Skocz do zawartości

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz więcej basu to można pady skórkowe od HM5 założyć.

 

Może też po prostu wymień pałąk na jakiś inny? (z jakiś tanich słuchawek)

 

 

Jeśli nie przeszkadza Ci zamknięta konstrukcja to może HD662 evo plus jakieś mody choć nikt u nas na forum chyba jeszcze nie testował tych słuchawek.

 

Fajne są jeszcze Fatality z modami Perula i zmienionym kablem.

 

Sprawdź jeszcze Takstary HD6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD6000 właśnie basu nie powinno Ci brakować, myślę, że ogólna barwa też powinna być przyjemniejsza niż w HD330. Te drugie mają wysokie tony a'la Superlux, Takstary są na pewno bardziej stonowane w tym względzie, też nie mistrzowskie pod względem jakości, ale bardziej zjadliwe.

 

Widzę, że miałeś AKG K540. Jak odbierasz te słuchawki? Według mnie poza sceną i najniższym basem, to lepsze były K520. Bardzo przyjemne granie też, liniowe ale takie idące w naturalne granie jak to się opisywało Sennheisery HD600. Bas mocny, wysokie tony nie dają się we znaki - w K540 to jednak wyraźna V-ka. Przyjemna średnica, lekko basowe. W porównaniu do HD330 może być wrażenie "mniejszego" dźwięku i gorszej głębi.

 

Są problemy z pałąkiem, ale m.in. Perul czy Andrewek robili przeszczepy z innych słuchawek i od czasu do czasu takie K520 można było spotkać czy to w komisie, czy na allegro. Teraz chyba Andrewek sprzedaje już z wymienionym pałąkiem w dobrej cenie, tylko kolor nowego pałąka nie każdemu przypadnie do gustu. Do tego jak to w przypadku słuchawek nausznych - nie ze wszystkimi uszami się zgrają pod względem wygody. Perul nie narzekał, ja miałem wątpliwości.

 

To takie dwie propozycje na szybko jeśli chodzi o słuchawki z dobrym nasyceniem brzmienia, ale jeszcze nie zamulonym dźwiękiem, i z przeciwieństwem takiej Superluxowej góry.

 

 

Jeśli chodzi o Fatality, to niedawno na allegro widziałem słuchawki vintage Universum. Cena trochę wysoka, ale może dałoby radę coś wynegocjować. Same Fatality są dość powszechne i nawet na szybko można by pewnie coś znaleźć w ludzkiej cenie. Wtedy właśnie tak jak napisał MrBrainwash, można poprosić Perula o zmodowanie takich słuchawek. Efekty są na pewno ciekawe i być może to jest to czego szukasz. Takie Fatality Universum mają dobrej jakości górne pasmo, tak samo jak ogólnie dźwięk, choć idealne dla mnie nie były - możliwe jednak, że Perul dopracował jeszcze mody. Jeżeli jednak brakuje Ci basu w różnych zakresach względem HD330 i szukasz przyjemniejszego dźwięku, to takie Fatality-Universum, czy też nawet po prostu zmodowane i zrekablowane Fatality nazwałem swego czasu jako takie Sennheisery HD600 na sterydach. Do neutralnego albo lekko jasnego toru jak znalazł. Fatality Universum miały bardzo dużą scenę, to tak nawiasem. Pamiętam, że jak sobie porównywałem do nich HM5 (test na Citrone + Rapture), to było to bardzo wyraźne. Ogólnie dźwięk w tym połączeniu to już niezła buła była, ale nawet ciekawie się tego słuchało ;)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z superluxową górą? Mnie HD-330 nie raziły górą. :P

 

AKG K540 nie lubiłem za specjalnie. Za dużo góry trochę i budowa do niczego.

 

Te Fatality to niezły Frankenstein.

 

A może jakieś niedrogie głośniki? Edifier miał tu niezłe opinie kiedyś.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam padów dla siebie i dla kolegi do tego modelu. Chciałbym o wasze konkretne propozycje z linkami w dwóch kategoriach

 

I

 

najlepsze w cenie nie przekraczajacych ceny słuchawek(130zł). Zarowno chodzi o wygodę(!) i dźwięk

 

II

 

Najtańsze ale wygodne i dobrze grające.

 

 

Dla kumpla najlepiej welury, dla mnie mogą być i skórkowe jeśli będzie lepszy bas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą. Sam miałem te podstawowe i były ok, ale szukam albo lepszych albo tańszych ewentualnie poszukam okazji na takie same. Na allegro są jakieś skórzane zamienniki do beyerów za 40zł zastanawiam się czy ktoś je już próbnował z superluxami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona ma HD330 ze skórkowymi padami od DT770 i pod względem wygody jest znacznie lepiej niż na stockach. Dźwięk chyba dużo się nie zmienił, ale nie wnikałem - dalej jest basowo i brakuje rozdzielczości. Z tym że nie robiłem żadnych modów i kabel od nowości jest ten sam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra. Odwołuję. Chyba mózg mi się wygrzał do dt150.

 

Ciężko też coś powiedzieć o HD-330, patrząc na pierwszy post. Z większością wciąż się zgadzam, aczkolwiek względem dt150 Superluxy mają mocno podbitą średnicę i górę. Brakuje też rozdzielczości. Basu jest za to mniej (i dobrze imo).

Na pewno ani jedne, ani drugie nie będą moimi docelowymi słuchawkami.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prawie 2 miesiącach słuchania Focal listen na X3, wygrzaniu słuchawek i mózgu, założyłem na głowę HD330. Celowo odstawiłem je całkowicie na dłuższy czas bo liczyłem na efekt "omg, jak ja mogłem tego słuchać". Nic z tych rzeczy, superluxy (w ciężkim graniu) spokojnie się bronią. Nieźle im te podróby wyszły...

Przegrywają w wyższym zakresie częstotliwości (co było do przewidzenia, ale przecież modami podobno można to odrobinę poprawić) a nadrabiają na dole. Szybkość podobna, trochę mniejsza rozdzielczość ale jaki fun przy odsłuchu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż chyba je kupię skoro do ciężkiej muzy są aż tak dobre jak tu piszecie. Jeszcze będzie że okażą się lepsze od DT150 :ph34r:

W tym temacie dokładnie opisane jest jak kol. tybysh się przesiadał z hd330 na dt150 (całkiem zabawne to nawet;). I, wg tybysha, hd330 na pewno nie są lepsze niż dobrze napędzone dt150;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż chyba je kupię skoro do ciężkiej muzy są aż tak dobre jak tu piszecie. Jeszcze będzie że okażą się lepsze od DT150 :ph34r:

 

Nie okażą się lepsze :) W bezpośrednim porównaniu DT150 są lepsze. Natomiast HD330 robią niezłe pierwsze wrażenie jak na słuchawki za około 100zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy HD330 to dobry następca Philipsów SHP5401? Potrzebuję coś ciepłego, bardziej szczegółowego i opcjonalnie z lepszym pozycjonowaniem od tych Philipsów. Źródło to Xonar DG.  Zastosowanie gry (fps), podcasty i słuchanie cięższej muzyki (Slipknot, Behemoth, Slayer). Mam jeszcze Koss UR40 ale metal brzmi na nich tak sobie, a słuchanie podcastów. vlogów czy recenzji to koszmar. Muszę co 2-3 minuty robić przerwy, bo wywołują u mnie ból głowy (ze słuchaniem muzyki nie mam problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności