Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, natomiast ja jej nie skreślam bo mi smakowała tylko po takiej Sherry bombie już nie wyrwała mnie z kapci. Flacha i tak będzie ;) ale jeszcze pół sample mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine w związku z tym ze pisałeś, że Bruichladdich jest w top3 Twoich ulubionych destylarni to zapytam z nadzieją, że już miałeś okazję próbować:

 

Bruichladdich Port Charlotte 10YO Heavily Peated 50% ?

Warto?

Gdzieś, ktoś mi to zaproponował jako godny konkurent Lagi 16 i podstawek z Islay a właśnie 3'go mi do kompletu brakuje aby zamówić z DW. ;)

Wybrałem:

Glendronach 15YO Revival

Laga 16YO

 

No i właśnie zastanawiam się nad tym w/w i wtedy idealnie w koszyku 800 PLN i darmowa wysyłka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgraliśmy wyjątkowo. 

Ja dzisiaj jadę do DW po: Glendronach 15 Revival, Lagavulin16, Elijah Craig 12 62%

Co do pytania odnośnie Bruichladich co byś nie kupił to będzie świetne jakościowo, jako zapoznanie się z destylarnią polecam:

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-16887-Bruichladdich-Port-Charlotte-10-letni-Heavily-Peated-50-0-7l.html

a sam poluję na to:

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-19352-Bruichladdich-Port-Charlotte-2010-MRC-01-59-2-0-7l.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jak ja się cieszę, że w W-wie nie ma punktu DW bo co tydzień bym tam był i nie wychodził z pustymi rękami :P

Tak to przynajmniej trochę te ogarnianie i czekanie na wysyłki studzi moje zamiary..... :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zl zniżki za każde 300zl wydane, spory wybór w końcu znowu.

To co polecacie na poważniejszy start?

Nie przepadam za torfem i za dymem. Reszta chętnie, cherry bomb jedna na razie do wybrania bo nie jestem pewien czy mi to pasuje.

Lącznie szukam 3-5 butli. Chyba ze w ogóle nie warto bo np w DW lepiej.

 

 

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to samo napisać. Od słynnego Sylwka to obecnie jest tam taki dramat, że nie mam pytań. Kompletnie nie uzupełniają asortymentu. Jak robiłem tam swoje 1szego zakupy to był tam Aberlour 12YO (teraz jest), ale była A'bunadh, Ardberg An Oa, Talisker 10YO, Balvenie 12YO i wiele innych z fajnych podstawek.

Teraz to rozpacz, z ciekawości raz w tygodniu tam wchodzę czy jest więcej niż 5 zakładek przeznaczonych na whisky, jak nie ma to nawet nie przeglądam. Wczesniej to było co najmniej z 8. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i temat rozwiązany :)

Warto się zapisać? 

 

https://sklep-domwhisky.pl/Bestia-Nadchodzi-degustacja-online-z-Brendanem-McCarronem-ccms-pol-256.html

 

a i jeszcze czy ten Ardbeg coś wart?

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6846-Ardbeg-TEN-10-letni-46-0-7l.html

 

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko i córko @Palpatine proszę Cię nie wklejaj takich zdjęć!!!
Masakra rozlozylbym namiot i codziennie przychodził przy otwarciu sklepu aby wymacać każdą butelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego macania. Butelki powyżej pewnej kwoty są za szybą lub kratą. Oczywiście jak poprosisz to weźmiesz do ręki i poczytasz ale przy asyscie. Ciekawe, że o większości butelek można z kimś porozmawiać. Sprzedawcy mają niesamowitą wiedzę. Nie tylko o smaku, ale i o destylarniach, regionach Szkocji i procesach tworzenia czy leżakowania. Jest też miejsce dla koniaków, rumów itp ale tam nie zaglądam nawet, nie moje rewiry smakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako niepijący, przychodzę po poradę w kwestii prezentowej - jaką whisky byście mogli doradzić dla osoby, która lubi łiskacze (zdecydowanie z tonikiem lub/oraz lodem), ale ze względu na ich cenę bardzo rzadko je pija (najbardziej lubi Johny'ego Walkera BL, znajomość tematu prawie żadna) i równocześnie gustuje w wytrawnych lub ewentualnie półwytrawnych winach?

Wstępnie myślę o Highland Park 12yo Viking Honour, ze względu na prezencję, dobre opinie i wskazania na wytrawność smaku, ale czy nie będzie to rzucanie na zbyt głęboką wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem malutiego sampla 25 ml Solista, z linku poniżej i na dzień dzisiejszy to jest moje top3 co piłem. 

 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-12873-Kavalan-Solist-Single-Malt-Vinho-Barrique-Taiwan-57-1-0-7l.html

 

Eksplozja smaku, słodycz, oleista faktura, mango, banany, ananas, to wszystko oblane czekoladą z syropem wiśniowym. Pomimo mocy alkochol świetnie ukryty.

Długi finisz, powoli gasnący. Fantastyczne doznania sensoryczne i smakowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine genialne zakupy
Co do Solista to niestety jeszcze nie piłem bo tylko w weekend. Wczoraj delikatnie (po dramie Ardbeg Wee Beastie i Laphroaig 10yo) bo dzisiaj byłem w trasie od rana i wróciłem dopiero o 19:00.

Przed wyjazdem obejrzałem ostatni filmik Jarka Buss’a o Kavalanie i nabrałem ochoty na produkty z tej destylarni.

Wracając do domu wstąpiłem do Auchan z nadzieja ze może Glendronach 15 będzie albo Laga 16YO w promce...., niestety nie było.

Natomiast nigdy nie widziałem w Auchan i się chwilowo wycofałem z zakupu Balvenie 14YO Caribbean a tutaj cyk w Auchan i w takiej samej cenie jak w DW.... stwierdziłem ze z pustymi rękoma wracać do domu nie będę

No i wlasnie taki line-up na dzisiaj

80b632e0dc149658725d421e5aa5fa4b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jakoś mnie na słodkości wzięło.
Dokładnie rozszyfrowałeś 12 YO na kalibrację. Teraz wlasnie popijam 14’tke bardzo przyjemnie, slodziutko, milutko chyba tego mi było trzeba niż wytrawnosci kwaśności, czy dymów ..... ależ jest błogo ;)

A ten Bruichladdich to mnie nęci ostro. Z zamówieniem z DW się trochę wstrzymywałem ale jutro lub w poniedziałek złoże bo przyszły tydzień będę siedział sam w domu wiec paczka i kolejne butelki nie będą drażnić oczu żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruichladdich MRC01

Whisky Singiel Cask, Cask Strenght nie kastrowana wodą, bez karmelu ok 8 lat. W zasadzie najlepiej jak się da. Whisky wyciągnięta z pojedynczej beczki. Każda butelka może smakować delikatnie inaczej.

 

Nos: dym, szynka gotowana w czerwonym winie, jeżyny, dość wytrawnie, zapach lotny, ale mimo 59.2% niewiele alkoholu w nosie. Po kilku minutach wytrawność i dym odchodzą i zostaje słodycz z jeżynami i wiśniami, daleko w tle troszkę mięty. Torf unosi się po całym mieszkaniu.

Nos z wodą: dużo mniej lotnie, znacznie więcej słodyczy, dymu brak. Zostały owoce i słodycz i wyszło drewno nasiąknięte wodą i wiśnią

 

Smak: czysta, łagodna, początkowo słodkie cherry później przechodzi w wytrawność, eksplozja 59,2% ale w kontrolowany sposób, wiśnie, owoce leśne, wędzone mięso, 

Smak z wodą ok 50% - dużo słodszy,bardziej przystępny, mango, wiśnie, przechodzące w mocne wytrawne wino z dużą ilości tanin

 

Finisz: słodki, nie kończący się, jeżyny, jagody, wiśnie owite kłębami dymu, sól połączona z karmelem

Finisz z wodą ok 50% - oprócz słodyczy i drzewności niewiele zmian.

 

Moim zdaniem świetna butelka, ale ja jestem fanem Bruichladdich ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka butelkę w budżecie do 100zl i do 200-230zl na prezent polecicie?
Osoba która ma dostać lubi zazwyczaj burbony lub single malt, bardziej z tych delikatniejszych w smaku. Owoce, przyprawy. Bez ziemi i znoju :)

W niższym budżecie myślałem czy mu nie wziąć tego:
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-12748-Jim-Beam-Rye-Pre-Prohibition-40-0-7l.html

Bo lubi burbony a ten jest dość nietypowy. Ale chętnie skorzystam z Waszych podpowiedzi.
Dom whisky jako źródło zakupu bo coś pod siebie dorzucę.
Może więc też z takich bardziej smooth zaproponujecie 2-3 butle w różnych kierunkach idące w budżecie do 250-300zl max za butelkę choć jak będzie coś taniej lub minimalnie drożej to też się nie obrażę.
Coś na co już warto wydać kaskę.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności