Skocz do zawartości

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie muszę. Posłuchałem, fakt, że jest najlepszy. Ale mój tor aż tak daleko nie odbiega.

Jeśli ten powyższy to 100/100, to mój jakieś 90/100 a więc realnie nie daleko.

 

a finansowo? albo inaczej

czy jest to duża poprawa jakości względem wydanych pieniędzy?

bo takie mam wrażenie, że nie za bardzo

czy warto - nie pytam, każdy ma inny system wartości

 

jakby mnie było stać to bym napisał że warto wydać kase, ale mnie nie stać więc napiszę że nie warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po ile Orfeusze chodzą - ale chyba nie będzie to więcej niż trzykrotność wartości Twoich staxów? :)

Jakie szczęście, że mam inne wydatki i (o ile wogóle) prędko nawet rzeczone staxy nie znajdą się na mojej liście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Szczera odpowiedź! :o

Innymi słowy, jak na coś Cię nie stać, to będziesz pisał, że nie warto? :o

Pytam, bo wiesz... dla kogoś te 10% różnicy może być jednak być albo nie być... ;)

Ciekawie sformułowane pytanie, bo póki co nie stać mnie tylko na Orfeusze właśnie. Więc uogólnianie czy jak mnie nie będzie stać to napiszę że nie warto bardzo ogranicza zbiór sprzętów przy ktorych może się pojawić.

 

No więc odpowiem precyzyjniej - dla tych 10% (a dzisiaj już na chłodno to nawet mniej) te 70 tysi, to nie, nie warto. Szczególnie, że tak naprawdę Orfeusze to nie tylko zakup, ale też właściwe warunki przechowywania, konserwacja. Pewnie nie siedziałbym w nich grając na kompie, czy pisząc bzdury w internecie. W takich zastosowaniach to właśnie SR-009 to jest mój sufit. A że przy tym świetnie się zgrywa z moimi oczekiwaniami, to ja już tylko dodatkowo się cieszę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fatso-> Porównywałeś Lumię 930 z, naprawdę kapitalną moim zdaniem brzmieniowo, Lumią 920?

O dziwo świetną synergią tworzy właśnie ciemna Lumia 920 (trafinie określiłeś Lumię 930 - o ile faktycznie są podobne brzmieniowo) z moimi AKR03.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch 4G + Brainwavz HM5 - dawno nie słyszałem sprzętów które łapałyby tak dobrą synergię.

 

Ze starszych rzeczy to na pewno - Bravo V2 + Hi2050 (po modzie pewnie jeszcze lepiej by było)

 

Z dzisiejszych - FiiO X5 + D600 / M80 - na X5 dużo słuchawek gra dobrze, ale akurat w tych mi się podoba, że fiio wyciąga z nich to co trzeba, fun plus czystość konkretność i szczegółowość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sony nwz-s63x/73x + Shure srh440! Takiej mocy z portable dawno nie słyszałem. Dźwięk wyraźny jak obraz w fullhd i kopiący bas. Super się słucha mocniejszych kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ktoś lubi muzykę klasyczną i pchełki, to zestaw Lumia 720 (a i pewnie inne Lumie także) i Soundmagic EP30 naprawdę daje radę

tapatalk

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS&ROM SecondLife&voodoo sound&Apollo Player&DSP Manager+FiiO E07K jako Amp+FA Eterna Pro w żadnym połączeniu nie ma takich czarów,dzieje się magia,natomiast bezpośrednio z SGS czy też Andessa jako DAC nie idzie ich słuchać,budyń w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tu już pewnie wpisywałem, nie pamiętam, com pisał, dziś piszę tak - przekrojowo:

 

1. tranzystor: rapture amp ( dac magic100 z zasilaniem Mikolaja 612) - plus wszystkie klasowe dynamiki jakie miałem w chałupie (k701/q701/k7xx, hd600/hd650/hd560mk2 dt990pro, dt880 250ohm, dt931, srh1540/srh1440 , denon d7100, d600, )

2. lampa - Feliks Audio Espressivo (sanskrit dac , zasilanie tomanek) - wszystkie wysokoohmowe ( dt 990 600 ohm, dt 880 250 ohm, dt 931, dt 880 600 ohm vintage, hd 560 mk2 ovation, akg k240 600 ohm vintage)

3. touch 5 - MOE , touch 4 - k551 , także prosto z ziemniaka już znakomite, d7100/d600, dt1250, sr60e, no i L2, one z taczki mi się podobały

last but not least

4. ZENek UNO (już z ipod touch4) plus d1100 (>60 godzin grzania) - jest potęga denona, mogę przebaczyć ten bas, który choć mocno się już wygrzał i większość utworów jest prima sort, to w szybkim metalu dalej się rozlewa. Ale np. starego rocka (black sabbath, led zeppelin, the doors, marillion ) to gra z taką potęgą, impaktem, że mnie przekonało i czasem preferuję ten masaż basowy, nad bardziej umiarkowany w wykonaniu espressivo z dt990 600 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS&ROM SecondLife&voodoo sound&Apollo Player&DSP Manager+FiiO E07K jako Amp+FA Eterna Pro w żadnym połączeniu nie ma takich czarów,dzieje się magia,natomiast bezpośrednio z SGS czy też Andessa jako DAC nie idzie ich słuchać,budyń w uszach.

Dzieki za info o tym ROM-ie, poki co jest swietny :). Jednak stary SGS jest niesmiertelny, caly czas zaskakuje, czasami in minus, ale tragedii nie ma :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tu już pewnie wpisywałem, nie pamiętam, com pisał, dziś piszę tak - przekrojowo:

 

1. tranzystor: rapture amp ( dac magic100 z zasilaniem Mikolaja 612) - plus wszystkie klasowe dynamiki jakie miałem w chałupie (k701/q701/k7xx, hd600/hd650/hd560mk2 dt990pro, dt880 250ohm, dt931, srh1540/srh1440 , denon d7100, d600, )

2. lampa - Feliks Audio Espressivo (sanskrit dac , zasilanie tomanek) - wszystkie wysokoohmowe ( dt 990 600 ohm, dt 880 250 ohm, dt 931, dt 880 600 ohm vintage, hd 560 mk2 ovation, akg k240 600 ohm vintage)

3. touch 5 - MOE , touch 4 - k551 , także prosto z ziemniaka już znakomite, d7100/d600, dt1250, sr60e, no i L2, one z taczki mi się podobały

last but not least

4. ZENek UNO (już z ipod touch4) plus d1100 (>60 godzin grzania) - jest potęga denona, mogę przebaczyć ten bas, który choć mocno się już wygrzał i większość utworów jest prima sort, to w szybkim metalu dalej się rozlewa. Ale np. starego rocka (black sabbath, led zeppelin, the doors, marillion ) to gra z taką potęgą, impaktem, że mnie przekonało i czasem preferuję ten masaż basowy, nad bardziej umiarkowany w wykonaniu espressivo z dt990 600 ohm.

Jesteś jedynie przykładem tego, czego nie rozumiem, a działo się tutaj wielokrotnie, więc nie denerwuj się, to nic osobistego.

 

Temat nazywa się „najlepsze synergie, jakie słyszeliście”, najlepsze czyli jedno najlepsze zestawienie. A Ty wypisałeś co najmniej kilkanaście fajnych połączeń. Przecież nie o to chodziło chyba w tym temacie... naprawdę nie jesteś w stanie wypisać jednego wyróżniającego się? Jeśli nie, to może po prostu nie pisz tutaj, bo nie trafiłeś na rewelacyjne połączenie na dodatek trafiające w Twój gust?

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech będą dwa albo nawet trzy, które na przestrzeni lat naprawdę się wyróżniały. Nie widzicie jednak różnicy między dwoma, a dwudziestoma? Wtedy one stają się nie najlepsze, ale... po prostu dobre i tyle. Właściwie można nawet powiedzieć, że sprzęty nie grają ze sobą źle, a jako że to klasowy zestaw, dźwięk wychodzi zacny... a chyba nie o to chodziło.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tych najlepszych to chyba mamy króliczy temat, każdy goni swój dzwięk aż znajdzie.

A tu są tylko synergie, najlepsze pod jakimś względem.

 

Np moja imod + amp+ sr80 wręcz fenomenalna bezpośredniość w tej klasie cenie to nazwał bym 0 kocyka, ale ogólnie to im daleko do elektrostatów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do dobra na przestrzeni lat najlepiej zagrały mi 3 pierwsze połączenia, bo nie miałem porównania :D

 

Potem już tylko dźwięk się zmieniał, grał lepszą, słabszą jakością, a przyjemność zależała, od wygody, nastroju i odpowiedniej muzyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności