Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że alkohole luksusowe będą tanieć. Podczas spowolnienia gospodarki zawsze to tak wygląda, że ceny trunków starzonych spadają, spożycie spada a destylarnie wręcz są zamykane, zapasów bym nie robił specjalnych ;)

Ja kupuje max 2 butelki w miesiącu i ciągle mam z czego wybierać.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0833978df5048f01e6322ca9dae0844c.jpg

Faktycznie, bardzo smaczna, delikatna, owocowa od czasu do czasu liźnie pikanetrią ale naprawdę delikatnie, słodka, bardzo przyjemna. Dobra do sączenia bez żadnych ekstremalnych doznań. Tzw. bezpieczna pozycja do poczęstowania gościa smaczną whisky bez żadnych ekstremów. Faktycznie dobrze mieć w barku.

Chyba się nią dostroję do następnej mocniejszej Rare Breed bo mam ochotę dzisiaj ja tez odpalić ;)

Rare pijecie/piliście z kilkoma kroplami wody czy bez dodatków?
@Palpatine z utęsknieniem czekam na Twoja opinie w porównaniu Rare Breed 12CS vs 12 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak chyba miałem wczoraj jakiś kiepski dzień ale się nie poddaje.

Lepsze wrażenie zrobił na mnie mimo wszystko Rarebreed.

Ale słabe przygotowanie albo faktycznie coś ze mną wczoraj było nie tak. Tutaj nie ma mowy o braniu jeńców. Moc daje w twarz od razu. Nie wiem czy ten profil jest mój bo jest bardzo bogato, pieprznie, drzewnie trochę sucho, później pojawia się delikatna słodycz, która łagodzi to wszystko.
Było to ciekawe wrażenie i nie składam broni bo to moja druga flaszka o mocy 55-60% wiec potrzeba treningu ;)
1. Profile smakowe dopiero poznaje i już po pierwszej randce pasują mi najbardziej

Talisker 10yo
Ardbeg Uigeadail
Redbreast 12YO
Balvenie 12YO
Lagavulin 09yo GoT


2. Kilku spotkań potrzebuje z
WildTurkey Rare Breed Barrel Proof
Ardbeg 10YO (raz kosztowałem w barze i to po kilku innych dlatego tutaj trafiła bo dobrze jej nie pamietam)


3. Dobre ale są kolejne do odkrywania i nie ma co do nich wracać
Glenmorangie 12YO Lasanta
Aberlour 12YO
Caol Ila 12YO


4. Kompletne nieporozumienie
Highland Park 10yo
Macallan 12YO double cask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że moc nie pozwoliła Ci zaznajomić się z trunkiem, a on jest lekko alkoholowy i w zapachu i smaku ponieważ zapewne jest młody. Cena robi swoje. 

Wg mnie w nim jest masa karmelu, toffi, spalonej kukurydzy, drewna i syropu klonowego. Oczywiście nie wszystkim musi to pasować. Ja ją poleciłem głównie z tego powodu, że w tej cenie daje bardzo dużo smaku.

Z pozycjami 3 i 4 się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na wieczór w ramach poznawania różnych smaków.

6 smaków z różnych części kraju

 

bfccf2e65f7007f5ec02a439f1cd9d76.jpgbf6289cc4cf14dce1e3ff247992bebd3.jpg

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj indyk wszedł jak złoto. Wczoraj to nie był mój dzień jednak. Smaczniutki, slodziutki, żona obok mnie popijała sobie Proseco i jak piłem to czuła ze moc się unosi default_wink.png

 

Nie odpuściłem i wjechałem w dym

 

c37c572bd2a8a0765bcae97985dfa550.jpg

 

Jak zdjąłem czapeczkę i lyknalem to żona od razu.... Śpisz na balkonie z Twoimi przyjaciółkami „Dymka” i „Torfiaczka” default_biggrin.png

 

 

Nie cierpi jak pije Lagę czy Ardbega ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, disaster3 napisał:

 

Jak zdjąłem czapeczkę i lyknalem to żona od razu.... Śpisz na balkonie z Twoimi przyjaciółkami „Dymka” i „Torfiaczka” default_biggrin.png

 

 

Nie cierpi jak pije Lagę czy Ardbega ;)

Nie Laga czy Ardberg jej przeszkadzają :) Tylko ty :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redbrest 12 CS 55,8%

zapach - wiśnie, jabłka, gruszka, uderzający alkohol, cynamon, 

smak - słodycz, wiśnia, jabłka,  alkohol, drewno, przyprawy, 

finisz - mleczna czekolada, cynamon, wiśnia w czekoladzie, budyń waniliowy

 

Z wodą

zapach - dużo więcej słodyczy, wiśnia, śliwka, gruszka

smak - dużo bardziej przystępna, gotowane wiśnie z jabłkami i gruszkami, cynamon

finisz - drewno, alkohol, słodycz, gorycz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj indyk wszedł jak złoto. Wczoraj to nie był mój dzień jednak. Smaczniutki, slodziutki, żona obok mnie popijała sobie Proseco i jak piłem to czuła ze moc się unosi default_wink.png
 
Nie odpuściłem i wjechałem w dym
 
c37c572bd2a8a0765bcae97985dfa550.jpg
 
Jak zdjąłem czapeczkę i lyknalem to żona od razu.... Śpisz na balkonie z Twoimi przyjaciółkami „Dymka” i „Torfiaczka” default_biggrin.png
 
 
Nie cierpi jak pije Lagę czy Ardbega default_wink.png
Moja też nie lubi. I niestety wręcz nienawidzi zapachu tequili a to mój ulubiony trunek.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springbank 15

zapach - gotowany ananas, lekki dym ogniskowy, wiśnia w czarnej czekoladzie, mokre drewno, mięta, brzoskwinia, mód, morska bryza

smak - bardzo złożony, świeży, ananas,wiśnia w czekoladzie, rodzynki, sól 

finish -  czekolada, nasączone drewno wiśnią, skóra, dym

 

Dzisiaj jest to jedna z najbardziej złożonych, trudnych w odbiorze whisky które piłem. I bez wątpienia jena z najlepszych. Bez wątpienia trunek dla zaawansowanych graczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszły konie po betonie 🤪

mialem chwile zastopować ale na fb paru gości się do mnie odezwało z opcja sample’owania no i w cenie dobrej flaszki zamówiłem 14 x50ml 🤣

oczywiscie sporo podstawek, ale wyszedłem z założenia ze jeśli nie warto inwestować w podstawki w ciemno, (ale tez nie można nie znać ;) )to przed zdecydowaniem się na zakup całej butelki warto wcześniej posmakować czy kupić ;) , oczywiście jest tez trochę jakiś egzotyków dla mnie no ale wziąłem aby poszło jedną wysyłką 😄

 

zalozylem sobie konto na whiksybase i wrzuciłem te 50ml jako sample 

 

https://www.whiskybase.com/profile/disaster3/collection
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce wyjść na paranoika ale jaką mamy pewność kupując sample od jakichś ludzi na facebooku, że dostajemy rzeczywiście to co chcieliśmy? Pytam bo kiedyś dało mi to do myślenia jak zamówiłem sobie Oban 14 w restauracji i dostałem coś co dla mnie było zwietrzałe. Problem z tym, że nie piłem wcześniej tej whisky i nie wiedziałem czy jak zrobie raban to słusznie czy nie. Kupiłem jakiś czas później butelke i z calą pewnością to co mi sprzedali w restauracji to była lipa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię (może już nie tak aktywnie) się w perfumy w taki sam sposób i nigdy nikogo nie oszukałem i nie miałem takiego zamiaru.
Wcześniej na grupie sprawdziłem ta osoba i sporo osób u niego brało i nikt nie zgłosił jakiś uwag. Mam nadzieje ze nie będę pierwszy bo po co komuś smród w grupie i spalona działalność. Nigdy nic nie wiadomo , czy po sample’u nie kupię flachy i wtedy wyjdzie. Wiesz ryzyko jest zawsze ale jak już „kilka” osób kupiło i nie miało uwag, dlaczego mam nie spróbować? ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności