Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, krz napisał:

Kupiłem budżetowe głośniki na biurko do plumkania w tle.

Fenda R40BT. W promocjach za 250zł. Świetne jak na takie budżetówki. Aż zachciało się wyciągnąć coś więcej. Wygłuszyłem, wstawiłem foliowca w wysokotonówce i poprawiałem zasilanie. Koszty praktycznie zerowe. Jestem mega zachwycony. 

20211219_175404.jpg

20211219_175956.jpg

20211219_184403.jpg

Możesz się podzielić jakimiś dodatkowymi zdjęciami z wnętrza? Jak się prezentują głośniki, zwrotnice, elektronika?

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ALTON napisał:

Możesz się podzielić jakimiś dodatkowymi zdjęciami z wnętrza? Jak się prezentują głośniki, zwrotnice, elektronika?

Mam jakieś stare zdjęcia z pierwszych oględzin. Głośniki to noname'y. Na wysokim jedynie elektrolit 4,7uF. Reszta to zasilanie i wejścia.

obraz.png

obraz.png

obraz.png

obraz.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem za piwo K702 bez padów, śrubek do kopułek i okablowaniem do wymiany w jednej muszli.

Śrubkami poratował synek, który poświęcił zabawkę/stację benzynową. Okablowanie Canare- nie mam tylko kabla żeby sprawdzić czy przetworniki nie są walnięte, więc wstrzymam się jeszcze z otwarciem szampana (bezalkoholowego). ;)

8423FB5B-94AB-45E2-922E-AB36A8E39B25.jpeg

 

 

068144F9-418A-45EF-9E1D-E09DB13ED744.jpeg

4C1DCEA6-A32C-4170-AA67-54F7FB8B2A81.jpeg

3DB72A21-F068-43F6-8CA5-AC65B2F34D2C.jpeg

D8248D9B-6C4C-4B30-A1C8-F063F7F16AE1.jpeg

 

9D79B598-CA35-4EA1-8A43-6BB1BD0F559C.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Fajne słuchawki odratowałeś. Jak masz uniwersalny miernik to możesz pomierzyć rezystancję i porównać wartości z katalogiem. Jak opór będzie taki sam to już można zacząć schładzać szampana :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cpu1 napisał:

@lobuz1 Fajne słuchawki odratowałeś. Jak masz uniwersalny miernik to możesz pomierzyć rezystancję i porównać wartości z katalogiem. Jak opór będzie taki sam to już można zacząć schładzać szampana :)

Jutro je sprawdzę. Właśnie wysłałem do kulozebego smsa i na jutro mi zrobi adapterek. Nie mam materiałów bo sam bym coś na szynko sklecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, manuelvetro napisał:

Ale wy wew ty stolycy, to jednak macie lepiej :D 

Mam z nim fajny układ- szybko reaguje, mi to bardzo pasuje a ceny bardzo atrakcyjne bo kupuję przez telefon. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia napisał do mnie forumowy kolega @Perul z wiadomością, że robi przedświąteczne porządki i chętnie pozbędzie się komba Taga THA-200. Czarnej puszeczce niestety dolegała usterka bardzo cichego grania. Z braku czasu urządzenie nie doczekało się wejścia na stół warsztatowy właściciela więc zdecydował się go oddać za symboliczne koszty przesyłki. Przy okazji podpowiedź była taka, że sprzęt działał bez problemu przed transportem i podejrzenie pada na lampę. 

Tagalamp1.JPGTagalamp2.JPGTagalamp3.JPG

 

Po przyjściu przesyłki niezwłocznie zajrzałem do środka :

 

Tagalamp4.JPG

 

Zdjęcie co prawda już "po" ale po otworzeniu obudowy aby dostać się do lampy trzeba było rozebrać dosłownie wszystko aby ją bezpiecznie wyciągnąć z ceramicznej podstawki. Początkowo myślałem że może jest kiepski kontakt pinów w gnieździe. Oczyściłem drobnym papierkiem ściernym każdy z pinów i umyłem w kontakcie. Niestety dalej cicho grał. Zrobiłem próbę bez samej lampy i efekt był taki sam jak z nią. Tu oryginalna chińska 6N2-J:

Tagalamp5.JPG

 

Nie nosiła żadnych widocznych dla mego oka uszkodzeń jak przerwane, przepalone wewnętrzne połączenie. 

Poleciałem do swoich zapasów z lampami i znalazłem dwie sztuki (już po przetłumaczeniu z cyrylicy): pierwsza 6N2P-W i druga 6N2P-EW. Radzieckie zamienniki okazały się troszkę dłuższe od chińczyka ale udało się zmieścić. Po wstawieniu sprzęcik wrócił do życia :) Na pierwszej lampie były większe szumy w tle więc ostatecznie militarna EW została w urządzeniu. Nie są to jakieś znaczące szumy. Ifi ican micro ma większe a nie bazuje na lampie ;) 

 

Tagalamp6.JPG

 

Przez okienko w obudowie można podziwiać pracę lampy :) 

TAGA THA-200 brzmi bardzo łagodnie. Tak mi złagodziła E1DA 9038S że teraz gra jak potulny baranek ;) Ale wciąż jest spore napowietrzenie sceny, bez wybijania żadnego z pasm. Bardzo równo. Ethery napędza w zupełności wystarczająco. Fajne nie męczące, muzykalne brzmienie. 

Serdeczne, wielkie dzięki dla @Perula za świąteczny prezent 🙋‍♂️ i tak jak pisałem odwdzięczę się przy najbliższej okazji :) 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hammerh34d napisał:

A napisz proszę, czy zrobialne jest przekonwertowanie tego malucha tak żeby łykał 12ax7?

Trzeba by dorwać albo zrobić taki adapterek :
https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-lampy-6n2p-na-12ax7-ecc83-konwerter-i9758624758.html

Różnica w napięciu żarzenia 6,3 vs 12,3 V na którychś pinach. Wykonalne ale z mojego skromnego doświadczenia gdzie radzieckie -EW grały mi lepiej od chińczyków to TAGA już zyskała na wymianie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cpu1 napisał:

Pod iCan Pro złożyłem zasilacz liniowy. Moc max 100W (oryg. zasilacz 60W). Obudowę wykorzystałem po starym zasilaczu ATX bo wymiar pasował mi idealnie i jest dobrze wentylowana. 

zasilaczliniowy1.JPG

zasilaczliniowy2.JPG

 

Filtr EMA przeciwzakłóceniowy. Trafko toroidalne polskiej produkcji INDEL. 

 

zasilaczliniowy4.JPGzasilaczliniowy5.JPG

 

Przy zamawianiu konektorów do kabla zasilającego zgapiłem się i wybrałem za duży rozmiar. Chciałem wykorzystać przewód Canare ale jakoś przekrój wydawał mi się zbyt mały. Dlatego z dobrego komputerowego kabla zasilającego wyprułem dwie żyły i owinąłem folią spożywczą aluminiową bo bez ekranu byłby to zapewne słaby punkt projektu.

zasilaczliniowy3.JPG

zasilaczliniowy6.JPG

 

Zaobserwowana korzyść to czyste tło bez szumów, które były słyszalne przy pokrętle głośności od godz. 11 :)👍

Super sprawa z tym zasilaczem liniowym, ale ten wtyk dc jest miękki jak butelka pet- straszny badziew, więc proponuję wymienić np. na coś metalowego. Jak te 14mm wtyku jest za długo to daję tam oringi. Ja używam kabla 6mm Canare Starquad L-4E6S i jak nie wchodzi we wtyk to wywalam zewnętrzną osłonkę i wsuwam do oplotu resztę z ekranem plecionym, papierkiem i bawełną.

 

B3F3C308-DE23-4BC4-A83F-A7A7F7720ABE.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

ale ten wtyk dc jest miękki jak butelka pet- straszny badziew, więc proponuję wymienić np. na coś metalowego.

Też jestem tego zdania - patrz Twój temat o wtykach ;)

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Ja używam kabla 6mm Canare Starquad L-4E6S

Robiłem przymiarkę właśnie tej wersji i pewno byłby w zupełności wystarczający ale jako, że wszystko robiłem z dużym zapasem (może kiedyś trafię okazję na iDSD Pro) to i grubą miedź zastosowałem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 00:20, cpu1 napisał:

Trzeba by dorwać albo zrobić taki adapterek :
https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-lampy-6n2p-na-12ax7-ecc83-konwerter-i9758624758.html

Różnica w napięciu żarzenia 6,3 vs 12,3 V na którychś pinach. Wykonalne ale z mojego skromnego doświadczenia gdzie radzieckie -EW grały mi lepiej od chińczyków to TAGA już zyskała na wymianie :) 

No i kurde namówiłeś.

Przyszedł przed południem, testuję go właśnie. Do EarStreama startu nie ma, ale nic dziwnego, natomiast faktycznie gra bardzo sympatycznie!

Jeden ogromny minus: nie da się zamienić górnej pokrywy z dolną, co jest fatalne, bo dół jest czyściutki czarny, a na górnej jest wielgachny, tragiczny, obrzydliwy napis czcionką Comic Sans - po prostu rzyg silnia, jak można było coś takiego zrobić?...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Pod iCan Pro złożyłem zasilacz liniowy. Moc max 100W (oryg. zasilacz 60W).

 

11 godzin temu, cpu1 napisał:

Zaobserwowana korzyść to czyste tło bez szumów, które były słyszalne przy pokrętle głośności od godz. 11

Faktycznie fabrycznie taka lipa ten iCan Pro ? Za 8 koła?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Faktycznie fabrycznie taka lipa ten iCan Pro ? Za 8 koła?

Taka lipa że teraz nie wyobrażam sobie lepszego wzmacniacza słuchawkowego ;) Szumy były tylko kiedy muzyka nie grała, a kiedy ją zatrzymywałem to nic nie było słychać co obrazuje jak niski to był poziom. We wszystkich ifi które miałem zaobserwowałem tą przypadłość więc to raczej u nich niechlubna tradycja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cpu1 napisał:

Taka lipa że teraz nie wyobrażam sobie lepszego wzmacniacza słuchawkowego ;) Szumy były tylko kiedy muzyka nie grała, a kiedy ją zatrzymywałem to nic nie było słychać co obrazuje jak niski to był poziom. We wszystkich ifi które miałem zaobserwowałem tą przypadłość więc to raczej u nich niechlubna tradycja ;)

To po co z nimi walczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

To po co z nimi walczyłeś?

Nie wiem po czym błędnie wywnioskowałeś, że walczyłem z szumami ? @vonBaron polecał zastosować zasilacz liniowy z iCan Pro to żem go zrobił, a że przy okazji odnotowałem taką korzyść to opisałem. Pewno są jeszcze jakieś benefity, które nie rzuciły mi się w uszy ale nie podchodzę do tego aż tak aptekarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności