Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam dużego doświadczenia z kablami. Oferowanych kabli na Ali jest mnóstwo, wybór więc według ceny wydaje się być prawidłowy, ale oferty czasami potrafią negatywnie zaskoczyć. Święty spokój przy prawie codziennie nowej podaży nowych modeli wydaje się być bardzo odległą perspektywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam modularnych kabli TRN T2 Pro i sobie chwalę. Myślę czy nie zakupić powyższego kabla w zasadzie tylko dla samego wtyku 3.5mm bo całość wychodzi taniej niż sam wtyk :) FZ Liberty po obejrzeniu recenzji też kuszą ale jestem zadowolony z QKZxHBB więc się wstrzymam. Korzystając z okazji wspomnę o ułożeniu się w nich basu. Schował się i mocno uderza kiedy jest wywoływany do tablicy. Jest czyściutko, płynnie, spójnie, całość pod przykładną kontrolą przy odsłuchu z A&K SR15. Śmiać mi się chce jak pomyślę, że taki dźwięk można uzyskać ze słuchawek poniżej 20 baksów.

 

Ostatnio miałem okazję wypożyczyć Unique Melody Mest II i owszem miażdżą je w bezpośrednim i obiektywnym porównaniu ale QKZxHBB nie mają się czego wstydzić i absolutnie nie są asłuchalne po bezpośrednim przejściu na nie. Za to QKZxHBB biją droższe dokanałówki SoundMagic, które mi pozostały. Dobre czasy pod tym względem. Tanie doki, tani dongielek i "hajend" gotowy za grosiki ;)

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Broda napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam dużego doświadczenia z kablami. Oferowanych kabli na Ali jest mnóstwo, wybór więc według ceny wydaje się być prawidłowy, ale oferty czasami potrafią negatywnie zaskoczyć. Święty spokój przy prawie codziennie nowej podaży nowych modeli wydaje się być bardzo odległą perspektywą.

 

Jak chcesz sprawdzone chińskie kable, które posłużą długo to ja polecam od siebie Yinyoo (zarówno tańsze, jak i droższe), TRI Through oraz Xinhs (który robi OEM kable dla wielu producentów). No i jest jeszcze LunaShops, ale to są w większości kable robione na zamówienie pod konkretnego klienta i pod bardziej egzotyczne kombinacje niedostępne w normalnej sprzedaży, a przy tym droższe niż taki gotowiec.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, x86 napisał(a):

ułożeniu się w nich basu. Schował się i mocno uderza kiedy jest wywoływany do tablicy

no u mnie poprawiło się znacznie. 

 

47 minut temu, x86 napisał(a):

Tanie doki, tani dongielek

polecam jeden z najtańszych i dobrze nam znany a mianowicie  cx31993. Nie jest idealny i łatwo go pokonać w niewiele wyższym budżecie ale bardzo dobrze się z tymi słuchawkami zgrywa.

za to Linsoul mi Kiwi wysyła 9 dzień 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek_m napisał(a):

Doradźcie proszę "ciemny" kabelek 2 pin, 0,78mm, wtyk 4,4mm, w przyzwoitej cenie.

 

Szukaj miedzi UP-OCC :D Ja polecam chyba najlepszy kabelek jaki w rękach miałem (i mam nadal bo jest genialny), ale w nieprzyzwoitej cenie (może da się coś wynegocjować u majfrendów) -> Yinyoo 4 Core 5N UP-OCC Single Crystal Copper Cable lub można spróbować od Xhins "odpowiednik", który powinien być dobry, ale tego osobiście nie miałem.

 

Yinyoo 4 Core 5N UP-OCC Single Crystal Copper Cable

 

Yinyoo-4-rdze-5N-UPOCC-pojedyncze-miedziane-z-kryszta-ami-zmodernizowany-kabel-ze-z-czem-MMCX.jpg_.jpg

 

https://aliexpress.com/item/4001085882852.html

 

lub

 

Xhins 4 Core 5N UPOCC Single Crystal Copper

 

XINSH-4-rdze-5N-UPOCC-pojedyncze-miedziane-z-kryszta-ami-zmodernizowany-kabel-ze-z-czem-MMCX.jpg_Q90.jpg_.jpg

 

https://aliexpress.com/item/1005002837295131.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 10:33, x86 napisał(a):

FZ Liberty po obejrzeniu recenzji też kuszą

Które konkretnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem je, wygląda na to, że są skręcane, więc łatwiej będzie je rozebrać w razie jakbym chciał dostroić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 19:10, Inszy napisał(a):

V z szybkim fajnym basem, szczegółowe, z rozciągniętą i zaskakująco dobrą górą, tylko cierpią na przypadłość większości tanich doków z Chin, czyli nachalną górną średnicę (choć na się z tym żyć, o ile nie korzystamy z jasnego źródła).

Witajcie. Tak sobie czytam ostatnie strony i wpadłem na trafny opis moich CCA CRA (pogrubiony cytat). Słuchawki to świeży zakup, ale już mnie to irytuje i czuję że to się nie zmieni, prawda?

Użytkuję starego Covona i gimnastykuje się coby ustawić w miarę tę średnicę, ale coś kiepsko to słyszę. Wokale są beznadziejne, rock brzmi jak odtwarzany w smartfonie przez głośniki stereo.

Wcześniej długo miałem Sennheiser IE8. Niestety pies (nie mój) pogryzł jedną słuchawkę. Próbowałem ją reanimować, ale przez moje "zdolności" lutowania driver chyba powiedział pa pa.

 

Minęło sporo czasu, zacząłem czytać o Chi-fi i dałem szansę modelowi wyżej wspomnianemu.

Czy są jakieś tanie grajki z dobrą średnicą i dołem?

 

Dodam jeszcze że CRA vs IE8 są ogromne, cięższe i nie leża tak fajnie w moim uchu.

Dodaję porównanie zajechanych senków.

 

IMG_20230101_171235.jpg

Edytowane przez jay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jay napisał(a):

CCA CRA (pogrubiony cytat). Słuchawki to świeży zakup, ale już mnie to irytuje i czuję że to się nie zmieni, prawda?

Nie znam konkretnie CRA, ale w większości przypadków największe zmiany są przez kilka pierwszych godzin grania.

Ze swojej strony polecam tanie (ma szopi) Lafitear LF1, one nie mają nachalnej wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem e3000 używane za jakieś grosze do switcha i sam jestem zaskoczony jak często ich używam. Jedne z nielicznych IEM w których seala łapię od strzała i nie czuję ich w uszach, do tego bardzo solidne brzmieniowo. Świetne tipsy. Aż czasem mam ochotę wypróbować wyższe modele.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, linecur napisał(a):

Te Final wygladaja bardzo interesujaco - jest 3000 wyraźnie lepsza niź 2000, prosze?

Zależy czego oczekujesz. "Trójki" są ciemniejsze z bardziej rozciągniętym basem. Zdecydowanie lepiej reagują na wzmocnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można na stronie Hifiman.com kupić RE 800 Silver za 99$ plus VAT. Moim skromnym zdaniem warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności