Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Play napisał:

dałyby radę te przetworniki w budzie od HD669?

Raczej tak, najwyżej basreflexy w muszli wywiercisz jakby za mało basowe były.

Tylko HD669 mają 50mm przetworniki, a te D9200 chyba 52-53mm, więc tak "od strzała" to nie będą pasować.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

ale czy tak zbalansowane, jak te w D7000

To już kwestia dostrojenia, ale na 99% się da. Z resztą kiedyś i D7000 poprawiłem, bo jednak ten bas w nich to taki dość wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał:

 Z resztą kiedyś i D7000 poprawiłem, bo jednak ten bas w nich to taki dość wolny.

To chyba przypadłość wszystkich modeli, na tych biocelulozowych drajwerach, brakuje im definicji, takiego mocnego kopa, grają miękko i czasem za wolno. W 900'kach to poprawili, ale kosztem wypełnienia, więc jak zwykle "coś za coś". 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, neonlight napisał:

To chyba przypadłość wszystkich modeli, na tych biocelulozowych drajwerach, brakuje im definicji, takiego mocnego kopa, grają miękko i czasem za wolno. W 900'kach to poprawili, ale kosztem wypełnienia, więc jak zwykle "coś za coś". 😉

No właśnie dzięki zmienionym padom w tym przypadku nie było "coś za coś", a przy okazji jeszcze scena urosła, bo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Raczej tak, najwyżej basreflexy w muszli wywiercisz jakby za mało basowe były.

Tylko HD669 mają 50mm przetworniki, a te D9200 chyba 52-53mm, więc tak "od strzała" to nie będą pasować.

Jeśli się da i by była wyraźna poprawa dźwięku, to bym chętnie kiedyś spróbował :) odezwę się z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

A góra nie wyostrzyła się przez wyższe pady?

Nie, bo to był welurki, to dokładnie ten egzemplarz

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1642926

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 14:45, bartiss napisał:

Już niedługo montaż:)IMG_MJL_☣️-Black-Pearl-⚓_20210610_093521838.jpg

Żeby nie być gołosłownym że nie miałem styczności z driverami na zdjęciu.

IMG_20210618_202409.jpg

IMG_20210618_202442.jpg

Teraz szukam dobrych padów. Bo jedne oddałem do fostexów co @Perul polecał a drugie oddałem do Bower & Wilkins.

Czasami jak coś modyfikuję to jakbym narządy słuchawkowe audio przeszczepiał do innego odbiorcy słuchawek audio.;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pewne ATH A990Z dostały gniazdko i dwa kabelki zbalansowane (których niestety nie uwieczniłem).

 

IMG_20210619_190724_1920x1080.jpg

IMG_20210619_190751_1920x1080.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki do altusów ze starej szafki. Szkoda mi było 80zł na używane, więc postanowiłem, że sam sobie zrobię, ale szczerze mówiąc, to lepiej już kupić gotowe, bo wbrew pozorom roboty z tym dużo, szczególnie jak nie posiada się odpowiednich narzędzi :D 

Przynajmniej wybiło mi to z głowy składanie kolumn diy 🤣FE79C2CF-6DBB-4A55-B74A-BF643E189DBB.jpeg

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić jak brzmi TDA1543 z lepszumi opampami i wlutowałem podstawki do Lite DAC-AH.

Te wlutowane(AD847) grały dla mnie gorzej od BB627, które są moim zdaniem lepsze( z pamięci bo już nie mogłem poównać bezpośrednio).

Sparkos Lab okazały się za jasne, a Staccato Audio byłu najlepsze, ale pracują w klasie A i bardzo się grzały wraz z regulatorami napięcia bez radiatorów i kondensorami, więc pozostały BB627.

Ogólnie w porównaniu do TDA1541 to 43 jest zaszumiony, ma mniej szczegółów i muzykalności i trzeba włożyć więcej wysiłku by grało to na podobnym poziomie, dlatego sprzedałem tego Daca. Różnice widać  główie w bezpośrednich  porównaniach i wciąż jest do dobry dac, ale dla mnie osobiście to nie jest high end i nie warto tracić czasu, przynajmniej w tej implementacji. Chociaż było to ciekawe doświadczenie i pomogło mi zrozumieć ten cały hype.

ldah.thumb.jpg.9b580fed3e2d8bb23113acefafd8903d.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności