Skocz do zawartości

Komputery


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy FHD też już jest nieźle. Sam teraz siedzę na matrycy PLS FHD na 15 calach. Poszukaj po prostu czegoś z dobrym FHD, ewentualnie QHD. A zaoszczędzoną kasę wydaj albo na dobry monitor, albo na inny cel przeznaczony na siostrę/rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem okazję bawić się Dell'em (nie pamiętam modelu) na 17" ekranie 4k i wtedy jeszcze i7 5XXX (wersja testowa) i powiem szczerze, że trochę przerost formy nad treścią. Jeżeli nie będą to jakieś profesjonalne zastosowania typu grafika, czy użytkowanie jakichkolwiek materiałów w rozdziałce powyżej FHD, to IMO lepiej zostać przy FHD. Z tego co pamiętam, żeby dawało się wtedy korzystać ze sprzętu, trzeba było ustawić powiększenie w Windows na 400%, a i tak wszystko było malutkie.

Ale mówię TAK dla Della :) Nie wiem jak teraz, ale te serie które miałem okazję podotykać na prezentacji pokazującej modele wchodzące w Q1 2015, były po prostu kapitalne. Jakość wykonania bezkonkurencyjna, a z tego co wiem, mieli dać w kolejnych wersjach możliwość podłączenia dodatkowej karty graficznej przez specjalne złącze, poza już zapewnioną możliwością samodzielnej wymiany HDD, RAMu i modułu Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę 4K UHD to jest mało istotny szczegół i w żadnym wypadku nie kieruję się tym kryterium. Akurat ten Dell jest świetnie wykonany, ramka wokół monitora prawie niezauważalna, do tego świetna jakość monitora, przyzwoite wbudowane głośniki, no i wielkość 15" modelu praktycznie pokrywa się z 13" modelami innych marek. W tym momencie to jeden z niewielu "windowsowych" lapków, które całokształtem dorównują makbókom (ceny sprzętów Apple co prawda są nieadekwatne do otrzymanego produktu, ale trzeba przyznać, że są to niezwykle dopracowane pod każdym kątem maszyny). Ekran, który dorównuje applowskiej retinie to jest już coś co zasługuje na uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Apple tylko wyglądają ładnie.

 

 

Firmy nie lubię, nie podoba mi się polityka cenowa, itd. Ale jedno trzeba przyznać - łatwiej zrobić bezbłędny system operacyjny na 10 sprzętów niż na 1000. Stąd zarówno ich komputery, jak i telefony/tablety są pod tym kątem nie do pobicia przez PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety? No słucham. Bo z obudowy to maki, a w środku zwykłe pecety. I to za chorą kasę.Jak mówi przysłowie operatorów DTP: macintosha wrzuć do kosza.

 

Chechlok: i ten system potafią spier papier, przypomijmy sobie ich różne wpadki:

http://applefobia.blogspot.com/2014/10/os-x-yosemite-to-nie-jest-system-dla.html

http://theamazingios6maps.tumblr.com/

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety? No słucham. Bo z obudowy to maki, a w środku zwykłe pecety. I to za chorą kasę.Jak mówi przysłowie operatorów DTP: macintosha wrzuć do kosza.

 

Chechlok: i ten system potafią spier papier, przypomijmy sobie ich różne wpadki:

http://applefobia.blogspot.com/2014/10/os-x-yosemite-to-nie-jest-system-dla.html

http://theamazingios6maps.tumblr.com/

A masz Windows 10? Tam to dopiero mało co działa. Żeby nie było, mam same PC i Androidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziecinnego? Na moich Windows 10 nie działa mi chyba żaden sterownik do DACa, drukarka i kilka innych rzeczy. Zajmuje się tematem zawodowo i pomimo tego, że wolę PC, Windows i Androida, to uważam i widzę, że sprzęt i systemy Apple mają mniej błędów niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zażalenie do producenta sprzętu, że sterowników nie dostarczył :)

DAC i drukarka do pupy a nie łyndołs

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziecinnego? Na moich Windows 10 nie działa mi chyba żaden sterownik do DACa, drukarka i kilka innych rzeczy. Zajmuje się tematem zawodowo i pomimo tego, że wolę PC, Windows i Androida, to uważam i widzę, że sprzęt i systemy Apple mają mniej błędów niż konkurencja.

mi jedyne co nie działa to touchpad tzn. multitouch w nim. DAC, drukarka i cała reszta z miejsca biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Insiderów Windows 10 Pro - czy Wasze komputery pobrały najnowszy build 10532 (lub jakiekolwiek inne niż premierowy 10240) za pomocą Windows Update? Nie wiem dlaczego, ale mi ciągle Informacje o systemie pokazują, że mam build 10240 mimo, że już masę różnych aktualizacji się ściągało oraz jest zapisany i mam aktywny Insidera w opcji Fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczyłeś w ustawieniach opcję przesyłania Fast Ring? Może dlatego.

Polskie wersje kompilacji 10565 x64 są tutaj:

https://mega.nz/#!FwUBhZ4C!ZTTcv3W5RLsMlgwG0lNixBLBm8Hidb6Z_x0bIaGAKuo

https://mega.nz/#!Y1VD2YLa!MmQWh9lOyyv3xdP_FTt2ZXHG3_YJk9Z6M-gxebm16t4

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zaznaczyłem. Nie wiem o co chodzi. Być może problem polega na tym, że Win 10 Pro uzyskałem przed premierą, instalując go z obrazu iso - tzn aktualizując Win 8.1 Pro (zapisałem się do Insidera, ale niestety nie zdąrzyłem pobrać obrazu - pobrałem obraz z torrentów, ostatni oficjalny iso z programu Insider, wersja 10240).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym obrazie pokazał mi się komunikat, że jest niezgoda wersja językowa (pobrałem bodajże angielską i ściągnąłem polski język) i nie można zrobić pełnej aktualizacji. Próuję na razie narzędziem pobranym bezpośrednio ze strony Microsoft Insider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich przeglądarek używacie na Waszych PC? Która jest najlżejsza? Chrome, FF, Opera?

Od zawsze firefox (szybko chodzi, spora ilość interesujących mnie dodatków, dobra personalizacja) czasem chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności