Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Ford Mustang w takiej obróbce vintage , nie dało się lepiej go ująć bo sami widzicie jak blisko stały inne auta, może za dużo ulicy dałem liczę na cenne uwagi speców , drugie to takie makro wyschniętej dzikiej róży zrobione kitem z Olka ( 32mm F5.6) plus vintage efekt.

P5270005.jpg

P5260076.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to brakuje mu "marginesów".

Zwłaszcza z lewej strony, gdzie jest ciemne tło, na pierwszy rzut oka wygląda jakby samochód był ucięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert73

Pozwoliłem sobie przekadrować jeszcze raz :)

Napiszę dlaczego, oczywiście w/g mnie :)

Filtr Vintage, więc tnij wszystko co do niego nie pasuje. Złoty podział w kadrowaniu. Jeżeli coś jest zwrócone w kadrze w lewą stronę, to w oglądającym wzbudza niepokój. Staraj się wtedy lewy margines mieć ciut większy. Napisał o tym wyżej Perul. Gdybyś ujął oba pojazdy w szerszym widoku, miałbyś ew zderzenie starego z nowym. Ale to tylko takie moje pomysły. Dużo ciepła jest w tym foto.

Kadr 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce niestety bardziej czerwone niż w PS-ie.

 

dsc06556-edit_1_forum.jpg

 

 

 

Po lewej PS, po prawej przeglądarka. Oglądałem z milion poradników na temat oprofilowywania i zapisywania zdjęć... Dalej kupa, choć nie taka, jak początkowo.

 

przekc582amania.jpg

 

Najciekawsze, że zwykły Paint zapisuje zdjęcia lepiej niż PS...

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej PS, po prawej przeglądarka. Oglądałem z milion poradników na temat oprofilowywania i zapisywania zdjęć... Dalej kupa, choć nie taka, jak początkowo.

 

(...)

 

Najciekawsze, że zwykły Paint zapisuje zdjęcia lepiej niż PS...

 

Ja mam podobny problem, tyle, że jeszcze bardziej wyolbrzymiony, kiedy eksportuję .raw z Lr do Ps w celu dalszej obrobki i następnie próbuję je zapisać z poziomu Ps jako .jpg (zarówno gdy wybieram "Zapisz jako", jak i "Eksportuj".

Sposobem na to jest zamknięcie pliku w Ps (Ps zapisze go jako .tiff) i jego ponowne otwarcie w Lr i wyeksportowanie z Lr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie najlepiej sprawdza się... Print Screen -> Paint. W PS-ie eksport dla internetu (CTRL + ALT + SHIFT + S), nie załączaj profilu, poniżej z listy profil internet sRGB. Ale to nadal nie jest to samo, co być powinno. Wk..... mnie już to Adobe. Nie próbowałem jeszcze sposobu z LR.

Niestety u mnie twój sposób nie działa lepiej niż reszta. :/ Nadal podbija się kontrast.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie foto dziś zrobiłem na festynie w centrum , wkoło pełno mam , dzieci , tatusiów, biegają , włażą w kadr itp. , warunki słabe do kadrowania, mały na tej focie ciekawie się patrzy wg.mnie to najlepsze w tym zdjęciu .

P6120179.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert73

Źle skadrowane. Kadr typu nie wiadomo co się dzieje. Brak ostrości na twarzy dziecka. Ostrość uciekła na daszek czapki i lewą dłoń. Gdyby nie czerwony punkt na jego czapce, to motywem przewodnim byłaby manetka motocykla. Naprawdę warto poczytać trochę o złotych zasadach kadrowania. I nie piszę tego złośliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 300mm , miałem chwilkę na złapanie dzieciaka bo tłok był duży , kucanie ani stawanie obok nie wchodziło w grę, na oryginalne mam ludzi w kadrze po bokach :( Przysłona f5.6 , Af-centralny , kit 40-150 nie jest demonem Af i szybkości na 300mm niestety czasem może spudłować z ostrością :( W sumie mogłem dać w ustawieniach wykrywanie oka bo jest taka opcja , ale czy to ma sens , ktoś używa tej opcji u siebie?

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 300mm , miałem chwilkę na złapanie dzieciaka bo tłok był duży , kucanie ani stawanie obok nie wchodziło w grę, na oryginalne mam ludzi w kadrze po bokach :( Przysłona f5.6 , Af-centralny , kit 40-150 nie jest demonem Af i szybkości na 300mm niestety czasem może spudłować z ostrością :( W sumie mogłem dać w ustawieniach wykrywanie oka bo jest taka opcja , ale czy to ma sens , ktoś używa tej opcji u siebie?

Zdjęcie jest OK.

To, że nie ma na oczach dzieciaka super ostrości, to, że nie znalazły się one na przecięciu linii w mocnym punkcie, nie ma większego znaczenia.

 

Grymas na buzi ściąga wzrok oglądającego, daszek czapeczki skutecznie w tym pomaga, bo zamyka swoją płaszczyzną przestrzeń, a wygięte w łuk plecy, dodatkowo pomagają wzrokowi zawędrować na buzię.

 

Jedyny kamyczek jaki mogę Ci wrzucić to ten : "na oryginalne mam ludzi w kadrze po bokach".

 

Pozdrówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogniskowa 300mm , miałem chwilkę na złapanie dzieciaka bo tłok był duży , kucanie ani stawanie obok nie wchodziło w grę, na oryginalne mam ludzi w kadrze po bokach :( Przysłona f5.6 , Af-centralny , kit 40-150 nie jest demonem Af i szybkości na 300mm niestety czasem może spudłować z ostrością :( W sumie mogłem dać w ustawieniach wykrywanie oka bo jest taka opcja , ale czy to ma sens , ktoś używa tej opcji u siebie?

Zdjęcie jest OK.

To, że nie ma na oczach dzieciaka super ostrości, to, że nie znalazły się one na przecięciu linii w mocnym punkcie, nie ma większego znaczenia.

 

Grymas na buzi ściąga wzrok oglądającego, daszek czapeczki skutecznie w tym pomaga, bo zamyka swoją płaszczyzną przestrzeń, a wygięte w łuk plecy, dodatkowo pomagają wzrokowi zawędrować na buzię.

 

Jedyny kamyczek jaki mogę Ci wrzucić to ten : "na oryginalne mam ludzi w kadrze po bokach".

 

Pozdrówki !

 

Dzięki , ja do tej pory cykałem amatorkę tragiczną :) teraz czytam o trójpodziale i złotym podziale , sporo fot do wywalenia nadal jest , zostaje robienie i nauka , sorki za literówkę z tym oryginałem :) zdjęcie skadrowałem w Lightroomie bez obiektów z brzegów foty , warunki były trudne do zrobienia foty wg reguł , dlatego tak wyszło jak tutaj , co do ostrości na LCD w Olku nie widziałem tego że nie trafiłem minimalnie .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kamyczkiem chodziło o to, że jeśli tylko można to trzeba próbować Dobrze skadrować w czasie robienia zdjęcia, a nie po, w czasie obróbki.

To jest zły nawyk, który rozleniwia i szybko przechodzi w niedbałość kadrowania.

 

Na ulicę to proponuję wyjść n p.ze stałką 35 mm. Zmusza do wchodzenia w interakcję z otoczeniem ( tym żywym w szczególności ) co przekłada się na późniejszą pracę kadru i jego autentyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności