Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sposób na uratowanie połamanych shure srh750dj. Nowy pałąk wydaję się być bardziej wytrzymały od seryjnego a na pewno jest wygodniejszy.

Pałąk z Bowers&Wolkins P5?! :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_40688_493_731886.jpg

Interkonekt na kablu podobnym żyłami i budową do kanarka, lecz 3 żyłowy- nie pamiętam producenta, dość elastyczny, wtykach rean, oplocie viablue oraz termokurczkach techflex.

 

Ktory to oplot Viablue? Orange? Zdjecie cos marne i jakos on nie podobny do Viablue na nim :P

 

A termokurczki sie zsuna :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kompresji forum. Sgs II robi minimalnie gorsze od ip4s w pomieszczeniu a na zewnatrz ze wzgledu na kolory na korzysc sII.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może coś trochę bardziej ambitnego od kabli takich czy śmakich

wnętrzności mojego bersforda

Zdjęcie072

Zdjęcie073

oryginalnie kondensatory zostały, bo inne jakoś nie grały tak jak powinny, oryginalna taśma mi się powyraywała nie polecam zmieniać na nic przypadkowego, chyba że na srebro albo srebrzankę, po kurtce co się zmieniło: r43 46ohm na kompozyt węglowy, jak widać poskładany z czego było, pozbywa się tego zamulenia góry jak ze starego magnetofonu, w sprzężeniu zwrotnym styrofleksy 220pF

przetwornik na wolfsona(koniecznych jest parę kabelków bo jest zasilany z 5V a nie 3,3), stabilizatory są lm317 noga adj bocznikowana do masy panasonicami fm, tu jest skok jakościowy na tyle duży, że można na tym poprzestać i już tylko słuchać, ostatnio co dodałem to oddzielną stabilizację dla stopnia analogowego przetwornika, na razie w fazie alfa, bo stabilizator jest 5V wyciągnięty z bersa i nie gra to za specjalnie bajkowo, nawet czarowanie kondensatorami niewiele pomogła, na pewno poprawia się dynamika, większość przesterowanych sybilantów znika, więc pewnie dokupię jeszcze LM'a na jego miejsce

zasilacz też nie orginalny jest stabilizowany do radiostacji firmy Acopian, pochodzi z wyprzedaży staroci armii amerykańskiej za jedyne 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z potrzebny, trochę z nudów powstał śmiesznej długości przedłużacz jack do Fuze, żeby mu się gniazdo nie zjechało :)

Materiały tanie, bo to co mi zostało, ale jest ok i narzekać nie ma na co :) Dawca to SL HD661 i jego jack przy muszli oraz gniazdo Neutrika.

IMG_20120825_220804.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z potrzebny, trochę z nudów powstał śmiesznej długości przedłużacz jack do Fuze, żeby mu się gniazdo nie zjechało :)

Materiały tanie, bo to co mi zostało, ale jest ok i narzekać nie ma na co :) Dawca to SL HD661 i jego jack przy muszli oraz gniazdo Neutrika.

To jest elastyczne między gniazdem a wtykiem? Bo jak nie to nie wiem czy nie zwiększa ryzyka wyłamania gniazda. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z potrzebny, trochę z nudów powstał śmiesznej długości przedłużacz jack do Fuze, żeby mu się gniazdo nie zjechało :)

Materiały tanie, bo to co mi zostało, ale jest ok i narzekać nie ma na co :) Dawca to SL HD661 i jego jack przy muszli oraz gniazdo Neutrika.

 

Ooo. Właśnie coś takiego też muszę sobie wykonać. Miałem taką przedłużkę już kiedyś zrobioną ale na jednym z jej końców zalutowałem gniazdo neutrika (to srebrne a nie to fajne, złote ;) ) i okazało się, że jack czasami przerywał. Po prostu to gniazdo było wykonane fatalnie (i to nie kwestia jednego egzemplarza). To czarne gniazdo daje radę? Dźwięk się nie traci jak ruszasz jackiem w gnieździe?

 

A i jeszcze jedno. Jak zlutowałeś to gniazdo? Udało Ci się przecisnąć jacka przez otwór na kabel w gnieździe? ;) Muszę kupić części i zrobić sobie wersję poprawioną mojej poprzedniej przedłużki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee absolutnie. Jack nie przechodzi, sam kabel wszedł na styk i to jest ten plus, że pasuje ;)

Co do srebrnych to faktycznie słabsze są i nie wiem z czego to wynika, też miałem ten problem. W sumie złotego Neutrika też można uwalić, bo jak za długo się go trzyma lutownicą to później się wytapia i przerywa (bo już nie trzyma tak jak miało)

Czarny jak najbardziej daje rade, bo trzyma sztywno. Ogólnie słuchawki podpinam też z wtykiem neutrika i trzyma to jakby było jednością, innego jacka również sprawdziłem, też trzyma na sztywno. Nie da się nic ruszyć, nie ma luzów :)

 

Może ktoś kto recablował HD661 bądź HD668 będzie miał na zbyciu ten "kikut" z jackiem na końcu od Superluxów, a on idealnie wchodzi do otworu z neutrika :) Pytaj, może znajdziesz ;)

Edytowane przez Dszeffko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schludnie. A nie lepiej bylo ten napis dac w rogu albo troche nizej.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności