Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Palpatine napisał:

@Spawn jeśli to ta butelka z kartonika poniżej to moja ulubiona Laga tuż za Distillers Edition. Jak Ty ją odnajdujesz?

Sa dwie 8semki i trzeba uważać co się kupuje.

 

E28AE5EC-9A4E-4042-AC1F-2122BAA1D33C.jpeg

 

Chyba ta sama 

20200411_204844~01.jpg

 

Torf charakterystyczny dla Lagavulinu ale w takim lżejszym, wręcz rześkim, świeżym i młodzieżowym wydaniu. Szalenie pijalna, mimo że nadal wole Laga 16 za wyrafinowany i dojrzały dym. 8 jest prostsza, ale fajnie się komponuje ognisko ze słodyczą. Jak na tak mlody wiek i dość wysokie ABV to mało pali, w sensie ekstra :)

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-300zł za bourbon to strasznie dużo. Generalnie 12 lat dla bourbonu to już sie uznaje za max bo potem to już tylko gorzknieje. Bourbon dojrzewa znacznie szybciej bo jest w nowych beczkach i klimat w usa jest bardziej zmienny. Starsze i droższe bourbony to taki wynalazek ostatnich lat bo jest na to popyt ale wydawanie takich pieniędzy na bourbon dla smaku jest imho bardzo dyskusyjne. Tak czy inaczej Four Roses Single Barrel możesz obadać bo sam chce to kiedyś zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn polecam posmakować Booker's i Elijah Craig 12. Szczególnie ten drugi warty jest 300/400 zł w zależności od rozlewu. No i oba są w mocy beczki, czyli nie kastrowane wodą. Ew. jak znajdziesz w dobrej cenie to JD Singiel Barrel, Barrel Proof.

@Destruktor jak chcesz coś do 200 zł to polecam Wild Turkey Rare Breed https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-17148-Wild-Turkey-Rare-Breed-Barrel-Proof-58-4-0-7l.html

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście wiem o szybszym dojrzewaniu bourbona jak i o tym, że cask strenghtem z Islay to on nigdy nie będzie, ale uznaję amerykańską za ciekawą odskocznię od czasu do czasu, zwłaszcza, że po Islay (zwłaszcza caskach), trudno jest wrócić do innych regionów Szkocji nie czując jakiegoś... braku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

potrzebuje Waszej porady. Jakiś czas temu kupiłem sobie dość znane szklaneczki do picia whiskey

 

Glencairn Glass - https://zlotywidelec.pl/szklanka-do-whisky-glencairn-glass z czapeczką

 

Generalnie nie mam im nic do zarzucenia ale chciałbym kupić sobie coś delikatniejszego na nóżce, może być ta sama pojemność a może i mniejsza (do degustacji).

 

Oczywiście można kupić porządne szkło i wydać "pierdyliard" pln'ów ale jeśli można znaleźć coś tańszego nie widzę powodów aby przepłacać ;) No chyba, że się nie da to wtedy inna para kaloszy. Dlatego chciałem zasięgnąć Waszej rady lub może już sami zgłębiliście ten temat.

 

Wzorcowym (na pewno są lepsze) ale powiedzmy co bym chciał to np. kieliszek Tomka Miler'a coś tego typu:

 

https://milerspirits.com/pl/kieliszki/kieliszek-do-degustacji-whisky-paisley - 79 PLN sztuka

 

I to co znalazłem to np.

 

Takie z Krosna - https://krosno.com.pl/kieliszki-do-degustacji-whisky-epicure-100ml - cały komplet  za 22 PLN ale jak dobrać pokryweczki? Ktoś może "trenował" je i dobrał pokrywki?

 

lub takie

 

https://zlotywidelec.pl/pl/p/Stolzle-Lausitz-Classic-kieliszki-do-whisky-likieru-wodki-185ml-6-szt/719 - tylko tutaj też chciałbym pokrywki...

 

ewentualnie inne Wasz propozycje również rozważę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam te kieliszki od Milera. Są fantastycznie wykonane, ręczna robota, idealnie gładkie, cienkie, lekkie. Mam dwa takie

https://milerspirits.com/pl/kieliszki/kieliszek-do-degustacji-whisky-galway ale kiedyś kupię jeszcze dwa takie https://milerspirits.com/pl/kieliszki/kieliszek-do-degustacji-whisky-paisley

Wiem, że są drogie ale to czysta przyjemność je trzymać w rękach.Z minusów - z racji tego że są ręcznie robione każdy jest delikatnie inny.

Jak chcesz tanie to dobierz sobie dwa z Domu Whisky.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ze wszystkim najpierw próbuje zbadać temat bo nie jeden pewnie to ćwiczył i po co popełniać te same błędy ale finalnie nie musza być koniecznie tanie (tanie mam gleincairn :P ) Tak po prawdzie czułem ze się skończy na kieliszkach Milera ale zanim kupię to wolałem popytać ;)

Dopóki stać mnie na butelki po kilka stówek to i na co najmniej 2 kieliszki znajdę jakieś zaskórniaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy w DW 😉 Od dawna na nią polowałem. Podobno jedna z najlepszych jakościowo i smakowo butelek do 400/500 zł. Jedna z najmniejszych I nielicznych destylarni która wszystko robi sama od a do z. Włącznie z butelkowaniem i wysyłka. Gotowy na wieczorna degustacje, szczególnie ze czeka na mnie jeszcze sampel Redbrest 12 w CS 

 

892E0BCC-9339-45B1-A74D-CB6082F124E5.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera gratki mi chodzi po głowie Springbank 12CS tylko się zastanawiam czy te batche maja znaczenie? Wziąłbym tego „najtańszego” chyba nie powinien być zły do tego lagę 16YO + lagę 8YO 200th i miałbym komplet na następne zamówienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy batch będzie się różnił bo to jest bio-proces i beczka beczce nie jest równa. Ale większa cena zwykle jest dlatego że coś nie jest już produkowane i jest trudniej dostępne więc warto brać te tańsze. Co do 12 w CS to klasyk, ale nie każdemu musi smakować. Springbank jest bardzo specyficzny, Anglicy mówią funky. Warto zacząć od 10tki aby poznać kierunek w którym podąża destylarnia. Widzę, że generalnie podążasz w stronę dymu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, micbud napisał:

Widzę, że z każdym nowym tygodniem kwarantanny weekend w tym wątku zaczyna się coraz wcześniej :D

Ja mam wrażenie, ze jest permanentny weekend - pojemnik na szkło, który normalnie nie zapełniał się w tydzień, teraz z sąsiadami w dwa dni zapelniamy 🥃🥂🍾🍷🍺😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy batch będzie się różnił bo to jest bio-proces i beczka beczce nie jest równa. Ale większa cena zwykle jest dlatego że coś nie jest już produkowane i jest trudniej dostępne więc warto brać te tańsze. Co do 12 w CS to klasyk, ale nie każdemu musi smakować. Springbank jest bardzo specyficzny, Anglicy mówią funky. Warto zacząć od 10tki aby poznać kierunek w którym podąża destylarnia. Widzę, że generalnie podążasz w stronę dymu

Jeszcze nie wiem ;) ale na chwile obecną włączyła mi się opcja „kupuj i do barku” jakby mieli wykupić. ;) Te propozycje co krążą to takie żelazne pozycje, które warto mieć nawet jakbym miał za rok wypić :P między nimi pojawiają się jakieś konkrety, obok których tez ciężko przejść obojętnie. A jak już zamawiać to po co jedną jak można 3 od razu :D ahahah :P

Cholera kolejny nałóg, (można powiedzieć ze alkoholizm) ale tutaj się tego nie boje bo pije max 2 shoty po 30-50 ml piątek/sobota, bardziej boje się kolejnego zbieractwa bo się wkrecilem....
Najpierw perfumy, później zegarki, kilka słuchawek tez mam a teraz flaszki z whisky zacząłem kupować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze wejdą max 3 butelki a później nie wiem co zrobię :P

Żona na razie się ze mnie śmieje i mówi ze ostro się zabezpieczam na kwarantannie :D ale jak już flaszki zaczną wychodzić z szafki to może nie być już tak wesoło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności