Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

BTW zrobienie IC RCA-RCA na L-4E5C to chyba niegłupi pomysł? ;)

 

Mam LODa - RCA na L4e5c ok 2-3m

Jęsli długi IC możę być.

Jęsli krótki zabawa z spliterami, juz lepiej odzielnie puscic każdy kanał.

Pod względem elektrycznym bezwzględnie najlepiej byłoby zrobić po ludzku, czyli jeden kanał - jeden kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW zrobienie IC RCA-RCA na L-4E5C to chyba niegłupi pomysł? ;)

 

Mam LODa - RCA na L4e5c ok 2-3m

Jęsli długi IC możę być.

Jęsli krótki zabawa z spliterami, juz lepiej odzielnie puscic każdy kanał.

Pod względem elektrycznym bezwzględnie najlepiej byłoby zrobić po ludzku, czyli jeden kanał - jeden kabel.

 

Tak jak napisałęm króki oddzielnie, jesli długi (>1,5m) można sie zastanowaic nad jednym.

Canarek ma 4 żyły jest skręcony wiec nie widze problemu,akurat ma on fajną izolacje ekran którego trzeba sie pozbyc warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałęm króki oddzielnie, jesli długi (>1,5m) można sie zastanowaic nad jednym.

Canarek ma 4 żyły jest skręcony wiec nie widze problemu,akurat ma on fajną izolacje ekran którego trzeba sie pozbyc warto ?

Nie chce tu robić offtopu, ale robienie IC RCA-RCA z użyciem jednego odcinka StarQuad (czy jakiegokolwiek innego kabla o konstrukcji gwiazdowej) i tym samym dwóch spliterów jest bez sensu. Także jeśli ma być to długi kabel. Powodów jest przynajmniej kilka, większość dotyczy zjawisk z zakresu pola elektromagnetycznego. Przy robieniu kabla do słuchawek albo LOD nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia, przy IC łączącym niezbyt zaawansowane klocki też, ale w pewnym momencie warto już odpuścić sobie oszczędzenie kilku zł na kablu.

</offtopic>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałęm króki oddzielnie, jesli długi (>1,5m) można sie zastanowaic nad jednym.

Canarek ma 4 żyły jest skręcony wiec nie widze problemu,akurat ma on fajną izolacje ekran którego trzeba sie pozbyc warto ?

Nie chce tu robić offtopu, ale robienie IC RCA-RCA z użyciem jednego odcinka StarQuad (czy jakiegokolwiek innego kabla o konstrukcji gwiazdowej) i tym samym dwóch spliterów jest bez sensu. Także jeśli ma być to długi kabel. Powodów jest przynajmniej kilka, większość dotyczy zjawisk z zakresu pola elektromagnetycznego. Przy robieniu kabla do słuchawek albo LOD nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia, przy IC łączącym niezbyt zaawansowane klocki też, ale w pewnym momencie warto już odpuścić sobie oszczędzenie kilku zł na kablu.

</offtopic>

Nie no rozumiem, dla siebie w takim momecie bym juz uzył OCC lub DHC na IC zamiast L-4E5C, tym bardziej żę klocki kosztują znacznie wiecej niż te kilka zł.

Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałęm króki oddzielnie, jesli długi (>1,5m) można sie zastanowaic nad jednym.

Canarek ma 4 żyły jest skręcony wiec nie widze problemu,akurat ma on fajną izolacje ekran którego trzeba sie pozbyc warto ?

Nie chce tu robić offtopu, ale robienie IC RCA-RCA z użyciem jednego odcinka StarQuad (czy jakiegokolwiek innego kabla o konstrukcji gwiazdowej) i tym samym dwóch spliterów jest bez sensu. Także jeśli ma być to długi kabel. Powodów jest przynajmniej kilka, większość dotyczy zjawisk z zakresu pola elektromagnetycznego. Przy robieniu kabla do słuchawek albo LOD nie ma to w zasadzie żadnego znaczenia, przy IC łączącym niezbyt zaawansowane klocki też, ale w pewnym momencie warto już odpuścić sobie oszczędzenie kilku zł na kablu.

</offtopic>

Nie no rozumiem, dla siebie w takim momecie bym juz uzył OCC lub DHC na IC zamiast L-4E5C, tym bardziej żę klocki kosztują znacznie wiecej niż te kilka zł.

Peace.

 

wlasnie taki dhc niekoniecznie musi byc lepszy. w ic najczesciej bardzo wazny i potrzebny jest ekran i dlatego najczesciej stosuje sie 2, 2-zylowe przewody ekranowane i juz. Puszczamy kanaly na osobnych przewodach rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran wcale nie jest taki ważny, zwłaszcza w tak krótkich odcinkach jak standardowy ic rzędu 0,5m wprowadza tylko dodatkową pojemność, z dhc możesz sobie zapleść w formie warkocza tak jak kimber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran wcale nie jest taki ważny, zwłaszcza w tak krótkich odcinkach jak standardowy ic rzędu 0,5m wprowadza tylko dodatkową pojemność, z dhc możesz sobie zapleść w formie warkocza tak jak kimber

 

chyba zapominasz, gdzie interkonekty rca sa uzywane najczesciej, a raczej gdzie leza. to nie kabel sluchawkowy, w ktorym mozna olac ekran, bo na odcinku od zrodla do muszli niewiele moze wprowadzic zaklocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran wcale nie jest taki ważny, zwłaszcza w tak krótkich odcinkach jak standardowy ic rzędu 0,5m wprowadza tylko dodatkową pojemność, z dhc możesz sobie zapleść w formie warkocza tak jak kimber

 

chyba zapominasz, gdzie interkonekty rca sa uzywane najczesciej, a raczej gdzie leza. to nie kabel sluchawkowy, w ktorym mozna olac ekran, bo na odcinku od zrodla do muszli niewiele moze wprowadzic zaklocenia.

 

Forza robił kiedys prost test i w sumie wieksze przesłuchy sa juz w samym ipodzie niż na kalbu LOD na takim DHC.

Ale jesli mamy czym zrobic ekran, IC nie musi byc specjalnie giętki wiec można dodać pytanie z kad? 3014 ma folie, canarek ma plecionke o pewnej średnicy. Folie do ciast "Jan ..." :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam bawić się ekranami aluminiowymi z folii typu jan niezbędny, gra to kiepsko, miedzian folia jest niezła, ale kupić jej nie sposób, są też specjalne plecionki używane do wylutu, spokojnie można włożyć w to przewody, możesz się zaopatrzyć jeszcze w teflon hydrauliczny i to wszystko okręcić. Może ja już jestem stary i głuchy ale większość przewodów które mi się podobały nie miało ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran wcale nie jest taki ważny, zwłaszcza w tak krótkich odcinkach jak standardowy ic rzędu 0,5m wprowadza tylko dodatkową pojemność, z dhc możesz sobie zapleść w formie warkocza tak jak kimber

 

chyba zapominasz, gdzie interkonekty rca sa uzywane najczesciej, a raczej gdzie leza. to nie kabel sluchawkowy, w ktorym mozna olac ekran, bo na odcinku od zrodla do muszli niewiele moze wprowadzic zaklocenia.

 

Forza robił kiedys prost test i w sumie wieksze przesłuchy sa juz w samym ipodzie niż na kalbu LOD na takim DHC.

Ale jesli mamy czym zrobic ekran, IC nie musi byc specjalnie giętki wiec można dodać pytanie z kad? 3014 ma folie, canarek ma plecionke o pewnej średnicy. Folie do ciast "Jan ..." :) ??

 

Widzisz, Ty tu mowisz o jakis ipodach, a ja o stacjonarnym audio, gdzie mamy IC 2xrca - 2xrca, walniete gdzies za daciem, ampli, a nieraz jeszcze amplitunerem do kolumn i komputerem :)

 

Ekran gdzies byl do kupienia taki niby wlasnie pod kabla audio, ale wychodzil wiecej, niz kabel z takim ekranem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, to żeby ekran działał jak powinien, to trzeba trochę więcej wysiłku i matematyki niż pierwszy lepszy kawałek folii czy drutu. Zamiast kruszyć kopię sugeruję zaufać inżynierom, którzy zarabiają tym na życie i projektują kable tak nie inaczej. Efekt powinien być lepszy niż z prób na chybił-trafił, materiałami jakie akurat uda się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, to żeby ekran działał jak powinien, to trzeba trochę więcej wysiłku i matematyki niż pierwszy lepszy kawałek folii czy drutu. Zamiast kruszyć kopię sugeruję zaufać inżynierom, którzy zarabiają tym na życie i projektują kable tak nie inaczej. Efekt powinien być lepszy niż z prób na chybił-trafił, materiałami jakie akurat uda się znaleźć.

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko sie zgodzic. Sytuacja ma sie podobnie, jesli jakis przewod pozbawiamy izolacji wraz z ekranem - to juz nie jest ten sam kabel, ale wiekszosc jakos o tym zapomina i wazna jest elastycznosc i byle jakos gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki, folia sniadaniowa była lekkim żartem choc Sonolene 3014 ma tez ekran z folii, plecionka tez jest srednim pomysłem to dosc drogi materiał, i aby miało skutek musi byc zaplatane z zapasem tak jak folia Sonolene 3014 co jest nie ekonomiczne dla plecionki.

 

Ja używam ekranu po canarku 5c, to też ma swoje wady bo warkoczyk tam trudno wsisnąć a znowu bardzo sciagniety warkoczy staje sie sztywniejszy i jesli chcem uzyc DHC. Bo najlepiej uzyc juz gotowego kabla przygotowanego na IC

 

BTW

Jaki kabelek jest wart zainteresowania na kabel USB z PC do DACa ?

Choc i tak pewnie się skonczy na gotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki, folia sniadaniowa była lekkim żartem choc Sonolene 3014 ma tez ekran z folii, plecionka tez jest srednim pomysłem to dosc drogi materiał, i aby miało skutek musi byc zaplatane z zapasem tak jak folia Sonolene 3014 co jest nie ekonomiczne dla plecionki.

 

Ja używam ekranu po canarku 5c, to też ma swoje wady bo warkoczyk tam trudno wsisnąć a znowu bardzo sciagniety warkoczy staje sie sztywniejszy i jesli chcem uzyc DHC. Bo najlepiej uzyc juz gotowego kabla przygotowanego na IC

 

BTW

Jaki kabelek jest wart zainteresowania na kabel USB z PC do DACa ?

Choc i tak pewnie się skonczy na gotowym.

 

nikt tu nie mowi o folii sniadaniowej, ale jest tez folia wlasnie ekranujaca pod przewody audio :)

 

Co do kabla - zacznijmy od tego, ze jak masz tylko mozliwosc to podlacz optykiem / coaxem. usb to chyba najgorsze wyjscie, ale przy jakims sprzecie ze sredniej polki mozna przezyc jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tylko o folie śniadaniową, mam aluminiową taśmę samoprzylepną i też nadaje się o kant potłuc, chociaż jest wielokrotnie grubsza.

od dawna używam rezona który jak dobrze wiadomo ekranu nie ma i jest w zasadzie 300 ohmową antenówką i jakoś nie zauważyłem żeby były jakieś problemy, typu ruska radiostacja w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recabling CAL!, do splitera sonolene 3414 od splitera skręcany owy kabel, okryty oplotem od techflexa.

 

IMG_9334.JPG IMG_9336.JPG IMG_9332.JPG

 

 

 

 

po recablu coś mi się słyszy że średnica została lekko wypchana, szczegółowość poszła do przodu i basu przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recabling CAL!, do splitera sonolene 3414 od splitera skręcany owy kabel, okryty oplotem od techflexa.

po recablu coś mi się słyszy że średnica została lekko wypchana, szczegółowość poszła do przodu i basu przybyło.

Czy to czasem nie są CAL tego użytkownika, co tu pisał http://forum.mp3store.pl/topic/92163-recabling-cali-krakow/ ?

Warto żebyś się dopisał do listy http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/ , bo nikogo z Krakowa nie ma a ostatnimi czasy parę osób się pytało.

Co do spostrzeżeń po wymianie kabla w CAL, to podobnie jak Ty zauważyłem poprawienie średnicy, co do basu to wzrósł nieco impakt i kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto żebyś się dopisał do listy http://forum.mp3stor...diy-lista-osob/ , bo nikogo z Krakowa nie ma a ostatnimi czasy parę osób się pytało.

Jest dopisany. :P

 

Splitterek na tych CAL nie jest ciut luźny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa, odświeżanie myszek | Wymiana kabla/wtyczek w słuchawkach nausznych i dokanałowych/dousznych | Naprawa przenośnych odtwarzaczy/telefonów | Przewody: przedłużki jack-jack, USB, interkonekty, przewody do recablingu i wszystko inne.

Pamiętam jak kiedyś kolega umawiał się ze swoją przyjaciółką na "czyszczenie myszki" rozumem że takie usługi są teraz w cenie?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki mały ot jak mały moze byc mikroforum608 juz w małej budzie, jest tanszy od MxM a wg niektórych lepszy, od teraz przenośny:)

gallery_39810_429_3046.jpg

 

Edit

Podstawowa wersja, WO to ne5537p jesli dobrze widze taki który był montowany w wszystkich uF, obudowa Z77 pasuje idelannie bo jest jeszcze miejsce na baterie które wchodzą na styk a przy tym nic nie lata. Jest troche miejsca by skochac LODa.

 

Na 2x9v wystarcza na dosc długo, kilka dni słuchania po 8h na hd668 czyli 56ohm.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności