Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi też zwrócił uwagę, że jakby ją przesunać w prawo, to linia wiodąca prowadziłaby prosto do twarzy. No i w sumie mielibyśmy klasyczny kadr z mocnym punktem i przestrzenią przed modelką, a nie za.

nie, to głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saija-jin: W dobrym kierunku zmierzasz.

 

 

Ode mnie:

 

 

Modelka : Aleksandra Głuch
Mejkap : Marcin Kulak
Stylist : Ellie Łazarczyk
Egida: Joanna Kustra
Ciuchy: Adrianna Ostrowska

 

 

 

 

 

 

gallery_56051_783_399510.jpg

 

 

Super styl tylko dla mnie kolor włosów modelki zlewa się z tłem ale to szczegół bo zdjęcie niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś mi też zwrócił uwagę, że jakby ją przesunać w prawo, to linia wiodąca prowadziłaby prosto do twarzy. No i w sumie mielibyśmy klasyczny kadr z mocnym punktem i przestrzenią przed modelką, a nie za.

nie, to głupie.

 

Dlaczego głupie? Również uważam, iż należałoby zmienić kadrowanie i lekko perspektywę. Dodatkowo kolorowe refleksy odwracają uwagę od modelki.

Chyba, że to nie ona miała być motywem przewodnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak prawidłowy kadr, paatos. Nie ma czegoś takiego jak prawidłowe ustawienie modelki, ViPiotr. paatos, większość powie, że drugie, bo trójpodział itepe, ja powiem, że drugie, bo najbardziej widzi misię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy egida w kontekście fotografii? :P Trochę za dużo góry, jak na mój gust, ale nie bardzo da się uciąć ze względu na fryzurę (chyba, żeby ciąć przez głowę, ale w tym wypadku jakoś mi się to nie widzi).

 

Duże mam problemy obróbkowe. Mam też problem ze znalezieniem jakichś zaangażowanych modelek (tj. takich, które chciałyby zainwestować w stylizację). Zastanawiam się, czy nie pojechać do Złodziejewa na warsztaty Beaty Banach. Trochę drogo, a mnie się cały czas marzy FF, ale może bym się czegoś nauczył w temacie obróbki, a i miałbym okazję pofotogragować wystylizowane modelki.

 

Dzisiejsza sesja dwudziestominutowa.

 

dsc07167-edit-2_wariacja-nr-1.jpg

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc07167-edit-2_wariacja-nr-1.jpg

 

no, w końcu znowu znalazłeś fajną dziewczynę.

a to jakieś usprawiedliwienie, że dwudziestominutowa? to trzeba było robić czterdzieści : o

 

gallery_56051_783_399510.jpg

 

fajne kolorki w obróbce.

Edytowane przez Jackzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackzor dzięki.

 

Zdjęcie prosto z puszki, bez obróbki kolorystycznej.

Dodatkowo modelka była tak przygotowana, że bez retuszu również się obyło.

 

I o to chodzi w studio :) jest na wszystko czas i trzeba zrobić jak najwięcej żeby później nie siedzieć godzinami przed monitorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak prawidłowy kadr, paatos. Nie ma czegoś takiego jak prawidłowe ustawienie modelki, ViPiotr. paatos, większość powie, że drugie, bo trójpodział itepe, ja powiem, że drugie, bo najbardziej widzi misię.

No cóż. Dlatego potem mamy tysiące nic nie wnoszących zdjęć nad którymi nawet na chwilę nie chce się zatrzymać wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Zwłaszcza, że w procesach obróbkowych ja akurat mam duże braki.

 

I dobrze to zmusza autora aby robił coraz lepsze zdjęcia a coraz mniej grafiki :D

Wielu którzy obecnie zaczynają mylą to bardzo i zamiast dobrej fotografii to dobra grafika .... ja też mam braki w obróbce i to mnie składnia do pracy przed shotem a nie po i dłubania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trochę za ciasno w tym kadrze i ścięte łokcie. Chociaż dla mnie jak z puchy to dobra robota. Chociaż mi się bardzo podoba stylizacja (fryzura mega !) i sama modelka. Przerabiałem wielokrotnie rudowłose, piegowate modelki. Jest coś w nich niesamowitego.

 

 

Aaaa i coś na dłonie by się przydało. Jakaś biżuteria, bo ewidentnie złożone ręce w ten sposób przyciągają wzrok

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego bardzo fajnie zaświecone. Jak wyglądał setup oświetleniowy? Wygląda trochę jak światło rembrantdowskie.

Ja jeszcze nie miałem okazji fotografować rudej, ale wszystko przede mną. :D

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności