Skocz do zawartości

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie zachwycam się zestawem:

iAUDIO X5 + v-JAYS

 

... chociaż z iriverkiem e10 też bardzo dobrze grały, bardziej "miękko"

Edytowane przez jupiterpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja właśnie zachwycam się zestawem:

iAUDIO X5 + v-JAYS

 

... chociaż z iriverkiem e10 też bardzo dobrze grały, bardziej "miękko"

 

V-jays... jak dla mnie o dziwo nie grają "najlepiej" o dziwo na T4 (choć też nie jest źle). One potrafią dobrze przenieść nastrój grajka może dlatego tak dobrze grają z wieloma źródłami. X5 pewnie jest dla nich zacnym źródłem ;). W końcu postanowiłem je wygrzać. Od wczoraj się grzeją. :D

 

 

Ze swojej strony dodam kolejne super zestawienie którym się jaram od kilku dni.

samsung z5 > IC-diy@cordial > fiio e6 > htx-7

- przy mniejszej głośności jest detalicznie, niesamowicie delikatnie, ale dźwięk jest jest dalej pełny.

- przy większej głośności słuchawki robią się przebojowe i dyskowe

-> w ten sposób nadają się świetnie to wyrafinowanej i spokojnej muzyki, ale są również świetne w rocku, czy electro.

->> po za tym dźwięk ma bardzo naturalne i subtelne brzmienie, jest dużo szczegółów.

->> jednocześnie jest spora scena i w tym samym czasie jest bezpośredniość i bliskość dźwięku, przejrzyście, ale spójnie i z nasyceniem.

 

Jak na tani zestaw portable to jestem oszołomiony i nie mogę się oderwać. Jakby poprawić fakturę basu, zmniejszyć troszeczkę (minimalnie) ciepło na średnicy i jeszcze bardziej oczyścić górę to byłby w ogóle mój ideał. A tak jest po prostu bardzo, bardzo dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mi się słucha Karmy + UE TF10. Naprawdę fajne połączenie. Imho lepsze, niż TF10+S:flo2 :)

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem:

(...)

 

Antycypuję, że MX7050 + TF10 i Karma+Tf10 byłoby genialne.

Uwierz, jest ^^

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do v-jays świetnie grały z s10. Z resztą może być, co do Touch 4- średnio właśnie do nich pasuje właśnie.

Dlatego sprzedałem V choc w prezentacji ich pomysłu na brzmienie jestem prawie zakochany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do v-jays świetnie grały z s10. Z resztą może być, co do Touch 4- średnio właśnie do nich pasuje właśnie.

Dlatego sprzedałem V choc w prezentacji ich pomysłu na brzmienie jestem prawie zakochany.

 

Dlatego właśnie kupiłem s10 ;)

Zgranie z V fajne ale równie dobrze podobało mi się zgranie s10 z aiaiai tracksami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iriver T9 z AKG K520

Bardzo fajnie się balansuje. Jest ciepło, ale chłodny temperament T9 sprawia że jest to połączenie niemal uniwersalne. Super do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Clip+ + cc51

W sumie warto napisać sprostowanie. Synergia raczej słaba, z perspektywy czasu stwierdzam, że to była chwilowa słabość i podnieta nowym zestawem, niż rzeczywisty zachwyt

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie zestawienie Sony nwz-s345 + aiwa shellz zostało zdetronizowane na rzecz Sony nwz-s63x/s73x. Gra to na poziomie dobrej stacjonarki, na pewno bije mój domowy set Fiio e10 + Superlux HD-681F. Niemniej jednak stare zestawienie nadal jest w czołówce.

 

Sytuacja z clipem+ też się nieco zmieniła. Za sprawą Sennheiserów IE8 mam nowego pretendenta do tytułu najlepszego zestawienia z clipem (pokrętło basu na minimum, odtwarzacz na płasko bez equalizacji). Mimo wszystko nie mogę stwierdzić jednoznacznie, że jest to połączenie lepsze od equalizowanych Sony MDR-Q68lw. Osobiście nie potrafię zdecydować co brzmi lepej, także pozostawiam dwa pierwsze miejsca, wszystko zależy od gustu.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie zestawienie Sony nwz-s345 + aiwa shellz zostało zdetronizowane na rzecz Sony nwz-s63x/s73x. Gra to na poziomie dobrej stacjonarki,

chyba się trochę zagalopowałeś z tą stacjonarką

 

Budżetowej stacjonarki typu fiio e10 i Superluxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak

dla mnie dobra stacjonarka to klocki po 0,5k i kolumny za 1k<

 

Ok, nie sprecyzowałem. Do ww zestawu na pewno nie mają startu. Ale np. Grado sr80i + fiio e10 (bass boost) imo siedziały "na ogonie". Grado miały bardziej realistyczną średnicę (słyszałem sapanie artysty na karku :D) i ogóle ciutkę lepsze wykończenie dźwięku, ale były to różnice kosmetyczne (poza średnicą)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło wspominam V-Jays + Samsung P2, Shure SE530 + iRiver Clix2, iPod Nano6 + Shure SE215 Sony S73x + Philips SHE9900 oraz iPod Video + ATH M50. Te sluchawki graly dla mnie najlepiej wlasnie na tych odtwarzaczach :) Najciekawsza scena (do okola glowy, szeroko i wglab) byla w Sonym z Philipsami. Srednica czarowala na 530 z Clixem, V-Jaysy z P2 byly bardzo..muzykalne i nieangazujace, a M50 z Video dawaly najbardziej klimatyczne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza scena (do okola glowy, szeroko i wglab) byla w Sonym z Philipsami

 

Z tego co zauważyłem ten Sony w ogóle świetnie się zgrywa z większością sprzętu jaki przechodzi mi przez ręce i zawsze potrafi wyciągnąć ze słuchawek piękną scenę. Aż się zdziwiłem jak podpiąłem do niego Sunrise sw-xcape. Na clipie było lekko karykaturalnie, a tutaj bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza scena (do okola glowy, szeroko i wglab) byla w Sonym z Philipsami

 

Z tego co zauważyłem ten Sony w ogóle świetnie się zgrywa z większością sprzętu jaki przechodzi mi przez ręce i zawsze potrafi wyciągnąć ze słuchawek piękną scenę. Aż się zdziwiłem jak podpiąłem do niego Sunrise sw-xcape. Na clipie było lekko karykaturalnie, a tutaj bardzo przyjemnie.

 

Nie zapominaj od kogo tego Sony'ego masz :P Bardzo ładnie grał mi również Ultrasone HIFI450. Miał fenomenalny eq oraz był bardzo dobrze wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności