Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem mikroforuma608 "uF" zrobił z moimi hd668 to co trzeba:) i chyba uF+hd668 zostaje u mnie.

 

Naprawiłem ipoda bo jakis d......... pseudo elektronik wyrwał gniazdo zasilania wyrywając przy tym 2 z 5 padów, i po jego pseudo naprawie wszystko zabezpieczył UWAGA silokonem, co za ludzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tonsil1.jpg

tonsil2.jpg

 

Wszystkie mody moje za wyjątkiem kabelka, który jest dziełem bruno63 ;)

 

Model: Tonsil SD409

Pałąk: Metalowy oryginalny pałąk z usuniętymi paroma elementami, customowa skórka z poduszkami podklejona na pałąku

Pady: Custom welurek z nauszników philipsa, przeszywane na nowo z inną gąbką; aktualnie szyję kolejne dwie pary padów (skórzane oraz welurek własnej roboty od podstaw)

Przetworniki: Były przetworniki philipsa sbc hp820, następnie elektrodynamiki, aktualnie poszukuję fajnych lub wlutuję te od cresyn cs-hp500

Obudowa: Tonsil SD409 z usuniętymi srebrnymi wstawkami, paroma elementami z pałąka oraz parę modyfikacji muszli; zmiana typu z otwartych na zamknięte (wypełnione od środka)

Kabelek: Z obu słuchawek Canare StarQuad L-4E5C, wtyczka Neutrik NYS231 pozłacany z koszulką, czarny oplot od splittera do muszli (kabelek zrobiony przez bruno63)

Edytowane przez devil92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ukończyłem prace nad HD681. Wymienione pady (od Senków HD540), kabel, przemalowane czerwone elementy na szare, rozgięty pałąk no i w środku filtr.

Po zmianach słuchawki są mega wygodne - wygodniejsze od HD600. Obcięta góra spowodowała wypchnięcie wyższej średnicy (która nie jest obcinana), ale przynajmniej da się słuchać bez EQ.

DSC_6756.JPG

DSC_6759.JPG

DSC_6760.JPG

DSC_6761.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemnie wyszło. :)

Zastanawiam się tylko, czy włożone materiały i praca nie są warte więcej niż same słuchawki. But who cares, right? :D

 

I pf. Mój kabelek się nie spodobał? :(

No pracy było trochę przy tym . Co do kabelka, to mi pozostał po wymianie w innych na krótszy (bardziej portable). Do tego istotny jest aspekt praktyczny "spiralki" - jest sporo wygodniejsza w użytkowaniu niż kabel prosty.

 

Perul, mógłbyś zmierzyć średnicę padów, zewnętrzną i wewnętrzną? I może też głębokość muszli?

Z tego co pamiętam zewnętrzna jest 10,5cm, wewnętrzna koło 6cm, a teraz nie mam jak zmierzyć, bo pady przyklejone na taśmę dwustronną :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle praca wre :)

 

Najpierw przymiarki jak to będzie wyglądało:

tonsiljack.jpg

 

Potem wygłuszanie muszli od nowa (czerwona skóra naturalna, od wewnątrz podklejone jeszcze tekturką) i wyszło tak:

tonsilmuszle1.jpg

 

Zakupiłem nowe Philipsy SBC HP830 i czekam, a po dostaniu paczki prace nad tonsilami:

1. Wymiana przetworników na te od HP830

2. Skórzane pady od HP830

3. Mod muszli do odpinanych kabelków

4. Dolutowanie Neutrików do kabelka na Canare żeby dopasować go pod odpinane złącza

 

Po drodze pewnie się coś jeszcze zrodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem tego dzisiaj ale już parę lat temu, temat jest fajny i może się komuś przyda, herkules fortisimo 4 po praru ulepszeniach, siedzi cały czas w pcecie pomimo że za często go nie używam bo ma konkurenta w realteku z kwarcem z omigu według najwyższej specyfikacji, fotki niestety z telefonu:

gallery_33904_473_272926.jpg

gallery_33904_473_230583.jpggallery_33904_473_154834.jpg

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to nie jest jakiś super wyczyn w porównaniu do Waszych napraw i modów, lecz to mój pierwszy kontakt z lutownicą ;)

 

Kupiłem Alteci z Okazji z Allegro i podczas powrotu do domu, wyrwałem socket ze słuchawki. Byłem akurat na wyjeździe u rodziny a słuchawek brak. Już byłem umówiony z Piotrkiem, że on ogarnie tę naprawę, lecz stwierdziłem że jak nie spróbuję, to nigdy się nie nauczę.

 

Zacząłem od otwarcia słuchawek, przez jakieś 20 min delikatnie scyzorykiem podważałem wszystkie szczeliny, aż wreszcie przetwornik stanął przede mną otworem :)

DSC00006.JPG

 

Po otwarciu, zacząłem szukać jakiejkolwiek lutownicy, znalazłem kolbową i transformatorową. Dzięki doradztwu Piotrka, użyłem tej pierwszej. Obawiałem się, że samo lutowanie będzie o wiele większym przedsięwzięciem, lecz jakoś poszło. Wujek elektronik stwierdził, że luty zostały zrobione bardzo dobrze ( :D). <oczywiście najpierw, posłuchałem jego porad dot używania lutownicy>

 

Tak oto wyglądała słuchawka po całej operacji

DSC00008.JPG

Jedyne co zostało do zrobienia, to założenie drugiej części obudowy, co nie było już zbyt trudne.

 

Słuchawki grają i mają się dobrze, jestem bardzo dumny ze swojej pierwszej naprawy :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokażę 3 rzeczy, które zrobiłem dla zabawy na prośbę kolegów i do szkoły.

 

 

1. Lampka nocna z głośnikiem, i kablem z oplotem z bawełnianej sznurówki.

 

W sumie to wykorzystałem kabel od usb 2 żyłowy, rozprułem i nałożyłem oplot ze sznurówki. W środku zabezpieczyłem aby się nie ruszało. Żarówka z włącznikiem takim co się za niego ciągnie też umocowana sztywno. Głośnik było ciężko przykręcić od środka bo ledwo ręka wchodzi. Wszystko w małym zgrabnym pudełku lodów Grycan. Robiłem to na zajęcia techniczne jako lampka nocna. Nic bym do tej babki nie miał, ale sam nawet przewód zrobiłem, a w drugiej klasie gimnazjum dostałem za to 4+

.2. Rejacking i rekonstrukcja splitera.

 

Co tu dużo mówić słuchawki earbuds za 30 zł z media expert robione koledze. Kabel stwardniał i ułamał się przy jacku i spliterze. Wykorzystałem najtańszy możliwy jack w spliterze tylko połączyłem kabelki i zaizolowałem. Myślę, że więcej robić nie potrzeba.

 

3. Rejacking i modyfikacja słuchawek od sansy.

 

Wymieniłem jacka tym razem zaszalałem i wziąłem trochę droższego. Zdjąłem ten czarny plastik który zakrywa głośnik i ma tylko 2 dziurki. Nałożyłem go delikatnie tylko na głośnik, a nie na obudowę, a dookoła wziąłem lakierem bezbarwnym, żeby się trzymało i dźwięk nie uciekał. Dzięki temu jest tam paki mały efekt pokoiku czy coś w tym rodzaju gdzie bas stał się głębszy i stały się bardziej szczegółowe jak na te słuchawki nie umiem tego opisać po prostu grają lepiej.

 

 

Zdjęcia:

Edytowane przez minicomp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy HD661 z rana kablem od Forzy? Tak. Zdziwiłem się, bo sygnał do 2 muszli idzie po pałąku, ale nie ma tam kabla. Metalowa część pałąku służy jako kabel, a w dodatku był na końcach tak jakby miedziany styk co mnie zdziwiło :) No cóż :) Poprawił się dźwięk (przynajmniej tak to odczuwam), słuchawki wyglądają fenomenalnie no i wreszcie sprawne po tym jak mój kot przegryzł mi przewód :(

IMG011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nakładasz termokurczliwą rurkę na wtyczkę? Przy schludnej wtyczce jaką jest Rean(?) jak dla mnie nie wygląda to ładnie.

 

Marzy mi się drewniana wtyczka :D

 

f360101384.jpg

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taką mam fantazję, akord3on. :)

 

Your dream has just become reality.

 

Spokojnie dało by sie jeszcze zjechac papierem połowe tej grubości, ew pobejcowac polakierowac.

 

Ale za takiego jacka w sklepowaych słuchawkach zapewne cena 100zł w góre, do grado drewniany by pasował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ale nie wiem, czy nie szybciej zrobić od nowa, zaczynając od kawałka drewna o należytej średnicy. ;)

Zresztą to tylko prototyp zrobiony na szybko z czegoś, co miało być splitterem.

 

 

BTW zrobienie IC RCA-RCA na L-4E5C to chyba niegłupi pomysł? ;)

Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś drewnianego jacka. Wiertarka na statywie, cienkie wiertło wkręcone w kawałek drewna i przyłożony nóż, który wyciął idealnie dany wymiar :) Fajna sprawa, ale trwałość mała, bo po nadepnięciu przez jakiegoś zdolniachę w szkole po prostu się złamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW zrobienie IC RCA-RCA na L-4E5C to chyba niegłupi pomysł? ;)

 

Mam LODa - RCA na L4e5c ok 2-3m

Jęsli długi IC możę być.

Jęsli krótki zabawa z spliterami, juz lepiej odzielnie puscic każdy kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności