Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi posmakuje i będę chciał kupić butelkę i będzie inna?
Jak pójdę do baru i zobaczę ze jakiegoś wyboru wielkiego nie ma a będzie coś z sampli które brałem i wezmę jeszcze raz. Inni na grupie może jeszcze inne podejście będą mieć? I dym zrobią jeśli okaże się ze fake....

Może wtopię ale następnym razem już od niego nie kupię , raczej nikt nie kupi ;) jak nie ryzykujesz to nie pijesz szampana....
Ufny jestem ale do czasu. Wziąłem lagę 16yo ale i tak mam zamiar kupić flachę. Jednak najpierw spróbuje sample’a. Porównam z samplem Laphroiga (którego możliwe ze tez kupię)...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenfiddich 15yo unique solera reserve
Tomatin 14yo Port Casks
Kavalan Solist Port Cask CS 56,3%
Ardbeg Corryvrecan
Glengoyne 10yo Anam na h-alba
Glentauchers 2010 Carn mor
Amrut Ex-oloroso
Laphroaig 10yo
Laphroaig Select
Glenfiddich 18yo
Lagavulin 16yo
Kilkerran 8yo CS 57,1%
Ledaig 2009 anam na h-alba
Glenrothes Carn Mor 2006-2019 65,7% Chapter #4 by Jarek Buss
ARDBEG WEE BEASTIE 5yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glen12 to jedna z najtańszych podstawek. Spodziewałeś się eksplozji smaku w butelce za 119 zł?

Zresztą w tej cenie również nie znam żadnej whisky dymnej która byłaby bez charakteru, płaska i nudna. Najtańsze whisky dymne, które mają jakiś już smak to Ardbeg 10 i Laphtoaig 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi "podstawkami" ?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Mmmmm...
 
IMG_20200421_205518.thumb.jpg.19ef3659e10af98b6b9a73e62e588c70.jpg
Lubię, choć trochę za słodki . Ale wstydu nie ma, zwłaszcza w swojej cenie w promocjach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nicodem napisał:




pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Lubię, choć trochę za słodki . Ale wstydu nie ma, zwłaszcza w swojej cenie w promocjach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

No za 79zl to kradzież, choć nie jest tak dobry jak Bumbu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są 50 ml, sampelki z FB. Ktoś bierze cała flaszkę powiedzmy 700 ml ale chce zostawić sobie ze 200 ml aby nie mrozić kasy w całej flaszce a reszta sprzedaje osobom zainteresowanym degustacja aby nie wykładać w ciemno na cała flaszkę tylko kupić sobie takiego sampelka z „rozbiórki” i wtedy wiesz co to warte i podejmujesz później już bardziej świadomi decyzje czy chcesz cała butle czy nie.

Tak samo działa to na forum perfumowym. Nie chcesz wykładać powiedzmy 300 pln na flaszkę perfum bo w tej cenie możesz sobie kupić 5-10 różnych zapachów po 10-20ml i korzystasz jak chcesz.

Np.

2bec53c028a6bdaaa54ae69b984d14e7.jpg

To co powyżej to perfumy niszowe i flaszka 100ml potrafi kosztować od 500 do nawet 2000 pln

Jak masz ochotę poznać coś takiego to jak jest rozbiórka takiego zapachu to bierzesz w niej udział i bierzesz tyle ml ile Ciebie interesuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tradycyjnie weekendowo czyli tym razem gra DonJulio pod nowy kawałek Rolling Stones :) swoją drogą dziadki dają radę. Fajny ten singiel.


ea53bbe54689470afa2ebb26260ae0aa.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.



Moi drodzy skrzaty dotarły


Wypas wypas. Jak ładnie zamykane. Super professional :)
Kurde chyba bym się skusił na coś takiego. Poproszę namiary na PM :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 pijesz na jeden wieczór 3 trunki z tej samej parafii? Ja jak idę degustować, to maksymalnie 3 różne butelki i to o innych profilach smakowych (tutaj oczywiście kolejność trzeba dobrze zaplanować). Z tego co tu czytam raczej nie masz dużego doświadczenia i wydaje mi się, że możesz się "pogubić". No chyba, że masz wielki talent i odnalazłeś życiowe powołanie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macio232

Tak pije z tych samych parafii ale z przerwami. Najpierw jedna później kolejną. Starając się wyłapać różnice. Tak w whisky dopiero raczkuje i może to nie jest dobre podejście, wiec jeśli Twoja uwaga jest merytoryczna, poparta doświadczeniem a przy okazji nie sarkastyczna (tak trochę odbieram końcówkę wypowiedzi) to chętnie się do niej zastosuje.

Odnośnie talentu to nie wiem czy posiadam ale odbiór (przynajmniej jeśli chodzi o sferę zapachu) to mam dość dobrze rozwinięte i praktykowane od conajmniej 6 lat w świecie perfum. Bo to moje główne hobby w którym miałem już do czynienia z setkami zapachów i dość nieźle radzę sobie z określaniem poszczególnych składników w nutach zapachowych perfum. W szczytowym momencie kolekcja perfum osiągała już prawie setkę ale się trochę ogarnąłem (bo było to już niebezpieczne) i w tej chwili mam ok 50’ciu. Natomiast przewachalem pewnie już kilkasetek perfum.

Jest to dość bliskie whisky bo w obu hobby zaczyna się od zapachu, idąc dalej w whisky na smak i finisz. Z biegiem czasu pewnie ze smakiem i finiszem powinienem nabrać większego doświadczenia degustując różne sampelki/butelki.

Korekty w podejściu do testowania jak najbardziej wskazane. Czy próbować kilka z tej samej parafii czy totalnie różne?

Miałem ochotę następnym razem na sesji wziąć na warsztat lagę 16, laphroaig 10 i Ardbeg 10 aby sprawdzić, która z tych lepiej mi pasuje. Ale to znowu ten sam klimat i jeśli takie podejście jest złym to zmienię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności