Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze z ostatniej wrzuty już prawie Wajda. :D Tylko modelki musisz poszukać troszkę młodszej. :P Nie bez kozery Wajda mawia, że modelka jest najważniejsza.

Masz szczęście, że Kasia nie zobaczy tego komentarza. :ph34r::P Faktycznie, nastolatką to ona już nie jest ale trzydziestka na karku i te parę zmarszczek dodaje jej specyficznego uroku - imo. Do tego jest jedną z niewielu, znanych mi osób, które potrafią z taką łatwością zagrać subtelne zmiany w mimice. Wszyscy się starzejemy, do cholery ;) co zrobić?

 

@paratykus: Zależy od podejścia do przedmiotu. Swego czasu, o chwile słyszałem, że fotografia ma opowiadać historię. Jedni rozumieli to poprzez fotografię czysto reporterską, inni za przebieranie się i odgrywanie scenek, jeszcze inni kojarzyli to ze "streetem". Ja na przykład mam za przeproszeniem - wyrąbane na historie (nikogo, mam nadzieję nie urażając w tym momencie), dla mnie liczą się doznania estetyczne. Przy czym takie doznania można wyzwolić nie tylko fotografując "gorące dwudziestki" ale też starych ludzi, w których oczach widać ich całe życie - i nie o historie ich życia mi chodzi a głębię spojrzenia, która jest piękna. A mi chodzi o to aby w fotografii dostrzegać piękno.

Edytowane przez PEN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen, w sumie mówimy o tym samym, ale mnie to zajęło jedną linijkę ;)

 

"A mi chodzi o to aby w fotografii dostrzegać piękno."

 

Mnie też, ale jak mam go szukać w portrecie, glamour czy fashion to wybiorę portret, po prostu.

Podobnie zresztą jak w muzyce. Mając do wyboru disco, pop i rocka, wybiorę rocka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry portret ma opowiadać historię o człowieku, a nie przedstawiać jego atrybuty typu gładka skóra czy uroda ;)

 

To zależy w jakim celu robisz portret, dla kogo go robisz i czego poszukujesz w fotografii. Jeżeli fotografujesz z potrzeb estetycznych, to szukasz pięknych obiektów do fotografowania - motyli, kwiatów, ******stych krajobrazów czy pięknych kobiet.

Powiem tak: trenowałem na początku z lampami na bracie, potem była Hiszpanka i efekt jest nie do porównania, a Hiszpanka przecież też nie była jakaś powalająca. :P

 

 

 

Masz szczęście, że Kasia nie zobaczy tego komentarza. :ph34r: :P Faktycznie, nastolatką to ona już nie jest ale trzydziestka na karku i te parę zmarszczek dodaje jej specyficznego uroku - imo. Do tego jest jedną z niewielu, znanych mi osób, które potrafią z taką łatwością zagrać subtelne zmiany w mimice. Wszyscy się starzejemy, do cholery ;) co zrobić?

 

Domyśliłem się, że nie będzie tego czytać. :P Jakby czytała, to bym nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saiya-jin , luzik, oczywiście. Nie trzeba tłumaczyć, Ja swoją przygodę z fotografią zaczynałem ćwierć wieku temu.

 

Porównując to do moich muzycznych wytycznych : 2.Każdy słucha na tym co mu pasuje i tego co lubi.

 

Każdy fotografuje to co mu pasuje w taki sposób jak lubi :)

 

Co do portretu to jednak wybiorę np. taki :

 

http://krzysztof-grabowski.com/index.php/gallery/vietnam-old-babushka-smiles/

 

bo nie ma brzydkich ludzi, są tylko fotograficzni partacze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze z ostatniej wrzuty już prawie Wajda. :D Tylko modelki musisz poszukać troszkę młodszej. :P Nie bez kozery Wajda mawia, że modelka jest najważniejsza.

Masz szczęście, że Kasia nie zobaczy tego komentarza. :ph34r::P Faktycznie, nastolatką to ona już nie jest ale trzydziestka na karku i te parę zmarszczek dodaje jej specyficznego uroku - imo. Do tego jest jedną z niewielu, znanych mi osób, które potrafią z taką łatwością zagrać subtelne zmiany w mimice. Wszyscy się starzejemy, do cholery ;) co zrobić?

 

@paratykus: Zależy od podejścia do przedmiotu. Swego czasu, o chwile słyszałem, że fotografia ma opowiadać historię. Jedni rozumieli to poprzez fotografię czysto reporterską, inni za przebieranie się i odgrywanie scenek, jeszcze inni kojarzyli to ze "streetem". Ja na przykład mam za przeproszeniem - wyrąbane na historie (nikogo, mam nadzieję nie urażając w tym momencie), dla mnie liczą się doznania estetyczne. Przy czym takie doznania można wyzwolić nie tylko fotografując "gorące dwudziestki" ale też starych ludzi, w których oczach widać ich całe życie - i nie o historie ich życia mi chodzi a głębię spojrzenia, która jest piękna. A mi chodzi o to aby w fotografii dostrzegać piękno.

 

Pen - czułem, że takie komentarze mogą być. Kasia to typ kobiety, której młody nie doceni, ale dojrzalszy będzie zachwycony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich zdjeciak Kasia zaciska nienaturalnie usta. Ostatnie dwa, na ktorych o tym zapomniala lub ktos jej zwrocil uwage, niemal poakzuja charakter tej Kobiety w calej okazalosci. Najbardziej podoba mi sie przedostatnie zdjecie. To na ktorym sie delikatnie lekko zawadiacko, usmiecha.

MoBiLnIe BeZ OgOnKoW

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Sam nie wiem. A próbowałeś B&W?

 

 

Ostatnia wrzuta z Kasią, pod tytułem: "Kasia vs Photoshop" lub "PS czyni cuda". Ten sam materiał pierwotny, inna metoda obróbki i inne jej założenia.

IMG_0812.jpg

IMG_0812.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa reporterska ze snootem (kawałek kartonu zwinięty w tubę, działa jak wrota) na boomie tuż nad głową modelki. Do tego octabox z identyczną lampą reporterską od dołu, jakieś pół metra od modelki.

 

Sprzętowo - poczciwy EOS 50D + 85mm 1.8 (tu na przysłonie f/5.6)+ wyzwalacz i 2x lampa yongnuo (YN 560 III).

 

Edyta: Znajomy, któremu pokazywałem to porównanie powiedział, że jest między nimi jakieś 10 lat różnicy. ;)

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka technicznie bardzo spoko, ale cały charakter zdjęcia "poszł w krzaki"

 

 

Dlatego wspomniałem o dwóch różnych założeniach. Pierwsze foto dla zwolenników naturalizmu, drugie dla tych, którzy wolą wyidealizowane buzie, gładkie niczym tyłeczek bobasa. :D

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, prawda, dla każdego coś dobrego.

 

Poniżej moje autka, obróbka zamierzona, charakteryzacja na zaliczonko z charakteryzacji, żona mnie tak urządziła ;)

 

1) świecone prosto, aparat na statywie, 45 stopni z góry disz 40, z drugiej strony 45 od dołu octa 80 z gridem nawprost parasolka 120

2) goła lampa od dołu, aparat na statywie

 

edit: "z głębokiej szuflady" ;)

001.jpg

11.jpg

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności