Skocz do zawartości

Philips Fidelio X1


Icecoldart

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie dokopałem się do jakiejś recenzji z pomiarami - niestety po francusku (je ne parle pas francais) - z pomocą google-translatora coś tam wyczytałem, ale nadal czekam na reckę na innerfidelity...

 

http://www.lesnumeri...14348/test.html

 

wykres frequency response może i wygląda na "górzysty", ale to kwestia skali podziałki - tu mamy podziałkę co 2 dB, tymczasem na Innerfidelity, standardowo, jest to 5 dB - przy zastosowaniu takiej skali będzie bardziej płasko...

 

nigdzie nie doczytałem się jaki "przebieg" (wygrzanie) miały słuchawki, kiedy je testowali...

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo, jest to 5 dB - przy zastosowaniu takiej skali będzie bardziej płasko...

 

(rejony 50hz) 6dB różnicy w stosunku do średnicy to nie taka tragedia. Nie przesadzajmy. Dla słuchawek otwartych będzie to raczej zaleta. Chociaż definitywnie jest to granie Vką. Ostatecznie dla mnie liczy się jakość, nie będę narzekał jeśli bas będzie po prostu bardziej obecny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego urodziłem się 13 w piątek? :D niedawno kupiłem te słuchawki używane w sporo wyższej cenie niż teraz są nowe.. ehh, to audio :D

 

co do ich charakterystyki grania, to faktycznie basu jest dużo, słucham ich na stacjonarnym wzmacniaczu. Średnica też myślę jest minimalnie wycofoana, więc ogólnie grają ciemnym, ciepłym dźwiękiem, co po dłuższych odsłuchach może być przytłaczające (przynajmniej ja tak mam, że więszkość utworów brzmi na nich ciężko). Miałem je sprzedawać, ale teraz jest to całkowiecie nieopłacalne :P

Edytowane przez wildchild
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i po krótkich odsłuchach mam podobne odczucia. X1 są bardziej basowe, grają bliżej - do głowy, ale za to bardziej dynamicznie. Bas też jest szybszy.

 

HD650 są bardziej neutralne (a to ciekawe... :)), grają z głębią, której w X1 nie ma w ogóle. Łatwiej na nich śledzić dalsze plany i smacznki, które na X1 się ze sobą zlewają. No i myślę, że na klonie Philipsy pokazują maksimum swoich możliwośći, co do Senków to nie jestem pewien.

 

W X1 na Touchu jest basowo, ciężko i gęsto. Na moim neutralnym źródle i po zaaplikowaniu w klona najsuchszego OPA jakiego mam pod ręką jest już zdecydowanie lepiej.

 

Ktoś wyżej pisał o tym, że gąbka nad przetwornikiem pracuje. Potwierdzam, przy walnięciach basu podmuch powietrza wprawia ją w ruch, przez co muska ucho. Co ciekawe u mnie tylko w prawej muszli coś takiego występuje. Ale jest to irytujące.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał o tym, że gąbka nad przetwornikiem pracuje. Potwierdzam, przy walnięciach basu podmuch powietrza wprawia ją w ruch, przez co muska ucho. Co ciekawe u mnie tylko w prawej muszli coś takiego występuje. Ale jest to irytujące.

 

To byłem ja i to był główny powód dla którego się ich pozbyłem i nawet nie próbowałem jakoś specjalnie szukać dla nich źródła. To łaskotanie uszu było dla mnie nie do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej recenzji o której piszesz, jest napisane że mają więcej powietrza od HD650, może trzeba dać im się wygrzać? W końcu to flagship, a wygrzewanie ma znaczenie. Chciałbym też zaznaczyć, że niekoniecznie musi być tak że na lepszym wzmaku zagrają lepiej. Moje V-moda z SMK nie grają prawie wcale, podczas gdy z Wave grają cudnie. Może LC je po prostu przytłacza? Moje MS1i z M-stage grały po prostu źle... z nadmuchanym basem i obdarte z całej muzykalności, za to z hybrydką to jedne z najlepszych połączeń jakie słyszałem. Podejrzewam, że trzeba po prostu znaleźć dla nich źródło. Ja je biorę właśnie ze względu na to że nie będę musiał używać żadnych LC by mi grały na maxa bo mają tylko 32ohm i ok.100SPL skuteczności, do mojego SMK w sam raz :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again comparing it to the HD650, I still feel that the Senn scales up higher than the X1. It just have more resolution to it, despite the now “veiled” feel of the sound. Soundstage, though felt less open than the X1, is more proper on the 650 with better imaging and depth.

 

Wydaje mi się, że o tym właśnie pisałem. :)

 

Oprócz LC mam tylko Sohę i toucha, ale na touchu Senków nie porównam. :)

 

No ale już na samym Touchu, który jest neutralny - słuchanie jest dosyć męczące przez ten bas. Gdyby w Touchu można było leciutko bas obciąć to by było fajnie. Ale są tylko predefiniowane ustawienia eq, które są maksymalną porażką.

 

Mam wrażenie, że te słuchawki są dla tych, którzy odrzucili wszelkie otwarte konstrukcje z racji nie wystarczającego basu lub za małego łupnięcia. Tu im tego nie zabraknie, a w dodatku mają zalety otwartych konstrukcji. Z tym, że koniecznie do neutralnego/jasnego źródła.

 

Na liczniku mają jakieś 40h wygrzewania, i nie widzę jakiś znaczących różnic, może bas minimalnie zszedł ale pewności nie mam, bo żonglowałem Opami przy okazji. Wątpie, żeby jakaś rewolucja miała się wydarzyć.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał o tym, że gąbka nad przetwornikiem pracuje. Potwierdzam, przy walnięciach basu podmuch powietrza wprawia ją w ruch, przez co muska ucho. Co ciekawe u mnie tylko w prawej muszli coś takiego występuje. Ale jest to irytujące.

 

To byłem ja i to był główny powód dla którego się ich pozbyłem i nawet nie próbowałem jakoś specjalnie szukać dla nich źródła. To łaskotanie uszu było dla mnie nie do przejścia.

 

e tam - ja bym przyciął uszy ;)

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry moja pomyłka z tym porównaniem - tak to jest jak się mówi z pamięci.

 

Karmazynowy, włóż sobie do LC LT1028. Najbardziej neutralny op jaki słyszałem. ;)

 

To jest podwójny? Właśnie z takim X1 powinny fajnie zagrać. Dobrze nawet jak by lekko dolne rejestry odcinał.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ebay. Ale w innym miejscach skąd normalnie bierze się opy też powinien być, nie jest przecież jakiś egzotyczny.

 

Tylko wydaje mi się, że tymbardziej do X1 najwyższa gradacja ACN8 byłaby najlepsza bo ma lepszą średnice. Pamiętaj że to jest single, więc trzeba kupić 2 na jednej podstawce.

 

Nie czuję aby coś obcinał na basie. Bas jest on po prostu na równi zresztą, bardzo dobrze trzymany za pysk, twardy i szybki. Ogólnie zakochałem sie w tym opku, chociaż ma swoje wady (jak każdy). To co o nim czytałem na head fi to wszystko się potwierdziło. Przeżył ostatnio rywalizacje z OPA1612A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja testuję na AD8397. Wydaje mi się, że jest najbardziej neutralny z tych co mam (2228 i 8599). Jak gdzieś trafię tego 1028 to wezmę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piona dla Posiadaczy X1!

 

HighFive.jpeg

 

Właśnie dołączyłem do klubu. :)

 

Jak grają?

 

Wyobraźcie sobie lepsze pod każdym względem Takstary, szczególnie dużo lepsze pod kątem sceny i głębi. One nie są ciemne... jakby były zamknięte to by grały czarnym tłem a tak grają czarną przestrzenią :woot: coś czuje że ten efekt mi się spodoba, ale jasnym jest to, że nie każdemu się spodoba, no i z basem podobnym do tego z M50.

 

Przynajmniej tak grają po wyjęciu prosto z pudełka.

 

Robione chyba specjalnie pode mnie, bo nawet rozmiar się zgadza :wub: Jak otworzyłem pudełko to Mamie usta się otworzyły i oczka zaświeciły. Wyglądają znacznie lepiej na żywo niż na zdjęciach.



cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie mam jakieś odchudzone z basu źródło, bo u mnie bas jest pod znakomitą kontrolą. I nic dziwnego, w D1100 też trzymał niezły fason. Ja mam ogólnie skłonność do tworzenia chłodnych i jasnych torów. Lecz przestałem z tym walczyć, bo w sumie lubię przejrzystość i szczególowość :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie musisz miec bardzo suche źródło :P LC ma mniej basu jak Kamyk, a jest go naprawde sporo. Powoli zaczyna ustępować i juz tak nie zalewa pasma, no i zaczyna sie powoli pokazywać scena.

Z rozdzielczością to samo, znacznie lepsza niż na poczatku. Myśle ze 100 godzin i będzie juz całkiem znośnie.

 

Chłodno to one raczej nie grają. Bardziej neutralnie niż ciepło jak narazie, z wycofaną średnicą. Bas zaczyna być już fajnie kontrolowany

 

Widze ze też masz chrapke na HE-400 :) Więc pewnie preferujemy bardzo podobne brzmienie.. ciepłe, jasne i szczegółowe z dobrze dociążoną średnicą, mam racje ? ; )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie preferujemy bardzo podobne brzmienie.. ciepłe, jasne i szczegółowe z dobrze dociążoną średnicą, mam racje ? ; )

 

Masz, masz :D dobrze to ująłeś. Dodałbym jeszcze dobre kontrolowany bas z bogatą fakturą ;)

 

No jest suche... cokolwiek to znaczy. Poniekąd gra tak jak lubię bo odpowiednio trafia w każdy punkt, dzięki czemu jest bardzo czysto i naturalnie. Dosłownie medytuje jak tego słucham. Tylko chciałbym wycisnąć z X1 więcej, wiem że stać je na to. Na hybrydce od razu pojawia się więcej basu i rozdzielczości, jest więcej powietrza. Z drugiej strony na smk dźwiek jest szybszy, co mi odpowiada. To jest chore, żeby ciepłe słuchawki grały chłodno :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności