Skocz do zawartości

U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KHRoN właśnie nie ma ;-) to że ums/mtp nie widać puki samego firmware nie uaktualnie to wiem ;-)

 

Ale w tym problem że się właśnie nie uaktualnia, Firmware Updater w wersji 1.50 ten mam i dwie sztuki T10 na nim poszły a ta T30 w ogóle nie widzi firmwaru który wrzuca updater, po wrzuceniu go przez program odłanczam playera on się wyłancza i włancza i tu powinien zapytać czy chce uaktualnić firware prawda? a to nie następuje.

A plik jak już wspominałem ;-) T30_MTP.HEX siediz sobie w \Media ( ten który updater wrzucił)

obecna wersja firmwaru to 1.22P

Proces updatowania przebiega prawidłowo ściąga sobie plik z neta później kopiuje na playera żadnych błędów mi tu nie wywala na końcu pisze żeby odłączyć player odłanczam resetuje sie i nic tak jakbym go zwyczajnie włączył i wyłączył.

Myśle że troche jaśniej opisałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale o to mi chodzi :)

 

firmware w wersji 1.22 "nie wie", że ma szukać swojego następcy w tym folderze i/lub nie wie co ma zrobić "z jakimś UMS" :) uaktualnij odtwarzacz do wersji 1.71 bodajże (do najnowszej w każdym razie), dopiero firmware nowszy niż 1.70 pozwala na zmianę MTP<->UMS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN ale mi nie o UMSa chodzi tylko o sam upgrade z 1.22 do 1.7 updater go NIE ROBI kumasz ;-) niby wszystko robi każe odłączyć playera ale nie mam pytania czy chce dokonać upgrade nie wspominając już o UMS to wiem że dopiero jak będzie nowszy firmware (robiłem 2 sztuki T10 więc wiem jak to wyglądało ;-))

 

chodzi o to że Firmware Updater nie dokonuje upgradu do 1.7 jak teraz nie zrozumiałeś to chyba screnny porobie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przenosiłem i nic %-) są dwa foldery prawda media i data teraz dokładnie nie pamiętam(robiłem to wczoraj w nocy a dziś playera nie mam w domu) ale do obydwu folderów wrzuciałem ręcznie T30_MTP.HEX który updater wrzucił do media.

Dla tego dziwne mi się to wydaje czemu nie chce go upgredować i pytam o radę znawców tematu, co można z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ strona KHroN'a nadal przejawia agresywność i za cholerę nie wchodzi, mam prośbę: napiszcie tutaj jak przekonwertować mtp na ums. Przepraszam- chciałem zapytać czy aktualizacje firwaru robi się podobnie do MTP<--->UMS ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale o to mi chodzi :)

 

firmware w wersji 1.22 "nie wie", że ma szukać swojego następcy w tym folderze i/lub nie wie co ma zrobić "z jakimś UMS" :) uaktualnij odtwarzacz do wersji 1.71 bodajże (do najnowszej w każdym razie), dopiero firmware nowszy niż 1.70 pozwala na zmianę MTP<->UMS...

zrobilem tak jak napisałes, czyli zrobilem upgrade do 1.71 i potem klikam na mtp <->ums i next next , pojawia sie ze "downloading to device" i dlugo to trwa i nic sie nie dzieje(z minute) i.. raz wyskakuje error ze sie nie dałoa czasem nic sie nie pojawia tylko jest "odlacz uzadzenie zeby dokonało upgradeu" no i jak odlaczam to przez chwilke pojawia sie ikonka upgrade'owania ale zaraz sie pojawia "error no firmwere" no nie da sie nic zrobic..

 

a co gorsza WMP10 niezbyt dobrze przegrywa te pisonki , tzn pojawiaja sie errory i raz mu sie udaje a innym razem piosnka trzeszczy i skacze..

 

 

btw to jes jestem ten "gość" z tematu dla gosci http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...amp;#entry82413

w koncu sie zarejestrowalem bo widze ze bedzie duzo problemow :/

 

edit: jak juz by mi sie udalo przerobic na ums to czy nadal musze miec na kompie SP2 zeby wykryć plejera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, udana konwersja MTP -> UMS, choć chwilkę zeszło.

 

1. Najpierw update firmware'u do najnowszej wersji MTP [1.23P -> 1.64P]. Dopiero wtedy pojawił się przycisk konwersji.

2. Kliknąłem go i wszystko wskazywało na to, że uaktualniam z firmware'u MTP 1.64P do UMS 1.70P. Okazało się jednak, że odtwarzacz w dalszym ciągu był MTP [przy wyłączaniu pokazywało wtedy "T10 - 1GB US/EU"].

3. Dopiero ponowne użycie przycisku konwersji zaowocowało zmianą na wersję UMS.

 

Mała uwaga: przy pierwszym włączeniu odtwarzacza po aktualizacji firmware'u nie działają zakładki BROWSER i SETTINGS. Zamiast panikować wystarczy wejść w zakładkę MUSIC i już wszystko działa bez zarzutu.

 

Dzięki Wam, drodzy forumowicze za nieocenioną pomoc! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam udaną konwersję T10 z MTP na UMS v1.70 P :D

 

Ściągłem IRiverFirmwareUpdater v1.50

Odpalam IRiverFirmwareUpdater.exe

Klikam NEXT.

Podłączam mojego grajka.

 

Dłuższa chwila.

 

"Please check your network connection"

Nie może się połączyć z internetem O_o ?

 

Po 4 godzinach prób oświeciło mnie B) .

 

Trzeba było zmienić DNS w ustawieniach sieciowych

(moje miejsca sieciowe -> Wyświetl połączenia sieciowe -> dwuklik na nasze połączenie

-> właściwości -> zakładka ogólne -> Protokół internetowy TCP/IP (dwuklik)

-> uźyj nastepujących adresów DNS -> wpisujemy tam nowy adres DNS)

 

w moim przypadku stary DNS 193.110.121.20 zmieniłem na 194.204.152.34

(na starym DNS stronki www chodziły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Zgodnie w wszelkimi instrukcjami przerobiłem mojego T10 MTP na UMS. Działa... to najważniejsze. Ale interesują mnie nast rzeczy:

1. po przekonwertowaniu programik do firmware nie wykrywa urządzenia. Wyrzuca jedynie komunikat, ze nie moze obsługiwać tego urządzenia. Za drugim razem (z oporem - ten sam komunikat kilka razy) wykrywa T10 (nie wyswietla mtp czy ums). Gdzy daje polecenie aktualizacji, program informuje mnie o problemie z nawiązaniem połaczenia internetowego. Czy mam sie tym przejmować? Czy to cos poważnego?

2. W ustawieniach urządzenia znukneła opcja aktalizacji firmware? Czy to normalne w UMS?

3. Przy zupełnym wyciszeniu w słuchawkach szłyszę delikatny szum. Czy to normalne?

Z góry dzieki z pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadal problem =(((( i bardzo proszę o pomoc, bo przestudiowałam nieźle to forum i mnie już główka od tego wszystkiego boli =(((

 

gdy już ładnie ściągnęłam, rozpakowałam i chciałąm zainstalować IRiverFirmwareUpdater to nie chciał mi sie pojawić przycisk "next", pomimo, że podłączyłam irivera do komputera =((((

 

beztytuubu5.jpg

 

prosze o pomoc....

 

aha... jeszcze jedno.... mam irivera t10 (1gb) z radiem.. to jest chyba wersja amerykańska... jeszcze raz błagam o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem. Otóż:

 

1. Zaktualizowałem firmware do wersji 1.71 i spoko.

2. Nastepnie zmieniłem wersje z MTP na UMS i tyż spoko.

3. Komputer widzi odtwarzacz jako dysk wymienny (F:) i niby wszystko też jest spoko tyle że:

4. Nie mogę nic skopiować na "eMPe3trójke". Może inaczej, mogę ale dzieją się dziwne rzeczy. Pliki się autentycznie mieszają i na przykład mam w jednym kawałku trzy przeplatające się ... Często wyskakuje jakiś bład ale mimo tego plik i tak jest na odtwarzaczu tyle że czesto "zmiksowany" tak jak to opisałem. Z koleii jeśli z dysku trzeba coś usunąc lub z niego skopiować to wszystko wychodzi super ...

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emdulka,podlacz playera do portu usb z tylu ale najpierw usun go w menedzerze urzadzen.Jak go podlaczylem do usb przedniego to pisalo ze nie mozna prawidlowo zainstalowac sprzetu i wlasnie mi ten programik go nie wykrywal.Podlaczylem z tylu i odrazu zadzialalo.

System:WinXp SP1;]

 

Jabol,moze wez playera i kabelek i zobacz jak sie bedzie miala sprawa u kumpla.Jak u niego bedzie dobrze to moze przyda ci sie format c ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem. Komputer wciąż nie wykrywa odtwarzacza (iRIVER T10 wersja europejska), mimo, że zainstalowałem SP2 i mam nowego Windows Media Playera. Co jest nie tak? Czy ktoś może napisać krok po kroku co mam zrobić?

 

P.S. Ściągnąłem Updatera, ale niestety mam taki sam problem jak emdulka.

 

 

emdulka,podlacz playera do portu usb z tylu ale najpierw usun go w menedzerze urzadzen.Jak go podlaczylem do usb przedniego to pisalo ze nie mozna prawidlowo zainstalowac sprzetu i wlasnie mi ten programik go nie wykrywal.Podlaczylem z tylu i odrazu zadzialalo.

System:WinXp SP1;]

 

 

 

Ale jak go usunąc w medadżerze urządzeń (co to właściwie jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak go usunąc w medadżerze urządzeń (co to właściwie jest)?

 

Jak masz win xp to klikasz prawym myszem;] na moj komputer>wlasciwosci>sprzet>menedzer urzadzen>klikasz na T10 powinien byc z wykrzyknikiem czy na zolto,klikasz i dajesz odinstaluj.

Potem wkladasz T10 do usb z tylu.Pewnie wystarczy podpiac odrazu z tylu ale wolalem najpierw go usunac.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zgodnie w wszelkimi instrukcjami przerobiłem mojego T10 MTP na UMS. Działa... to najważniejsze. Ale interesują mnie nast rzeczy:

1. po przekonwertowaniu programik do firmware nie wykrywa urządzenia. Wyrzuca jedynie komunikat, ze nie moze obsługiwać tego urządzenia. Za drugim razem (z oporem - ten sam komunikat kilka razy) wykrywa T10 (nie wyswietla mtp czy ums). Gdzy daje polecenie aktualizacji, program informuje mnie o problemie z nawiązaniem połaczenia internetowego. Czy mam sie tym przejmować? Czy to cos poważnego?

2. W ustawieniach urządzenia znukneła opcja aktalizacji firmware? Czy to normalne w UMS?

3. Przy zupełnym wyciszeniu w słuchawkach szłyszę delikatny szum. Czy to normalne?

Z góry dzieki z pomoc...

 

 

Mam identyczną sytuację jak kolega i nie wiem czy to normalne. Ktos odpowie ??? Co jest grane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności