Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam, badziewna sztuczna wiśnia, na czysto smakuje jak parszywej jakości wódka, z colą jakoś ujdzie. Podkusiło mnie żeby sprawdzić, 39 zł za 0.7l w Auchan...

IMG_20200319_165109.jpg

 

Co do Taliskera to jest spoko ale ten dymny smak przypomina mi paskudną tabakę Amostrinha.

IMG_20200320_172047.jpg

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliskier 10yo pychotka ;)

Poniższe

8c9ee8a31d7ab740102b8ecaeeba1001.jpg

Tragedia, ale trzeba wypić ... co zrobić

Następny do otwarcia Ardbeg uigeadail

Następne do zakupu Kilchoman Machir Bay i Laga 16YO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ostatnio skończyłem Taliskiera ale mam zapas jednak na razie nie otwieram. Ardbega jutro otwieram bo nie mogę pic tego Macallana, tragedia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znawcą nie jestem ale od tego Taliskera o wiele bardziej smakuje mi zwykły Bushmills, najsmaczniejsze co piłem to Speyburn Bradan Orach (chyba, piłem go dwa lata temu, wiem że jakiś Speyburn single malt w "tubie").

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Palpatine napisał:

Jak zwykle kwestia gustu. Nie każdy gustuje w torfie 😉

No... Jak pierwszy raz taliskera spróbowałem to myślałem że to jest popsute. Później do mnie doszło że leją to do brudnych z mułu butelek. Później ktoś wytłumaczył mi że posmak obejszczanej ziemii to prawdziwy smak uniesienia. Później doszło do mnie że niech se to pije ktoś inny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nicodem napisał:

 lód nie uzależnia ale faktycznie przesadzasz trochę :)

 

 

 

 

To sugerujesz.. więcej whiskey mniej lodu? Tak spróbuje .. może będzie mniej mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, espe0 napisał:

No... Jak pierwszy raz taliskera spróbowałem to myślałem że to jest popsute. Później do mnie doszło że leją to do brudnych z mułu butelek. Później ktoś wytłumaczył mi że posmak obejszczanej ziemii to prawdziwy smak uniesienia. Później doszło do mnie że niech se to pije ktoś inny.

To jest trochę tak w tym świecie, że nawet smakosze czy fani whisky często do torfowych muszą "dorosnąć". Ta droga zwykle przebiega od pardzo delikatnych smaków typu Benromach 10, Highland Park 12, by dopiero później delektować się potworami z Islay typu Ardbeg 10, Lagavulin 16 itp. Następnie wchodzą whisku dymne z mocnym smakiem po beczkach po sherry ale to już są drogie trunki.

@Corvin74 jak Ci smakuje Glenmo10? To jedna z łagodniejszych whisky na rynku. Po lodzie widzę, że jednak nie taka łagodna :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

 jak Ci smakuje Glenmo10? To jedna z łagodniejszych whisky na rynku. Po lodzie widzę, że jednak nie taka łagodna

Bardzo łagodna, generalnie w moim typie, lekko słodka, wolę lekko chłodne dlatego lód. Muszę gdysieś kupić kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

"dorosnąć"

 

Piłem dużo różnych ciekawych trunków i niestety wszystkie te torfowe tematy wstawiam w jedną półkę z nadgnitym winem (lub ze skazą korkową). Ten sam odruch smaku pleśni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

 

Piłem dużo różnych ciekawych trunków i niestety wszystkie te torfowe tematy wstawiam w jedną półkę z nadgnitym winem (lub ze skazą korkową). Ten sam odruch smaku pleśni. 

de gustibus

8 minut temu, Corvin74 napisał:

Bardzo łagodna, generalnie w moim typie, lekko słodka, wolę lekko chłodne dlatego lód. Muszę gdysieś kupić kamienie.

Spróbuj z jedną kostką ;)

Z alkocholu ulotni się sporo słodyczy, wanilii i smak będzie pełniejszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Absolutnie. Szanuję wszystkich którym to smakuje. To coś jak lukrecja - niektórzy po prostu nie tykają.

Nienawidzę smaku i zapachu lukrecji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine a poleciłbyś coś dobrego z CS Sherry?
Ja w torfiaki wjechałem od razu jak nóż w maslo :D
Wychlalem Abeloura 12YO, popijając Taliskiera 10yo, a później Caol Ila 12YO, smaczniutkie są ;)
Dlatego zacieram raczki do dzisiejszego Ardbega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, disaster3 napisał:

@Palpatine a poleciłbyś coś dobrego z CS Sherry?

Najpierw z grubej rury, bo nie dość że Singiel Cask to jeszcze Cask Strenght

Glendronach 11

Glendronach 13

obie fantastyczne. Warto na nie polować, a jak się trafi w dobrej cenie to brać

 

Z samych Cask Strenght

Tamdhu Batch 001, 002, 003

 

Z sherry torf cs

Ledaig 13 - albe bardzo trudno go dostać

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Talisker nie jest taki zły, po prostu nie rozumiem czemu jest tak drogi, w smaku niczym szczególnym się nie wyróżnia. Od wczoraj zrobiłem już prawie całą butelkę na czysto i moim zdaniem te 190 zł za 0.7l to było o jakieś 100 zł za dużo, fakt - w zestawie była fajna piersiówka, której nigdy nie użyję.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tybysh napisał:

Ten Talisker nie jest taki zły, po prostu nie rozumiem czemu jest tak drogi, w smaku niczym szczególnym się nie wyróżnia. Od wczoraj zrobiłem już prawie całą butelkę na czysto i moim zdaniem te 190 zł za 0.7l to było o jakieś 100 zł za dużo, fakt - w zestawie była fajna piersiówka, której nigdy nie użyję.

Mi on smakuje, uważam, że jest warty swojej ceny. Tyle że ja za ten zestaw zapłaciłem 149 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności