Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

To jest Helios, ale coś słabo u mnie kręci. :/ Mam też takie, w którym to kręcenie powinno wyjść, a tu nic. Może ta wersja nie kręci (44m-6).

 

Więcej innej modelki jest na fejsie, chociaż nie wiem, czy ma to sens. W studio jedno zdjęcie od drugiego niewiele się różni nawet przy innej obróbce i innym świeceniu, a niestety mieliśmy tylko jedną stylizację, nie zmienialiśmy fryzury etc.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifTatry (540)m.png

 

takie tam z ostatniej wyprawy :)

Przecie to HDR zdjęcie które na pierwszy rzut oka dla niedoswiadczonego robi efekt WOW! Taka cukierkowa kraina nie z tej planety :) Bardzo nie naturalne dlatego ludzie ceniących pasje fotografi raczej unikają takiej obróbki.

 

Nie ukrywając kiedyś też próbowałem HDRów ale tak ładnie mi nie wychodziły :)

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecie to HDR zdjęcie które na pierwszy rzut oka dla niedoswiadczonego robi efekt WOW! Taka cukierkowa kraina nie z tej planety :) Bardzo nie naturalne dlatego ludzie ceniących pasje fotografi raczej unikają takiej obróbki.

 

Nie ukrywając kiedyś też próbowałem HDRów ale tak ładnie mi nie wychodziły :)

 

Nie zgodzę się z tą opinią :) Utarło się że HDR to tylko i wyłącznie jeden sposób "ustawienia suwaczków" podobnie jak każdy zabieg ze zdjęciem wiele osób kwituje zdaniem "fotoszop", nie rozróżniając chociaż czym różni się Lightroom od Photoshopa czy innych podobnie działających programów i co z danym zdjęciem się zrobiło.

Tak więc rodzajów HDR jest wiele i owszem można przekolorować zdjęcie co pozwole sobie zaprezentować ale można również zrobić coś zgoła innego. Niestety żaden aparat z niezależnie jak dużą matrycą nie jest w stanie rozpiętością tonalną tego jak postrzegamy dany "lanszaft" okiem. Po prostu nie daje rady i tyle. Można więc mu pomóc i postarać się odbiorcy zaprezentować dany obraz tak jak się widziało. Do tego dochodzi kwestia monitora itd. Rozdzielczości. To tez ma wpływ na odbiór. Tak więc HDR nie należy się bać ale po prostu wiedzieć że tyle jest modeli obróbki rozpiętością tonalną.

Co do zamieszczonych zdjęc żadne z nich nie prezentuje tego co widziałem w danym miejscu ludzkim okiem a i każdy człowiek inaczej postrzega barwy przez co tu też może być zmyłka.

 

Trzy fotki jakie można uzyskać

 

 

 

 

 

no i finalne zdjęcie

 

 

 

Nie ukrywając kiedyś też próbowałem HDRów ale tak ładnie mi nie wychodziły

 

 

tutaj dużą role odgrywa odpowieni program z sensownymi algorytmami. polecam SNS HDR-Pro :)

 

 

 

Tatry (540)m.png

Default1f.png

Default2f.png

Default3f.png

Edytowane przez aallen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przecie to HDR zdjęcie które na pierwszy rzut oka dla niedoswiadczonego robi efekt WOW! Taka cukierkowa kraina nie z tej planety :) Bardzo nie naturalne dlatego ludzie ceniących pasje fotografi raczej unikają takiej obróbki.

 

Nie ukrywając kiedyś też próbowałem HDRów ale tak ładnie mi nie wychodziły :)

 

Nie zgodzę się z tą opinią :) Utarło się że HDR to tylko i wyłącznie jeden sposób "ustawienia suwaczków" podobnie jak każdy zabieg ze zdjęciem wiele osób kwituje zdaniem "fotoszop", nie rozróżniając chociaż czym różni się Lightroom od Photoshopa czy innych podobnie działających programów i co z danym zdjęciem się zrobiło.

Tak więc rodzajów HDR jest wiele i owszem można przekolorować zdjęcie co pozwole sobie zaprezentować ale można również zrobić coś zgoła innego. Niestety żaden aparat z niezależnie jak dużą matrycą nie jest w stanie rozpiętością tonalną tego jak postrzegamy dany "lanszaft" okiem. Po prostu nie daje rady i tyle. Można więc mu pomóc i postarać się odbiorcy zaprezentować dany obraz tak jak się widziało. Do tego dochodzi kwestia monitora itd. Rozdzielczości. To tez ma wpływ na odbiór. Tak więc HDR nie należy się bać ale po prostu wiedzieć że tyle jest modeli obróbki rozpiętością tonalną.

Co do zamieszczonych zdjęc żadne z nich nie prezentuje tego co widziałem w danym miejscu ludzkim okiem a i każdy człowiek inaczej postrzega barwy przez co tu też może być zmyłka.

 

Trzy fotki jakie można uzyskać

 

attachicon.gifDefault1f.png

attachicon.gifDefault2f.png

attachicon.gifDefault3f.png

 

no i finalne zdjęcie

 

attachicon.gifTatry (540)m.png

 

Nie ukrywając kiedyś też próbowałem HDRów ale tak ładnie mi nie wychodziły

 

 

tutaj dużą role odgrywa odpowieni program z sensownymi algorytmami. polecam SNS HDR-Pro :)

 

 

 

 

 

Tylko, że to już jest w zasadzie efekt komputerowy, a nie efekt fotograficzny. Rozmawiamy więc o grafice, nie o zdjęciu.

 

Ja jestem pstrykacz starej, tj. jeszcze analogowej, daty - i zawsze się w takich sytuacjach pytam zadowolonych z siebie autorów: umiałbyś zrobić takie zdjęcie bez obróbki programowej w komputerze?

 

Owszem, matryca nie daje rady przy takim kontraście, ale przecież kontrast można wyrównać w trakcie robienia zdjęcia. Generalnie zmienił się tylko sposób utrwalania obrazu, a nie sposób jego tworzenia. Oczywiście wiem, kiedyś też się maskowało itd. ale to nie były aż takie ingerencje. Wydaje mi się, że znajomość warsztatu nadal powinna być aktualna.

 

No to jak Panowie: zrobilibyście takie zdjęcia bez ps`a? :)

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to jak Panowie: zrobilibyście takie zdjęcia bez ps`a?"

 

Westberg, ja zrobiłbym bez problemu, bo taką właśnie fotografię preferuję.

 

Zresztą, dawno, dawno temu kiedy po świecie biegały mamuty, a ludzkość zachłysnęła się nową technologią pod tytułem HDR i różne tego typu "produkcje" zaczęły zalewać portale internetowe, założyłem na jednym z portali fotograficznych klub krajobrazu rzeczywistego, w skrócie Klub-KR.

 

Jego założenia ( w skrócie) były takie : zachęcić ludzi do robienia zdjęć pejzażowych wykorzystując Dobre, Optymalne
(wyczekane) warunki zastane, kadrować aparatem, nie ciąć i nie szprycować PSem.Posługiwać się filtrami połówkowymi, nie HDR-em

 

Zresztą przyświecała mi wtedy pewna zasada ( którą stosuję do dzisiaj ) :

 

"Napierw warsztat, potem PieS.Jak zaczniesz od PSa to możesz zostać niezłym kynologiem, ale nie fotografem"

 

Przy czym - nie mam nic do PSa - to po prostu ciemnia, z tym, że cyfrowa.

Nie mam też nic do HDR - ale najbardziej kręci mnie taki, który mnie sprytnie oszuka czyli nie będzie "przerysowany", a ładnie zasymuluje rzeczywistość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze ! jej czekoladowe oczy i włosy, rysy baaardzo fajne! obróbką psujesz naturę a nie ją poprawiasz ...

A skąd wiesz, jak to wyglądało bez obróbki, skoro nie wrzucałem takiego zdjęcia? :) Nie chcę nawet nic mówić o tym, że obróbka zachodzi już w czasie naciskania spustu migawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą puszka i szkielkiem ie da się zrobić takiego zdjęcia.

Da się. Pod warunkiem, że będziesz w konkretnym miejscu o właściwej porze i na obiektyw założysz filtr połówkowy, ale jak wyczekasz odpowiednią porę to i bez filtra coś wyjdzie.

A na takiej velvii to zdjęcie będzie nawet bardziej "kolorowsze" ;)

Zresztą, co to znaczy : nie da się ? Nie było komputerów, programów graficznych, a zdjęcia powstawały wcale nie gorsze niż teraz.

 

"Rasowa" Fotografia krajobrazowa wymaga cierpliwości, czasu i pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok jak rozswietlisz miejsca zacienione te które w naturze są naprawdę w cieniu" - nie będę ich rozświetlał.

Skoro w naturze są zacienione to tak zrobię zdjęcie żeby wyglądało naturalnie.

 

Na tym polega robienie zdjęć zgodnych z rzeczywistością ;)

 

Przy czym ja się wcale nie upieram jeśli chodzi o wyższość świąt wielkanocnych nad bożonarodzeniowymi.

Każdy robi jak lubi i jak mu pasuje.

 

Przez analogię do Muzyki : to mniej więcej jak w naszych dążeniach do uzyskania analogowego brzmienia.

Ktoś inny woli tranzystor. No i dobrze.

 

Fotografia : ktoś woli zdjęcia, ktoś inny "grafiki" na podstawie zrobionych zdjęć.

Wolna wola, luuuz, pax vobiscum itd :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Ok jak rozswietlisz miejsca zacienione te które w naturze są naprawdę w cieniu" - nie będę ich rozświetlał.

Skoro w naturze są zacienione to tak zrobię zdjęcie żeby wyglądało naturalnie.

 

Na tym polega robienie zdjęć zgodnych z rzeczywistością ;)

No ok tylko mówimy o typowych HDRach a nie o zdjęciach normalnych. To co kto lubi to sprawa drugorzędna :)

Jak już się tu wypowiadam to już coś pokaże, mój maluch jakieś 3 lata temu :)

6f2ced85ea7b959d716c5fea520bda72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że to już jest w zasadzie efekt komputerowy, a nie efekt fotograficzny. Rozmawiamy więc o grafice, nie o zdjęciu.

 

absolutnie :) Początki techniki która jako dziadek nawiązywała do HDR dzisiejszego było nakładaniem kilku negatywów na siebie i robienie w ciemni tego co obecnie robimy cyfrowo

 

 

 

Ja jestem pstrykacz starej, tj. jeszcze analogowej, daty - i zawsze się w takich sytuacjach pytam zadowolonych z siebie autorów: umiałbyś zrobić takie zdjęcie bez obróbki programowej w komputerze?

 

HDR ? Sam nie ale gdybym znalazł fachowca zajmującego się stricte tym to pewnie tak.

Ponaddto obróbka analogowa to też obróbka :)

 

 

Da się. Pod warunkiem, że będziesz w konkretnym miejscu o właściwej porze i na obiektyw założysz filtr połówkowy, ale jak wyczekasz odpowiednią porę to i bez filtra coś wyjdzie.

A na takiej velvii to zdjęcie będzie nawet bardziej "kolorowsze" ;)

Zresztą, co to znaczy : nie da się ? Nie było komputerów, programów graficznych, a zdjęcia powstawały wcale nie gorsze niż teraz.

"Rasowa" Fotografia krajobrazowa wymaga cierpliwości, czasu i pokory.

 

Jest to jedna z możliwości robienia zdjęć. Pomysłu na nie i przekazania tego co się chce przekazać. Osobiście lubie takie zdjęcia i cieszy mnie to że ile ludzi tyle "zdań" bo oglądając kolejne zdjęcie Morskiego Oka wykonane "jedyną słuszną" techniką prowadziłoby do znudzenia takim rodzajem fotografii. Piękne jest to i jestem przekonany że dając w jednym momencie 5 fotografów, każdego z inną ideą w danym miejscu uzyskalibyśmy niesamowitej jakości fotografie i spojrzenie na zadany nam przez "przyrode" temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności