Skocz do zawartości

U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak go usunąc w medadżerze urządzeń (co to właściwie jest)?

 

Jak masz win xp to klikasz prawym myszem;] na moj komputer>wlasciwosci>sprzet>menedzer urzadzen>klikasz na T10 powinien byc z wykrzyknikiem czy na zolto,klikasz i dajesz odinstaluj.

Potem wkladasz T10 do usb z tylu.Pewnie wystarczy podpiac odrazu z tylu ale wolalem najpierw go usunac.Pozdro.

 

 

Kocham Cię, DZIAŁA!!!!!! :D:D:D:D:D

Teraz musze zmienić MTP na UMS. Jak to zrobić, wiem, że jest już o tym kilka tematów, ale Updater tylko uaktualnia firmware, nie zmienia MTP na UMS.

yuhgyuhuhvy1.png

 

Mam jeszcze jedno pytanie: Dlaczego nie mogę zrobić "bezpiecznego usuwania sprzętu"? W moim poprzednim odtwarzaczu nie było z tym problemów.

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

że w windowsie można załączyć "zapis z opóźnieniem"?:)

 

polega to na tym, że na urządzenie UMS (albo jak kto woli MSC) dane są tak naprawdę zapisywane nie "odrazu" tylko dopiero podczas odłączania (któro trwa odpowiednio dłużej), po kliknięciu na "bezpiecznie odłącz"... a to dlatego, że niektóre urządzenia USB są baaardzo wolne i zamiast czekać po każdym skopiowanym pliku, można czekać "raz a dobrze" ;]

 

co się może stać? odłączysz odtwarzacz... i będąc w pociągu nad morze stwierdzisz że masz połowę plików które chciałeś mieć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zgodnie w wszelkimi instrukcjami przerobiłem mojego T10 MTP na UMS. Działa... to najważniejsze. Ale interesują mnie nast rzeczy:

1. po przekonwertowaniu programik do firmware nie wykrywa urządzenia. Wyrzuca jedynie komunikat, ze nie moze obsługiwać tego urządzenia. Za drugim razem (z oporem - ten sam komunikat kilka razy) wykrywa T10 (nie wyswietla mtp czy ums). Gdzy daje polecenie aktualizacji, program informuje mnie o problemie z nawiązaniem połaczenia internetowego. Czy mam sie tym przejmować? Czy to cos poważnego?

2. W ustawieniach urządzenia znukneła opcja aktalizacji firmware? Czy to normalne w UMS?

3. Przy zupełnym wyciszeniu w słuchawkach szłyszę delikatny szum. Czy to normalne?

Z góry dzieki z pomoc...

 

Mam identyczna sytuacje ale mnie 3 puntk nie dotyczy nie mam żadnych szumów, ponawiam post ponieważ nikt nie odpowiedział na te pytania, Prosze o odpowiedz co jest grane i czy to normalne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 15 w tym topicu:

Please check your network connection"

Nie może się połączyć z internetem O_o ?

 

Po 4 godzinach prób oświeciło mnie cool.gif .

 

Trzeba było zmienić DNS w ustawieniach sieciowych

(moje miejsca sieciowe -> Wyświetl połączenia sieciowe -> dwuklik na nasze połączenie

-> właściwości -> zakładka ogólne -> Protokół internetowy TCP/IP (dwuklik)

-> uźyj nastepujących adresów DNS -> wpisujemy tam nowy adres DNS)

 

w moim przypadku stary DNS 193.110.121.20 zmieniłem na 194.204.152.34

(na starym DNS stronki www chodziły)

 

Zobacz czy to jest twoim problemem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj sie konwersji na UMS mój post dotyczy rzczy które NIE sa żadnym utrudnieniem czy nie dogodnością ale tylko mnie martwia czy to jest normalne. Wiec bez obaw zmieniaj na UMS jest to o wiele wygodniejesze i co do tych szumów ja ich nie mam może patalot rzeczywiście ma szumy sprawdzałem na stadardowych słuchawkach od irivera i na moich nowiutkich Koss Porta Pro. NO STRESS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ice-breaker: Witam. Na forum jestem nowy, ale juz sporo ze swoim iRiverkiem T10 przeszedlem i zapewniam Cie ice-breaker, że zniknięcie opcji "Update F/W" w sofcie 1.70 UMS jest normalne i nie jest zadnym utrudnieniem, ponieważ gdy wrzucisz na playerka plik T10.hex(plik z firmwarem) to po odłączeniu od USB i resecie playerka firmware zacznie sie sam aktualizować :) więc nie jest to zaden błąd, utrudnienie, czy jakakolwiek inna usterka tylko normalny objaw :) więc spokojnie, wszystko jest ok ! :)

 

@vetoh: Nie przejmuj sie, konwersja na UMS jest w 100% bezpieczna jesli robisz to na pełnej baterii i przypadkiem nie wyłączysz/upuścisz/badź nie zrobisz czegokolwiek co spowoduje wyłączenie playera. Co do jakichkolwiek zmian po update firmwaru to mozesz odczuć poprawe działania SRS WOW(jesli miales firmware w wersji niższej niż 1.60), możliwość wrzucania piosenek na kazdym komputerze ale napewno nie jakis szum w słuchawkach, czy inne pogorszenia jakości dzwięku czy to obsługi :) Nie ma sie czego bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

najpierw w odtwarzaczu zrób tak, znajdź menu: Settings -> Advanced i zrób "format" oraz "revert default settings" (albo coś co brzmi podobnie ;] )

 

teraz odpal iriver firmware updatera i wszystko będzie OK :) jak nie będzie, to zanim spróbujesz ponownie "MTP <-> UMS", wpierw wybierz "dalej" (tak jakby do uaktualnienia) i wybierz "revert" albo coś co brzmi podobnie ;]

 

teraz "MTP <-> UMS" musi się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz odpal iriver firmware updatera i wszystko będzie OK :) jak nie będzie, to zanim spróbujesz ponownie "MTP <-> UMS", wpierw wybierz "dalej" (tak jakby do uaktualnienia) i wybierz "revert" albo coś co brzmi podobnie ;]

 

teraz "MTP <-> UMS" musi się udać :)

 

 

dzięki, właśnie to pomogło :) jesteś moim idolem :D tylko mam jeszcze pytanie, czy teraz po formacie zawsze będę miał ums czy (on tylko czyści "mp3") czy musze to całe oprogramowanie od nowa wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Jestem tu nowy i mam takie pytanko...mianowicie kupiłem dziś iriver t10 przywieziony z usa z radiem...i tu moje pytanie czy jak będę zmieniał z mpt na ums czy nie strace radia...czy jest możliwość w jakiś sposób usunąć radio..może to pytanie wyda sie wam banalne ale ja jestem kompletnei zielnoy w tym....z góry dzięki za odpowiedź :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam chyba powazny problem z moim T10. Jest to wersja 512MB z radiem. Oczywiscie sprzet byl oryginalnie MTP i nie dalem rady odpalic go na swoim Windowsie 98, no trudno pomyslalem i chodzilem do znajomego z Win XP (co ciekawe, u drugiego z tym samym systemem odtwarzacz nie chcial chodzic o_O i tak, instalowalem wszystko z plyty). No, ale natrafilem na info o firmware upgrader'ze ktory ma mozliwosc zmiany MTP<->UMS. Poszedlem wiec do kumpla, specjalnie wzialem nowa baterie aby nic mi nie padlo. Zmiana przeszla gladko, ale... tu sie pojawia problem. Od teraz odtwarzacz nie chce dzialac ani pod Win XP (jako urzadzenie USB!) ani pod Win98. Sciagnalem jakies sterowniki UMS dla Win98 i podczas instalacji (Win98) komputer wypisuje i przypisuje plik do odtwarzacza. Jeno podczas instalacji prosi jeszcze o jakis plik "secums.sys" ktory podobno powinien byc u mnie w folderze Windows/System32/Drivers. Oczywiscie go tam nie ma o_O No i zglupialem. Na odtwarzaczu po zmianie nie ma zadnej muzyki, nie da sie go nigdzie podlaczyc po wszedzie potrzebuje tego cholernego pliku secums.sys... Jak narazie moj T10 to kawalek bezuzytecznego plastiku.

 

Da sie go jakos "zreanimowac"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem tu nowy i mam takie pytanko...mianowicie kupiłem dziś iriver t10 przywieziony z usa z radiem...i tu moje pytanie czy jak będę zmieniał z mpt na ums czy nie strace radia...czy jest możliwość w jakiś sposób usunąć radio..może to pytanie wyda sie wam banalne ale ja jestem kompletnei zielnoy w tym....z góry dzięki za odpowiedź :) pozdrawiam :)

Nie stracisz radia, tylko lepiej wgraj firmware amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko, jestem nowym użytkownikiem forum, lecz nie nowym iRiver`owiczem

Pewnie będę się powtarzał, z poradami, odnośnie zmiany softu za pomocą iRiverfirmwareupdater1.50,

ale sądzę, że przyda się instrukcja krok po kroku, tym, co zakupili niedawno iRivera i boją się zrobić upgrade softu, czy to ręcznie czy to za pomocą w/w programu.

Mam model T10 512 EU bez radia i na jego przykładzie podam jak zrobić "renowację" firmware.

Zakładam, że część użytkowników ma swoje iRivery takie, jakie zakupiła w sklepie, czyli ze starym firmware (pewnie1.23, albo coś koło tego) , więc "renowację" przeprowadzimy w dwóch etapach:

I etap - zmiana firmware 1.2x na 1.70 lub 1.70P(PURE dla odtwarzaczy bez radia) obie wersje firware pozostaną w formacie MTP

II etap - zmiana formatu z MTP na UMS, (dopiero z nowszym softem można zamienić MTP na UMS)

 

I etap

1. ściągnij program http://www.iriver.com/html/support/download/sudw_list.asp , wybierając swój model z listy.

2. Uruchom program.

3. Gdy się uruchomi wciśnij NEXT

4. Podłącz odtwarzacz do USB, i koniecznie włącz w nim POWER

5. Na odtwarzaczu pojawi się napis "USB Connect"

6. Program wykryje Twój model odtwarzacza i wersję firmware, oraz pokaże, na jaką chce zmienić (1.70)

7. Użyj przycisku "Recovery", w odróżnieniu do "Update", ta funkcja kasuje stary firmware i instaluje nowy.

8. Poczekaj, aż się skopiuje(widać na pasku 100% i program napisze, że trzeba odłączyć odtwarzacz)

9. Wciśnij "Finish"

10. Odłącz odtwarzacz od USB, jeśli jest w Windows na Trayu(prawy, dolny róg) Bezpieczne usuwanie sprzętu, to skorzystaj z tej opcji i dopiero odłącz odtwarzacz.

11. Włącz odtwarzacz.

12. Odtwarzacz spyta czy chcesz uaktualnić firmware, zaznacz "YES"

13. Teraz pojawi się napis, żeby nie ruszać odtwarzacza, w czasie zmiany oprogramowania, (może się pojawić po ponownym włączeniu) to taki obrazek ze strzałkami do góry ;)

14. Trzeba poczekać kilka minut, aż się odtwarzacz upora z tym.

15. Po włączeniu jest już nowy firmware, dalej działający w systemie MTP

16. Sprawdź w Settings/Advanced/System Info, powinno być 1.70 lub 1.70P

 

Teraz małe wyjaśnienie dla tych, którzy nie wiedzą, po co się zmienia MTP na UMS

Jak masz nowy odtwarzacz iRiver, to nie zgrasz piosenek do niego inaczej, niż przez WindowsMediaPlayer10,

za pomocą synchronizacji tego programu z twoim odtwarzaczem. Dużo zabawy z tym, tworzenie list, sodawanie do synchronizacji, można się pomotać, a na koniec jak uruchomisz odtwarzacz, to i tak nic nie jest poukładane tak jak byś chciał(można to zrobić, ale nie każdy potrafi i nie każdemu się chce). I to jest wada systemu MTP.

Po zmianie systemy z MTP na UMS, komputer widzi odtwarzacz jako dodatkowy dysk wymienny, na który zgrywasz utwory jakbyś kopiował do innego folderu. Możesz kopiować także całe foldery z utworami, a odtwarzacz pokaże ci wszystko tak jak chcesz.

I tyle, po prostu trzeba wiedzieć, nie wnikając w szczegóły.

 

II etap - zamiana systemu MTB na UMS

1. Uruchom program (ten, co poprzednio)

2. Podłącz odtwarzacz do portu USB

3. Program wykryje twój model odtwarzacza oraz firmware(teraz już nowa wersja 1.70, w konsekwencji kroku I)

4. Jeśli poprzedni punkt był spełniony(nowa wersja firmware) to pojawi się w prawym, dolnym rogu okna programu, dodatkowy przycisk MTP<->UMS

5. Wciśnij go, zacznie się wymiana firmware.

6. Po zakończeniu wciśnij finish

7. Wykorzystaj funkcję Bezpieczne Usuwanie Sprzętu (prawo, dół Windowsa, na trayu)!!!!!!!!

8. Odłącz odtwarzacz od USB

9. Włącz odtwarzacz

10. Potwierdź zmianę firmware (YES)

11. Poczekaj aż się zaktualizuje.

12. Teraz możesz używać swojego iRivera jako wymiennego dysku i cieszyć się nim bez ograniczeń.

13. Pamiętaj o Bezpiecznym Usuwaniu Sprzętu

 

Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie pomoże ta prosta instrukcja.

Dołączę ją jako plik textowy.

Pozdrawiam Mayky Pranxter www.bpv.superhost.pl

instrukcjaMTP_UMS.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bardzo dokładna i czytelna instrukcja. Jedno pytanie. Co z gwarancją??

Przecież to jest oficjalny >updater - konwerter MTP-UMS < ze strony pomocy technicznej

Irivera . :D

 

Jego użycie jest wprost rekomendowane przez firmę - o żadnej utracie gwarancji nie może

więc być mowy ( chyba że będzie próbował przerobić za pomocą updatera

swojego T 10 na U 10 czy T 20 - to nie może się dobrze skonczyć ;):D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zassałem iriver firmware updater który umozliwia zmiane MTP na UMS :)

 

Trzeba bedzie chyba otworzyc na nowo TEN temat

 

LInk do strony z Programem :)

 

Na koniec jeszcze fotka :)

 

[edit] Instrukcja krok po kroku dzięki Mayky_Pranxter znajduje sie TUTAJ

 

Witam. Problem mianowicie probowalem przekonwertowac u10 1gb.Proces zatrzymuje sie na drugim etapie tzn nie moge kliknac drugiego "next".Od tego momenty komp nie widzi mojego odtwarzacza, po czym na playerze pojawia sie komunikat "tak wylącz" ale wylaczyc sie nie da:(No i teraz pytanko:dlaczego nie moge wogole zaczac konwersji skoro wszystko powinno przejsc bez problemu i dlaczego komp go od tego monentu nie widzi...Prosze o rade bo juz trace nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, a ja mam problem juz na samym początku, ponieważ w momencie Recovery (pkt 8.) pojawia mi sie taki oto napis:

Cannot copy the upgrade files.

Klikam OK, dochodzi do 100%, po drodze pojawia sie ten sam komunikat jeszcze raz, po czym w rezultacie nic nie zostaje zainstalowane.

 

Mam T10 1gb, XP i SP2 (wczoraj formatowany :/).

 

Jest możliwość, że coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności