowo dla Chi-Fi jedynie potrójne gumki dobrze trzymają się w moich uszach.

Do mnie z kolei one dziś przyjechały i potwierdzam, że góra bardzo męcząca, a tipsy z zestawu może i trzymają się dobrze to sam dźwięk dla mnie bardzo niesatysfakcjonujący. Dawno takiego sssssyku nie słyszałem choć sama barwa jest przyjemna i słuchawki jak się okazało do uratowania przed natychmiastowym wrzuceniem w komis. Po wielu parach tipsów próba z TRI Clarion. Od razu lepiej ale sybilanty pozostały. Z AZLA Xelastec przyciemnienie całego pasma i większe skupienie na basie ale  sybilanty dalej się pojawiały. Wróciłem do TRI Clarion i zastosowałem wkład z czarnej gąbki od wypełnienia opakowania którychś słuchawek bodajże zostały po HD600. Jak na razie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Bardzo płynne i organiczne brzmienie z mocnym basem. Znając uzyskany efekt za te 27 dolców kupiłbym drugi raz bez zastanowienia pomimo tego, że prosto z pudła na fabrycznych tipsach są jak dla mnie totalnie asłuchalne. Posłucham min. kilkadziesiąt godzin i zrobię ponowną próbę czy coś się zmieniło.

image.jpeg

Wziąłem zestaw powiększony o poniższe tipsy TRN ale nie wiem czy jest sens je rozpakowywać. Ktoś już je używał ?

image.jpeg

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x86 napisał(a):

zastosowałem wkład z czarnej gąbki

Takie wkładki niejedne moje słuchawki uratowały przed nadmierną ilością wysokich tonów.

Kolor gąbki oczywiście nie jest ważny, tylko gęstość, im bardziej gęsta gąbka, tym bardziej ogranicza wysokie tony.

No i oczywiście ilość, najczęściej są to u mnie sześciany o boku ok 4mm (bo taką mam na grubość gąbkę ;) ) zrolowane i wepchnięte w otwór (potem się rozprężają). Dodatkowo zabezpieczają też przed woskowiną.

3 godziny temu, x86 napisał(a):

sybilanty dalej się pojawiały

Tutaj polecam potrójne gummki z Ali, zwłaszcza te "choinki z pniem", a jak ktoś chce i wyższych tonów odjąć, to te mniejsze, bo one mają mniejszy otwór wylotowy, więc i wysokie obcinają.

https://pl.aliexpress.com/item/32982671104.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/22/2022 at 6:45 PM, ryankgb said:

 

Wszystko się okaże :P

Jeszcze nawet nie wysłali paczki...

Niby jest napisane, że "tax paid" więc VAT powinien być wliczony, a opłaty poczty to loteria, ja niedawno płaciłem kilkanaście złotych za paczkę z Chin :P

 

Z Linsoul nie miałem nigdy dodatkowych opłat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Birken said:

Te Salnotes Zero Mecha Edition to tylko inna wersja kolorystyczna czy zmieniono coś jeszcze?

Wie ktoś? 

 

Tylko kolor.

Salnotes Zero były strojone przez Crinacle, ale chciał pozostać w tym anonimowy (aż do czasu, wiadomo).

Mecha powstało we współpracy z tym sklepem, z którym Crin też ma deal i to był taki niby ukłon w stronę tego, że to "jego słuchawki".

Miały być exclusive dla Mecha ale jak widać są na linsoul.com też. 

 

Swoją drogą widzę, że Salnotes Zero wyszły teraz w wersji z kablem na USB-C czyli idą w kierunku tego, co zrobił Moondrop. 

Edytowane przez FranticPhil
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 19:47, x86 napisał(a):

Do mnie z kolei one dziś przyjechały i potwierdzam, że góra bardzo męcząca, a tipsy z zestawu może i trzymają się dobrze to sam dźwięk dla mnie bardzo niesatysfakcjonujący. Dawno takiego sssssyku nie słyszałem choć sama barwa jest przyjemna i słuchawki jak się okazało do uratowania przed natychmiastowym wrzuceniem w komis. Po wielu parach tipsów próba z TRI Clarion. Od razu lepiej ale sybilanty pozostały. Z AZLA Xelastec przyciemnienie całego pasma i większe skupienie na basie ale  sybilanty dalej się pojawiały. Wróciłem do TRI Clarion i zastosowałem wkład z czarnej gąbki od wypełnienia opakowania którychś słuchawek bodajże zostały po HD600. Jak na razie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Bardzo płynne i organiczne brzmienie z mocnym basem. Znając uzyskany efekt za te 27 dolców kupiłbym drugi raz bez zastanowienia pomimo tego, że prosto z pudła na fabrycznych tipsach są jak dla mnie totalnie asłuchalne. Posłucham min. kilkadziesiąt godzin i zrobię ponowną próbę czy coś się zmieniło.

image.jpeg

Wziąłem zestaw powiększony o poniższe tipsy TRN ale nie wiem czy jest sens je rozpakowywać. Ktoś już je używał ?

image.jpeg

To są te z zestawu które leżą obok Xanawu na twoim zdjęciu czyli  T-ear tips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

To są te z zestawu które leżą obok Xanawu na twoim zdjęciu czyli  T-ear tips

Na zdjęciu widać założone tipsy z zestawu (była tylko jedna para) i wyglądają jak TRN T-ear tips których komplet dokupiłem w tej samej aukcji, zaś obok słuchawek leżą luzem AZLA Xelastec. Jednak finalnie i tak zapewne skończy się na TRI Clarion z gąbkami. ISN H40 też lepiej się z nimi dogadują aniżeli z JVC Spiral Dot++ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, którzy userzy shillują na head-fi? Czyich recenzji nie opłaca się nawet zaczynać czytać? Kiedyś pamiętałem, kto tam był na listach płac producentów chi-fi, alem zapomniał 
Dsnuts i 123audio - to na pewno poborcy hongkońskich dolarów od Penon Audio.

Więcej osób zapewne przypomni @docentore

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności