Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawki są fajne, ale jak człowiek posmakuje czegoś lepszego, szczególnie w CS to ciężko do nich wrócić. Mam kilka ulubionych i je staram się mieć w domu, ale reszta jest nie warta pieniędzy.

Facet męczy i jest zabawny jak aktorzy w Klanie ale wiedzę ma ogromną. Kilka słów o CS

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wzbudzę nieco rozbawienia, ale postanowiłem dać szansę whisky i spróbować pogodzić się z tym trunkiem. Pokornie, od dołu, mając już za sobą Grant's, Red Label i Ballantines pite za uprzejmością szanownego teścia, po odrobinie lektury i doradztwa Pana Milera dzisiaj kupiłem Bushmills'a. Białego rzecz jasna, na dobry początek, do lodu i coli. Smak whisky dotąd mi nie smakował, ale zamierzam do tematu podejść z głową, a nie jak ignorant i dyletant. Zamierzam krok po kroku spróbować kilku blendów, a potem - kiedy już oswoję z nimi swój język i podniebienie - spróbować blended malt'ów i single malt'ów :) Na pewno będę chciał w tym półroczu jeszcze spróbować Jim Beam'a, odświeżyć Black Label i Jacka Danielsa, a także spróbować Jamesona. Na oku mam już Glenfiddich i Chivasa 12YO, ale najpierw coś z niższej półki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Wild Turkey

Lubie, szanuję, ale można nim zniechęcić przyszłych smakoszy :P

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Bookers

Mmmmm

 

Ogólnie wszystkie burbony 10+ to już fajne berbeluchy :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet daj sobie spokó z blendami bo najzwyaczajniej w świecie szkoda kasy na cole. Tym bardziej na Bushmilsy. Kup dobrą podstawkę i postaraj się z nią zapoznać. Np. Aberlour 12, Glendronach 12, Deanston 12 a najlepiej Redbrest 12

Teraz, espe0 napisał:

zniechęcić przyszłych smakoszy :P

przez moc?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

@Vaiet daj sobie spokó z blendami bo najzwyaczajniej w świecie szkoda kasy na cole. Tym bardziej na Bushmilsy. Kup dobrą podstawkę i postaraj się z nią zapoznać. Np. Aberlour 12, Glendronach 12, Deanston 12 a najlepiej Redbrest 12

przez moc?

I to jest bardzo, bardzo ciekawa rada w sumie inna od tej, jaką otrzymałem. No ale już wiem, co będę chciał od żony na rocznicę ślubu 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine bo dłuższym zdoktoryzowaniu się :P chyba spróbuje takiej kombinacji

 

1. Kavalan Solist Oloroso Sherry

2. Wild Turkey Rare Breed Barrel Proof 58,4% - nie próbowałem a wiele osób poleca

 

i tutaj mam dylemat

 

czy wziąć podstawkę 

Redbreast 12YO Single Pot Still /40%

 

czy CS

Redbreast 12YO Single Pot Still CS /55,8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem zwykłą
zamowienie poszło i ma być na wtorek. Już zacieram rączki i szykuje gardło ;)

973e1bce7c91cdd6271a3e1e0c4a8fee.jpg



 BTW. Miałem nie otwierać ale na co będę czekał? Dzisiaj na warsztat wieczorem wjeżdża Laga 9YO GOT :D (nie znam podstawki 16yo wiec jestem ciekaw wrażeń bo nie wiem czego się spodziewać ;) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji i ja dołączam się do Was z Laga!! :)
O chłopaki powiem Wam ze całkowicie inny kaliber. Pieprzna, dymna, drzewna, ziołowa finisz dosyć długi wychodzi tez słodycz później... ciekawa

Dzisiaj jadłem łososia :D tez go czuć :)

7487f779527e243c24c7d6186e4b5fc5.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak retailowej ceny bym za nią nie zapłacił ale przypominam ze kupiłem ja w promo z Lidla za 50% w sensie za 199 ;) wiec tutaj jak najbardziej cena do jakości kosa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem tylko sampelka L9 GOT. Dla mnie słaba jakość do ceny, choć smak sam w sobie nie najgorszy. Ale daleko jej do L DE, 16 czy 8

Powiem szczerze ze prawie, prawie, już wzialem 8yo 200th ale chciałem zobaczyć jak z 9yo mi pojdzie. Jak następnym razem nie będę miał niczego pewnego do koszyka to 8yo 200th „zanabęde” ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności