Skocz do zawartości

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Zip faktycznie gra jak Plus, to w połączeniu z Phonakami mamy całkiem nudne zestawienie. Audeo grają wtedy jakby im się nie chciało i dopiero podpięcie wzmacniacza je ożywia.

Ale odkąd mam Cube C60, to dopiero poczułem co te słuchawki potrafią. O niebo lepiej to wypada niż Clip+ razem z E6.

 

Clip+ ma chyba ogólną tendencję do takiego "niechcemisię" dźwięku. Zauważyłem to dopiero jak wpiąłem właśnie E6, który działa jak przysłowiowy kop w d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja tam ostatnio stwierdziłem że idealną synergie jak dla mnie tworzą:

iMod 5,5G CF 32GB ROCKbox 3.12Fatso + iBasso T4 + LODForza DHC Nucleotide z Shure Se530Forza DHC Nucleotide-Shure Olives

ORAZ

iPod Touch 4G 6.1.2 64GB EvasiOn JB z PHONAK Audeo PFE022Grey Filter-Comply P



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś od siebie: Nokia 808 PureView + Fiio E17 + AKG K550 :D

Moim zdaniem świetne zestawienie.

W sumie kupując tę Nokię nie zwracałem na jej walory audio, dopiero zaczynając słuchać na niej muzyki - stwierdzam, iż

to najlepszy grający telefon oraz "łyka" nie jednego pełnoprawnego odtwarzacza mp3.

Np. taki Touch 4g (na moje ucho) jest gorszy od Nokii.

I na prawdę, świetnie się zgrywa z K550. Fiio jest jako AMP - można troszkę głośniej muzyki posłuchać i troszkę dodać basu :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ z ADDIEM - całkiem zaskakujące połączenie, ale świetne brzmienie. Bardzo przestrzennie, dynamicznie, cieplutko i miękko - niezła szczegółowość. Dla wielu może być jednak za mało góry - jest złagodzona.

 

Sennheiser HD600 na O2 i ODAC - sprzęt jakby pod siebie stworzony. Bardzo muzykalnie i jednocześnie neutralnie. Niesamowita trójwymiarowa scena dźwiękowa, mnóstwo szczegółów, a jednocześnie łaskawe dla słabych nagrań, lecz klasę pokazują dopiero z dobrymi realizacjami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Sony nwz-s63x/s73x + Sunrise xcape v1 - najbardziej neutralne brzmienie portable jakie słyszałem, spójny dźwięk, wszystko w doskonałych proporcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

SGS3 I9300 + AKG K319. Warto się postarać i poszukać tych pchełek na rynku jak się ma i9300. Kupiłem trochę w ciemno i zostałem wgnieciony w ziemię :D. Nie wierzyłem że pchełki mogą tak grać.
Góra jest charakterem zbliżona do najwyższych modeli AKG. Oczywiście nie jest to 1:1 góra K701, bo jest to niemożliwe, ale charakter bardzo zbliżony. Brzmienie neutralne, trochę "studyjne", bardzo dokładne i rozdzielcze, a przy tym przyjemne w odbiorze. Czego chcieć więcej? Przestrzeni! Jest i przestrzeń w zależności od utworu. Są utwory gdzie źródła pozorne są ewidentnie postawione przed nami, a te słabsze realizacje brzmią bardziej "w głowie". Przestrzeń potrafi oczarować, szczególnie przy dobrych realizacjach typu Pink Floyd czy Dead Can Dance.
Bas ma niezłe zejście, jest krótki i precyzyjny. Świetnie oddaje stopę perkusyjną i potrafi się odnaleźć w elektronice (choć tutaj już brakuje impetu znanego z większych przetworników).

Podsumowując, wkładamy do ucha pchełki a mamy wrażenie obcowania z "dorosłymi" słuchawkami. Jak dla mnie bomba.

Ogólnie polecam, bo zgrywa się to pod wieloma względami lepiej niż SGS3 + CAL.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zachwycają ostatnio dwa połączenia:

iP4 + T70 Beyerdynamica - w sumie tak to połączyłem przez przypadek, docelowo te słuchawki grają u mnie w innym zestawieniu. Jest to dla mnie totalna zaskoczka dlatego zestaw ten został dla mnie zestawem codziennego użytku, ciekawe jak długo :)

 

X3 + K550 - jeśli chodzi o portable to nie słyszałem lepszego dla mnie zgrania dla tych słuchawek, gdyby nie wielkość(muszli) i długość (kabla) K550 byłby ideał. Słuchawki mam lekko zmodowane. Pozbyłem sie tego co zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio miałem okazję poznać słynną synergię AGK z Heedem Canampem - tym razem II. Co prawda nie chodzi o zgranie z K701, a z Q701, ale to się zapewne tyczy Q tak samo jak K. Dziś okazało się także, że Canamp robi bardzo dobrze K551 z DX90 jako źródłem. To był dobry wybór do AKGowania :) Jak ktoś potrzebuje AKG Q701 dopełnić, wypełnić i lekko złagodzić, to Canamp jest rzeczywiście świetnym wyborem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux

Mam klona Canampa i mówiąc szczerze nie podobało mi się granie q701, było zbyt dociążone, żadnej lekkości w fortepianie praktycznie, dźwięk krzykliwy wręcz. Źródłem był cambridge audio dacmagic z wymienionymi kondami, zasileniem i jakiś transport NADa. Wzmak był niewygrzany, słuchane praktycznie godzinę po zlutowaniu, bo tylko wtedy miałem dostęp do słuchawek, ale nie wiem czy zmiana byłaby aż taka. Imo q701 są bardzo wymagające, a najlepsze co może je spotkać to dobra lampa.

Co do DX90 i K550/551 to mam pytanie jak wygląda to zestawienie razem? Tj. k550 podpięte bezpośrednio do dx90.

Edytowane przez Bula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że mam do tych Q701 7N - jak na neutralnych, lżejszych wzmakach 7N się nie sprawdza, to tutaj jest idealnie, bo trochę wygładza i rozjaśnia. Dociążone jest, ale znów bez przesady. Teraz się zastanawiam jak się ma Canamp do Canampa II...

 

K550/K551 z DX90 mają odpowiednie dociążenie dołu, rozdzielczość ekstra, precyzyjna holografia, ale scena nie jest już tak oddalona-szeroka - dla mnie to akurat plus, bo słuchawki mają tendencję do budowania zbyt dużego dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

kontynuując wątek z fanklubu ES (http://forum.mp3store.pl/topic/114900-fanklub-stax-i-sluchawek-es/page-21)

 

Spróbuję jednak zrobić małe zestawienie:

 

Tani zestaw mobilny: Philips SHP9500 + iPod Shuffle 4G Cena maksymalna to 750 pln, ale da się kupić za 450

Mój najlepszy zestaw mobilny: FIIO X5 + FIIO E12 DIY+ Lime Ears LE3SW: 4800, ale jak się człowiek zepnie to w okolicach 4000 się mieści

 

Domowe:

Niezbalansowany: SWS Silicone DAC(ES9018+XMOS) + Cayin HA1A (Lampy PSVANE) + Audeze LCD3: Cena 14000, ale znowu jak się człowiek zakręci, to wykręci

Zbalansowany: SWS Tube DAC (ES9018 + XMOS + 4x ECC81 PSVANE) + SWS Silicone AMP + SWS Nuoroda HP: 17000. (Zestaw zbudowałem dla siebie, więc jasne jest, że podoba mi się najbardziej)

ES: SWS Tube DAC + Stax SRM-007tII + Stax SR-007: 22000

 

Powyższe to tylko moje spojrzenie, moi ulubieńcy, każdemu wolno mieć inne zestawy. Dla mnie to są najlepsze synergie jakie kiedykolwiek słyszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (podkreślam) w dobrych pieniążkach to mój tor zgrywa się znakomicie Stoner UD110v2 + O2 (niedoceniany wzmacniacz dla niezbyt wymagających słuchawek) + DT990Pro - mamy koło 1000zł

 

Lubię jasne detaliczne granie z szybkim, krótkim basem, bez zbędnego wybrzmiewania. W najbliższym czasie pójde jednak sporo dalej z jakością no i niestety ceną...

 

Edit.

 

Z Bifrostem zamiast Stonera zagrało mi to oczywiście lepiej.

 

Najlepsze, co słyszałem to SWS Tube DAC + SWS Silicone AMP + TS-671 - Fatso popraw mnie jeśli był inny amp.

 

Tu miałem efekt WOW!

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności